Page 592 of 611 FirstFirst ... 92492542582590591592593594602 ... LastLast
Results 12,412 to 12,432 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12412
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Trimite-i un email lui Goe si anunta-l ca stam bine in centru si fara Bejan.

  2. #12413
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    am scris pe thd. cu bejan.
    i-am trimis si pe whatsapp
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #12414
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Am vazut, dar nu este suficient.

  4. #12415
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    asa ca acum dinamo are un antrenor nedinamovist care poate ca va face si treaba. rezultatele il recomanda si ii doresc succes lui neagoe.
    Sper ca esti multumit de treaba facuta pana acuma.

  5. #12416
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu vreau sa spun decat ca eu v-am spus.

    Asta pt ca ii eram dator lui Claudiu cu cateva predictii sport reusite

  6. #12417
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Prima etapă nu se ia în calcul sunt abia întorși băieții de pe concedii, cu prosoapele uitate prin fel și fel de hoteluri, bronz pe mâini la fel ca și tractoristii și alte cele.
    Discutăm după etapa a 6-a, cu statistica în brațe.

  7. #12418
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    "Citesc că Dinamo a încasat 5 goluri de la o echipă din Constanța si că este pe ultimul loc!? În halul ăsta a ajuns Dinamo?

    De când nu mai este tatăl meu cât o minune aici, nici că m-a mai interesat de Dinamo. De fapt, nu m-a mai interesat de când tata și fratele lui, Ion, au fost alungați de la tribuna oficială de golanul ăla de Borcea, iar suferința pricinuită de umilința asta l-a măcinat pe tatăl meu cât o minune până a închis ochii.

    Dar nu pot să ramân indiferentă la starea jalnică, de-a dreptul patetică, în care a ajuns echipa asta de fotbal. Nu pot să rămân indiferentă când știu că și tata a adus atâta glorie și faimă și bun renume acestei echipe, că i-a adus denumirea de «câinii roșii» datorită și dedicării cu care juca, nu doar a culorii părului lui, când știu că și-a închis mai mult de jumătate din viață în clubul Dinamo, când știu că inima lui bătea pentru Dinamo in aceeași cadență cum bătea pentru noi, copiii și familia lui, când știu că cea mai mare parte dintr-o zi o petrecea pe stadionul ăla, indiferent că erau +40 de grade sau - 20 de grade, când știu că slăbea câte 4 kg la un meci și venea acasă stors de vlagă, dar fericit și învingător,(..) când știu că deși l-au ostracizat și umilit și hăituit după ce a fugit fratele lui în Elveția, n-a renunțat la iubirea lui de-o viață, Dinamo, când știu sigur că ultimul lui gând am fost noi și amintirile despre Dinamo, când știu atâtea, nu pot să ramân indiferentă.

    Mă, golanilor și mafioților, mă, derbedeilor, voi toți care v-ați bătut joc de unul dintre cele două cele mai mari cluburi de fotbal din țara asta. Bătu-v-ar Dumnezeu la fel cum v-ați bătut voi joc de tot ce au construit cu sacrificii și cu abnegație și cu imens de mult suflet tatăl meu, frații lui și oamenii frumoși asemeni lui care l-au precedat sau care i-au urmat!

    Sper să ajungeți să vă chinuiți (...) și vă doresc ca înainte să închideti ochii să simțiți și voi tristețea și suferința tuturor sportivilor a căror memorie o întinați și doar pentru simpul fapt că respirați. Jigodiilor! Vă știți voi care sunteți.

    Și sunteți mulți, de la conducători de club până la impresari și acționari. Sunteți doar niște mafioți ordinari și mărunți, atât! Pentru că nici stofă de mafioți adevărați nu aveti, sărăciilor. Sunteti doar niște furăcioș mărunți si ordinari!

    Și sper să înfundați cu toții pușcăria și să nu crăpați până nu vă ajung din urmă toate sacrificiile tatălui meu închinate iubirii lui de-o viață.(...) Ați distrus tot ceea ce au clădit alții, cu sacrificii personale, într-o viață de om.Arză-v-ar focul să vă ardă de hoți nenorociți!", a postat Mihaela Nunweiller pe pagina sa de facebook.

  8. #12419
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Nasoala infrangere dar nu va asteptati sa mearga ceva la Dinamo cata vreme nu va fi liniste si intelegere.
    Niciun antrenor cu buget infinit si lot de cinci stele nu va reusi la Dinamo daca nu avem rabdare cu totii si chiar sa-i incurajam.

    sincer mie in meciul cu Viitorul mi-a fost pentru prima oara mila de jucatori si de antrenorul lui Dinamo.


    In mod evident echipa a cazut nu pentru ca Viitorul a fost mai buna cu 5 goliri diferenta ci pentru ca s-a vazut indepartata de proprii suporteri. Dupa incidentul cu suporterii a primit doua goluri fara reactie si practic a facut figuratie pe teren pana la final.

    E greu sa mai ai rabdare dupa ani de contraperformante dar fara asta cu siguranta ca rezultatele proaste vor continua.
    Suna bizar dar cred ca echipa asta poate mai mult daca ii acordam un pic de credit. Lotul pare mai bun decat ce a lasat Rednic, are nevoie de omogenizare si mai ales de a capata incredere. Or asta nu vor veni daca vor fi mereu sub tirul de injuraturi din partea celor care ar trebui sa-i sustina.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #12420
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Sa-i bata pe olteni si poate se vor calma suporterii, desi nu cred.

  10. #12421
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In mod indubitabil nu se va calma nimeni, pt ca nu exista un motiv real. Ar fi ca si cum ai simti hotul cu mana in buzunar, in autobuz, dar tu trebuie sa cobori. Si tu esti dragut, rabdator, mai mergi doua statii in plus, sa-si termine omul treaba. Pai, asta e filmul ultimilor 6 ani? Mai vreti sa-l revedem inca o data? Care e ideea, e vreo capodopera rinista? Da, sunt oameni care vor cadea la mijloc, nu atat de nevinovati cum ii cred unii (prunea, neagoe, jucatori), dar eu simt ca e partea noastra de rol,de implicare, aici si acum, pe care trebuia sa le jucam de mult. Dinamo merita jertfa asta, eu asa cred!

    Ce meci, ce proiect, ce praz, ce mortii lor, ce **** mea! Daca ne tine, ne tine. Daca nu, revenim la proiectul nr 6 si asteptam sa scoata Prunea capul de rațoi la play-off. Momentan e ceva care imi place, ma motiveaza si de-abia astept evenimentele.

  11. #12422
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Comparatia cu hotul de buzunare e misto dar nu cred ca se potriveste exact aici.
    Povestea noastra e mai complexa, e in nuante tulburi...

    As spune ca e mai degraba precum sora care dupa o casatorie esuata cu un politician escroc care a ajuns la bulau si a lasat-o sa se descurce cu o multime de datorii s-a re-maritat cu un pocait. Asta a rezolvat datoriile la clanurile tiganesti care o amenintau cu moarte pe sorela insa nu e nici el ceea ce-ti doreai pentru ea.
    De unde cu politicianul avea un trai imbelsugat si lucra pe pozitie de conducere intr-o regie autonoma de stat unde castiga multi bani, cu pocaitul e altfel. Asta nu numai ca e strans la punga dar o mai si dij****ste pe sorela din putinul pe care-l agoniseste de la diverse locuri de munca pasagere...pentru ca dupa ce a fost data afara din pozitia de sefa la RATB, a fost o vreme responsabila de rand la Carefour, apoi directoare comerciala la o firma de apartament cu perspective condusa de un prieten care insa s-a dovedit barbolog..mereu insa pocaitul a fortat-o sa se mute ba pentru ca lucra mult si nu venea acasa la ora de rugaciuni, ba ca era gelos pe prietenul cu firma...asa ca sorela e acum sefa de raion la un magazin din mallul din Vitan. Iar barbat'su desi are si el ceva firme, nu numai ca nu ii da nimic dar ii mai ia si din salariul ei mic pe diverse pretexte. Asa ca sora umbla si cam rufoasa desi si-ar fi permis sa fie imbracata macar decent daca nu foarte bine. Asa ca sora iti mai cere si bani cu imprumut pe care stii ca o sa tii dea la Sfantu' Asteapta si in general e o dezamagire...
    Tu stii ca ea a fost o studenta stralucita la Politehnica si beneficiind de bursa de stat a facut si un stagiu in State. Merita cu mult mai mult decat jobul actual si esti convins ca ar fi putut avea un job mai pe masura pregatirii si o viata mai misto daca avea alt sot.
    Tii enorm de mult la sora, ai vrea ca ea sa-l lase dracului pe pocait care in mod evident nu e ce merita.
    Nu poti sa-l suferi pe nemernic si o tot bati la cap pe sorela sa divorteze si sa-si caute alt barbat. Acum ea ar face asta dar din salariul pe care-l are nu se poate intretine singura. Tu cu toata dragostea insa nu poti s-o iei sa stea la tine o perioada pentru ca ai sotie, doi copii, apartamentul tau e deja supra-aglomerat.
    Mai e un unchi batran care pe cand ea era cu politicianul ii statea pe aproape, se bucura cand ea si sotul ii faceau cadouri exorbitante....tine la ea dar el e obisnuit cu luxul si a cam si luat-o pe aratura de cativa ani...tot spune ca o va ajuta cu bani si cazare in curand, ca a facut o firma in asociatie care ii va aduce multi bani in scurta vreme...dar deocamdata numai gura e de el...
    O tot incurajezi sa divorteze dar ea ezita pentru ca riscul de a ajunge pe strada e foarte mare...
    Ezitarile ei te enerveaza, o presezi, ai ajuns sa nu o mai suporti, o consideri principala vinovata pentru ca s-a ratat stand cu pocaitul. desigur ca asta nu o ajuta dar tu continui sa pui presiune si sa o bestelesti din ce in ce mai rau...o faci din dragoste de frate, ii vrei binele, dar ai indepartat-o, nu mai esti demult un sprijin si refugiu pentru ea, esti la fel de rau ca toti ceilalti...a incercat sa ramana pozitiva dar e greu sa fii astfel impotriva tuturor, e greu sa construiesti si sa ai incredere in tine cand toti cei din jur iti spun ca esti proasta...daca nu vei intelege ca trebuie sa ai rabdare cu ea o vei duce la limita...iar asta ar putea fi sfarsitul...acum e momentul sa ii arati cat tii de mult la ea si trebuie sa iei decizia corecta, pragmatica...deci ce faci? Incerci sa ai mai multa rabdare cu ea sau te-ai saturat si nu mai poti sa-i acorzi nicio intelegere?
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12423
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Hai Capitane, doar stii ca sunt atatia din PCH care sunt mana in mana cu negoitza si iau bani de la el. Toate astea sunt asa de ochii lumii, din pacate, si tot cam asa o sa ramana in continuare. Nu se baga nimeni la Dinamo iar pocaitul o sa ramana boss cat timp e pe profit.

  13. #12424
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    ia uite cum isi da arama pe fata Diavolul.
    https://www.gsp.ro/international/eur...da-572460.html

    altfel intunecimea sa si sclavii din presa ne innebunesc spunandu-ne sa tinem cu echipa acronim ca "ne reprezinta tara".

    cand deschid pagina GSp arunc cu aghiasma pe ecran si-mi fac trei cruci.
    Icoana facatoare de minuni de langa calculator incepe sa planga instantaneu in hohote cand pe ecran incep sa se perinde mzecile de mii de poze si de spuse ale lui uciga-l toaca.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #12425
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,780
    Reputatie
    1
    Cine e Claudiu Florica?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. 15th August 2019, 09:41

  16. #12426
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Nu mai avem preparator fizic, Mihai Dima si-a dat demisia, dar Dusan ii tine locul deocamdata. Si bucatarul de la Saftica a plecat.
    Jucatorii sunt neplatiti de 2 luni, Negoita nu are bani. Sa-l sune cineva pe Rednic!

  17. #12427
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O pleca si Iulica? Ca in felul asta Dusan poate lua un secund util.
    In mod normal acum ar trebui ca antrenorul sa-si aduca preparator fizic cum era normal de la inceput.

    Cica e drept ca a plecat bucatarul de la Saftica dar in locul lui lucreaza doua bucatarese.
    Pare de bine.

    Singurul lucru nasol in tot ce au adunat aici scribii gsp este faptul ca jucatorii au restanta de salariu.
    Dar la doua-trei luni platesc toate cluburile romanesti (unele chiar mai rar), Dinamo era singurul care platea la zi.

    Iar dupa cum au prestat pe teren in primele etape cred ca jucatorii ar trebui sa die multumiti ca nu vin cu bani de acasa.

    Pe bune acum, voi la serviciu luati prime si primiti aplauze daca munciti asa catastrofal precum jucatorii de la Dinamo timp de doua luni?
    E suficient ca sunt tratati precum profesinoistii adevarati: clubul le-a angajat antrenori si preparator fizic sa-i tina in forma, au bucatar si bucatarese ce le dau masa la Saftica, primesc echipament misto de joc pe care sa-l terfeleasca cu prestatia lor..e deja prea mult. Sa lege si ei doua victorii amarate si pe urma sa se planga de mancare si bani. Sau sa plece ca sa vina in loc unii care mai si joaca fotbal.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12428
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

  19. #12429
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Dinamo a pierdut procesul cu DSTMB, iar Negoita are de platit 10.000 de euro.

  20. #12430
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Jegoita, paharnice, sa muriti in chinuri! Sa obtinem o derogare ca de banii aatia sa va luam lumanari, nenoricitilor!

  21. #12431
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    @Leo am o poză pentru tine de pe stadion, o încarc când ajung acolo.

  22. #12432
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Ok.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •