Page 237 of 237 FirstFirst ... 137187227235236237
Results 4,957 to 4,963 of 4963

Thread: Seriale preferate

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    5,5/10 e nota mea pt bodigard

Casa bantuita de pe netflix e okey pt un serial de 7-8 episoade. Din pacate are 10 si asta se resimte in ceva picoteala spre final. Dar e competent ca drama, acceptabil ca horror si surprinzator de reusit ca peniță regizorală, de la un domn care a avut cateva rateuri colosale pana acum. Daca ma intrebati pe mine si nu crita ce baloseste cu libidinosenie la fiecare basina a lui Flanagan 7/10.

Glitch, sez 1. Sf cu unii nevorbiti, care recupereaza aici , fara efecte, figuri aka toata diareea din filmele pt retarzi, capitol la care netflix e f generos. Well done, Australia, asta e spiritul. Sez 2 pe teava. 7/10.

sport legend Raiden's Avatar
    Reputatie
    1
    Am profitat de luna gratuita de la HBO GO si am urmarit in sfarsit The Wire. E cel mai bun serial pe care l-am urmarit pana acum. Cred ca e serialul perfect si au trecut deja 2-3 saptamani de cand l-am terminat si inca mai gandesc la el si imi vine greu sa ma apuc de altceva.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    am vazut The Alienist, mini-serie de 10 episoade pe baza nuvelei gotic-politiste omonime a lui Caleb Carr.
    Să fie primit, mi-a plăcut, a fost un procedural victorian interesant. Nu m-a deranjat timingul, chiar mi s-a parut foarte potrivit epocii respective. Se face si sezonul 2, bună treabă. 7/10

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Escape at Dannemora 8.5/10 - Foarte tare! Regizat de Ben Stiller!

Vikings continuation - well e ok, desi fara Ragnar Lot si bruk parca nu mai e la fel.

Norsemen - Parodie dupa Vikings - recomand primu episod, e tare de tot! In rest, asa si asa.
    [QUOTE=JJ;4441945]Pentru Naomi urmatoriii[/QUOTE]

Prea ai fost darnic la "i"-urile acolo, daca as fi facut eu treaba asta, imediat as fi avut un Cipel de beregata si un Hingher la grumaz!
    De Novacel nu mai zic, ala e Inspectorul Gadget cu insigna de partid!

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    Am inceput The Kominsky Method, cu Michael Douglas, Alan Arkin si inca vreo cativa actori cunoscuti, serial recent laureat cu doua Globuri de aur.

Probabil ca publicul sub 40 de ani nu-l va aprecia prea mult pentru ca este un film axat pe personaje principale de varsta a treia cu problemele aferente.
    Altfel e misto, bine facut, cu scenariu bun si cu haz, cei doi de mai sus sunt excelenti, m-a prins de la primul episod.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Să fie primit, mi-a plăcut, a fost un procedural victorian interesant. Nu m-a deranjat timingul, chiar mi s-a parut foarte potrivit epocii respective. Se face si sezonul 2, bună treabă. 7/10
    Vazut si eu ieri primele 3 episoade, destul de bun.

N-am gasit pe aici despre Peaky Blinders, nu se uita nimeni la asta?

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Am profitat de luna gratuita de la HBO GO si am urmarit in sfarsit The Wire. E cel mai bun serial pe care l-am urmarit pana acum. Cred ca e serialul perfect si au trecut deja 2-3 saptamani de cand l-am terminat si inca mai gandesc la el si imi vine greu sa ma apuc de altceva.
    Eu am adormit la primul episod, de mult timp n-am mai vazut o asa plicticosenie grozava! Impropriu spus vazut!
    [QUOTE=JJ;4441945]Pentru Naomi urmatoriii[/QUOTE]

Prea ai fost darnic la "i"-urile acolo, daca as fi facut eu treaba asta, imediat as fi avut un Cipel de beregata si un Hingher la grumaz!
    De Novacel nu mai zic, ala e Inspectorul Gadget cu insigna de partid!