Page 1 of 258 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 21 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #1
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1

    Seriale preferate

    Daca tot vorbim de filme, nu vad de ce nu am vorbi si de seriale, fie ele drama, sit-com sau chiar telelovele.

    Incep eu, am fost innebunit dupa Seinfeld, cred ca am vazut 70% din episoade, asta pentru ca le-am vazut in tari diferite.

    Acum sunt dependent, dar cand spun asta chiar vreau sa spun dependent de Scrubs. stiu ca il dadea Antena 1 la o ora perversa, ceva in jurul lui 12:30. Eu am cele 3 serii complete pe calc si le-am vazut cred de 4 ori fiecare. A 4 serie a inceput in septembrie si am deja fiecare episod facut si transmis in USA. Ba mai mult fac rost de ele a doua zi dupa ce sunt difuzate in state.

    Daca aveti si voi dependente din astea sa le spuneti ca poate reusim sa facem o terapie in grup.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Seinfeld, daca nu ar avea risetele alea pe banda ca sa stii cind sa rizi si tu. Bine, sint pentru americani, e de inteles. In Europa nu e nevoie de banda ca sa iti dea semnalul de ris.

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alea sunt enervante, la scrubs nu sunt si de aia e misto.

  4. #4
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    de unde credeti ca am invatat eu spaniola inainte sa vin aici? din telenovele preferam sa ma uit la o telenovela decat sa-mi dea ore un profesor si uite ca a functionat, cand am ajuns aici intelegeam aproape tot iar acum nu am probleme cu limba

    Aici ma uit la ''Aqui no hay quien viva'' este foarte fain... are ca tema relatia de zi cu zi dintre vecinii unui bloc Vadime il stii e pe Antena 3 pacat ca este numai miercurea de la ora 10
    Last edited by Catalanul; 20th December 2004 at 17:49.
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  5. #5
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    am vazut integral:
    - seinfeld - pe departe cel mai bun serial de comedie EVER
    - friends - obligat de pretenta - dar a meritat 20giga/hdd si un an mai tarziu pot spune cu mana pe inima ca am vazut fiecare episod.
    - nypd blue - pe vremea cand mergea la tv
    - murder one - cel mai bun serial de crime/avocati

    acuma am vazut cateva episoade din CSI - crime scene investigation. am inteles ca in state este ultima noutate - super tare, am vazut din pacate f putine ep. o sa caut pe net (cand o sa am loc pe hdd)

    altele: colombo, news radio si daca o sa mai imi vina,... o sa va mai zic

    CE E SCRUBS ??!!? nu am auzit de el. e tare? e comedie?
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  6. #6
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    CSI e beton. Sunt mai multe seriale, unul in Miami unul nu mai stiu unde. Nu stiu exact care e ala marfa de tot.

    Scrubs e de departe cel mai adevarat sit-com pe care il stiu. Seinfeld included.

  7. #7
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    ma ieppy, dar nu mai bine facem terapia fiecare la el acasa? Vreau si eu Seinfeld-urile tale
    Eu nu ma uit la seriale, ca nu am timp si nici nu-mi place sa fiu dependenta de ceva ce ruleaza la televizor, sa-mi fac programul in functie de asta
    Drept urmare nu am un serial preferat .. Ce am vazut insa - mai mult sau mai putin intamplator - si mi-a facut placere (fiecare in felul lui): Seinfeld si Sex and the City.
    Telenovelele nu imi plac - o pierdere de timp, dupa parerea mea. Singurele chestii de vazut la TV sunt stirile, meciurile, unele filme (pe care nu le am pe cd)... chestii de genul asta

  8. #8
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Pai da, dar faza marfa e ca am Scrubs pe calc, asa ca imi fac eu programul si ma uit cand vreau. De cord cu tine la telelovele, alea nu merita nici macar difuzate dar se pare ca au priza.

  9. #9
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    banui ca serialu asta magnific e inca in desfasurare. cate serii s-au facut? cate ai? cat ocupa?
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  10. #10
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Stargate este unul din serialele mele preferate, atat SG1 cat si Atlantis (il am pe tot pe HDD, 63GB ). a sa raman in domeniu imi mai place Andromeda.
    Schimband genul, imi plac mult de tot Friends si Seinfeld.

    Mentionez ca la toate aceste seriale am vazut toate episoadele (evident SG1, Atlantis si Andromenda inca se filmeaza, deci am vazut cat a aparut pe DC++)
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #11
    Negociator bog_tom's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    New Jersey
    Posts
    3,464
    Reputatie
    1
    pe aici mai ruleaza si The Practice, un serial destul de reusit care prezinta cazurile unui birou de avocatura din Boston (Dylan McDermott, Lara Flynn Boyle)
    [size=1]
    well done...

    [b]Bogdan Toma
    Romanian phpBB online community

    [COLOR=Green]regele off-topic Forum OLS[/COLOR][/b] [/size]

  12. #12
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Pe la mine pe la munca, tipele si chiar si tipii se uita la o telenovela romaneasca care se pare ca ruleaza pe Pro TV sau Acasa, nu stiu exact.. dar ei sunt destul de "prinsi" in subiect!!

  13. 20th December 2004, 21:32

  14. #13
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    La Bloc?? Hai ma Nu ti se pare ca toti aia au voci pitigaiate si ca abia se chinuie sa presteze pe micul ecran? Am fost obligata de imprejurari de cateva ori sa vad random secvente din .. serialul asta.. si nu m-au impresionat cu nimic.
    Pe bune acum.. ce poa` sa-ti placa la galagiosii aia, fara stil si fara umor?

  15. #14
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1
    Stargate SG-1 si Atlantis RULES! Mai imi place si "La limita imposibilului" dar nu seriile astea noi care sunt pe Pro Cinema si alea mai vechi!
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  16. #15
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    AH! Ca tot a venit vb de Pro Cinema ... intr-o seara chiar am stat, desi eram obosita, sa vad un episod care era la ora aia pe Pro Cinema. Nu stiu cum se cheama filmul, dar era cu niste copii/tineri care puteau vedea ghosts Stie cineva despre ce serial vorbesc?

  17. #16
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    era ok pe procinema SCHIMBUL TREI. s-a treminat. era destul de nasol ca aveau legatura episoadele, dar era chiar ok. in stilul lui nypd blue, dar nu doar cu politzisti, ci si cu paramedici si pompieri.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  18. #17
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alte seriale misto: 24, actiunea se petrece pe timpul unei zi, fiecare serial continand o ora. Keither Sunderland joaca in el.

    Friends, e un clasic Sit-com care se diferentieaza de celalalte in special prin actori cunoscuti.

    Si trebuie sa pun si cea mai tare, cea mai mare, cea mai bestiala, cea mai, ce mai, cea mai cea mai telelovela. Tanar si nelinistit. De departe cea mai adevarata.

  19. #18
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Mie imi placea 'Tanar si nesimtzit', dormeam perfect cand dadeau doua episoade legate, actorii nu au nici o modulatie in glas, fie ca se cearta, fie ca se bucura, o fac in liniste si fara prea mare convingere

    La modul serios acum, mi-au placut Twin Peaks, Millenium, Dosarele X (la un moment dat le-am cam lasat, ce-i prea mult strica), Cracker (asta e printre favorite).

    Dintre sitcomuri Bundy (Married with children), Friends (actorii care joaca au devenit cunoscuti datorita serialului si nu invers), Seinfeld, Taxi (ala cu Danny de Vito, nu stiu daca e numele adevarat) si mai erau vreo doua-trei dar nici ca-mi mai amintesc titlurile.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  20. #19
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    mai era Cheers. ma uitam negresit, zilnic !!! si taxi era cool si cand ma plictiseam tare-tare ma uitam si la Prince of Bell Air.

    mai tzineti minte Full House ??!
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  21. #20
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Chiar nu stie nimeni cum se cheama serialul de pe ProCinema cu tinerii care vad fantome ?
    Friends nu mi-a placut niciodata. Cat despre Tanar si nelinistit... ala e ca o telenovela, suuuuuuuuuuper naspeta.
    Cum va puteti uita la seriale? Nu dau dependenta?

  22. #21
    junior notthespoon's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    74
    Reputatie
    1
    abia astept angels in america... o sa fie prezentat ca miniserie, nu?
    in rest, ma uit la gilmore
    si eram fan soprano, intr-o vreme.
    Be cruel instantly!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •