Page 538 of 611 FirstFirst ... 38438488528536537538539540548588 ... LastLast
Results 11,278 to 11,298 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #11278
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Data de 25 Dec a fost stabilită ca ziua Nașterii Domnului în anul 350 de către Papa Iulius I. Rămâne încă o enigmă motivul pt care a fost aleasă această dată, dar sunt dovezi că alegerea a fost mai mult practică decât ecumenică! La această dată avea loc o sărbătoare păgână, cea a solistițiului de iarnă.
    Se știe că mai multe confesiuni creștine sărbătoreau Nașterea Domnului Isus la date diferite: creștinii din Egipt sărbătoreau în luna Mai, cei din Cipru, Armenia și Mesopotamia în Ianuarie, iar cei din Roma și Ierusalim considerau că Isus s-a născut la jumătatea lunii Decembrie! Mai multe aici (în lb engleză): http://bit.ly/1cyY0Y3

  2. #11279
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Conform ”presei sportive” jucătorul de 19 ani, Valentin Balint, nu prinde lotul la prima echipă a lui Dinamo pt că este nepotul lui Dănuț Lupu, cel care a criticat frecvent deciziile actualei conduceri.
    Sper să nu fie adevărat, cel puțin în ceea ce îl privește pe Negoiță.

  3. #11280
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Nu ma mira deloc.

  4. #11281
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Fie ca toate visele pe care le făuriți în aceste zile magice să se împlinescă și drumul străbătut pentru realizarea lor să vă aducă bucurie în inimi, iar în case fericire și belșug. La mulți ani 2014!

  5. #11282
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    La multi ani cu sanatate si fericire tuturor dinamovistilor si prietenilor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  6. #11283
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    La Mulți Ani tuturor câinilor, să aveți parte de multă sănătate, liniște, bucurii și mult succes în Noul An 2014! Și rămâneți alături de Dinamo, chiar și în mediul online!

  7. #11284
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    salutare cainii!
    si
    LA MULTI ANI!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  8. #11285
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Să trăiești, Tori!

  9. #11286
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    cam liniste in cafenea. s-o fi terminat..... berea!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  10. #11287
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca s-a terminat, dar atata am consumat zilele astea, ca am obosit de-a binelea!

  11. #11288
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0

  12. #11289
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Hmm, se știe că fanatik are tendința de a exagera anumite informații. Ce fac ei nu se numește presă. Un contra-exemplu la acel articol ar fi cel cu Nedelcearu, de la Dinamo 2. Și el a dat bani ca să fie luat în lotul echipei mari? http://bit.ly/1e5oSOm

  13. #11290
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah, o fi Lache mai saractuz decat altii, o fi rau, dar chestia asta cu cerut bani de la dotbalisti ca sa-i promoveze la echipa mare e o minciuna vizibila de pe Luna.
    Chestia asta o faceau mare parte dintre antrenori de la Centrele de copiii cam la toate cluburile: luau/iau spaga/cadouri ca sa bage copii in meciuri.

    Dar sa nu ne prostim la nivelul grasului castrat de Ivanovici.
    Cum naiba sa ceara spaga un presedinte de club de la juniori ca sa-i ia la prima echipa?
    Pai de obicei e invers, presedintii de club dau bani jucatorului sa ramana la prima echipa.
    Poate la Real Madrid sa dea juniorii bani sa fie la prima echipa cu starurile alaturi.

    Trebuie sa fi fost altceva cu pustiul ala.
    Daca era asa de bun, de ce s-a dus la cules capsuni si e in pericol sa se lase d fotbal? Numai in Bucuresti are cateva echipe unde sa plece.
    De fapt el avea nevoie de reclama pentru ca la Dinamo a facut el una nefacuta de l-au pus pe liber.
    Si siteul Fanatik are nevoie de un subict de scandal.

    Altfel l-ati vazut careva pe asta jucand? Era asa de bun si cuminte?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #11291
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Anghelache e un sfant.

  15. #11292
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Anghelache e un sfant.
    Nu-l cunosc personal pe Anghelache si consider ca nici tu.
    Daca il cunosti direct atunci ma inclin cu respect si ma retrag.

    Pana atunci insa nu a sa musc orice soparla de 2 lei aruncata de niste presari idioti al caror standard de valoare il punea pe Borcea pe podium.
    Lache are cateva clase peste ce a aviut Dinamo pana acum la conducere si in conditiile date de buzunar cusut el a reusit deocamdatas a tina echipa pe acelasi loc pe care o tineau hotii dinainte. Acumin schimb avem jucarori moddesti dar care pun osul, se joaca fotbal si Dinamo castiga sau pierde pe bune.
    Daca prind cupele europene cu aceasta politica in paralel cu plata datoriilor din trecut, eu cred ca Lache merita tot respectul.

    In plus eu critic daca am solutii alternative mai bune.
    Asa ca as fi curios sa aflu pe cine consideri to mai potrivit in locul lui Lache/Negoita si care ar fi sansele ca respectivul sa vina in locul lor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #11293
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Daca iti place sa fii mintit e treaba ta.

  17. #11294
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Adica??

    Cunosti adevarul si detii solutii mai bune?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #11295
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Anghelache nu este un sfânt dar să vină un junior să spună că Negoiță este nimeni în club și că numai Anghelache decide, mi se pare tras de păr! Chiar așa, un junior să aibă informații atât de precise?? Înseamnă că jucătorii de la prima echipă cunosc tot ce vorbesc cei doi și ce servesc la masă în timpul discuțiilor.
    Mi-a atras atenția ceva la interviul cu băiatul ăsta, și anume că a fost sancționat din cauză că lipsea de la antrenamente. În plus, dacă ar fi fost ceva de capul lui nu credeți că ar fi avut oferte și de la alte cluburi, așa cum se întâmplă cu alți tineri? Să vedem, poate totuși este un talent nedreptățit și își găsește o echipă unde să se afirme. Și un articol pe tema asta http://bit.ly/1iAyaWf
    Last edited by Aurel.D; 26th January 2014 at 20:15.

  19. #11296
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    “Genul ăsta low cost... Nu am încredere niciodată. Atunci cînd ai 15 jucători și sînt low cost, dacă scoți din ei trei care să se ridice la nivelul lui Dinamo e mult.

    Vom vedea dacă Dinamo are timp, dacă suporterii au răbdare să aștepte. Vom vedea dacă o să fie un proiect bun pe termen lung”, a spus Kiriță la Dolce Sport.


    Inca unul care nu crede in proiectul lui Negoita.

  20. #11297
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mare ganditor Giani Kirita.

    Deocandata niste low-cost d'astia se misca mai bine decat vedetele istovite de plecara la bulgari.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #11298
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    hm... ramane de vazut.
    e posibil ca giani sa fie putin suparat si ranchiunos ca nu a ajuns la dinamo, desi se spunea ca singura persoana care nu-l dorea era multescu. dar multescu a plecat si giani tot nu a ajuns.
    totusi, exista si un sambure de adevar in ceea ce a zis el si vom vedea daca are dreptate in campionat si in cupa. tare mi-e teama sa nu aiba...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •