View Poll Results: Steaua - Napoli

Voters
47. You may not vote on this poll
  • 1

    15 31.91%
  • X

    17 36.17%
  • 2

    15 31.91%
Page 3 of 50 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1048

Thread: Etapa 2 EL: Steaua - Napoli 3-3

  1. #43
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    "Vedi Napoli e poi Mori" ?

    Se joaca la Bucuresti deci un egal
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #44
    On a river Charon's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    4,756
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    "Vedi Napoli e poi Mori" ?
    la retur trebuie sa pregatesc o barca mai mare, sa-ncapa tot lotul!
    [B]Lungește Doamne boala, până se va coace poama![/B]

  3. #45
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Doamne, Dumnezeule, oare ce-am facut ca sa merit atata atentie din partea unor monstri? Am uitat sa zic ca-s si sacri? N-are nimic, ii declar data viitoare, de doua ori!
    Nene Ulysses, in primul rand sarutari de maini lu' tanti Penelopa... Nu te-ntreb ce mai face, ca banuiesc ca țese, in continuare! Ț'ese cu unul, cu altul, n-ai ce-i face, ca nea matale esti ocupat cu forumul! Esti cool in ale navigatului, se vede ca ti-ai facut antrenamentul pe mare, in drum spre casa... As jura ca nu te-ai dat jos de pe pluta inca, asa de bine te dai pe net!

    Ontopic: Am vorbit si cu Agamemnon si cu Ahile Peleianul si mi-au zis la fel ca nea Ulysses! Cred ca asa vrea pipota lui Zeus, sa bata Steaua...
    Penelopa macar a stiut sa-si tina departe petitorii. Oare acelasi lucru se poate spune despre nevasta-ta?
    Si apropo ....daca ma sterg constant cu tine la cur pe aici, inseamna ca ai dreptul sa-mi copiezi posturile?

    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Auzi ma, tu in ultima luna "de razboi" cu mine ai mai fost capabil sa faci ceva? Ai parut foarte incordat, dedicat cauzei......... Sper ca nu ti-ai neglijat nevasta.
    Stii povestea aia cu soldatul sarb pe care un vecin il tinea inchis intr-un beci si il mintea ca nu s-a terminat razboiul si nemtii sunt tot acolo, pt ca in timpul asta ii futea nevasta?

    Lasa razboiul beny, ca-ti dauneaza:

    Referitor la...

    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post

    Ontopic: Inca il astept pe Bumbescu sa emita judecata suprema, verdictul
    Ma declar magulit, probabil ca mictionand atat de des pe tine ai inceput sa ma recunosti drept stapan.....insa trebuie sa recunosc ca acel verdict a fost dat de multa vreme, de primul medic care te-a studiat mai atent si care i-a comunicat cu voce grava inlacrimatei tale mame: "Imi pare rau doamna, aveti un copil cretin"

    Probabil ca tot atunci s-a nascut si "legenda" carismei tale, cand medicul, vazand disperarea de pe fata maica-tii, ar fi continuat, pt a mai indulci putin situatia, "cretin, cretin, dar carismatic"
    Last edited by Bumbescu; 19th September 2010 at 13:39.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #46
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    @ Bumbescu
    Daca a face referire la Odiseea inseamna sa-ti copiez tie posturile, ai dreptate, Para! Para de la paranoic, nu de la Paraschiv!
    Vezi cum faci sa-i contactezi pe urmasii lui Homer, ca sa-ti plateasca drepturi de autor... Ipostaza femeii parasite sau neglijate iti apartine dintotdeauna, Para!
    In rest, poti sa ramai si nesters la cur (ptiu! pre limba lu' matale sa fie, 'tz-ar vocabularul al dracului de 'telectual fin ce esti!), cum umblai si pana sa ai impresia ca poti inlocui hartia igienica cu altceva! N-are rost sa mai incerci sa salvezi aparentele: deja, la tine, pute pana si nickname-ul... Daca vrei sa schimbi ceva, iesi din sfera toaletelor publice! Cu tot cu bazinul la inaltime (si lantisorul aferent) dupa tine...

    Ontopic: Zi si de Steaua ceva, sau doar eu iti mai bantui existenta?!
    Cu cate ii cardeste pe spaghettini boys?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  5. #47
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Uite-l ma ca a raspuns imediat, e pe pozitii razboinicul.....iesi Beny din beci:

    Si daca tot vorbim despre drepturi de autor si femei neglijate, vezi ca in curand o sa primesti tu(prin intermediul nevesti-tii) anumite obligatii de autor(a se citi pensie alimentara)+ una bucata bitang, daca mai stai mult in beci:
    Last edited by Bumbescu; 19th September 2010 at 13:51.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #48
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Uite-l ma ca a raspuns imediat, e pe pozitii razboinicul.....iesi Beny din beci:
    din beci? hmmm, nu cred...prea pute al draq pe unde trece el

    orezarule, daca ai ceva mustrari de constiinta in ceea ce priveste femeia neglijata , ad-o ma la noi, ca sa-ti dovedim ce colegi de forum cumsecade suntem. promitem sa-ti inapoiem nevasta fericita. iti spun eu, o speli dupa aia si zici ca-i noua...problema ar putea aparea ca nu o s-o mai poti tine acasa da s-o hranesti bine inainte ca am auzit ca lui Bumb ii plac alea mai plinute

  7. #49
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Uite-l ma ca a raspuns imediat, e pe pozitii razboinicul.....iesi Beny din beci:
    Daca iti mai ia 17 minute ca sa-ti editezi postarea, crezi ca mai esti bun si de altceva pe ziua de astazi? Hai, apuca-te de treaba, mai cauta postari vechi, mai fa niste comparatii, ca doar nu degeaba traiesti din amintiri!
    Ce carlan ai fost, ce berbec ai ajuns...

    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    din beci? hmmm, nu cred...prea pute al draq pe unde trece el

    orezarule, daca ai ceva mustrari de constiinta in ceea ce priveste femeia neglijata , ad-o ma la noi, ca sa-ti dovedim ce colegi de forum cumsecade suntem. promitem sa-ti inapoiem nevasta fericita. iti spun eu, o speli dupa aia si zici ca-i noua...problema ar putea aparea ca nu o s-o mai poti tine acasa da s-o hranesti bine inainte ca am auzit ca lui Bumb ii plac alea mai plinute
    Tu nu prea intelegi nimic din ce se intampla, este? Pentru ca n-ai ajuns la varsta scolara, ar trebui sa rogi pe cineva sa-ti citeasca Odiseea ca sa stii a cui era Penelopa... Tanti aia are vechime in a-i intretine pe alti barbati cu hrana si bautura!
    Ce zici ca face Telemac? "Tine de sase" la usa dormitorului lui mami?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  8. #50
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post

    Tu nu prea intelegi nimic din ce se intampla, este? Pentru ca n-ai ajuns la varsta scolara, ar trebui sa rogi pe cineva sa-ti citeasca Odiseea ca sa stii a cui era Penelopa... Tanti aia are vechime in a-i intretine pe alti barbati cu hrana si bautura!
    Ce zici ca face Telemac? "Tine de sase" la usa dormitorului lui mami?
    hrana si bautura nu-i nimic , are odiseu destula.... e indicat sa dai din painea ta si altuia nasol e cum "ii intretine" nevasta-ta pe cunoscuti... si aici nu mai vorbim despre legende , uita-te la ea , uita-te si la tine si ai sa vezi despre ce vorbesc. de aia esti un pic coleric, ti-a spus femeia ca in sfarsit a simtit si ea ce e ala un orgasm?? daca-l rogi frumos pe Bumbu, eu sint de acord sa ti-o rezolvam pentru o lunga perioada de timp.

    Bumbescule, daca insista il putem lasa sa priveasca, ce zici?

  9. #51
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Tu nu prea intelegi nimic din ce se intampla, este? Pentru ca n-ai ajuns la varsta scolara, ar trebui sa rogi pe cineva sa-ti citeasca Odiseea ca sa stii a cui era Penelopa... Tanti aia are vechime in a-i intretine pe alti barbati cu hrana si bautura!
    Ce zici ca face Telemac? "Tine de sase" la usa dormitorului lui mami?
    Doamne cu ce molusca de balta de pierdem vremea.......

    Acefalul asta analfabet vrea cu alte cuvinte sa spuna, ca el, cu cardeala lui de absolvent de 10 clase primare a citit sau i-au fost citite(de cine oare, cand probabil ca e"premiantul" familiei) cele 12 mii si ceva de versuri din Odiseea.....

    Ulysses@ Nu ma baga in chestii de-astea horror...la cat de prost e asta, oare cum crezi ca poate arata nevasta-sa.....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #52
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    @ Ulysses
    Ce oameni buni sunteti... E lucru mare sa alegi sa te faci de rahat, in ideea ca-ti ajuti un aproape! Pai daca unuia ca Bumbescu ii ia 17 minute ca sa-si editeze o postare, iti dai seama in cat timp isi desface sireturile? Dar daca i se innoada?!
    Flacai, am alta idee: rezolvati-va intre voi, ca si pana acum! Cine sa-si ia pe cap doua nevoi?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  11. #53
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Doamne cu ce molusca de balta de pierdem vremea.......


    Ulysses@ Nu ma baga in chestii de-astea horror...la cat de prost e asta, oare cum crezi ca poate arata nevasta-sa.....
    Ma , ai dreptate, la asta nu m-am gandit, daca de fapt si-o pune cu o gonflabila si-i zice si mami?

    Eu zic sa tragem apa, ca sa fim in ton nu numele lui "celebru" si sa ne vedem de treaba ca eu mi-am cam golit vezica pe el , desi vad ca vidanjoru' nu s-a saturat inca

  12. #54
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Doamne cu ce molusca de balta de pierdem vremea.......

    Acefalul asta analfabet vrea cu alte cuvinte sa spuna, ca el, cu cardeala lui de absolvent de 10 clase primare a citit sau i-au fost citite(de cine oare, cand probabil ca e"premiantul" familiei) cele 12 mii si ceva de versuri din Odiseea.....

    Ulysses@ Nu ma baga in chestii de-astea horror...la cat de prost e asta, oare cum crezi ca poate arata nevasta-sa.....
    Tu pierzi vremea oricum, dar nu stiu de ce abia acum a inceput sa-ti para rau! Iti simti sfarsitul chiar atat de aproape, sau cum?
    Cred ca Odiseea asta cu versuri "fara numar" ti-a stricat stilul, 'telectualule! Nu cumva de acolo ai deprins sa mictionezi in public si sa te stergi la cur doar virtual?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  13. #55
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    Ma , ai dreptate, la asta nu m-am gandit, daca de fapt si-o pune cu o gonflabila si-i zice si mami?

    Eu zic sa tragem apa, ca sa fim in ton nu numele lui "celebru" si sa ne vedem de treaba ca eu mi-am cam golit vezica pe el , desi vad ca vidanjoru' nu s-a saturat inca
    Ti-am mai zis sa nu fii timorat, chiar daca m-ai vazut iarasi cu vidanja! Tie nu ti-a venit randul, norocosule! Fosa ta nu s-a umplut, inca... Poti sa mai faci pluta pe spate, dar atentie la cum te strecori printre ghemotoacele de Zewa si la muste, sa nu-ti pleosteasca motul!
    Devin din ce in ce mai sigur ca, in compania unei gonflabile, oricine ar avea mai multe de invatat decat in compania voastra!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  14. #56
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1

    Steaua hope Napoli visit will end Serie A drought

    http://www.uefa.com/uefaeuropaleague...steaua+drought

    FC Steaua București will be eager to earn a maiden victory – and indeed score a first goal – against an Italian side as SSC Napoli return to Bucharest in UEFA Europa League Group K, 39 years to the day after their last visit.

    Previous meetings
    
    • The sides are meeting for the first time in UEFA club competition.
    •  Steaua have yet to win – or indeed score a goal – in 11 games against Italian sides, with their record reading W0 D4 L7 (W0 D2 L2 in Bucharest). Those defeats also include a 4-0 loss against AC Milan in the 1989 European Champion Clubs' Cup final in Barcelona.
    •  Their last five games against Italian opposition have produced just two goals, with the games ending in three 0-0 draws and two 1-0 wins for the Serie A club.
    •  Napoli fans with long memories may recall their only previous meetings with a Romanian club, in the first round of the inaugural UEFA Cup, in 1971/72. Napoli beat FC Rapid București 1-0 at home but lost the return leg 2-0 on 30 September 1971 – 39 years to the day before their latest trip to the Romanian capital.


    Match background
    
    • Napoli have won two of their three European games this season as well as three of their last four continental fixtures on the road. Their most recent European defeat away was a 2-0 loss at SL Benfica which eliminated them from the 2008/09 UEFA Cup first round.
    •  Napoli are appearing in the group stage of a major UEFA competition for the first time.
    •  Steaua have reached this stage for the fourth time. They progressed to the knockout phases in the 2004/05 and 2005/06 UEFA Cups, but missed the cut last season.

    •  Steaua have won just one of their last four home games in Europe, beating Grasshopper-Club in this season's UEFA Europa League play-offs. They have scored just twice in their last four continental fixtures in Bucharest.

    Team facts
    
    • Steaua coach Ilie Dumitrescu resigned after just 40 days in charge in the wake of a 1-1 draw at home against FC Astra Ploiești on 20 September.
    •  Marius Lăcătuș replaced him on Monday, saying: "When I receive such an offer from Steaua, I cannot refuse." The 46-year-old former Romania forward has coached the club twice before, and is Steaua's most successful player of all time, having won ten league titles, seven Romanian Cups, the European Champion Clubs' Cup and the UEFA Super Cup during two spells with the capital side.
    •  Lăcătuș knows a few things about Serie A having represented ACF Fiorentina in the 1990/91 season. He also played at Napoli's Stadio San Paolo with Romania in the 1990 FIFA World Cup, a 1-1 group phase draw against Argentina.
    •  A midfielder who spent most of his playing career outside Serie A, Napoli coach Walter Mazzarri worked his way up as a coach, making a major breakthrough by leading AS Livorno Calcio to promotion to the top division in 2003/04. Spells at Reggina Calcio and UC Sampdoria followed before he took the Napoli job in October 2009.


    ˆUEFA.com 1998-2010. All rights reserved.
    beleafer

  15. #57
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    hrana si bautura nu-i nimic , are odiseu destula.... e indicat sa dai din painea ta si altuia nasol e cum "ii intretine" nevasta-ta pe cunoscuti... si aici nu mai vorbim despre legende , uita-te la ea , uita-te si la tine si ai sa vezi despre ce vorbesc. de aia esti un pic coleric, ti-a spus femeia ca in sfarsit a simtit si ea ce e ala un orgasm??
    Ia te uita cine vorbeste din experienta propriei ograzi salutari de la Ghitza macelaru...prietenii stiu de ce

    .................................................. .................................................. ..........................

    Si in speranta ca provocatorii ghencisti or sa ne permita sa discutam si ON TOPIC despre meciul steaua-Napoli, sa revenim.


    Italienii sunt in revenire de forma iar ghencistii in...aceeasi forma care i-a consacrat, de rasul curcilor cum ii stim, motiv pentru care cu o autobaza bine bagata in poarta de lacatusul pe post de antrenor secund si cu bulanul cunoscut, cred ca in ghencea nu va fi chiar masacru, majoritarii romani vor fi din nou mandri de echipa fanion care de data asta nu va mai pierde la scor, cel mai probabil un 0-1, 1-2 sau 1-3

  16. #58
    Anti-frustrati superchumbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    255.255.255.0
    Posts
    1,355
    Reputatie
    1
    forumul asta mai are moderatori ??
    Omnia ad opinionen suspensa sunt

  17. #59
    Ardelean Razvan T.'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Templul Ardealului
    Posts
    9,772
    Reputatie
    1
    M`am sucit ... pierde Steaua
    Fara muzica viata ar fi o greseala.

  18. #60
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    ...numele tau e victorieeeee
    e echipul kolozs...

    opa...
    am gresit toppicul...

    le: hai steaua!
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #61
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by superchumbo View Post
    forumul asta mai are moderatori ??
    se pare ca nu
    un ******* ca benny si o lepra ca lexus imput acest thread cu tot felul de mizerii si nici macar nu sunt sanctionati

  20. #62
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,140
    Reputatie
    1
    Se termina egal aici.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #63
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Ar fi bine sa sa termine egal.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •