Page 582 of 611 FirstFirst ... 82482532572580581582583584592 ... LastLast
Results 12,202 to 12,222 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #12202
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Steliano Filip, Dorin Rotariu, Adam Nemec, May Mahlangu, Jaime Manuel Penedo Cano, sunt convocati la loturile nationale.
    E interesant ca niciunul dintre ei nu e titular incontestabil la Dinamo, precum este de ex Lazar.

    Filip este cel mai constant in primul 11 da prrobabil ca si cel mai slab dintre cei convocati.
    Nemec si Penedo sunt titulari abia de cateva meciuri si nu-i vad rezistand prea mult in postura asta.
    Rotariu freaca banca de rezerve de cateva meciuri si asta pe buna dreptate.
    Mahalagiu prinde si el cate un final de meci din cand in cand.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #12203
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sper sa nu ajunga escrocii de la Dellamore&Owl sa cumpere Dinamo.
    Cum o fi Negoita, dar macar el tine echipa pe linia de olutire.
    Aia o vor falimenta in timp record.

  3. #12204
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    De ce ar vinde Negoita ceva ce ii aduce lui bani? Poate nu foarte multi acum dar cu sanse bune in viitorul apropiat?
    Astea sunt stiri de CanCan, nici nu ma obosesc sa dau click pe astfel de articole

  4. #12205
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    si eu cred ca e mai mult cancan dar prefer sa reactionez inainte decat dupa ce raul e facut.

    Negoita ar putea vinde pentru ca Dinamo nu-i va aduce bani pe viitor daca se va limita la investitii de supravietuire ca acum.
    Valoarea de piata a Ligii 1 e jos, valoarea de piata a lui Dinamo e un pic mai sus si drept urmare nu va mai putea face bani prea multi cu 'crescut de tineri'.
    Trebuie sa treaca la nivelul urmator ca sa poata sa aiba in Dinamo o sursa certa de bani.
    Ori el nu isi permite asa ceva, in tara Steaua aduna tot ca au lichiditati mult mai multe.
    In plus are si litigiul cu Badea, respectiv vreo 2 mn euro de platit.
    Daca ii ofera unul 5 mn euro atunci castiga pe loc cat ar castiga in vreo 5 ani la nivelul actual.
    Si ramane si actionar minoritar, respectiv scapa de povara administrativa si daca e sa fie bine atunci va castiga constant cate ceva fara batai de cap.

    Dar indianul asta a lui Mutu e tzeapa mare.
    E un Massone mai smecher.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #12206
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Am citit un articol in care ziceau ca Dinamo e prima echipa la nivel de sponsorizari, cu 1,3 milioane de euro annual. Mai adaugam 2,5 milioane si ajungem la aproape 4 (cu bilete si alte cele). Daca mai punem si transferurile facute (Mevlja 700.000, Marc 200.000) atingem 5 milioane de euro. Deci e clar ca Negoita nu mai baga bani.
    Am dat o privire pe ce fac juniorii. U17 si U19 sunt pe primul loc in clasament, peste "copiii de aur ai regelui" copiii aia sunt sursa de bani...bine, nu toti vor reusi dar e sufficient ca 2-3 sa ajunga sa confirme si ai scos bani buni pe ei.
    Lucrurile astea ma conving ca Negoita nu o sa vanda clubul, sau, mai bine zis, poate o sa renunte la un procent din actiuni, dar nu la sefia tribului

  6. #12207
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Sunt de acord cu tot ce spui.
    ideea este insa alta:
    -copiii aia de valoare se vor risipi in vant sau vor fi vanduti pe doi lei. Din urma vor veni din ce in ce mai putini din cauza ca fotbalul romanesc decade in valoare, preferinte si remunerare iar Dinamo in particular trebuie sa mai si castige cate ceva daca vor sa atraga copii pe viitor. Or Dinamo la nivelul actual nu da semne ca ar fi aproape de vreun trofeu.
    -sponsorizarile si ele depind de atractivitatea ligii1 si de performantele facute de echipa sponsorizata. Or daca Dinamo nu creste peste ceea ce e azi nu va mai ramane acelasi purtator interesant de imagine pentru sponsori.
    -drepturile de televizare vor cadea dramatic la urmatoarea negociere daca nu va fi o crestere miraculoasa pana atunci. Fotbalul romaneasc nu mai vinde: sunt tribune goale si audientele teve sunt la pamant.

    or Negoita trebuie sa stie toate astea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #12208
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Saptamana duelurilor cu Steaua:

    • HANDBAL. Liga Națională, etapa 13: Steaua - Dinamo. Miercuri, 23 noiembrie (ora 17:45), Sala Polivalentă. 👈
    • POLO. Superliga (etapa 5): Steaua - Dinamo. Sâmbătă 26 si duminică 27 noiembrie (ora 11:00) în ambele zile. Bazin Ghencea
    • RUGBY. Cupa Regelui, semifinale: Steaua - Dinamo. Duminică, 27 noiembrie, ora 13:00. Stadion Ghencea.
    HAI DINAMO !!!

  8. #12209
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    gsp a anuntat ca palic a acceptat salariul si propunerea de a continua cu dinamo. este o veste cat se poate de buna, palici merita tot respectul nostru!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  9. #12210
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Pana nu semneaza nu cred nimic. Altfel, Palic merita tot respectul nostru.

  10. #12211
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Intr-adevar Palic merita tot respectul si ar fi excelent sa ramana la Dinamo.
    Altfel ma uitam in articolul ala de pe gsp la salariile jucatorilor si Nistor domina topul!!!
    E jenant sa fie mai bine platit decat Palic si altii care sunt utili echipei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #12212
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Corect mesajul lui Negoita despre Andone.
    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/nego...ol-496848.html

    Antrenorul sa vorbeasca de ale lui si nu sa se dea cocos degeaba.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12213
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Cred ca simte si Andone ca mai are cateva zile pe banca lui Dinamo. Sa vedem cine vine in locul lui

  13. #12214
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Andone in primul rand ar trebui sa se concentreze pe echipa si pregatirea ei.
    Sa lase naibii declaratiile publice despre tot si toate pentru ca nu e comentator al fenomenului ci parte din el.

    Mai are destule etape ca sa ridice echipa in clasament si sa aiba o pozitie buna in play-off.

    Depinde de el daca va mai ramane sau nu la Dinamo.

    Altfel nu pot sa spun ca m-ar bucura plecarea lui pana cand nu stim cine vine in loc.
    Pentru ca stim foarte bine ca e loc de mai rau in conditiile date, nu vad niciun antrenor mai rasarit care ar putea veni acum la Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #12215
    senior vladut13's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Spunea comentatorul de aseara cum ca Dinamo Zagreb i-ar dori pe Rotariu si Filip la pachet, pentru 3 milioane, daca e adevarat, Negoita ar trebui sa accepte imediat.

    Rotariu in ultima perioada a jucat extrem de slab, ratari multe, si se vede ca nu mai e cu gandul la Dinamo, consider ca ar trebui sa plece.In ceea ce il priveste pe Filip, mi se pare un jucator limitat, nu vad cum ar mai putea progresa ca fotbalist, uneori pare ca nu gandeste, si oricand ar putea lua un rosu neasteptat.

  15. #12216
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Rotariu nu pleaca fara 4 milioane.

  16. 16th December 2016, 13:54

  17. #12217
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    plecarea lui Filip ar fi un pas inainte pentru echipa.
    daca iau si bai pe el atunci ar fi excelent.

    Nici Rotariu nu este om de baza si daca il vand pe pretul corect cred ca absenta lui poate fi relativ usor suplinita.
    mai ales daca se obtine o suma buna pe el si cumpara un jucator de valoare in schimb.

    Cred ca 3-4 milioane de euro pentru cei doi este pretul corect in contextul actual.
    Ce-i mai mult e bonus.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  18. #12218
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    indienii au renuntat? foarte bine, erau niste smecheri de doi bani.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  19. #12219
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Salutare Cainilor baietii ne-au adus o bucurie frumoasa aseara, ii cam da clasa andone lui reghe cam pe unde il prinde. Ma bucur ca l-am avut titular pe Dudea, la 19 ani sau cat are meseriase si contraatacurile, din 3 pase ajungeam din careul nostru pana in poarta lor si inca ceva, pasa lui Palic de la golul lui Lazar tineti minte 3 cuvinte, Antun Palic presedinte
    Sarbatori Fericite!

  20. #12220
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    am vazut un titlu pe look: dinamo le-a dat 4 sub brad...
    totusi, sa nu sarim pana in tavan: echipa cu care am jucat aseara este slaba rau de tot...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  21. #12221
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    Devine monoton....
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  22. #12222
    senior vladut13's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Se vorbeste de o revenire a lui Torje la Dinamo, sa fie oare adevarat ?

    Daca e asa, cel mai probabil Rotariu va pleca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •