Page 237 of 258 FirstFirst ... 137187227235236237238239247 ... LastLast
Results 4,957 to 4,977 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #4957
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am inceput The Kominsky Method, cu Michael Douglas, Alan Arkin si inca vreo cativa actori cunoscuti, serial recent laureat cu doua Globuri de aur.

    Probabil ca publicul sub 40 de ani nu-l va aprecia prea mult pentru ca este un film axat pe personaje principale de varsta a treia cu problemele aferente.
    Altfel e misto, bine facut, cu scenariu bun si cu haz, cei doi de mai sus sunt excelenti, m-a prins de la primul episod.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  2. #4958
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Să fie primit, mi-a plăcut, a fost un procedural victorian interesant. Nu m-a deranjat timingul, chiar mi s-a parut foarte potrivit epocii respective. Se face si sezonul 2, bună treabă. 7/10
    Vazut si eu ieri primele 3 episoade, destul de bun.

    N-am gasit pe aici despre Peaky Blinders, nu se uita nimeni la asta?

  3. #4959
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Am profitat de luna gratuita de la HBO GO si am urmarit in sfarsit The Wire. E cel mai bun serial pe care l-am urmarit pana acum. Cred ca e serialul perfect si au trecut deja 2-3 saptamani de cand l-am terminat si inca mai gandesc la el si imi vine greu sa ma apuc de altceva.
    Eu am adormit la primul episod, de mult timp n-am mai vazut o asa plicticosenie grozava! Impropriu spus vazut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4960
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, ma, e multa pă procedură, dar din sez 2 atinge bine si probleme sociale. Ce faci pana-i strangi p-aia de coae, aprobari, filaje, interceptari, strangi echipa, iesi pă teren, arunci halăul, poa' sa pice, poa' sa nu. Mai au si ei o viata, dau la buci, dau din coate, pa altii ii doare la ****. E materialul brut din care majoritatea serialelor de gen au facut copiute, au polișat scenarii, au dat cu şmirghel si s-au dat mari la apa mica. Am vazut un sezon jumate. Se digera greu, dar ramane acolo la cutiuta cu bunatati. Parerea si **** mea, Ioane.

  5. #4961
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    The real football factory e pistol cu capse fata de tăticul MacIntyre undercover, dar e pt baieti si ne face placere sa-l semnalam pe Netflix. Ce face, de fapt, acest documentar interpretat exagerat de afectiv de Danny Dyer? Nu mare lucru, polișeaza la imaginea unor gunoaie ale societatii engleze, care au activat sub titulatura de hooligans prin anii '80, cand Regatul inca permitea tot ce nu era interzis, normal Serialul este impartit in 6 episoade: 4 dintre regiunile super bazate, nationala si Scotia.

    Nu vreau sa insist, doua lucruri mi-au atras atentia. 1. Aceste gunoaie, desi au activat, in special, sub flamura fotbalului, de fapt, n-au nicio treaba cu acest lucru. Fenomenul a proliferat sub auspiciile unei politici economice de căcat, inechitatile sociale, somajul, caderea marilor mamuti industriali ducand pana la urma la aparitia acestor grupari de zurbagii, ramase fara scop si viitor. Se stie, violenta latenta si alcoolul merg mana in mana inca de la formarea natiei engleze, asa ca, ciclic, aceasta situatie erupe in diferite forme. Si 2. Nu stiu daca 20% dintre gruparile astea - unele, intr-adevar, redutabile comandouri de smardoi, au amintit macar in treacat ceva despre football. Deci, ce face bine documentarul de fața, da peste nas acestor grupari de mizerabili cu insisi idealurile lor infecte si derizorii, de moluste.

    O singura si inutila concesie. Tonul de vodevil pe care il apuca, desi nenorocitii astia au fost, marea majoritate, protagonistii unei opere dramatice de proportii.

    6/10

  6. #4962
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Russian doll merita ceva timp investit, daca va plac povestioarele cu tâlc, de la Shalom Alehem citire. 6.5/10

    In progress, Regatul - pe Netflix si Homecoming - la biblioteca. Primul, un medieval zombie sud coreean, cu tot ce trebe ca sa fie bun. Ca, vorba aia: vino, mandra sa te frec, cand o fi de outbreak, seara, dupa Prison Break, la Toulose, langa Lautrec. Al 2-lea, un thriller cu ardere interna in stilul op'zecist, cu Julia Roberts. Asteptam si ceva subtitrari, oricum pare treaba de calitate.

  7. #4963
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Am văzut câteva in ultimul timp

    The good place 7/10
    You 7.5/10
    La casa de papel 7/10
    Inside no. 9 9/10

  8. #4964
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Tocmai ce am terminat sezonul 1 din Happy. L-a văzut careva?) E genial

    10/10

  9. #4965
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Nu e Happy, e Happy! Era sa nu-l gasesc!

    Pare interesant, poate am sa-l incerc weekend-ul asta!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #4966
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    True detective a ajuns la episodul 6. Solid shyte, pacat ca finalul se indreapta tot spre ceva conspiratie, musamalizare, gulere albe care invart cascavalul si influențeaza regnul inferior etc. Nu cred ca va fi ceva cu love in găoz si satanism, dar Pizzolatto a fost cam comod si eu spun ca incheie tot pe o carare batatorita. Ma rog, e doar o presupunere, accentul e pus mai mult pe calatorie, in vreme ce destinatia va fi oarecum sub media serialului Nu se va simti foarte mult. Maharishu ăla, sincer, are mult scenariu, dar sunt personaje secundare memorabil de bine jucate. Cred ca asta e diferenta fata de sez 1, ramai cu mult mai mult dpdv al personajelor. Minus țâțele tarfei broscare, corect.

    Inca doua si se duce si asta.

  11. #4967
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Doar 8 episoade are?
    Daca e sa ma intrebi, e de nivelul sezonului 1. Nu ai ce sa le reprosezi oamenilor, doar sa mai continue si cu alte sezoane

  12. #4968
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Tocmai ce am terminat sezonul 1 din Happy. L-a văzut careva?) E genial

    10/10
    Da nu-l gasesc cu tot cu semnul exclamarii cu tot. Unde l-ai vazut?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #4969
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    L-am văzut online pe filme și seriale online. Dacă dai un google îți găsește site-ul și acolo l-am văzut.

  14. #4970
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Ok mersi, o sa incerc eu ceva.
    Tot pe stick/plasma tre sa-l vad, ca pe calc am jocuri, eu si joc/stau pe forumuri, si vad filme simultan, doar asa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #4971
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Ai inceput? Îți place?

  16. #4972
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,410
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Ai inceput? ÎČ›i place?
    Ai dat ma banii?

  17. #4973
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    Da.

    Tu? Tot retard ai rămas?

  18. #4974
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Ai inceput? ÎČ›i place?
    Acuma caut!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #4975
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Strainul (The secret forest sau The stranger sau mortii lui). Da, nu conteaza. Invatati, invatati si iar invatati, in mortii vostri, bai netflix original si alte jigodii, cum se scrie, face, joaca un film si dupa aia comentati O stiti pe Doo-Na Bae care ne-a pupat la coae? (in Sense8). Nu conteaza, 7/10.

    Dirty John Zi pu la-la-la, zi pu la-la-la-la-laaa! Zi pu la-la-la, zi pu la-la-la-la-la-laaa! Ce, bă, panarama totala! Despre cat de tută e una care a crezut ca i-a cazut in vagin marea dragoste, la 50 de ani, despre cat de jegos e unu' care le mananca p-astea de bani, daca tot le-a mancat in pisda. Caz real, superb. 8 episoade fara perspective, te uiti asa ca la Acces din rect doar ca aici treaba e fututa rau. Si e genul ala la care se opreste nevasta cand are telecomanda in mana. Bă, nevasta, gata cu gluma! 6/10

  20. #4976
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Si pana la urma a inteles cineva daca-s seriale bune sau rele alea!?

    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Ai inceput? ÎČ›i place?
    Am cautat dar am gasit intr-un singur loc si se-ncarca, ca dracu si nu am putut sa-l vad.

    Am downloadat Kidding sezonu 1 cu Jim Carrey intre timp.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #4977
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,501
    Reputatie
    0
    Na, am terminat Kidding, not bad but not great. Da-mi un site unde se vede/incarca dracia aia de Happy bine!

    Pana una alta, din nimereala cautand ceva in legatura cu filmul The Candidate din 1972 am gasit un gem, serialul Salvation inceput in 2017. Am vazut 3 episoade azi noapte si este excelent. E despre cataclismul proverbialului asteroid "word ender" care e descoperit la 6 luni inainte de a lovi Pamantul si incercarile guvernului SUA de a ascunde acest adevar fata de popwlatie, si mai ales fata de restul tarilor cat mai mult posibil, inclusiv folosindu-se de asasinii de serviciu. In cateva zile termin cele 2 sezoane lejer.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •