Page 250 of 250 FirstFirst ... 150200240248249250
Results 5,230 to 5,237 of 5237

Thread: Seriale preferate

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0
    Am vazut primele doua episoade din mini-seria Fundatia, bazata pe capodopera asimoviana.
    Ca sa incep cu partea buna, cinematografia este foarte buna si CGIul reusit.

Scenariul e un pic pe langa cartile lui Asimov si inegal.
    Nu mi-e inca foarte clar cum se va dezvolta si nici daca vor sa inghesuie intreg ciclul Fundatiei (sau numai trilogia initiala) intr-o singura miniserie sau vor sa lase loc de continuare. Foarte probabil ca fanii Fundatiei vor fi dezamagiti din cauza asta.

O sa-l urmaresc in continuare dar nu prea pare sa fie ceea ce mi-as fi dorit de la ecranizarea Fundatiei.
    Parerea mea e ca cele sapte carti puteau sa fie foarte bine tot atatea filme de sine-statatoare (sau impachetate in 4-5 filme) si ar avea potential de piata mai bun decat Star Wars.

Acum ramane de vazut daca startul asta ce pare fals va descuraja ecranizari viitoare. E bine ca avem un inceput.
    Filmele dupa Dune (Frank Herbert) vad ca merg inainte cu frecventa de 15-20 sani, incepand cu esecul rasunator al lui Linch si continuand cu mini-seria TV ceva mai reusita ce i-a urmat. Nu stiu cum va arata filmul ce sta sa vina, dar e o speranta ca nici Fundatia nu va ramane fara alte incercari.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    Marturisesc. Mi-a placut Squid Game de pe Netflix. Merita vazut (l-a vazut probabil deja un sfert din popor).
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

Abomination Johnny D's Avatar
    Reputatie
    0
    Ideea e furata din anime / manga-ul Gambling Apocalypse Kaiji, care e mai bun. Are niste jocuri fabulos de bine integrate in poveste, si nu incepe cu joc mortal direct. Am vazut doar primu episod deocamdata.
    How can one differentiate good guys from bad guys in this day and age?
    I think good guys don't know what they deserve, while bad guys think they deserve everything.

sport legend Hopshio's Avatar
    Reputatie
    1
    Recomand Ted Lasso. Foarte bun serialul.

sport legend Numero Dieci's Avatar
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    Recomand Ted Lasso. Foarte bun serialul.
    Dar bani imprumutati recomanzi?

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    E datoria noastră sa ne bagam **** in filmele cu scenariu de maximum o ora jumate care dureaza 9 ore. Si cu asta am futut si megakitsch-ul The squirt game care a rupt norma pă jegflics. Filmul asta l-am mai vazut facut corect de un georgian, Gela Babluani si acum vad o caricatura mediocra pt copii oligofreni, lungita a prost si vreo doua hectare de padure dr care si-au batut ****. Oricum, e atat de prost jucat, cu 0 realism si cat se poate de tembel, incat functioneaza si ca festival de umor involuntar. Vai cum vorbesc englezii aia, n-am mai vazut ceva atat de hilar si imbecil de la filmele cu Bruzli dublate in engleza. Si vai cata pișare anala pe onor hronicarii, cum s-au umezit ei la vuvhuzelă la asa capodopera.

Si calamarul? Sugea **** cu curul, saracul.

Verdict: mu e, mu-e, miue.

Dar a scapat si unul bunicel prin sita retarzilor, Omul de castane face cinste noir-ului politist scandinav. N-am mai vazut ceva atat de interesant de la cartile mizeriei de Camilla Lackberg. Traume, ramificatii, detectivi, familie disfunctionala, futut copii in gaoz, adica modernism la cele mai inalte standarde. Multumim. E greu sa gasesti un mix bun, dar asta e chiar decent.

Verdict: this shyte is good 5/6 episoade, cu putina mue care n-avea rost, dar, na, se uita si copiii si e pacat sa nu avem un antierou holivudian care e foarte dibaci pana cand devine incredibil de bou.

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Vai cum vorbesc englezii aia, n-am mai vazut ceva atat de hilar si imbecil de la filmele cu Bruzli dublate in engleza. .
    ?? Cum ma sa nu te uiti la el cu sunetul original si sa-l vezi dublat in engleza?

Sport Legend JJ's Avatar
    Reputatie
    0
    Am vazut Jack Ryan. Exact ce ma asteptam. Un serial cu spioni care se vrea realist, dar o da de multe ori in balarii (cam ca si Homeland). Actiunea e destul de legata, un mare minus e actorul principal pe care sincer habar n-am cum l-au ales, ca actorie nu prea pare sa stie.