Page 598 of 611 FirstFirst ... 98498548588596597598599600608 ... LastLast
Results 12,538 to 12,558 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12538
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Puteti voi sa imi explicati cum e faza cu o scrisoare de garantie? Am citit pe acolo dar sunt cam batut in cap nu ma pricep la de-astea cu bani, cum plm ar putea infectul ala sa isi bage mainile in banii aia fara sa fie oprit de cei care fac scrisoarea?

  2. #12539
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    o scrisoare de garantie e un bun pe baza caruia poti lua imprumuturi, e ca si cum ai garanta cu o cladire sau un teren din dotare.
    daca o persoana sau o companie iti da o scrisoare de garantie pentru o suma de bani, asta inseamna ca tu deja te poti baza pe banii aia, daca respectivul nu plateste problema e a lui si a celor ce au garantat.

    astfel pe baza unei scrisori de garantie mizeria de patron poate cere unei banci noi imprumuturi pe spinarea clubului prin care sa-si traga banii pe datoriile catre firmele lui inainte sa predea clubul.
    si nu ar fi asa de pagubos daca prin chestia asta s-ar stinge datoriile (desi clubul ramane sa plateasca dobanzile aferente unui astfel de imprumut) insa e posibil sa se faca si noi cheltuieli.
    Last edited by Utilizator; 24th June 2020 at 13:46.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #12540
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mulțumesc frumos Uti, clar acum

  4. #12541
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca nu era asta, ar fi vrut scrisoare de la comandamentul interstelar al borgilor si klingonienilor, sa iși asume bancruta atunci cand vor coloniza Barzestiul.

    Un ne-no-ro-cit! Asteptam continuarea si, desigur, o reactie din partea Ddb. Poate chiar a departamentului anchete al Ddb

  5. #12542
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mah acum serios, ddb ar trebui sa reactioneze ferm si sa-l impinga pe ticalosul asta sa vanda naibii odata si sa ne lase in pace.
    Ma termina cu telenovelele astea nesfarsite cu vanzarea si cumpararea pe un leu.
    Neacoitza e piatra de moara de gatul clubului si nimeni nu-i da un sut in c.ur.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. 24th June 2020, 20:10

  7. #12543
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In viata mea n-am vazut jucatori asa de lipsiti de vlaga precum astia de are Dinamo acum. Si ma refer la primele trei divizii/ ligi din Romania.
    Retrogradarea nu mai o gluma si sincer eu nu vad cum astia o pot evita.

    Daca e sa mai salveze ceva ar trebui sa-i trimitia prin parcuri pe Popescu, Fabbrini si inca vreo 3-4, asta nu ca ailalti au mare valoare dar astia trag echipa si mai jos.
    Bine, nici Mihalcea nu e vreun Klopp, trebuiau sa-l ia pe nea Gigi Multescu ca facea ordine cu petardele astea si macar evita o retrogradare rusinoasa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. 26th June 2020, 14:53

  9. 26th June 2020, 15:01

  10. #12544
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Ziarele scriu cum ca spaniolii au virat banii...suspect

  11. #12545
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Multescu sau liga a 2 a.
    Si trimisi in parc jucatorii ce trag echipa in jos cu sforarii de vestiar.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12546
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu ne mai scapă nimeni de liga a doua.

  13. #12547
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Utilizator, e cam tarziu.

  14. #12548
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Poate ca da, poate nu.
    Cat mai se joaca trebuie sa joci.

    Numai prostiii se predau inainte de finalul bataliei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #12549
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    gata, al doilea val de covid a lamurit situatia, nu mai e nicio sansa sa mai termine campionatul asta.

    nu cred ca s-au infectat pe cont propriu ci de la meciuri.
    sunt convins ca si altii au avut cazuri de covid la lot dar le-au mascat cu grija.
    Insa nimic nu mai conteaza, la Dinamo s-a rasturnat caruta cu prosti si pot fi considerat paranoic dar peste toate readucerea lui Batineanu a fost o decizie foarte proasta.

    ar fi culmea ca si acum sa se dovedeasca testele fals pozitive.
    Last edited by Utilizator; 16th July 2020 at 15:31.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #12550
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Din pacate, nu s-au infectat de la meciuri, ci de la cretinul de Lazar, care, la randul lui, s-a infectat de la nașul Curvoianu. La Petrolul a fost focar si *******ul ce face, merge la Ploiesti si isi ia limba in cur cu un fotbalist al Petrolului.

    Dar una e una, alta e alta. In Romania e varf de epidemie - daca asta e varful si nu va fi mai rau-, in schimb noi tratam problema dupa metoda vesticilor, unde epidemia pare astazi sub control. Trebuia campionatul inghetat dupa model francez De ce sa sufar eu pt ca un fotbalist se imbolnaveste, sa nu ma antrenez, sa stau in carantina iar pe altii sa ii doara la ****? Pierd meci cu 3-0, ori imi impun sa joc la doua zile. De ce? E gripa mea? E vina mea? Dati-va in **** mea de jegosi! Si cine hotaraste? Justin Stefan, finul lui Flocăneală vecesebistul si administrator wcsb intre 2011-2015. Baieti, ati citit bine? Justina e fecsebista mica de la pașopt, tarfulița, sa vedeti echidistanța cand va judeca memoriul dr la meciul de cupa si situatia de azi, cu cei 6 infectati. Asteptam cu interes ce va mai băși Justina...

  17. #12551
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Lazar spune ca nu l-a vazut pe Barboianu de o luna si pana la proba contrarie il cred.
    Dar ce parere ai ca la Petrolul e focar dar ei joaca bine merci?
    Viitorul a avut amical cu Petrolul si nimeni n-are nimic la ei. Sunt si la malul marii unde e alt focar. Hmm, cred ca au management si staf medical mai destupati zic eu. N-as spune ca toate celelalte echipe sunt stricte si prostii nostri singurii care nu.

    Altfel ai dreptate in ce spui despre modul in care stam in fata epidemiei.
    Insa tine cont ca presiunea a venit de la televiziuni care cereau banii inapoi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12552
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    N-am mai apucat sa raspund, ca am primit pe flux stirea asta


    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...lusiv-19061190

    1.E ceva daca ministrul Vela, domnul ministru Vela, domnul ministru Marcel Vela a acceptat sa se intalneasca cu spaniolii. Deci, nu e asa cum mancau căcat ddb-istii Tom si Gerea, ca sunt neica nijmegen.

    2. Uite discurs la Vela. In doua propozitii l-a facut terci pe Coilake. Vrei bani, ma? Du-te-n mortii ******* de buticar, reconstruim noi echipa, inteleg ca inclusiv juridic, ca asta e cel mai important si tu ramai ca proasta de la Pravale Baba, cu ****-n gura

    3. Vedeti cum se pune problema cu Neputință? Pozitie de forta, nu cedam la santaj, nu ochi pișați, telenivele si apoi ii umplem buzunarele cu bani, ca 'moare Dinamo'. Aviz purtatorilor de țucal din board-ul ddb

  19. #12553
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Una peste alta e ceva ca spaniolii au mers direct la Ministerul de Interne am mai tot zis ca negoita are ****-n brațe și ca atât la noi cât și la mizerii tot ce tine de palmares și alte cele e în sertarele ministerelor

  20. #12554
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ar fi extraordinar sa iasa ceva cu spaniolii astia, indiferent in ce varianta.
    Spre deosebire de toti ailalti dinainte, astia par sa aiba si ceva malai verificabil si oameni cu experienta in fotbal.

    E frumos ca Vela Jiaca de Pele s-a dat la Neacoitza, insa sunt satul de declaratii razboinice bazate pe fum.
    E usor sa le spuna spaniolilor sa nu-i plateasca meleonul datora firmelor lui, era mai util sa fi gasit o metoda sa ajute procesul asta.
    Asta e doar o declaratie de forta bazata pe o pozitie lipsita de vlaga si de argument.
    La fel si declaratiile despre un stadion nou; m-am saturat de doi bani speranta dupa 30 de ani de promisiuni care mai de care.

    A, la linkul indicat de Capitan aflu ca celebra pista de atletism este o alta "piedica" in calea reconstruirii batranului stadion si ca mai degraba se va face un altul pe locul velodromului.
    Asta e de misterele Parisului, greu de inteles de ce pista asta trebuie musai sa stea acolo pana la sfarsitul lumii si dincolo de el.
    Banuiesc ca legea nu te lasa sa renunti total la facilitatile pentru atletism, insa se poate foarte bine multa pista in locul velodromului (cu trei schele pentru rudele sportivilor si alti suporteri) si sa se reconstruiasca stadionul pe locul consacrat.

    Ca tot vorbim de DDB, deocamdata sunt singurii care au pus degetul pe rana:
    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/din...ei-604857.html

    Si desi am mai spus ca achiesez la parerea lui Captain Burcea despre problemele de la DDB, insa nu pot sa nu remarc faptul ca:
    - sunt singurii pana acum care au actionat concret si rapid intr-o situatie ce impunea asta, cu toate pacatele procesului. Iar asta e remarcabil in contextul de la noi. Ce-o mai fi in timp om mai vedea, insa sper sa se cizeleze si sa reziste in timp pentru ca o alta initiativa similara nu va mai putea fi.
    - este singurul grup care are o voce prin presa in apararea Dinamo. Marele Mister da la radacina clubului iar cealalta asociatie apare numai de doua ori pe an.
    - ne place sau nu, este o asociatie in jurul celui mai mare grup de suporteri activi inclusiv la stadion. Ar fi frumos sa avem lideri de galerie cu educatie multa si mai corecti decat media din tara insa asta e cam greu. Daca astia dispar, Dinamo nu va mai avea suporteri decat virtual si pentru o perioada foarte scurta.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #12555
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    In sfarsit o victorie in deplasare cu trei goluri inscrise si dupa un joc convingator in repriza a doua.
    Nu mai tin minte cand am avut ultimul meci fara emotii pe final.

    Spaniolii astia de au venit pe repede inainte nu sunt rai deloc.
    Acum avem nevoie de niste victorii legate.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  22. #12556
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    Pe langa cele doua reprize consistente din ultimele meciuri, mai am doua remarci de facut:

    - Ne trebuie inlocuitor pentru Nemec...
    - Fabbrini...paseaza !!! ( cred ca aseara am castigat un jucator )
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  23. #12557
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Va fi greu ca Nemec sa mai devina un atacant util dar sa vedem.
    Are forta, plasamentul nu se uita, insa nu are pregatirea la zi si are o varsta la care nu stiu daca mai e dispus la munca.
    Contra cred ca a vrut un atacant de careu si fiind presat de timp a preferat pe unul care stia la ce vine si cu care a mai lucrat.
    Cu siguranta ca mai cauta un atacant.

    Fabbrini joaca bine daca ii dai sarcini clare si mai simple.
    A fost fortat coordonator de joc si a fost o caciula prea mare pentru el, nu stie sa organizeze jocul.
    Castigul e ca a fost pus sa joace unde poate da randament.
    Dar parca se spunea ca-l disponibilizeaza.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  24. #12558
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cu cateva zile in urma DDB a trecut de 10000 abonati.
    Ca sa ma umflu-n pene, s-a intamplat in Octombrie dupa cum am spus aici asta vara. Deci hai la baba sa va ghiceasca viitorul.

    Indiferent de parerile pro sau contra si incertitudinile deja discutate pe aici, pentru mine e misto sa vad ca sunt asa de multi suporteri carora le pasa si sunt dispusi sa contribuie pentru club. E o demonstratie de forta.

    Ar fi bine ca de acum inainte proiectul asta sa devina mai transparent si mai bine conturat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •