Page 597 of 611 FirstFirst ... 97497547587595596597598599607 ... LastLast
Results 12,517 to 12,537 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12517
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    O sa dea Borcea 300.000 de euro anual.

  2. #12518
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    O sa ii tragem la papacioaca de 300 de mii de ori, anual.

    Trebuia sa bage cand era clubul in faliment, nu acum. Daca era capabil nu ajungeam in situatia asta.

    Acum, ii dam la mue. Cu mercur.

    Daca il sustine vreo asociatie, ii dam si acesteia la mue.

    Revenim si la Ana, Claudiu. Inevitabil, ii vom trage si ei la mue De ce 10% E o cifra rotunda. Doar firmele neserioase se cramponeaza de zecimi de procent, le da cu virgula, ies cifre rele la marketat 10% e super. E un joc de-a 10% pe care il poti juca de 10 ori. Deja suntem la 20%, mai e de donat, baieți

  3. #12519
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Daca Borcea si oricine altcineva da bani la club fara pretentii de recuperare atunci e foarte ok.
    De acord cu Capitanu' ca Borcea si altii sunt de vina pentru situatia actuala de la club, dar daca dau bani sa o repare atunci trebuie sa fie primiti.

    Referitor la PDDB:
    De acord ca e un risc avand in vedere anumite persoane de la PCH si de acord ca daca Neagoita da clubul pe 1 leu atunci nu are sens cumpararea de actiuni pe sute de mii de euro.

    Pe de alta parte asta e singura actiune concreta si pertinenta in vremuri in care multi canta prohodul si chibiteaza la tocshouri pe baza situatiei clubului.
    Si cred ca e o actiune excelenta de a arata forta suporterilor, unica la noi, si de a motiva suflarea dinamovista intr-o decada foarte trista pentru club.

    Cotizatia de membru nu e un risc prea mare si ma simt bine atunci cand stiu ca fac ceva concret pentru echipa favorita.
    Si e misto sa vezi ca si altii fac la fel si ca numarul lor creste.
    Pentru mine e singura actiune pozitiva legata de Dinamo in ultimii ani, in rest numai deziluzii si vesti proaste.
    Desigur ca PDDB singur nu poate sa tina un club in Liga 1 dar mai vedem pana atunci.


    Si da, cred ca echipa de fotbal Dinamo e la un pas de faliment si retrogradare.
    Pentru ca Neagoita joaca cu clubul pe masa in speranta ca scapa de alte probleme. Si nu cred ca va scapa.
    Si pentru ca inclusiv treaba cu magazionerul cu covid pute.
    Sunt unii care vor cu orice pret terenul ala din centrul Bucurestiului si au slugile lor credincioase in club.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  4. #12520
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, si mie imi pute. A prostie, nerusinare si incompetența. Nu, chiar s-a intamplat. Pai, omul venea cu rata, cu preorășeneasca la serviciu, a avut ghinionul sa se imbolnaveasca.

    Intai trebuie vazut al cui e terenul, cred ca al statului, al ministerului. Nu se vor face blocuri acolo. Asa se aude de 10 ani, de cand ne bagasera in faliment celebrii BaBoSa.

    Miza e mult mai mica, cred eu. Ciugulim. Buticareli. Gainarii. 50 de mii, 100 de mii, mai gros cand by-pasam cu Rinul toata activitatea clubului.

    Eu spun inca o data, am respect pt oamenii care, in pasiunea si atasamentul lor fata de club, se lasa mani****ti (unii cu stiinta) de aceste asociatii, pana acum o vreme, pro negofile.

    Daca vom retrograda, hai sa o spunem de pe acum. Pe langa vina Jegului (cea mai mare) e vina noastra. Stai un pic, ne trezim dupa 7 ani si crezi ca ne spalam pacatele cu 200 de lei? E o realitate, nu ne mai pasa de fotbal. Pai, stai un pic, unde erau detectivii de la Microsoft cand Jegul ducea clubul in mocirla? Nu aveau ok de la hanul Obor sa cerceteze? Vezi, de aia pute, Uti, nu era de la magazioner, era de sub gulerele albastre si parul de plastic

    PS. Mie nu mi se pare o actiune de forța faptul ca s-au strans 7000 de cotizatii in 5 luni. Hai sa fim seriosi, se storc cu pipeta. Oamenii nu au credibilitate, se doneaza a lehamite, a 'treaca de la mine', nu crede nimeni, real, in acest proiect. Poate cativa, ok.

    Care e urmatorul pas? Mai luati 10%? Ce spun baietii, v-ati consultat online?

  5. #12521
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pe mine nu ma deranjeaza ca se strang bani, dar:

    1.ma deranjeaza ca acesti bani sunt aruncati intr-o gaura neagra. Cu cat se plateste mai mulr, cu atat apar datorii mai mari 2. ma deranjeaza ca nu s-au stabilit obiectivele acestui program. Si cine conduce acest program. Unde e Vaiscovici? Cine e acest Thomas, cand a aparut? A fost votat de oameni? Ce socios e asta, cu oameni care apar si dispar peste noapte? Eu stiam ca socios aleg presedinti, staff administrativ, ai nostri ce fac? Ce facem, de fapt? Platim salariile jucatorilor, iar Jegul are mana libera, in continuare, la jepcarit. Nu trebuia sa spuna cineva: gata, de aici preluam noi? Pana la urma, acest ddb e singurul care aduce lichiditati in club, nu e chiar o gluga de coceni. Trebuia pastrat regimul de austeritate din mandatul M Rednic, cand locul 9 a fost prezentat ca o mare tragedie. Trebuia pastrat David, care a oprit contractele paguboase cu Rinul. Da, a fost o rusine istorica, dar luati cu paine, dragi ddb-isti, astazi se poate si mai rau

  6. #12522
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am zis deja ca-ti impartasesc toate dubiile si as putea sa mai si adaug vreo cateva.
    Insa in momentul asta nu vedeam alte optiuni pentru mentinerea pe linia de plutire.
    Nu cred ca neacoitza ar fi bagat banii astia in club si nici ca venea un altul pe un cal alb sa faca asta.
    Singura alternativa era un mare reset: dispare echipa din Liga 1 si trecem toti la aia din Liga a 4a.

    SUnt cu siguranta interese mari pe terenul ala.
    Nu ca ar fi miliarde de euro ascunse-n Groapa dar sunt unii care ar ciuguli cat se poate de pe urma unei dezvoltari rezidentiale acolo.
    De asta e si blocata constructia unui stadion nou care ar face imposibila schimbarea destinatiei terenului.
    De asta si Badea tine strans in maini controlul pe fotbalul de la Dinamo.

    Pentru mine e o actiune de forta faptul ca in Romania de azi se aduna mii de suporteri, mani****ti sau nu, dispusi sa cotizeze pentru echipa.
    E un semn ca asta nu e echipa lui neacaisa si ca sunt mii de oameni dispusi sa faca ceva pentru ea.
    In momentul asta nu mai exista vreo alta echipa romaneasca care sa se poata lauda cu asa ceva.
    Nu cred ca se storc cu pipeta ci se aduna greu pentru ca la noi lumea nu e obisnuita sa contribuie la ceva iar reticentele, dupa cum bine spui, sunt o bariera.
    De asta si consider actiunea asta un succes pentru ca nu-mi inchipuiam ca se vor strange mai mult de cateva sute.
    Ma lasa rece sutele de mii de suporteri identificati prin sondaje Gallup, imi place sa-i vad la modul concret chiar daca asta inseamna 1300 pe stadion sau 7000 de membri la ddb, sau 200 care fac curat prin tribune dupa meciuri ca sa nu te reintorci in jeg de fiecare data.

    Apreciez si mai mult initiativa asta cata vreme suntem tara cu cei mai multi experti multidisciplinari gata sa-si dea cu parerea de pe margine dar suntem probabil tara cu cele mai putine initiative sociale concrete.
    Si din pacate liderii revolutiilor au fost mai degraba personaje discutabile decat reprezentanti din randul marilor ganditori. Ca astia din urma se pierd in discutii si nu mai ajung la fapte. Vin eventual sa fundamenteze savant cauzele si scopul revolutiei dar nu prea-i vezi cu bata-n mana. Cand pleci la razboi nu cred ca vrei sa fii incadrat de niste maicutze ci de niste golani care sa dea bine cu brandul.

    Da, trebuiau pastrati Rednic si David pentru ca era normal sa fie continuitate si sa mergem pe austeritate.
    Iar Rednic cu toate pacatele lui are initiativa, isi gestioneaza singur echipa si e perfect in conditii de saracie.
    Dar poate ca se intorc daca scapam de neatocanitza.
    Cam asta e ideea si cred ca neapulitza nu prinde finalul de an la Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #12523
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca a vazut cineva meciul, il rog sa intervina fara sfiala

    Am prins freo 20 de minute din prima repriza. A fost ca pamantul pe care il arunci peste mort, cand pleaca toti acasa. Degradant.

    PS. Pana si pt mine, regele neincoronat al defetismului, e o surpriza cum arata echipa dupa cateva sedinte cu Mihalcea.

    Nu aveam nevoie de un antrenor care sa construiasca marele zid. Nu trebuia decat sa le scoale părul de pe ouă cu niste motivationale - in genul Bratu, Sumudica etc. Fail, fail, fail, sa imi bag **** in voi de jeguri, de la Barzesti la fotbalisti.

  8. 21st June 2020, 21:56

  9. #12524
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Aici pe Cafenea posteaza doar dinamovistii. Muta discutia pe threadul meciului.

  10. #12525
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Noi le platim pensiile speciale de handicap, totusi. Sa fim multumiti, la atatea handicapuri sa platesti doar o pensie e pomana curata.

  11. #12526
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Claudiu, cum e sa fii actionar? Nu simti asa un pic ca ai contribuit direct la bunul mers al echipei? Ca esti in centrul evenimentelor. Ca poti sa ii arati cu degetul pe samantarii bocitori care nu fac nimic pt echipa?

    Wait, what?

  12. #12527
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Nu aveam nevoie de un antrenor care sa construiasca marele zid. Nu trebuia decat sa le scoale părul de pe ouă cu niste motivationale - in genul Bratu, Sumudica etc. Fail, fail, fail, sa imi bag **** in voi de jeguri, de la Barzesti la fotbalisti.
    Parca nu erai cu motivationalele.
    Serios vorbind, Mihalcea ar trebui sa faca o minune sa resusciteze mortii ca altfel e jale mare, sa se duca la biserica, sa invite niste fosti care au verbul la ei si stiu sa sufle curaj in cu.rul jucatorilor, sa plateasca profesionisti.

    Meciul dezolant, dar nu pot sa nu remarc faptul ca echipa a avut vreo 2 zile de antrenament dupa o saptamana de pauza fortata (si dubioasa) si contra potopului ce s-a revarsat peste Bucuresti la 0-1.
    In timp ce altii au deja o luna de fotbal dupa reluare, amaratii astia au avut vreo doua saptamani de stretching urmate de una de stat acasa.
    N-a fost nici noroc sa bage beshica-n poarta din penalty si nici in putinele minute de dominare de dupa pauza.
    Cand sandramaua incepe sa cada nu te-ajuta nici contextul. Doar minuni.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  13. #12528
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai, da, baietii erau in greva cand trebuia sa jucam amical, acum constatam ca poate era bun si meciul ala la ceva. Sepsi zici ca era Barcelona, putea avea 3-0 dupa 5 minute. Du-te ba si alearga, esti profesionist, nu poti sa te prezinti asa la primul meci. Toate echipele au avut un prim meci, niciuna nu a fost atat de mizerabila. De asta spun ca nu trebuia sa castigam un meci a la Enzo Bearzot cu 3 table pline cu tactica, ca nu ai cu cine. Nu am avut vointa, energie. Mihalcea parca era la cersit sub podul calicilor. Ba, nu se poate, zici ca Sepsi era in programul ddb si manca pamantul pt actionari, in vreme ce pe ai nostri ii obliga cineva sa joace fotbal. Nu vezi, ba, ca ploua, cum sa jucam pe ploaie? Daca ningea, ningea. Daca era eclipsa, eram prea amarati, nu avem ochelari. Senzatia a fost ca ne-am fi agatat de orice intemperie ca sa justificam aceasta mizerie. Am recunoscut ca m-am inselat cu Mihalcea, am crezut sincer in el nu am zis la misto. N-are nicio treaba, a jucat degeaba in echipa aia cu Hildan, Petre si Niculae. Basina. Iasi, de pe locul 14, chiar a avut ocazii fata de noi, in cele 3 meciuri de play-out. Un inceput pt noi ar fi sa nu ia licenta Sibiul Ha-ha, ce ticalos. Glumeam, bre.

  14. #12529
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    meciul ala amical era foarte bun exceptand faptul ca ar fi fgost contra Voluntari cu care au de jucat si oficial in play-out.
    Ma rog, parte din aceeasi minte creatza a celor ce "conduc destinele clubului".

    Dar subscriu la tot ce spui in rest.
    O echipa fara bile, n-am vazut in viata mea jucatori sa intre pe teren cu atata lipsa de ambitie si ca.cat la cur.

    Cat despre Mihalcea ii doresc sa scape echipa de la retrogradare.
    Altfel daca-l stii cum era ca jucator atunci nu puteai sa ai sperante ca e antrenor de nivelul lui Guardiola.
    Mai tii minte cand rata din orice pozitie si l-au dus Borcea&Co inclusiv la manastiri ca sa-si revina baiatu'?
    Era blocat psihic zicea lumea.
    Or e cam greu sa depasesti stacheta asta cand devii antrenor.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #12530
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Claudiu, cum e sa fii actionar? Nu simti asa un pic ca ai contribuit direct la bunul mers al echipei? Ca esti in centrul evenimentelor. Ca poti sa ii arati cu degetul pe samantarii bocitori care nu fac nimic pt echipa?

    Wait, what?
    Bre ești destul de insistent pe topicul ăsta m-am simțit destul de bine pana prin secunda 45, când se pregătea ungurul ala sa centreze și urmarea o știm cu toții

    Asta e, toate echipele mari au început mai greu după pandemie...vezi United, Barcelona...
    Partea proasta e ca o sa scoatem cel puțin un egal cu mizeriile și iar ne urcăm pe munți de ambiție...fmm de fotbal

  16. #12531
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Egal? Glumesti, nu? Cu Vergil Andronache pe banca si flacaii astia incaltati invers? Stie toata lumea ca meciurile cu fcsb sunt castigate de marketingul agresiv al suporterilor Fara asta, n-ai cum egala decalajul valoric. Poate se mobilizeaza băjeții. Eu nu cred, dar majoritatea asa zice, asa ca ne supunem opiniei celor mai inteligenti suporteri

    PS. Am rupt, am rupt, doar pe cainele Marinica de la Saftica l-am crutat. Momentan.

  17. #12532
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Eu tot nu pot intelege cum de fotbalisti la nivelul asta nu pot lega jocul in mod coerent si cum nu pot avea dorinta de a castiga meciuri chiar si in situatii mai imputite cum e cea de la Dinamo.
    E posibil sa nu-i ajute capul, dar refuz sa cred ca s-au adunat aici cei mai prosti din liga 1.

    Sunt impreuna de un an, ar trebui sa joace si fara scheme tactice de la antrenor, ar trebui ca pasele sa-si gaseasca destinatarul si cu ochii inchisi si jocul sa se lege natural.
    Or ei gresesc pase de trei metri, acopera aiurea terenul, sunt de multe ori in contra-timp la minge...greseli de baza frate, parca s-au gasit ieri.

    Inteleg crisparea si stresul date de pozitia din clasament precum si lipsa de motivatie la un club ce traieste exclusiv din mila suporterilor.
    Bah dar din respect si de rusine fata de suporterii aia de se chinuie sa-ti dea salariile si tot ar trebui sa pui osul. Care salarii sunt foarte bune la unii.
    Sau pentru viitorul carierei tale intr-un loc mai bun.
    Sau de placerea jocului de care ai fost privat luni de zile, te misti in aer liber, ai revenit la viata.


    Din cauza asta nu pot sa ma mai uit la meciuri ca imi plesnesc venele de nervi cand ii vad ca niste ciute speriate cu ochii umezi, fugarite de haitasi si caini de vanatoare.
    Ma tot intreb daca mai vorbesc ca oamenii sau doar gem incetisor a animal ranit.
    Si cred ca merg toti aplecati de spate ca pare ca i-a lasat si coloana vertebrala.
    Unde e frate rautatea de altadata, cum zicea Augustin ca le rupea capul adversarilor, si asta desi nu era un fotbalist foarte tehnic si mai avea si sedinte de spritzane in zilele premergatoare meciurilor.
    Last edited by Utilizator; 22nd June 2020 at 19:40.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12533
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Egal? Glumesti, nu? Cu Vergil Andronache pe banca si flacaii astia incaltati invers? Stie toata lumea ca meciurile cu fcsb sunt castigate de marketingul agresiv al suporterilor Fara asta, n-ai cum egala decalajul valoric. Poate se mobilizeaza băjeții. Eu nu cred, dar majoritatea asa zice, asa ca ne supunem opiniei celor mai inteligenti suporteri

    PS. Am rupt, am rupt, doar pe cainele Marinica de la Saftica l-am crutat. Momentan.
    Asta ca să nu mai amintesc ca apoi avem cu pandelicii în campionat și deja vad ca unii ne vor acuza, pe merit, ca am primit 3 puncte cadou

  19. #12534
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mah macar de le-ar da astia 3 puncte de pomana ca la cat de milogi arata merita saracii.
    Dar nu cred sa fie asa si va trebui sa puna osul daca vor sa ia puncte.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #12535
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Șoc, prosport anunță că... Da, se vinde! Sezonul 6,episodul 14.

    https://www.prosport.ro/fotbal-inter...lusiv-19047687

    Daca doriti sa comentati asta, plus faptul ca noul comandant al CS are ca prioritate a mandatului rezolvarea situatiei juridice a stadionului, well... don't!

  21. #12536
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu nu mai comentez nimic de genul asta.
    vorbim cand s-o bate palma si cand il comandante va demara lucrarile la stadion.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  22. #12537
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cica domnul Goitza vrea acum si scrisoare de garantie de 10 milioane sa-si traga profit din cedarea pe 1 leu a clubului.
    Nu sunt pe-aproape, dar chiar nu se duce nimeni sa-l ia la rashpanghel?
    Pai el n-a pus 10 milioane la Dinamo nici macar cumulat pe toti cei 8 ani de cand e acolo.
    Du-te bah, zi merci ca scapi usor dupa ce ti-ai batut joc de clubul asta in ultimul hal.

    https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/van...ro-602552.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •