Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 35

Thread: Buton de Edit/Delete la postarile mai vechi ?

  1. #1
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1

    Exclamation Buton de Edit/Delete la postarile mai vechi ?

    Ar fi de folos sa poti sa mai schimbi un link care intre timp nu mai e valabil, sa mai corectezi niste dezacoarde pe care le-ai facut in graba, niste vorbe care nu te mai reprezinta, etc.

    Deci, buton de Edit/Delete la postarile mai vechi?
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

  2. #2
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,359
    Reputatie
    0
    Ai un asemenea "buton".Doar ca il poti utiliza o periada de timp determinata.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  3. #3
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by piranha View Post
    Ar fi de folos sa poti sa mai schimbi un link care intre timp nu mai e valabil, sa mai corectezi niste dezacoarde pe care le-ai facut in graba, niste vorbe care nu te mai reprezinta, etc.

    Deci, buton de Edit/Delete la postarile mai vechi?
    Tehnic se poate face, insa nu este practic pentru ca scrii ceva azi, ti se raspunde si peste o luna stergi mesajul sau ilmodific, iar discutia ulterioara nu mai are sens. De aceea, timpul de editare a mesajului este scurt, 10 minute.

  4. #4
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    10 minute? E mai mult!
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  5. #5
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by piranha View Post
    Ar fi de folos sa poti sa mai schimbi un link care intre timp nu mai e valabil, sa mai corectezi niste dezacoarde pe care le-ai facut in graba, niste vorbe care nu te mai reprezinta, etc.

    Deci, buton de Edit/Delete la postarile mai vechi?
    Pentru corectarea linkurilor poti da pm catre un moderator al ariei respective, nu cred ca nu te va ajuta.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by condreacata View Post
    10 minute? E mai mult!
    Era mai mult, am pus 10 mai devreme, era prea mult inainte 1 ora.

  7. #7
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    e bun asa. am vazut pe alte forumuri timp de 2-3 luni pentru editare ... sau chiar nelimitat. e aiurea

  8. #8
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Io vreau buton de edit pentru mesajele scrise pe profil
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  9. #9
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    De kkt sistemul atunci. Pe toate celelalte forumuri pe care intru (sa tot fie 7-8, inclusiv de afara) ai oricand posibilitatea sa editezi un mesaj scris chiar si in ziua cand te-ai inregistrat. Si nu vezi discutii fara sens pentru ca ar fi fost editate unele mesaje, din simplul motiv ca larga majoritate a posturilor nu sunt editate de autori la o data ulterioara. Motivarea asta ca daca iti editezi mesajul nu mai are sens discutia este lamentabila.

    De regula editarile sunt chestii minore... dar necesare pt ca ceea ce ai scris este "creatia" ta si esti titularul dreptului sa o modifici. Nu ca ar fi singurul caz de nerespectare a unui drept in Romania, dar asta nu face situatia mai putin de kko.
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    e bun asa. am vazut pe alte forumuri timp de 2-3 luni pentru editare ... sau chiar nelimitat. e aiurea
    Quote Originally Posted by piranha View Post
    De kkt sistemul atunci. Pe toate celelalte forumuri pe care intru (sa tot fie 7-8, inclusiv de afara) ai oricand posibilitatea sa editezi un mesaj scris chiar si in ziua cand te-ai inregistrat.
    Aratati-mi un forum mare care practica asta si ma uit. Formurile mari pe care le stiu eu nu permit. Vbulletin recomanda 10 minute, asa vine default. Nu stiu de ce aici era o ora.

  11. #11
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Ce tare! Omul deschide un thread in care cere marirea timpului posibilitatii de editare si raspunsul e...se mai taie din el.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  12. #12
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    Io vreau buton de edit pentru mesajele scrise pe profil
    Da io nu merit un raspuns?
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  13. #13
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razvan T. View Post
    Io vreau buton de edit pentru mesajele scrise pe profil
    pt. asta ai nevoie de vopsea albastra
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  14. #14
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Dar cu negru ce aveti ???

    Serios acuma, nu se poate sa`mi editez singur mesajele mele ??? ... mi-e cumva sa le tot zic unora albastrii, vezi ca am gresit acolo ... te rog sa`mi editezi
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  15. #15
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    E inutil sa lasi nelimitata perioada de edit si incorect. Totusi nici reducerea ei nu mi se pare o idee geniala. Probabil ca o data cu chestia asta, media posturilor scrise zilnic si numarul mesajelor consecutive scrise de aceeasi persoana va creste. Si aici vorbesc cel putin de sectiunea "Tenis".

  16. #16
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    Posturi in plus = money in plus
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  17. #17
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,215
    Reputatie
    0
    Corect

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce era acolo 60 probabil demult dintr-o greseala. repet, dati-mi forumuri in care timpul e mai mare, dar forumurile mari au timpi scurti de editare. Acest forum vine default cu 10 minute daca nu ma insel, nu e pus degeaba....

    Asta este ideea pe forum, sa nu poti edita a la long, nu e vorba de a scrie mai multe mesaje, ci de a te concentra sa scrii ceea ce vrei inainte sa dai 'post'. Ideea e sa nu arunci mesajul, ci sa te gandesti inainte sa scrii, nu se creste cantitatea ci calitatea.

  19. #19
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Eu sunt curios de ce userii inactivi apar "online" dupa mai bine de 50 de minute in care nu scriu sau citesc pe forum...
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  20. #20
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Asa e si la forumurile mari.
    [I]...sufletul meu a fost întotdeauna împăienjinat de acea ușoară melancolie a firilor prea simțitoare, așa simțitoare, că până și mângâierile le fac să sufere, până și plăcerea le rănește.
    [/I]
    [SIZE="1"]M. I. Caragiale, Craii de Curtea-Veche[/SIZE]

  21. #21
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Aratati-mi un forum mare care practica asta si ma uit. Formurile mari pe care le stiu eu nu permit. Vbulletin recomanda 10 minute, asa vine default. Nu stiu de ce aici era o ora.
    http://www.cinemagia.ro/forum/ e nelimitat (tot pe vBulletin)
    http://www.forum-numismatica.com/ e nelimitat (phpBB)
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •