Page 499 of 611 FirstFirst ... 399449489497498499500501509549599 ... LastLast
Results 10,459 to 10,479 of 12821

Thread: Cafeneaua cainilor

  1. #10459
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Pozitia clubului Dinamo in centrul Capitalei este una strategica. E clar ca multi vanatori doresc acest teren, dar la fel de adevarat este ca avem nevoie de un stadion nou dotat corespunzator vremurilor actuale.
    Am scris de ma doare mana despre faptul ca in locul vechiului si anacronicului stadion Dinamo se putea construi un stadion nou cu costuri mici.
    Se putea chiar pastra *****ul ala de pista de atletism care a fost mereu invocata drept scuza a amortelii.
    Se puteau reface si apropia doar tribunele, eliminand spatiul de promenada dintre tribune si teren si era foarte bine.
    In mod cert se gaseau modalitati de a agrea cu ministerul care e proprietar al bazei sportive.
    Dar nimeni nu a vrut, dupa cum nu au fost in stare sa faca mai mult decat o structura de beton pentru ceea ce se vroia a fi sediul clubului de fotbal.
    Au avut la un moment dat vreo doi proprietari de firme de constructii in actionariat si tot nimic nu au facut.
    Pentru ca toti au venit la Dinamo sa faca plus pe moment si nu sa construiasca o afacere serioasa care le putea aduce beneficii importante pana acum.

    Dar e ca si cum ai urla la luna...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #10460
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Stefan Radu a prins gustul golului in Italia. A prins o torpila de pe la 20 m si a deschis scorul in meciul cu Pescara.


  3. #10461
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Sa-ti pregatesti masina sa avem cu ce ajunge la stadion.
    s-ar putea ca pana atunci sa nu mai avem echipa. cei 14 jucatori vizati a se muta in complexul fratilor negoita din popesti-leordeni sunt hotarati sa plece pe la casele lor.


    am vazut ca si tucudean s-a incadrat in fotbalul belgian. a jucat vreo 7 minute, pana cand a fost poftit de arbitru sa iasa din teren dupa o intrare direct pe piciorul unui fundas, dupa ce acesta l-a deposedat de obiectul muncii. cred ca belgienii nu apreciaza stilul combativ al lui tucu...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  4. #10462
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Tori, unii pleaca si vin altii. Tu pregateste masina.

  5. #10463
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    e mai rapid si convenabil metroul. iti iau bilet, vrei?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  6. #10464
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Sunt valabile un an de zile?

  7. #10465
    Delije rador's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Acolo
    Posts
    1,171
    Reputatie
    1
    salutare Cainilor!

    intrebare: mai am la ce sa ma intorc la vara?! exceptand berile din centrul vechi, desigur...
    "Putem fugi, dar nu ne putem ascunde / PCH e peste noi oriunde"

  8. #10466
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1
    opaaaaaa.....sa traiesti breh sarbule

    te asteptam cu berile
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

  9. #10467
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Noroc bre sarbete.
    Se pare ca Negoita va deveni actionar majoritar. Sa vedem ce va fi ca in privinta celorlalti ne-am lamurit.
    Salutare CAINILOR.
    Asa si?

  10. #10468
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    salutare radorica!
    hai, te asteptam!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  11. #10469
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by laurdog View Post
    Noroc bre sarbete.
    Se pare ca Negoita va deveni actionar majoritar. Sa vedem ce va fi ca in privinta celorlalti ne-am lamurit.
    Salutare CAINILOR.
    Se pare ca va fi bine.

  12. #10470
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    deocamdata nu stim nimic. nici daca negoita va prelua actionariatul majoritar, nici daca vor imparti in mod egal actiunile. nici daca, in primul caz, negoita va pompa bani in club sau totul e doar un balon de sapun.

    mai stie cineva ceva de alexandru tudose? parca trebuia sa semneze sambata, apoi luni. azi e miercuri... tipic.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  13. #10471
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,645
    Reputatie
    0
    "Dinamo este în colaps, iar noi nu vrem să stăm cu mâinile în sân și să asistăm la distrugerea echipei. Domnul Badea e clar că nu poate să mai stea la Dinamo, se vede că este depășit. Nu suntem de acord nici cu Negoiță, nu ne-a convins discursul dumnealui".
    (PCH)

    http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/....jpg?width=610

  14. #10472
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Aseara, derby-ul Corsicii Bastia-Ajaccio (1-0), s-a terminat cu batai intre jucatori si 5 jucatori eliminati (2 si 3)! Cei de la Canal + spun ca este primul meci din Franta dupa 40 de ani, care se termina cu 5 eliminati! http://www.rue89.com/rue89-sport/zapnet/...s-eysseric

    Ce ura este intre cele doua echipe...Bineinteles ca nici in tribune, suporterii nu au stat cu mainile in san.

  15. #10473
    Banned
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    131
    Reputatie
    0
    Razboaie intre galerii sunt in toata lumea. Cred ca sarbii sunt cei mai inversunati

  16. #10474
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Derby-ul Corsicii este unul dintre cele mai aprige meciuri din Europa! Puțini oameni sunt mai orgoliosi și mai mândri decât corsicanii. Iar meciul Bastia-Ajaccio este întodeauna unul cu grad ridicat de risc!

    Așa, fani mai turbați sunt peste tot în lume...sunt greci, turci, sârbi, italieni, argentinieni. În Anglia, cei mai supărați sunt de departe fanii lui Milwall, care recent nu se mai bat numai cu polițiștii ci și cu caii polițiștilor!

  17. #10475
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    zic ziarele ca fmmbadea va avea o gaura de 3 milioane de euro dupa ce va pleca de la dinamo, suma irecuperabila, dar care va fi socotita ca sponsorizare.
    si mai zic ceva: din 1999, de cand e la dinamo (deci vreo 15 ani), badea a investit "colosala" suma de 8.000.000 (opt milioane) de euro! adica vreo 550.000 pe an. cu suma asta imensa, el a condus si a taiat in stanga si in dreapta la dinamo pana a adus clubul la starea de insolventa.
    si se mai mira ca suporterii il vor plecat definitiv!
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  18. #10476
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    rapidu' e subtirel rau de tot,da' ma bucur ca i-am calarit tot meciul...puteam castiga cu 3-4 la 0 fara prea multe probleme...
    matei incepe sa arate a fotbalist adevarat ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  19. #10477
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    matei incepe sa arate a fotbalist adevarat ...
    deci e tocmai copt de o vanzare 'afara' e 700.000 euro.

    Dinamo s-a miscat binisor aseara, in special in repriza a doua. Combina frumusel, dar sunt totusi putine faze de gol si parca lipsesc marcatorii de meserie.
    Musat e petarda, ar trebui sa incerce cu altcineva si asta urgent.


    In alta ordine de idei, daca e real ca Negoita vrea sa mute Dinamo la Glina, atunci va ingopa definitiv echipa. Numai idea in sine duce in derizoriu imaginea clubului: un stadion de 15.000 locuri care probabil ca va fi cosntruit minimalist precum cele de divizii inferioare, situat la margine de Bucuresti, langa fosta groapa de gunoi.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #10478
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ei, nu chiar tot meciul. vreo 25-30 de minute din prima repriza ne-au cam dominat. apoi experienta, calitatea unor jucatori, pregatirea fizica si, nu in ultimul rand, pregatirea tactica, au dat castig de cauza lui dinamo.
    avem mari probleme pe stanga apararii, musat a fost intors pe toate partile de roman. nici rus nu rupe gura targului pe dreapta. sper ca nica sa joace pe partea lui, nu in flancul stang.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  21. #10479
    sport legend Fedayn's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,303
    Reputatie
    1

    in pros(t)port apare stirea cum ca negoita vrea sa'l aduca din vara pe razvanel lucescu pe banca tehnica
    "Life is like a box of chocolate, you'll never know what you gonna get"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •