Page 602 of 611 FirstFirst ... 102502552592600601602603604 ... LastLast
Results 12,622 to 12,642 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12622
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Iar vine mosh Anghelache cu fake news umed in gsp. https://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/con...mo-679701.html

    Fitzuica roz a ajuns platforma pentru aiurelile unor moshi bashinoshi precum nea Costica si nea Mitica, pentru infractori ce au distrus fotbalul romanesc si pentru shtoarfe din patura cea mai de jos a acestei ramuri economice ce a explodat in ultimele decenii pe plaiurile carpato-danubiano-pontice.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #12623
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Dinamo a primit din nou interdictie la transferuri.

  3. #12624
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Azi nu mai la moda sa iti arati muschii, iti sumeci maneca si iti arati șeicul. Practic, orice căzătura, orice neica niminen are un seic ascuns pe undeva, cum aveau cartoforii asii falsi in westernurile clasice.

    Abia terminase Zavaleanul cu povestile Seherezadei, deapre calatoriile lui la curtea sultanului Harun Al-Rashid. Si cum sr bateau seicii la curul lui de varan ******** si mincinos patologic.

    Adevarul e ca suntem si marfa bună, 88% de feisbuc intra in fibrilatie cand ies stirile astea demente.

    Ce dreacu, acum are si Anghelache șeic. Cand ii transfera pe Asanovici, Joel Thomas si baietii de la Severin era rupt in cur, cu nepo'su, baga-le-as **** in gura amandurora 👍

    PS. Oricum nu aveam bani de transferuri. Clubul trebuie sa plateasca stricaciunile cretinilor pe Arcul de Triumf. Multe, putine, nu avem scuze. In 3 ani nu a cazut un scaun acolo, cum am venit noi au inceput sa sara panourile electrice din ziduri de beton 😏

  4. #12625
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am gasit zilele astea un site interesant cu povestiri despre fotbal de altadata, multe chiar misto.
    E tinut de un ziarist care nu mi-e foarte simpatic insa dinc e face pe siteul asta e clar ca totusi ii pasa de fotbal.

    https://wesport.ro/despre/fotbal-vintage
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #12626
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    👍

    Adevarul e ca in Romania nu se scrie deloc despre fotbal. Ceea ce e normal, publicul ramas la fotbal e interesat de orice aspect, mai putin de poliloghie. El vrea sa stie cu cine se fut fotbalistii, cat castiga si beau pe minut, ce masini si ce echipe din Anglia vor sa transfere capriorii.

    Uite, a scris gsp ca Puriul a vrut sa il transfere pe Janssen, din nationala tarilor josnice, dar salariul de 10-12 mii a fost considerat prohibitiv de jegoița. In schimb, Zava si ****san, cu girul ddb, a aruncat cu 8 si 10 mii in nulitati ca popa, radu, filip etc. Si cine era luat cel mai luat la pla de noi? Da, normal, Puriul, ca a adus Aliji, Dussaut, fratii aia marocani si nu stiu mai care, la 4 mii pe luna. Hai ca imi bag ****, nicioadata de cand sunt eu la fotbal nu am vazut un nivel atat de jalnic al acestui carnaval numit Dinamo. Cand ma uit pe grupuri, pe feisbuc, ma apuca o tristete iremediabila, vorba poetului...

    PS. Aateptam cu sufletul la cur decizia judecatorului. Vor fi sau nu chirografari dedebistii, asta e intrebarea 🤓 As minti daca as nega ca ma doare in pix.

  6. #12627
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Uite asa se stimuleaza o echipa in lupta pentru evitarea retrogradarii!!!
    https://www.gsp.ro/international/cam...za-682798.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #12628
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fotbalistului trebuie să ii vorbesti pe limba lui Daca nici Don Silvio nu mai stie ce e bun in viață, inseamna ca nu avem respect pt institutii si somități. Iti dai seama ca e pursânge, ca sa folosesc o expresie din romanul 11 🤣

    Vai, cat m-au distrat luarile de pozitie cre(s)tin-ortodoxe despre miss croatia. Ca ce ne trebie noua fomei, dati-ne tactică macră si nr de autobuz al Marocului! Intr-o situatie atat de delicata trebuie sa prevaleze spiritul, instinctul, naturalețea (nu neaparat a corpului, a spiritului)

    Decat superb sa te trezesti, zi de zi, intr-o tara de babuini cretini. Acum il inteleg, in sfarsit, pe Bill Murray...

  8. #12629
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0

    Miss Croatia . . . Hmmm, cred ca era mult mai eficienta daca mergea pe ideea lui don Silvio, punea mana de la mana cu inca vreo 5-6 miss, si faceau de un premiu frumos pentru conationali. Aveau sanse mari sa joace o finala consecutiva cu francezii. Asa ramane undeva intre medicament contra impotentei si inspiratie labagistica. Ma rog, e o chestie sa o vezi cu tzatilii fluturand pe la nasul seicilor si sa-i puna sa-si adune turmele de camile la superoferta.

    Tara noastra ca o floare, sa fim sanatosi ca asta conteaza!
    Last edited by Utilizator; 15th December 2022 at 01:09.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12630
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fraților, in sfarsit, vestea asteptata de toti dinamovistii e aici! Doamne, iti multumesc ca ne-ai dat un semn!

    https://sport.hotnews.ro/stiri-fotba...din-italia.htm

  10. 22nd December 2022, 08:10

  11. #12631
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Fratilor, dragi contribuabili dinamovisti, vă si imi urez sa petrecem in tihnă aceste sarbatori porcino-familiale. Bai, ma depaseste rezonul pt care noi, ortodoxii , taiem porcul in ajunul celei mai importante sarbatori crestine. Si de ce manjim cu sangele animalului fruntile copiilor. Pt a-i feri de ce? Feri-m-a' sfântu', asa ceva...🤔 In fine. A vorbit domnul Serdean la digi, a zis ca se poate, dar sa incepem cu o pauză 🤣 A vorbit si Danciu, a facut terci cativa flacai de acolo. E, o s-auzim si de ăsta, care si-a vandut din casa pt Dinamo, ca nu e dinamovist, e un țigan si o jigodie ☺️ Astea sunt vestile. Nu ca sunt optimist, dar intre Serdean si board-ul care a retrogradat Dinamo... nu va spun ce as alege 🤣

    https://youtu.be/fNc-lKnXEck

  12. #12632
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Craciun fericit tuturor!

    Capitane, cu porcu tine de traditii pagane, isi are originea in sarbatorile din preajma solstitiului de iarna pe care neamul nostru conservator le-a trecut foarte bine peste timp. Citeam azi ca in State in Massachussets, la vreo 50 de ani dupa Mihai Viteazu, se dadeau amenzi alora care sarbatoareau Craciunul a erau excese mari. E, noi cam pe acolo suntem. Dar hai ca merg ceva porcarii fresh cu o stacana de vin roshu.

    Cat despre porcaria cealalta sper doar ca vor fi sacrificati toti porcii care au adus clubul la faliment.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #12633
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Craciun Fericit, dragi dinamovisti!

  14. #12634
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    👍

    Sarbatori fericite, drajii miei. Ca sa citez cativa clasici engleji, va si imi urez sa ramanem copii in timp si sa trecem peste aceste vremuri mai putin prielnice pt dinamovism ☺️

    Gazeta ne face tuturor un cadou exceptional, un interviu din '72 cu Pisti Covaci. Intre multe lucruri interesante, trecand peste usoara limba de lemn care e totusi savuroasa, nu mirosind a *****ul unor Anghelache si Marcel Popescu, ne spune care era treaba cu Dobrin, dar si cu Dinu. Fotbalistul, din fericire.

    Am mai citit de cateva ori acest interviu, dar il regasesc & recitesc mereu cu acelasi nesaț ☺️

    https://www.gsp.ro/international/str...omentarii.html

    Sa mai precizez ca e aviz cretinilor? 🤣 De data asta va cruț.

  15. #12635
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    De fapt, aici. Mai sunt sunt comentariile catorva cozi de topor, de pe gsp. Probabil aceiasi fcbesisti poluanti, care au stricat toate forumurile din Romania.

    https://www.gsp.ro/international/str...la-683822.html

  16. #12636
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Covaci puncta de pe atunci problemele permanente ale fotbalului romanesc respectiv lipsa de abordare si de mentalitate profesionista si carentele antrenorilor si jucatorilor romani la pregatirea tactica. Sunt chestii de nuanta dar extrem de importante. Echipa invingatoare se bazeaza pe joc inteligent si colectiv, pe efort sustinut pe toata durata meciului si mai putin pe sclipiri aleatoare ale unui geniu relaxat.iar antrenorii dornici de performanta prefera jucatorii pe care se pot baza in mod continuu. Pare plictisitor si dezamagitor pentru spectatorul a carui cultura fotbalistica a ramas la nivelul fotbalului romantic sau cel jucat pe maidanele copilariei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  17. #12637
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    la multi ani, domnilor caini! cam tarzior, dar merge in liga 2...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  18. #12638
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La multi ani Tori, urarile de bine merg tot anul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #12639
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mare jucator, mare figura, l-am vazut pe la vreo 10 ani pe cand Dinamo avea o echipa de volei traznet
    https://www.gsp.ro/gsp-special/repor...ie-687636.html
    Last edited by Utilizator; 12th February 2023 at 08:36.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #12640
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu am mai citit nicio stire de la Dinamo de cand a aruncat Lazar chilotii nevesti-sii in antrenorul Burca Ovidiu.

    Lupescu are dreptate.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  21. #12641
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Lupescu are dreptate! Pacat ca ramane cu dreptatea, e un tip prea serios ca sa aiba sanse sa si arate cum trebuie facuta treaba. Deranjeaza asta la noi.

  22. #12642
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Serdean si-a vandut actiunile la Dinamo catre Red&White, o entitate nou creata care cica are in spate firma de investitii Certinvest si compania de imobiliare The One.
    https://www.sport.ro/liga-2/sa-vina-...atre-club.html

    Cica ar si baga ceva malai in curand. O noua raza de speranta, insa nu mai am incredere in nimic pana nu vad ca se intampla ceva concret.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •