Page 239 of 239 FirstFirst ... 139189229237238239
Results 4,999 to 5,011 of 5011

Thread: Seriale preferate

sport legend aLLiin's Avatar
    Reputatie
    1
    Top 10
    House of cards
    Game of Thrones
    Breaking Bad
    Narcos
    Friends
    Peaky Blinders
    Versailles
    The Sopranos
    Dexter
    Shameless
    MEREU SUPERIORI !!!

Moderator Leo's Avatar
    Reputatie
    0
    Top 3

1. Prison break
    2. Game of Thrones
    3. Seinfeld

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    Amestec un pic din astea mai noi / vazute mai recent cu amintiri de demult:
    MASH - un clasic. Pur si simplu superb.
    Breaking Bad - Bun scenariu, bine regizat, bine jucat. "I am the one who knocks!"
    Dexter - Cel mai impresionant final de sezon, cele mai bine jucate personaje rele.
    NCIS - Cel mai bun serial clasic politist. Gibbs si Abby sunt simpatici bre.
    Twin Peaks - Pentru mine primul serial din asta in care nu prea intelegi ce se intampla si cine ce a facut. Nu imi mai aduc aminte cine a omorat-o pe Laura, dar stiu ca mi-a placut.
    Sherlock (BBC) - Bine jucat, bine filmat, cu umor britanic de calitate.
    Fauda - E altceva, sunt putine seriale venite din partea aia a lumii care sa ajunga cat de cat cunoscute international.
    A-Team - actiune si comedie, personaje cool... si mai era si ala cu motociclistu' si cu indianu', tot pe Tele7abc, cam in acelasi stil, dar nu-mi mai aduc aminte cum se numea...
    Married with children - sa fie si un al doilea sitcom pe lista.
    Dallas - practic primul serial pe care l-am urmarit. Si n-a fost deloc rau. Plus cel mai tare cliffhanger din istoria televiziunii.

GoT nu e pe lista, ca nu l-am vazut (inca).

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Top 10
    House of cards
    Game of Thrones
    Breaking Bad
    Narcos
    Friends
    Peaky Blinders
    Versailles
    The Sopranos
    Dexter
    Shameless
    eu am pus 12 seriale si am uitat complet de Narcos...ai de ma-sa am topit fiecare sezon in maxim 2 zile.
    Ce zici de Peaky Blinders? Am mai intrebat pe aici si nu a raspuns nimeni

Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    eu am pus 12 seriale si am uitat complet de Narcos...ai de ma-sa am topit fiecare sezon in maxim 2 zile.
    Ce zici de Peaky Blinders? Am mai intrebat pe aici si nu a raspuns nimeni
    Peaky Blinder este efectiv exceptional. imi plac toti membrii clanului Shelby dar Arthur e top. Regret disparitia lui Grace. mare frumusete! Abia astept sezonul 5.
    MEREU SUPERIORI !!!

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Mi-au zis niste colegi ca ar vrea sa faca si un film am aflat despre el in vacanta de Craciun si am vazut 4 sezoane in 2 saptamani. Bun de tot, naiba stie cum de nu am auzit de el pana acum, chiar daca tot vedeam poze pe facebook cu actorii. Sa vina odata sezonul 5

Rossonero dardar_3's Avatar
    Reputatie
    1
    Ar fi greu sa fac un top 10 al serialelor, insa pot pune pe lista vreo 15 pe care le urmaresc si nu s-au incheiat inca:

1. Fargo - Sezonul 4 apare in 2020 (nu ai cum sa nu iti placa acest serial. are de toate: crime, actiune, rasturnari de situatie si interpretari de exceptie)
    2. Peaky Blinders - Sezonu 5 apare in 2019 (ador accentul personajelor si viata din vremea respectiva. e unul din cele mai bune seriale in opinia mea)
    3. Westworld - Sezonu 3 apare in 2020 (un SF reusit, actiunea e palpitanta si mereu vei fi surprins de deznodamant)
    4. The 100 - Sezonu 6 apare pe 30 aprilie 2019 (modul in care s-a terminat sezonul 5 ma face sa continui serialul. Este posibil sa va plictisiti dupa primele 3 sezoane insa serialul are si partile lui bune, inafara de intrigi superficiale si rahat spatial )
    5. Killing Eve - Sezonul 2 incepe pe 7 aprilie 2019 (e pe HBO - Sandra Oh joaca demential. Mi-a placut primul sezon)
    6. GOT - desi nu prea sunt fan personajelor de tip super eroi, m-am uitat la GOT si LOTR. Probabil toata lumea stie despre serialu asta deci orice comentariu e de prisos.
    7. Better Call Saul - Sezonul 5 nu e inca anuntat. Daca la inceput m-am uitat dupa ce vazusem recent Breaking Bad, serialul e captivant si te tine cu sufletul la gura. Merita vazut.
    8. Billions - Sezonul 4 a inceput acum o saptamana. Paul Giamatti joaca senzational. Filmul e destul de bun.
    9. Gomora - urmatorul sezon incepe pe 29 martie la HBO. Mafia napoletana. Che gazzo
    10. Vikings - urmatorul sezon apare spre sfarsitul anului. Serialul scade in intensitate si pe mine probabil ma va pierde daca nu schimba ceva la urmatorul sezon.
    11. Stranger Things - apare sezonu 3 pe 4 iulie (coincidenta sau nu?! ). Frumos,cursiv,recomand.
    12. Mr Robot - nu e anuntat urmatorul sezon. Rami Malek rullz
    13. Black Mirror - nu e anutat urmatorul sezon. Am vazut in schimb Black Mirror: Bandersnatch pe Netflix, unde useru isi alege finalul. Foarte ingenios si ciudat in acelasi timp sa ai posibilitatea sa-i zici personajului ce sa aleaga.
    14. The Last Kingdom - am vazut doar primul sezon. Sunt alte vreo 2 disponibile.L-am urmarit acum ceva ani dupa ce descoperisem Vikings. Am inteles ca actiunea e mai palpitanta in urmatoarele sezoane.
    15. Narcos. Frumos filmul. Apropos, Narcos: Mexico are legatura sau filmul are 3 sezoane si atat?

Pe lista lunga am si cateva filme pe care vreau sa le incep:
    The Sinner (Season 1,2)
    Ozark (Season 1,2) - Netflix
    Bloodline (Season 1,2,3) - Netflix
    Mindhunter (Season 1) - Netflix
    True Detective (Season 1,2,3) - HBO
    13 Reason Why (Season 1,2) - Netflix
    The Crown (Season 1,2) - Netflix
    The night of (Season 1) - HBO
    Making a murder (Season 1,2) - Netflix
    Ovunque Milan! Chi ha il Milan nel cuore, non chiama il procuratore!
    #vaffanculoraiola #gigiouomodimerda

Reputatie
    1
    Johnny, Ma intreb ce mai poate urma in Gomorra?! Narcos Mexico e altceva. Last Kingdom a fost preluat de netflix, de aceea a crescut calitativ.
    MEREU SUPERIORI !!!

DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Reputatie
    1
    Narcos si Narcos Mexico se intersecteaza in unele momente, o sa vedeti.
    Apar si unele personaje din Narcos si pe viitor cred ca vor aparea si mai multe.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    Greu de facut topuri intr-o ordine stricta, o sa listez doar primele 10 seriale pe care mi le-aduc aminte si care m-au impresionat la momentul vizionarii:

La piovra (Caracatita)
    Twin peaks (prima serie si nu reluarea recenta)
    Lost
    Friends
    True detective
    Sherlock (BBC-new one)
    Dosarele X
    Shogun
    Black Mirror
    Toate panzele sus
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

ex-FanSportRomania
    Reputatie
    0
    Uti, incearca Peaky Blinders, macar un episod si zi-ne apoi daca te prinde

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    mercic, il am pe lista.
    am insa o mica problema cu filmele/serialele in care eroii principali sunt "in afara legii".
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Ar fi greu sa fac un top 10 al serialelor, insa pot pune pe lista vreo 15 pe care le urmaresc si nu s-au incheiat inca:
    4. The 100 - Sezonu 6 apare pe 30 aprilie 2019 (modul in care s-a terminat sezonul 5 ma face sa continui serialul. Este posibil sa va plictisiti dupa primele 3 sezoane insa serialul are si partile lui bune, inafara de intrigi superficiale si rahat spatial )
    Si eu credeam ca sunt singurul care urmareste telenovela asta.

Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Greu de facut topuri intr-o ordine stricta, o sa listez doar primele 10 seriale pe care mi le-aduc aminte si care m-au impresionat la momentul vizionarii:

La piovra (Caracatita)
    Mda, nu stiu cum am putut sa-l uit pe asta, merita si la mine un loc in top ten.