Page 249 of 258 FirstFirst ... 149199239247248249250251 ... LastLast
Results 5,209 to 5,229 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #5209
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am vazut un episod din Succesion. E ok, nu ma va face sa binge-uiesc, probabil voi mai vedea un episod la noapte. Daca mi-a placut ceva? Da, scrisoarea deschisa catre NY a flacailor de la Beastie Boys, pe care nu o lecturasem.
    Cam asa am zis si eu. Dar eu nu prea sunt fan genul. L-am vazut pe tot dar nu m-a dat pe spate, a fost ok. 8/10, atata-i dau si lu Cobra Kai, are faze fainutze, dar si de gradinitza de te-mputze-n ele.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #5210
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Bre, nu compara, omu' abia a vazut un episod iar tu ai vazut doua sezoane.

    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Capitane, uita-te la Succession. Sezonul 2 e o capodopera. Nici primul nu-i rau.
    Repet inca o data, sezonul 1 e ok. Sezonul 2 e capodopera.
    N-a fost impresionat de primul episod... nici nu trebuia. Nu e la un nivel care sa impresioneze. Vorbim dupa ce se uita la sezonul 2 si vine sa-mi multumeasca pentru ca i l-am recomandat
    Last edited by Sevilla86; 18th February 2021 at 11:27.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  3. #5211
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pai da, vedem atunci. De-atunci am terminat si 3 sezoane de Dragon Ball Budokai din asta mai penibil asa, Cobra Kai. Nu inteleg de ce dracu nu se uita la anime-uri, povestile de acolo sunt de 100 de ori mai tari si scenele de lupta de 1000 de ori mai salbatice. Astea-s nimicuri, sincer.


    Nici nu poti sa le faci filme artistice, ca sunt foarte greu de realizat, probabil ai avea nevoie de bugete de o mie de ori mai mari ca sa faci acelasi lucru, la cat sunt de complicate de filmat, comparativ cu cum sunt de desenat. Nu inteleg de ce in creierul lor sunt mai putin credibile, ca tot oameni sunt si acolo ca si-n filme, doar ca mult mai misto. Tu stii despre ce vorbesc, ei habar n-au.
    Last edited by Johnny D; 18th February 2021 at 13:26.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #5212
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ep 7 din Dead mountain e cam tot ce poate scoate mai bun din fofoloanca cinematografia sovietelor socializde. Sigur, nu va asteptati sa se rezolve misterul Dyatlov la televizor dar cazul e instrumentat excelent, ipotezele trecute prin sită, iar cand logica ne spune ca totul n-are nicio logica, apare ciocnirea aia cosmică intre civilizatie si salbaticie, dupa care si inexplicabilul devine o ipoteza Inca un episod, daca se mobilizeaza doamna Gina.

    A, vedeti ca a aparut un serial pe jegflix, Prin ochii ei. Dupa un roman pe care, din pacate, l-am citit anul trecut. Daca progresismul woke spune ca trebuie schimbat tenul protagonistei, il schimbam si, **** mea, cu asta-basta! Oricum, mai prost decat cartea nu poate fi. Mai retard, mai scheau-scheau, cu siguranta. Vedeti-l, ma, si spuneti-ne si noua cum sta treaba! Sau puteti sa-l dati in pla voastra dupa 3 minute, cum am facut si eu

    Ragnarok. Film cu supereroi care inca nu sunt constienti de povara ce le apasa pe umeri Si da-i si scheau, ce teen drama mea! Doo episoade tolerabile, care nu-s mai proaste decat ce ar fi putut scoate pe cur imperiul retard al americii, dar nici ceva de soi. Din 4 protagonisti, una e lesbi, altu' e homo, unu' cam retard asa. Ultimul e cel mai ok, se pișă pe niste lumanari la un priveghi. O medie buna pt agenda neo progresizda a vuvulizdelor par excelance. Dati-va-n plm de cretini!

  5. #5213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ep 7 din Dead mountain
    Am vazut si eu aseara 2 episoade, e fainuc.
    Cel mai mult mi-a placut de faza cu intratul in Germania si socul la vazul vilelor. Si cand au vazut bietii rusi ditamai luxul de 2-3 etaje, n-au mai putut de nervi si s-au kkt pe ei. Daca au asa lux aici, ce dracu le-a mai trebuit de la noi!?

    Pai voi nu stiti ca nu soldatilor le trebuie, ci conducatorilor, fute-i-ai de soldati, ei doar executa vointa mai marilor kkti, ca daca nu, un poligon poate fi incropit din te miri ce. Pacat ca nu existau aparate de fotografiat la telefon pe vremea aia, altfel soldatii puteau aduce acasa "Uite, aici e poza de cand mi-am impuscat cel mai bun prieten la zid, comandantului nu i-a placut ca n-a vrut sa arda 3 femei si 5 copii, cum e la mintea cocosului ca se face la razboi cand invadezi dusmanu! Asta e, daca unii nu-si citesc manualul micului invadator constiincios mereu, si au lipsuri grave. Io i-am tot spus sa citeasca, da i-a fost lene."
    Last edited by Johnny D; 20th February 2021 at 17:18.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #5214
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Am inceput The 100. L-a vazut cineva?

  7. 17th March 2021, 23:15

  8. 17th March 2021, 23:18

  9. 17th March 2021, 23:27

  10. 17th March 2021, 23:31

  11. 17th March 2021, 23:47

  12. 18th March 2021, 00:03

  13. #5215
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    De ce ai sters descrierea mea la film?

    Femeia a pus o intrebare si i-am raspuns. Ce Cristos!?

    Reiau pe scurt, ca n-am zile de-a randul de-a scrie degeaba ca sa vina altii cu detele de-ampwla sa-mi piarda timpul

    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Am inceput The 100. L-a vazut cineva?
    M-am oprit la sezonu 3, ep 3 acu vreo juma de an, a inceput sa se repete cu niste scenarii slabe, necredibile, parca a copiat plot-ul altor seriale si-au mai adaugat ei ceva ici si colo. Avem bucati din Xena printesa razboinica, bucati din Spartacus, bucati din Lost, dar toate bucatile sunt mult sub filmele de unde le-au copiat. Parca e genul de film ce l-ai mai vazut de multe ori, tocmai pentru ca e o copie inflorita de actiune ce se repeta de la un sezon la altul. Sincer, nu mai am nici un chef sa-l continui, tot apar printi razboinci si tot felul de personaje penibile si fortate de te arunca in depresie cand vrei sa dai click pe urmatorul episod. Dar unora li se pare mare scula. Lucifer e mult peste, asa semi-serios cum e.

    Daca ai chef de un serial bun, cauta Lost in Space, acolo chiar stai cu ochii pe ecran fara sa poti anticipa ce se-ntampla si sa te bucuri de actiune de calitate, deloc repetitiva. Sa nu mai vorbim de peisajele mult mai atractive si original create, decat padurile din The 100 din care doar Robin Hood mai lipsea sa-i sageteze pe salbatici de la 500 de metri distanta cu sageata cu detector termic. Daca s-ar face o parodie dupa The 100, ca dupa 300 ar iesi bestiala cred, e material cat incape.
    Last edited by Johnny D; 18th March 2021 at 08:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #5216
    visurat Novac's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    12,999
    Reputatie
    1
    Dogule, trage jos Misfits cumva/de undeva (am inteles ca nu-i activ pe netflixu de .ro; poate gresesc)

    eu zic ca-i bine rau ... la jumatatea sezonului 5 am intrerupt ca plm treaba altfel ... mult popcorn& voie-buna

    Jessica Ellen Cornish brilliant performance https://www.youtube.com/watch?v=FaBAFRMwSgE

  15. #5217
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Anul asta pana acum:
    Sons of Anarchy - 8/10, toate sapte sezoane, Katey Sagal e extraordinara, restul asa si asa, actiunea merge. Actorul principal e cam enervant. M-a tinut in fata televizorului.
    The Expanse - incepe ca un 9/10, si scapa catre un 7/10. Am vazut tot, primele doua sezoane mi-au placut cel mai mult.
    The End of the F***ing World - 8/10 un serial scurt si bun. Englezesc.
    Modern Family - 9/10 unul din cele mai bune sitcomuri pe care le-am incercat in ultimii zece ani.
    Bosch - abia l-am inceput, un serial politist pe gustul meu.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  16. #5218
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0

    Off topic

    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  17. #5219
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mno, e cam pisdă, merită oricand o pedală. A, nu ma refer la Bernie ci la asta:

    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Bosch - abia l-am inceput, un serial politist pe gustul meu.
    Ma reuitam asa la Westworld. Logic, pt ca prima data adormisem. Domne, avanseaza 0.5 cm per episod, nu inteleg cum poti sa comsumi atata pelicula fara sa spui nimic. Mai am un episod, dar cu lehamite al za uei.

    Bai, mai stiti discutiile alea despre Prometheus? Ca a pus Ridley acolo niste caricaturi de oameni de stiinta care bateau cuba cu black goo si dupa aia o luau in pisdă Ceea ce e rezonabil. Dar aici, scuzati-ma, acest mare serial care sta pe ditamai norul de sulf borsit din gaoz propune tot stiinta ca desen animat. Bai, dupa ce ia ăla la pulă toate androidele (wtf?!) devine sclavul lor in loc sa le dea, in meorții lui, shutdown de grație. Dupa aia mai cheama un coleg, ce sa vezi, la fel de imbecil. Si devin 2 sclavi tripați care pun botul la savarină. Hai, ca ma piș si pe acest mare serial de anticipație care e de fapt o bășină.

  18. #5220
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Anul asta pana acum:
    Sons of Anarchy - 8/10. M-a tinut in fata televizorului.
    Si pă mine freo 3 episoade. Poate 4. Telenovelă, frate. Seamana mult cu Renegatul, borșina aia cu Lorenzo Lamas. In sensul ca e la fel de credibil, coerent, bine jucat Adica e ok, lasi creierul sa se idihneasca umpic si te uiti. Deja cand incep jegosii aia de motociclisti sa schimbe cadavrele de la morga, teste adn de la bureau, sa o arda cu mexicanii ca la Oituz etc treaba devine cu adevarat palpitanta. Mno.

  19. #5221
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Nu e chiar 100% telenovela. E un mix de telenovela si Bollywood.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  20. #5222
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ai de plm, pai atunci e mai naspa decat 100% telenovela!

    Nu cred ca s-au facut vreodata filme mai proaste nici 5% fata de ce-a produs Bollywood-ul. Aia au la activ cel putin 95% din cele mai proaste filme ale tuturor timpurilor, sincer nu inteleg ce fel de audienta retardata poa' sa aiba aia sa se uite la asemenea filme, dar cert e ca ea exista!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #5223
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    El inocente. E pă netflix, dar nu recomand. Se pare ca Harlan Cobben ăsta scrie mai des si mult decat se cacă. Oricum, nu e nicio diferența. Da, sunt doua episoade bune si dupa aia borșeală pe cur. O mizerie.

  22. #5224
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Aleea cu pizdulici. S-a labarțat bine in șolduri frau Heigl, vad ca inca poate sa faca căcaturile astea cu destul aplomb. **** mea.

  23. #5225
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Am vazut Dark. Un amestec de Lost si Twin Peaks, cu un mister foarte bine construit si pus in scena. Doar trei sezoane, e bun, probabil cel mai bun serial german de pe Netflix. Recomand.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  24. #5226
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Loki 2021 9/10 - After just 5 episodes, it's a bit premature but it's good enough to give it a high regard even this early in. It has the potential to be an unforgettable experience, in a way like GoT, but it also has the potential to let down ugly. We'll just have to continue and see how it goes. The IMDB short summary is stupid, the events here don't happen after Avengers Endgame, they happen in no time, outside time, or in all times. And they start somewhere close to the 1st Avengers or / and the 1st 2 Thor movies, the one with the tesseract, I forgot which exactly it was. The reason why Loki is brought up to date is because he's literally seen his own movie here, in this serial (not gonna clarify that, it's dangerously close to a spoiler as it is). It's funny to see infinity stones used as page holders, if nothing else. ^^'

    The Expanse S05 8/10 for this season - 1st half was boring AF, I nearly skipped some of it, but the last half makes up for it. That black woman is nails x 3, she would not be killed on that frozen rigged with explosives dead spaceship, and that after she nearly blew up inside and outside from a space drift in nothing but street clothes. Well written and acted. If only people would be so tough in reality! The veins in her eyes ruptured, her arcades swollen ugly and her skin must have been burning ice, we have come a long way in understanding direct space exposure. This might be too lenient in conditions maybe, but I don't think it's like in Avengers: Infinity Wars when Ebony Maw frozen fast or even more so in Mission to Mars, good movie, but that instant freezing of Tim Robbins was obviously too much. Looked cool though, and you cried a bit, but not real, death comes slower so you can watch the victim squirm and suffocate amply. Not what you'd want to see the person you love going through. Instant ice, much better.
    Last edited by Johnny D; 13th July 2021 at 23:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  25. #5227
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  26. #5228
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Am vazut si ultimul sezon, 7, din Bosch.
    Aceeasi atmosfera cool insa scenariul e sub nivelul precedentelor din pacate, incearca sa fie moralizator si o da in sefeuri.
    Lasa si loc de continuare pe coordonate usor schimbate.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  27. #5229
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mare of Easttown. O miniserie despre politia de la tara care se trage din radacina Fargo insa misto facuta. Kate Winslet straluceste dar tot castul e foarte bun. La fel si scenariul. Are ceva muc si sfarc, banuiesti pe multi de crima si finalul are twist.

    I am the night. Alta miniserie, de data asta bazata pe fate reale, care se invarte in jurul unei crime dar a carei poveste se deapana in jurul unei fete in cautarea mamei naturale. Fata alba adoptata de o mama de culoare, care descopera in adolescenta ca fusese data spre adoptie la nastere.
    Cu Chris Pine si India Eisley (o pustoaica dragutzica cu ochi hipnotici).
    Scenariul e cam lalait, prea lent si orbecaie in cautarea unei iesiri decente.
    Miniseria e mai slaba decat aia de mai sus insa merge inainte de culcare.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •