Page 544 of 611 FirstFirst ... 44444494534542543544545546554594 ... LastLast
Results 11,404 to 11,424 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #11404
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo va avea un nou imn cantat chiar de jucatori. De luni jucatorii vor intra in studio pt inregistrari. Imn cantat de jucatori si scris de suporteri.

  2. #11405
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    poate o sa-l auzim de la... piatra neamt!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #11406
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    http://dinclasicradio.caster.fm/

    Un radio pentru toti dinamovistii de pretutindeni.

    Va asteptam cu stiri si noutati, dar mai ales muzica buna!

    http://i57.tinypic.com/34rzozb.png

  4. #11407
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by torinezu View Post
    poate o sa-l auzim de la... piatra neamt!
    mah astia sunt chiar cretini.
    cum naiba sa iei in calcul sa duci Dinamo la Piatra Neamt, fie si ca al treilea stadion de rezerva?
    De ce nu la Petrolul? E la doi pasi de Bucuresti si candva galeriile erau infratite.
    Peste toate eu nu pot sa inteleg de ce e asa de greu sa modernizeze/reconstruiasca stadionul Dinamo la nivelul zilelor noastre. Negoita, clubul sau oricine altcineva.
    Nu ar costa asa de mult si cred ca ar putea sa faca bani si cu organizare de concerte pentru care stadionul national e prea mare. E in buricul targului, te dai jos din metro sau tramvai si intri pe stadion, e o pozitie fantastica.
    Tot ma mir de ce nu fac asta de peste zece ani. Acum stadionul era deja amortizat.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #11408
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    simplu...pentru ca stat, pentru ca minister, pentru ca interese ...baza din Stefan cel Mare apartine MI (adica statului)...care stat, mai bine il lasa in paragina decat sa'l dea altcuiva (daca iese ceva spaga pentru partid....se poate discuta )....si mai avem un ghinion...la conducerea CS'ului a fost pusa o analfabeta (tot respectful pentru performantele sportive...dar asta este cu totul alta poveste)
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  6. #11409
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    De acord cu ghinionul unei conduceri fara viziune.
    Asta e de fapt problema.
    Pentru ca refuz sa cred ca nu se puteau aloca bani pentru a crea o baza sportive moderna si profitabila in centrul Bucurestiului daca ne uitam la cati bani s-au bagat aiurea in tara asta si in mod specific in constructia de sali de sport la sate sau parcuri in mijlocul padurii. Investitia asta aducea si profit spre deosebire de celelalte mentionate mai sus care mare lor majoritate nu numai ca sunt investitii pasive ci mai sunt si aproape inutile pe deasupra.
    Nici macar nu spun astea ca dinamovist, ci ca simplu cetatean care ar vrea investitii din bani publici care sa se returneze in timp si reabilitarea unei zone centrale lasate in dorul lelii.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #11410
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Versurile noului imn

    Dincolo de bani, dincolo de faimă, dincolo de tot ce înseamnă
    Rau sau bun, toți acum în drum spre glorie
    Nu ne e frică de nimic, cântăm cu toții în cor
    Îi așteptăm să vină, o arenă plină pentru meciul lor

    REFREN

    Ale, ale, aleoo
    Pentru tot ce înseamnă Dinamo
    Indiferent de rezultate suntem „câini” până la moarte
    Pentru voi luptăm prin vânt și ploi
    Fiindcă în orice loc din țară, toți alb-roșiii sunt cu noi
    Hai Dinamo, „câinii roșii” campioni

    ----------------------------------

    Din 1948, faima
    Încet, încet, scriem istoria
    Și Dinamo devine sinonim cu gloria
    Luptăm în Europa, onorăm patria
    Hamburg, Inter, Sampdoria
    Suntem o echipă de jucători și fani
    Împreună umplem stadioane an de an
    Jucăm cu sufletul nu ne gândim la bani
    O facem pentru ei, Dumitrache și Hîldan
    Noi suntem Dinamo
    Luptăm pentru victorie
    Victorie!

    REFREN

    Ale, ale, aleoo
    Pentru tot ce înseamnă Dinamo
    Indifernt de rezultate suntem „câini” până la moarte
    Pentru voi luptăm prin vânt și ploi
    Fiindcă în orice loc din țară, toți alb-roșiii sunt cu noi
    Hai Dinamo, „câinii roșii” campioni
    Și cei de vor urma să fie campioni

    ---------------------------------

    Imnul va fi lansat pe 17 aprilie. la returul Cupei Romaniei.
    Last edited by leodacin; 20th March 2014 at 08:56.

  8. 20th March 2014, 09:06

  9. #11411
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0


    Hai sa ascultam si noul imn.

  10. #11412
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Mie imi place. Tucudean si versurile rap sunt mortale. Mateut parca usor timid in fata microfonului. Lazar era cel mai bine dispus dintre toti. Per total a iesit bine.

  11. #11413
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    (Dinamomania)




    Toată lumea vede Steaua mare favorită. Dumneavoastră ce credeți?
    - Steaua este mai puternică, mai bună valoric, este adevărat, dar acest lucru nu este întotdeauna suficient în fotbal! Contează foarte mult forța mentală, dorința și determinarea care vor fi afișate pe teren. Aici, Dinamo poate pune probleme și cred că poate merge în finală, cu toate că are o echipă mult mai tînără.

    Nu sînteți prea optimist?
    - Nu, deloc! Știu ce vorbesc! Dinamo poate chiar să cîștige ambele meciuri în condițiile pe care ți le-am expus mai sus! Mai ales dacă va avea parte de arbitraje corecte și echidistante cum s-a întîmplat la meciul din campionat, încheiat 1-1. Și cu condiția să nu mai aibă ghinionul de atunci, cînd a fost egalată pe final.

    Pe cine mizați dumneavoastră de la Dinamo?
    - Păi, Țucu și Rotariu cred că pot aduce sclipirile de care are nevoie echipa. Să avem totuși în vedere că jocul lor va depinde foarte mult și de aportul celorlalți coechipieri. Prin urmare, pariul meu este că Dinamo se va putea impune dacă va juca precum o adevărată echipă. Asta e cel mai important!

    Duelul antrenorilor cum vi se pare?
    - Stoican și Reghecampf sînt de valori foarte apropiate. Ambii sînt tehnicieni tineri, care mai trebuie să acumuleze experiență. Diferența este de ce au la dispoziție. Adică, din punctul meu de vedere, dacă îl iei pe Stoican și îl pui pe banca Stelei și pe Reghecampf pe banca lui Dinamo, nu se schimbă absolut nimic la nivel de șanse. Steaua este o echipă ușor de antrenat în condițiile în care se prezintă azi, iar dacă se schimbă tehnicianul, nu se schimbă nimic, rămîne la fel de puternică.

    Dinamo va avea mai mult de 10.000 de fani la meciul tur, cînd va fi echipă oaspete. Ce părere aveți?
    - Suporterii lui Dinamo sînt minunați, unici și nu mă miră deloc de atitudinea asta pe care o afișează. Am antrenat acolo și datorită lor m-am îndrăgostit de Dinamo și de tot ce înseamnă atmosfera din jurul acestei echipe superbe!

    Veți veni la meciuri?
    - La cel retur sigur voi fi prezent la București și sper să le port noroc băieților! Chiar vreau să le doresc multă baftă pe această cale și să țină minte că joacă la Dinamo și că de aia pot bate pe oricine!

  12. #11414
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Din pacate azi dimineata a murit Augusin Deleanu. Dumnezeu sa-l odihneasca!

    http://www.prosport.ro/sport-life/sp...e-ani-12342612

  13. #11415
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dumnezeu sa-l odihneasca!

  14. #11416
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    RIP Deleanu, mare jucator!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  15. #11417
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Dumnezeu să îl ierte!

  16. #11418
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    UPDATE: 14:05 Asociația Suporterilor Dinamoviști anunță că în această dimineață s-au vândut toate biletele pe care "câinii" le-au primit în baza protocolului. "Am dat toate biletele, vom fi 10.000 de <<câini>> pe Național Arene. Au rămas peste 1000 de cereri neonorate", a spus unul dintre liderii PCH pentru ProSport.

    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  17. #11419
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Să mă piș pe Pufi, portarul lulii!! Pleacă-n gâtu mă-tii unde vezi cu ochii că m-am săturat de golurile de căcat pe care le iei!!
    badea și borcea, vă doresc din suflet să muriți în chinuri pentru halul în care ați aduc clubul ăsta!
    Vă blestem de câte ori îmi aduc aminte de voi, jigodii împuțite, ardev-ar pe mațe!

  18. #11420
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Tinand cont ca am fost in peluza si nu am vazut bine anumite faze, am zis sa ma uit si eu la un rezumat al meciului si am dat peste minunea asta. Priviti la minutul 7:43 la centrul terenului, imi explica si mie cineva ce dracului e in capul lui Rus la faza aia?


  19. #11421
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    O seara grea. Am plans...poate asa cum am plans la acel gol anulat al lui Chihaia cu OM. I-am aplaudat pe ai mei. Fie vreme buna, fie vremea...caini pana la moarte si dincolo de ea. Am fost printre cei 10.000 de pe NA si m-am simtit in familie. Am mers pe jos spre casa si imi aduceam aminte de clipele frumoase petrecute alaturi de echipa. Am pierdut si m-a durut ingrozitor. Am mai fost in situatia asta si ne-am ridicat din cenusa. Nu e de vina Stoican ca echipa merge prost. In seara asta plecand de la stadion l-am vazut...era mai trist de cat toti suporteri la un loc.

    Noi suporterii ne-am facut treaba. Din nou am fost acolo, din nou i-am sustinut, insa ei ne-au dezamagit asa cum au mai facut-o. Prefer sa vad partea plina a paharului. Partea plina a paharului e formata din Lazar, Rotariu, Popa II si din spate sigur mai vin 2-3. Plecand de la stadion am auzit un pusti (maxim 10 ani) care ii spunea tatalui sau: "Lasa tata ca-i batem noi". Asta e spiritul nostru al cainilor. Nu ne lasam. Nu plecam capul. Nu ne parasim echipa.

    Digeram greu scorul asta si cu siguranta multi dintre noi nu o sa dormim in seara asta. Nu putem. Lacrimile nu ne lasa, durerea nu ne lasa. Fularul aruncat in casa, tricoul lasat de izbeliste...astea le vom purta si la urmatorul meci. Plus lacrimile si durerea ce nu ne lasa. Copii astia ce au venit la Dinamo trebuie sa inteleaga asta. Noi nu suntem un brand. Brand-ul e de vanzare. Noi suntem o FAMILIE. Iar tot ce se intampla intr-o familie trebuie sa ramana acolo. L-am vazut pe Barboianu cum alerga in seara asta si cum s-a zbatut. RESPECT! L-am vazut pe Lazar ce a facut. RESPECT!

    Cand imbracati tricoul alb-rosu uitati-va o secunda ce aveti pe el. Chipul lui CATALIN HALDAN este icoana cea mai de pret pentru noi. VA RUGAM, NU O TERFELITI. Poate voi, jucatori veniti de cateva luni, nu stiti ce spunea EL in vestiar inaintea unui meci ca asta. "HAI SA LE ARATAM LA ASTIA CE INSEAMNA DINAMO". In retur, voi toti cei care o sa intrati pe teren, nu uitati si aratati-le ce inseamna DINAMO.

  20. #11422
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    5 mari greseli a facut Stoican in meciul de aseara:
    1. titularizarea sacului de cartofi aka balgradean ...cand in urma cu 4 zile acest "portar" incaseaza 3 goluri din 3 suture pe poarta...NU are ce cauta in echipa de start! Alin Buzarin: "În plus, ca sinuciderea să fie perfectă și fără urme, Dinamo a avut pe tot parcursul meciului un suporter fără bilet. Pe Bălgrădean, care de sâmbătă până joi a văzut două meciuri în nocturnă fără să scoată un ban din buzunar, deși la centrarea șutată a lui Latovlevici ar fi avut timp să se caute în portofel și să dea și restul."
    2. titularizarea lui barboianu pe un post pe care nu a mai jucat in viata lui...il aveai pe serban care era o solutie mai buna
    3. titularizarea lui grecu...in campionat jucand titular cu fillip...nu zic ca asta era mai bun dar nu cred ca facea dudele lu' grecu
    4. netitularizarea lui bilinski...omu' ti'a dat 2 goluri in ultima partida de campionat iar tu il lasi pe banca si il titularizezi pe tucudean...care nu a facut nimic in teren timp de aproape 60 de minute
    5. la lotul pe care il ai la dispozitie...nu joci parte'n parte cu stiaua...aia au jucatori de viteza care stiu jocul pe contre...si in plus ai si niste aparatori care gafeaza cand iti este lumea mai draga ....daca vroiai sa joci ofensiv, jucai cu 2 varfuri de la inceput

    restul tine de valoarea individuala a jucatorilor...si pentru asta trebuie sa le multumim mizeriilor de borcea si badea...cel putin 3 titulari de la "aia" trebuiau sa fie in lotul nostru...dar asta este cu totul alta poveste

    in rest....suporterii sunt cei care tin "steagul" sus
    Last edited by Fedayn; 28th March 2014 at 12:42.
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  21. #11423
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ai dreptate Fedy.

    - Bălgrădean: nu pot uita ce grimasă a făcut după meciul cu Pandurii când reporterul l-a întrebat de golurile lui Bilinski! Probabil se crede și ăsta vreun simbol! Naumovski ar fi mai motivat în aceste momente, bălgrădean să mai ia o pauză pe bancă până îl vor căuta AS Roma, Chelsea, Internazionale, etc.
    - Grecu: dacă ajungi să te „dribleze” Popa ca la golul 4, trebuie să lași frumos tricoul lui Dinamo și să pleci la dracu să te ia să joci fotbal la Chiajna.
    -Rotariu: la cornerul de la golul doi a aruncat în mijlocul careului o minge care era pierdută pt steaua! Cine te-a învățat?? Așa ceva este super elementar, nu se face nici în curtea școlii!!!! Ieri, Rotariu a fost ca vaca aia care dă o găleată de lapte și după ce se umple o răstoarnă cu copita!

    Deja în atac ar mai trebui schimbat ceva, nu poți începe fiecare meci cu Țucudean și Rotariu! Mai rotește-i bre Stoicane! Bilinski este un atacant cum Dinamo nu a mai avut de la Niculescu, folosește-l și fă echipa să joace pentru el!! Mai ales că este nou venit și este motivat, nu blazat ca ceilalți doi.

    Și da, nu mă deranjează atât înfrângerea cât mă deranjează faptul că steaua ne-a bătut cu niște jucători care ar fi putut fi acum la Dinamo dacă jigodia de badea nu se zgârcea la bani!!
    Last edited by Aurel.D; 28th March 2014 at 12:58.

  22. #11424
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    hm hmmmmmmmmmmmmmm..... deocamdata nu vreau sa zic nimic, ca iau bann.
    dar de acum incolo voi avea un client permanent, pana ii va gasi nea victor vreo echipa in ligile inferioare, peste vreo 4 ani. pentru inceput se poate acomoda perfect la dinamo 2, in liga a 3-a. pana vor veni impresarii aia multi sa-l ia...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •