Page 590 of 611 FirstFirst ... 90490540580588589590591592600 ... LastLast
Results 12,370 to 12,390 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12370
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    La multi ani, Mircea Rednic!

    In fata casei lui Rednic, o parte din galeria lui Dinamo au aprind torte si fumigene, au cantat si ai facut poze cu el si Luana. ''Ole, ola, Dinamo e viata ta''! si ''Esti caine pana la moarte!'' au fost doua dintre cantecele fanilor dinamovisti.

  2. #12371
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    ''€žÎn primul rând îmi doresc să fiu sănătos. Apoi, normal că mă gândesc, n-am o vârstă asa înaintată, doar 30 de ani și zic eu că sunt la vârsta potrivită pentru a mai reusi un transfer în străinătate, dar vedem ce ne va oferi viitorul!''€, a declarat Dan Nistor pentru TV Telekom Sport.

    Isi pregateste decolarea?

  3. #12372
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Alta bomba de presa: Horia Sabo (a intrat in fotbal anul trecut cand a ajuns in conducerea lui Poli Iasi) negociaza cu Negoita cumpararea clubului Dinamo.

  4. #12373
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    In data de 4 mai 2019 ora 12:00, va avea loc lansarea cartii ''O viata de caine'', autor Sabin Danita, avand ca subiect povestea unui suporter dinamovist. Lansarea cartii va avea loc in Alba Iulia, la clubul sportiv Winner’s Club Talnar intr-un context care va uni cultura cu sportul.

  5. #12374
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cleo, v-am rupt ultrasii la baschet , capturat steag ultra Csm Sibiu cu acte in regula, asteptam sa va desfiintati brigada

    Sincer, mi se pare o mizerie, dar am inteles ca sibienii incepusera cu corsicănisme pe la sala, cu amenintari mascareli, tot tacamul de neamuri proaste, incat au cerut cu tot dinadinsul sa fie perpeliti oleaca. Iar astia din Sud stii ca nu tin post, nici inainte, nici dupa, au acceptat provocarea. Urmeaza replica pe feisbuc, ne-am pus in cap si martalogii astia casual de la baschet.

  6. #12375
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am vazut pe pagina de Facebook de la pch n-ai ma cu cine, se aduna 3 insi si imediat fac de o brigada, ce dreaq sunt de 10 ani in Sibiu si nu am mers la nici un meci de baschet si nici nu am de gand in viitor. Sunt niste copii pe acolo de toata comedia, stai numa' sa ii vezi si pe aia de la fotbal n-am treaba, canta fain la meciurile de acasa (vazui pe net niste clipuri din Sala Transilvania) dar de acolo pana la a face pe nebunii la un meci e cale lunga. Sunt alti baieti din Sibiu cu care poti face atmosfera, am fost cu ei la meciurile nationalei cu cei de la UST, tot respectul

  7. #12376
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu cunosc breasla mai nenorocita, superficiala si rupinpulista decat aceasta cloaca ordinara ce soitărește sub titulatura (autoproclamata) de fotbalisti. Țâfnosi, mediocri, letargici, gata in orice moment sa se proclame persecutati, la prima adiere de critica.

    Bunaoara, aceste mizerii ordinare care vin la birou gata obosite, scuipand a lehamite sau injurand de morti cand sunt in primplan, clamand neputinta la primul sprint ratat, prima centrare sutata in primul adversar, prima ocazie facuta de fecale etc, ei bine, s-au dat din nou in stamba, de data aceasta la Calarasi.

    Sa inteleaga bine Rednic situatia. Eu sunt patronul lui, la fel si voi. Fiti mai vioi, ce dreacu'! Bun, bai Rednice, vezi ca o parte din alea 7 milioane, poate 10, datorie trecuta pe raboj de judecator, la procesul de insolventa, sunt platite de noi. Intelegi matale, Rednice? Voi inca existati pt ca noi platim, ma! Primiti salarii de 20-25 de ori mai mari decat 90% din po****tia tarii, ca sa ne sfidati in fața cu apucaturile voastre de fotbalisti, antrenori, conducatori si ce alte lighioane mai sunteti p-acolo!

    Sa va fie rusine, ne-sim-ti-ti-lor, imbuibatilor, jegurilor indolente! Aici e Dinamo, ba, nu sanatoriul Ana Aslan, unde vin crocodilii in etate sa-si refaca solzii de pe oua!

    Rednice, mai fa una din asta, sa vezi cum te iau la sentiment si pe matale, cat de sus ai sta pe soclul de manager!

  8. #12377
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Marele patron a cerut 50.000 euroi imprumut de la Rednic pentru plata salariilor. Rednic pentru a fi liniste la echipa a virat imediat banii, dar Neghinita a achitat datorii mai vechi catre ANAF.

  9. #12378
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Dezamagitoare infrangerea de la Calarasi.

    As prefera sa cred ca a fost blat sau sa gasesc circumstante atenuante in faptul ca playoutul e fara miza si cu putini spectatori.
    Dar nu vreau sa ma imbat cu apa rece, jocul la Dinamo scartaie si desi au inceput sa mai lege victorii echipa nu arata un joc convingator ci mai degraba faze mai bune furnizate cu pipeta.
    Jocul a fost prost si fara tragere de inima, in special in a doua parte.

    Chestia cu Rednic si Negoita e din GSp si trebuie considerata cu mari rezerve.
    e notoriu ca oamenii GSp trag clopotele la Dinamo si incearca sa creeze scandal prin orice mijloace.
    Altfel Negoita e in stare de asemenea magarie, desi asta ar fi o meschinarie prea mare si pentru el.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  10. #12379
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Nu a fost blat, dar infrangerea plutea in aer dupa prestatiile mizerabile cu Botosani si Voluntari. Daca admitem ca sunt meciuri in care am fost ciupiti, nu strica sa recunoastem faptul ca in ultimele meciuri s-a echilibrat balanta cu vreo 4-5 puncte nemeritate.

    Daca se juca pana in iunie nu trebuia pierdut cu Calarasiul. Avea dreptate cineva... Pai, bai Mircea, nu am pierdut cu lotul vechi, ala prost, batut in cap, lotul Bratu si pierzi cu astia de îi ai pe mana de 5-6 luni, tu fiind si scula de antrenor. Care e logica fotbalului antrenat de Rednic?

    Astia nu sunt fotbalisti ce a adus Rednic, doar gioarse cu care te bati cu Clinceniul la retrogradare. Mircea crede ca mutati pe National, jucatorii vor da 300%. Vor da, insa din 0 barat.

  11. #12380
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Da mah, ai dreptate.
    Nu inteleg ce naiba e la Dinamo de se leaga asa de greu echipele.
    Sunt cluburi vai mama lor care angajeaza un antrenor mediocru gen Stoican sau Neagoe, fac echipa dintr-o adunatura Si miracol, adunatii astia joaca precum o echipa.
    La Dinamo chestia asta are nevoie de o perioada de incubare echivalenta cu mezozoicul.
    Ce naiba e asa de greu sa lege jocul intre ei pe teren?
    Faceam echipe ad-hoc pe maidan si dupa vreo juma de ora jucai legat, incepeai sa-ti inveti coechipierii.
    Daca-ti place sportul asta si pe deasupra ti l-ai ales ca principala sursa de hrana atunci joaca, straduieste-te, incearca sa castigi si pe deasupra fa-o cu placere iar nu in scarba.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12381
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Dinu, in cartea Misterele lui Mister, povesteste cum Craciunescu a fost mituit de Tapie.

    https://www.gsp.ro/international/lig...el-568388.html

  13. #12382
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mircea Vrednic a plecat de la Dinamo!

    Multumim pt nimic, nea Mircea!

    Si multa multa **** lichelelor negofile care au orchestrat aceasta lovitura de cort!

    Mori, negoita! Sa te manance cancerul, buba neagra, holera, ebola si sifilisul, nenorocitule!

  14. #12383
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mda, se pare ca Negoita refuza sa stabilizeze echipa Dinamo, anul si scandalul si contraperformanta.
    Pe de o parte anunta ca nu se mai implica si lasa Dinamo pe buget de avarie, pe de alta parte se baga in chestiunile clubului.
    Mi-e ca nu se lasa pana cand nu va retrograda Dinamo.

    Rednic nu a facut mare branza in termeni de rezultate, dar macar promitea sa continue pe baza brumei stranse din iarna pana acum.
    Si prezenta ceva mai multe garantii decat un antrenor nou ce se va apuca sa regleze in pripa un lot ce are nevoie inca de schimbari substantiale.
    Va fi interesant si unde va juca Dinamo in sezonul urmator; Rednic facuse campanie pentru a inchiria Arena Nationala, acum e posibil ca Negoita sa ia banii si sa ramana pe vechiul stadion din Stefan cel Mare.

    In fine, e clar ca blestemul stravechi nu s-a dus si inca mai avem de tras fara echipa si fara stadion. De tot rahatul.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #12384
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    I-auzi ia vine Neagoe.
    Parca mai acum cateva luni pe cand era la Pepsi dadea de ceasul mortii ca-i face Dinamo sa le ia locul in plaiof.
    Si nu prea avea cuvinte de apreciere pentru Dinamo.

    Pe de alta parte a reusit sa depaseasca consitia modesta la echipe gen Sepsi si Iasi.
    Asa ca si la Dinamo, o alta echipa modesta, e posibil sa ne aduca un loc 7 la anul.

    Si ca sa inchei in nota optimista, apreciez faptul ca exista un punct fix la Dinamo unde de ceva ani incoace, indiferent de antrenor, echipa se construieste in jurul lui Ionut Serban.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #12385
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nici nu stiu ce sa mai zic. Nu ma apuc acum sa ma plang ca pleaca Rednic, pana la urma ne-a castigat locul 9 intr-un campionat in care nivelul e cel pe care il stim cu totii. De data asta n-a mai avut mana buna la transferuri, din 20 cati a adus de cand e la noi ne ajung degetele de la o mana sa ii numaram pe cei cu care sa ne putem lauda.
    Si daca tot e barbat sa iasa in plm la presa si sa dea toate detaliile care l-au facut sa plece, in genul "eu am cerut 200k buget de salarii lunar iar negoitza a zis ca sa ma descurc cu 100k". Asa o tot da in mistocareli si in surprize, surprize...*****, ce facem aici? Ne footem sau ne cantarim?

  17. #12386
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Te-ai inscris in ADPD?

  18. #12387
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu cred ca au inceput inscrierile abia ce au obtinut statutul legal, dar daca am zis ca din momentul in care se poate cotiza o voi face si eu atunci asa ramane sa dea oamenii drumul la treaba si imi fac datoria si eu.

  19. #12388
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    O lalaie si ei cam mult. Nu vor avea castig de cauza dupa parerea mea.

  20. 3rd June 2019, 20:22

  21. #12389
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    E pacat pentru ca sunt multi fani care ar cotiza fara nici o problema anual sau chiar lunar pana la urma 100 de euro/ luna nu e ceva wow iar ei si-au facut calculele cu 90 de euro pe an. Cred ca mai degraba e buba ca negoita nu vrea sa vanda clubul si atunci nu stiu daca pot si oamenii astia sa se apuce sa ceara bani ca apoi sa nu poata prelua clubul.

  22. #12390
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Ce sa vanda ca nu are nimic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •