View Poll Results: Cine castiga ?

Voters
15. You may not vote on this poll
  • Bute KO

    15 100.00%
  • Bute puncte

    0 0%
  • Egal

    0 0%
  • Brinkley KO

    0 0%
  • Brinkley puncte

    0 0%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 86

Thread: Lucian Bute vs Jesse Brinkley, 15 octombrie 2010

  1. #1
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

    Lucian Bute vs Jesse Brinkley, 15 octombrie 2010

    http://charlesfighttime.files.wordpr...pg?w=500&h=302

    Data: 15 octombrie 2010
    Locul: Bell Centre, Montreal, Quebec, Canada
    Centura: IBF la supermijlocie detinuta de Bute

    Acesta este urmatorul meci a campionului nostru, impotriva americanului Jesse Brinkley. Adversarul este unul bun dar personal nu cred ca se ridica la nivelul celor mai mari pugilisti ai acestei categorii drept care prevad o victorie fara probleme pentru Bute, posibil prin KO.

  2. #2
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    mi-ai luat-o inainte cu threadul asta

    eu astept finala Super Six si apoi sa-l vad pe castigator daca are curajul sa lupte cu Bute ( si daca sunt de acord aia cu banii)

  3. #3
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Sper sa fie transmis meciul...

  4. #4
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0
    Sa speram.Nu cred ca va avea probleme Bute.

  5. #5
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    castiga Bute prin KO
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #6
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Elphax View Post
    mi-ai luat-o inainte cu threadul asta

    eu astept finala Super Six si apoi sa-l vad pe castigator daca are curajul sa lupte cu Bute ( si daca sunt de acord aia cu banii)
    Curaj va avea. Important e unde se vor lupta. Nu stiu cati vor accepta, din motive de inteles, sa se lupte cu romanul nostru in Canada. Supersixul zic eu ca-l va castiga Ward care in opinia mea, in momentul de fata e cel mai bun luptator al categoriei; si americanul insa se lupa frecvent acasa deci intr-un eventual meci intre cei doi va fi foarte importanta locatia

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    BUTE vs BRINKLEY pe 15 oct. 2010!

    fratzilor unde vedem meciul.......iar nu se misca astia de pe la televiziuni........in gala mai boxeaza DIACONU si JOJO!

    http://www.youtube.com/watch?v=B254uvhjtzE

    sa luat FRANTA -ROMANIA de PROTV pe 500 de mii euro?!
    http://www.ziare.com/nationala-roman...oastra-1045865
    .....si nu se ia gala de la Montreal care sigur nu costa nici pe departe atata?!.......ouch!

  8. #8
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    stai relax...ca se va lua gala pana la urma.....
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #9
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    stai relax...ca se va lua gala pana la urma.....
    De unde atata siguranta ??? Cate meciuri de-a lui Bute s-au transmis in direct in Romania ?? Iti zic eu: cu Berrio, Zuniga, Andrade II si Miranda (doar pentru cine prindea telesportul)

    In fine, Brinkley este probabil cel mai slab adversar intalnit de Bute de cand a devenit campion mondial (alaturi de Zuniga). Nu va fi transmis de HBO asa cu au fost ultimele meciuri ale romanului si cred ca va costa si mai putin. Sper ca o televiziune din Romania sa faca un mic sacrificiu si sa ne dea meciul in direct

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    De unde atata siguranta ??? Cate meciuri de-a lui Bute s-au transmis in direct in Romania ?? Iti zic eu: cu Berrio, Zuniga, Andrade II si Miranda (doar pentru cine prindea telesportul)

    In fine, Brinkley este probabil cel mai slab adversar intalnit de Bute de cand a devenit campion mondial (alaturi de Zuniga). Nu va fi transmis de HBO asa cu au fost ultimele meciuri ale romanului si cred ca va costa si mai putin. Sper ca o televiziune din Romania sa faca un mic sacrificiu si sa ne dea meciul in direct
    Ai zis bine...."probabil".....eu il vad mai bun decat Joppy, Zuniga si Miranda.....a castigat clar un meci eliminatoriu cu Curtis Stevens (care era favorit) si deci are un binemeritat drept sa-l infrunte pe Bute!....Nu este transmis de HBO SUA dar este produs de HBO INTERNATIONAL si distribuit in toata lumea cu exceptia SUA (este pe ESPN), Canada (pay per view) si ROMANIA!.....am gasit pe net un link din Australia ...unde gala va fi LIVE pe o televiziune de sport?!.....si la noi inca nimic?!....suntem varza!

  11. #11
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FanBox View Post
    Ai zis bine...."probabil".....eu il vad mai bun decat Joppy, Zuniga si Miranda.....a castigat clar un meci eliminatoriu cu Curtis Stevens (care era favorit) si deci are un binemeritat drept sa-l infrunte pe Bute!....Nu este transmis de HBO SUA dar este produs de HBO INTERNATIONAL si distribuit in toata lumea cu exceptia SUA (este pe ESPN), Canada (pay per view) si ROMANIA!.....am gasit pe net un link din Australia ...unde gala va fi LIVE pe o televiziune de sport?!.....si la noi inca nimic?!....suntem varza!
    Merci pentru precizare Apropo, bine ai venit pe forum avem nevoie de fani ai boxului

    Mai bun ca Zuniga este cu siguranta; Joppy si Miranda, desi nu mai erau in apogeul carierei, aveau cel putin experienta si un "cv" foarte bun.
    Consider ca Brinkley (ce-i drept, din putinele videouri in care l-am vazut) este "tailor made" cum spun americanii pentru Bute; nu e un "boxior" desavarsit; are un stil unidimensional de a lupta in special cu combinatii stanga dreapta in stilul lui Pavlik; nu are un fizic impresionant: foarte putin mobil pe picioare luptandu-se prevalent din centrul ringului si nici la capitolul viteza exceleaza.
    Bute il va controla cu usurinta in opinia mea si nu cred ca vom trece de 6-7 reprize.

    Personal, as fi preferat o unificare a centurilor cu Stieglitz (nici asta nu rupe gura targului ce-i drept). Din pacate, pana la finalul Supersixului nu prea sunt adversari cu adevarat valorosi pentru romanul nostru. S-ar putea face un meci cu Pavlik care va lupta in gala lui "Pacquiao vs Margarito" pentru prima data la categoria supermijlocie. Cam atat deocamdata


    PS: Brinkley vad ca a participat la acel reality show american despre box cu Stalone; bravo lui ca a ajuns pana aici
    Last edited by Lucian86; 3rd October 2010 at 19:15.

  12. #12
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,359
    Reputatie
    0

  13. #13
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Don't worry...lordu' ne-a asigurat ca se va transmite deci asa va fi

  14. #14
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    o sa se dea...asa s-a spus si despre Bute cu Andrade si in ultimul moment s-a dat pe TVR1
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #15
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Lordule, ai rezolvat ceva ? Se da sau nu meciul ?

  16. #16
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    nici nu imi pasa cine il da in romania !
    sa-l vad online sau pe o TV straina - dar care ar fi aia ?

  17. #17
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pana la urma am aflat ora oficiala de incepere a partidei, 9:30PM ET (eastern time), adica ET e in urma cu 7 ore fata de ora Romaniei, deci va fi ora 04:30 maine dimineata Meciul va fi difuzat ca de obicei la Radio Romania Actualitati, si pe ESPN3, dar cu plata:
    http://www.fightnews.com/
    Deocamdata pe atdhe.net n-a aparut niciun link, mai asteptam pana diseara.

  18. #18
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,633
    Reputatie
    0
    va fi pe OTV televiziunea poporului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #19
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    adica 03:30 CET ?

    http://kobetv.blogspot.com/

  20. #20
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Am inteles ca se transmite pana si in Albania.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  21. #21
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    http://liveonsat.com/boxing.php
    Se pare ca tre' sa ne consolam cu Klitschko vs. Briggs, maine la sport.ro la ora 23:00.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •