Page 254 of 254 FirstFirst ... 154204244252253254
Results 5,314 to 5,319 of 5319

Thread: Seriale preferate

simplu Utilizator's Avatar
    Reputatie
    0

mai aveam o pista care probabil e si asta falsa pentru ca e prea simpla: unii inclusi intr-un tratament avansat de refacere dupa diverse traume.
    dar vorbim in cateva zile, m-ai facut curios.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

2. 29th November 2022, 22:03
    Reason
    🍾

Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Reputatie
    0
    A aparaut o continuare a serialului Minti Criminale, numita Criminal Minds-Evolution !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Reputatie
    0
    Am terminat primul sezon din 1899, lasa loc de continuare. Bine facut, aduce a Inception, Lost si cateva altele insa are si valoare adaugata.
    Inca nu mi se pare evident spre ce bate scenariul, poate fi directia pe care am spus-o mai sus, insa e posibil sa fie si ce spune Cpt. B. De vazut si urmarit, merita.

Creat de echipa care a facut si Dark, un serial din care am vazut un sezon si mi-am adus aminte ca trebuie sa-l termin.
    Si e clar ca nemtii au crescut binisor in productia de filme si seriale iar platformele le-au dat sansa sa marcheze pe piata internationala.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Poate aduce si a Odiseea spatiala, daca se confirma una dintre teoriile de pe reddit Ideea e ca ea intrase ca sa uite, spre deosebire de ceilalti, care traiau mereu aceleasi traume. Why? Si cine erau ăia care voiau sa intrerupa acest ciclu. E al dreacu' de interesant, daca stai sa il analizezi la o sticla de jinars, langa un godin bine incins

sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Reputatie
    1
    Orcum, am inceput un serial nou, Tales from the loop. E prea devreme sa bag mana in foc pt el, am vazut abia un episod. E de o nostalgie a filmelor sf din anii 80-90 de care imi era dor. Si, da, imi place si vizual. Sau in primul rand asa. Are un afis care m-a atras instantaneu. Roboti clasici, time travel, univerauri paralele. Ritmul nu e specific generatiei feisbuc, dar chiar si asa ne demonstreaza de ce Interstellar e totusi un borhot, la 3 ore durată, cand, uite, povestea e absolut superba la 1/3 risipa de pelicula. Si e cu Jonathan Pryce, imi place actorul asta. Rebecca Hall e ok. Am vazut-o in House of the lake, sau cum plm se cheama filmul lui Bruckner, si ramasesem cu ideea ca stie ce face. Si, da, copiii, univerauri paralele, mai multa drama si mai putine cipuri, baga-mi-as pla in ele. De urmarit.

Reputatie
    0
    Poate aduce si a Odiseea spatiala, daca se confirma una dintre teoriile de pe reddit Ideea e ca ea intrase ca sa uite, spre deosebire de ceilalti, care traiau mereu aceleasi traume. Why? Si cine erau ăia care voiau sa intrerupa acest ciclu. E al dreacu' de interesant, daca stai sa il analizezi la o sticla de jinars, langa un godin bine incins
    hehehe...la mine ar merge mai bine la o ulcica de vin, ceva psihedelic care sa dea fondul sonor si sa creeze un cadru de lucru propice si un godin mai putin incins ca altfel ma termina repede Undeva la munte, zapada ca in vremurile bune si un pic de ger care sa te revigoreze cand mai iesi sa respiri aer curat la o doza de tutun.

Ar putea aduce cu Odiseea spatiala insa parca nu l-as vedea mergand pe linia asta. Deocamdata finalul imi da senzatia unui upgrade pe aceeasi linie ca primul sezon, insa e drept si ca ar deveni poate plictisitor sa fie asa. Pe de alta parte mi s-ar parea foarte interesant ca experiment psihologic, chiar pare o solutie de recuperare in cazuri extreme.

Apropo, primele 15-20 de min din odisee pana la tranzitia de la embrionii umanitatii la era spatiala sunt in topul personal al celor mai frumoase parti din filme.

am inceput un serial nou, Tales from the loop.[...]Si e cu Jonathan Pryce, imi place actorul asta.
    Foarte bun Jonathan, as spune numai Brasil si cei doi papi insa are si multe roluri mai discrete facute meseriash.
    Last edited by Utilizator; Yesterday at 18:24.