Page 239 of 258 FirstFirst ... 139189229237238239240241249 ... LastLast
Results 4,999 to 5,019 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #4999
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    eu am pus 12 seriale si am uitat complet de Narcos...ai de ma-sa am topit fiecare sezon in maxim 2 zile.
    Ce zici de Peaky Blinders? Am mai intrebat pe aici si nu a raspuns nimeni
    Peaky Blinder este efectiv exceptional. imi plac toti membrii clanului Shelby dar Arthur e top. Regret disparitia lui Grace. mare frumusete! Abia astept sezonul 5.
    MEREU SUPERIORI !!!

  2. #5000
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Mi-au zis niste colegi ca ar vrea sa faca si un film am aflat despre el in vacanta de Craciun si am vazut 4 sezoane in 2 saptamani. Bun de tot, naiba stie cum de nu am auzit de el pana acum, chiar daca tot vedeam poze pe facebook cu actorii. Sa vina odata sezonul 5

  3. #5001
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Ar fi greu sa fac un top 10 al serialelor, insa pot pune pe lista vreo 15 pe care le urmaresc si nu s-au incheiat inca:

    1. Fargo - Sezonul 4 apare in 2020 (nu ai cum sa nu iti placa acest serial. are de toate: crime, actiune, rasturnari de situatie si interpretari de exceptie)
    2. Peaky Blinders - Sezonu 5 apare in 2019 (ador accentul personajelor si viata din vremea respectiva. e unul din cele mai bune seriale in opinia mea)
    3. Westworld - Sezonu 3 apare in 2020 (un SF reusit, actiunea e palpitanta si mereu vei fi surprins de deznodamant)
    4. The 100 - Sezonu 6 apare pe 30 aprilie 2019 (modul in care s-a terminat sezonul 5 ma face sa continui serialul. Este posibil sa va plictisiti dupa primele 3 sezoane insa serialul are si partile lui bune, inafara de intrigi superficiale si rahat spatial )
    5. Killing Eve - Sezonul 2 incepe pe 7 aprilie 2019 (e pe HBO - Sandra Oh joaca demential. Mi-a placut primul sezon)
    6. GOT - desi nu prea sunt fan personajelor de tip super eroi, m-am uitat la GOT si LOTR. Probabil toata lumea stie despre serialu asta deci orice comentariu e de prisos.
    7. Better Call Saul - Sezonul 5 nu e inca anuntat. Daca la inceput m-am uitat dupa ce vazusem recent Breaking Bad, serialul e captivant si te tine cu sufletul la gura. Merita vazut.
    8. Billions - Sezonul 4 a inceput acum o saptamana. Paul Giamatti joaca senzational. Filmul e destul de bun.
    9. Gomora - urmatorul sezon incepe pe 29 martie la HBO. Mafia napoletana. Che gazzo
    10. Vikings - urmatorul sezon apare spre sfarsitul anului. Serialul scade in intensitate si pe mine probabil ma va pierde daca nu schimba ceva la urmatorul sezon.
    11. Stranger Things - apare sezonu 3 pe 4 iulie (coincidenta sau nu?! ). Frumos,cursiv,recomand.
    12. Mr Robot - nu e anuntat urmatorul sezon. Rami Malek rullz
    13. Black Mirror - nu e anutat urmatorul sezon. Am vazut in schimb Black Mirror: Bandersnatch pe Netflix, unde useru isi alege finalul. Foarte ingenios si ciudat in acelasi timp sa ai posibilitatea sa-i zici personajului ce sa aleaga.
    14. The Last Kingdom - am vazut doar primul sezon. Sunt alte vreo 2 disponibile.L-am urmarit acum ceva ani dupa ce descoperisem Vikings. Am inteles ca actiunea e mai palpitanta in urmatoarele sezoane.
    15. Narcos. Frumos filmul. Apropos, Narcos: Mexico are legatura sau filmul are 3 sezoane si atat?


    Pe lista lunga am si cateva filme pe care vreau sa le incep:
    The Sinner (Season 1,2)
    Ozark (Season 1,2) - Netflix
    Bloodline (Season 1,2,3) - Netflix
    Mindhunter (Season 1) - Netflix
    True Detective (Season 1,2,3) - HBO
    13 Reason Why (Season 1,2) - Netflix
    The Crown (Season 1,2) - Netflix
    The night of (Season 1) - HBO
    Making a murder (Season 1,2) - Netflix

  4. #5002
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Johnny, Ma intreb ce mai poate urma in Gomorra?! Narcos Mexico e altceva. Last Kingdom a fost preluat de netflix, de aceea a crescut calitativ.
    MEREU SUPERIORI !!!

  5. #5003
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Narcos si Narcos Mexico se intersecteaza in unele momente, o sa vedeti.
    Apar si unele personaje din Narcos si pe viitor cred ca vor aparea si mai multe.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  6. #5004
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Greu de facut topuri intr-o ordine stricta, o sa listez doar primele 10 seriale pe care mi le-aduc aminte si care m-au impresionat la momentul vizionarii:

    La piovra (Caracatita)
    Twin peaks (prima serie si nu reluarea recenta)
    Lost
    Friends
    True detective
    Sherlock (BBC-new one)
    Dosarele X
    Shogun
    Black Mirror
    Toate panzele sus
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #5005
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Uti, incearca Peaky Blinders, macar un episod si zi-ne apoi daca te prinde

  8. #5006
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    mercic, il am pe lista.
    am insa o mica problema cu filmele/serialele in care eroii principali sunt "in afara legii".
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #5007
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by dardar_3 View Post
    Ar fi greu sa fac un top 10 al serialelor, insa pot pune pe lista vreo 15 pe care le urmaresc si nu s-au incheiat inca:
    4. The 100 - Sezonu 6 apare pe 30 aprilie 2019 (modul in care s-a terminat sezonul 5 ma face sa continui serialul. Este posibil sa va plictisiti dupa primele 3 sezoane insa serialul are si partile lui bune, inafara de intrigi superficiale si rahat spatial )
    Si eu credeam ca sunt singurul care urmareste telenovela asta.

    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    Greu de facut topuri intr-o ordine stricta, o sa listez doar primele 10 seriale pe care mi le-aduc aminte si care m-au impresionat la momentul vizionarii:

    La piovra (Caracatita)
    Mda, nu stiu cum am putut sa-l uit pe asta, merita si la mine un loc in top ten.

  10. #5008
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Cat de tare e 24 asta! Ma asteptam dupa primu sezon sa o ia la vale, da, ti-ai gasit, actorii la fel de buni, situatii la fel de tensionate, ba chiar in sezonu 2 avem si explozii nucleare pe teritoriul Americii! Foarte tare, doar al 3-lea serial caruia ii dau 10/10 dupa Boston Leagal si Game of Thrones, si ca preferinte il inserez fix intre ele! Boston Legal e inegalabil, totusi!
    Last edited by Johnny D; 26th March 2019 at 08:28.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #5009
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am si eu o intrebare pentru cei care au vazut Battlestar Galactica"

      Spoiler: {option} 
    Mai am putin si termin sezonul 1, dar au dat-o pe religie, scripturi... tot ce se intampla acum a fost prevestit de scripturi, presedintele are vedenii, premonitii care devin realitate, etc. O sa o tina asa pe religie, e asta elementul de baza in continuare? Sau totul are o explicatie logica fara ramificatii divine? Un simplu da sau nu e suficient. Multumesc!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  12. #5010
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Si da, si nu! Totusi, din ce-mi amintesc, totul are o explicatie, chiar daca nu mi-a pasat prea mult de ea incat sa-mi amintesc exact care e.

    Merita sa stai sa vezi Battlestar Gallactica simplu pentru sezonul 3, ep 20. "The trial of Gaius Baltar" (care incepe cu ep 19) - cred c-am vazut de vreo 100 de ori depozitia "capitanului". Erotism pur. Tin minte ca aveam examene in facultate si daca n-aveam chef sa ma duc la ele, imi puneam castile in urechi si ma uitam pe telefon c-aveam salvat episodul pe telefon, si uitam de absolut orice. Practic acel moment a fost mai bun ca toate sezoanele luate impreuna, si-a durat doar aproximativ 15 minute.

    Deci imagineaza-ti, toti ba frate, toti voiau sa-i scoata ochii, sa-i rupa gatu, sa-l calce pe cap mai ceva ca pe Paul, TOTI - de la cei ce asistau la judecata pana la panelul de judecatori... si vine un om, si spune ceva. Si nimeni nu mai misca nimic. Epic moment.

    Bine, Baltar e si un om greu de placut, si mai era si acuzat de tradare, toata lumea voia sa-l linseze, cred ca era visul preferat al omenirii in perioada aia: cum il linsam azi pe Gaius Baltar! Dar mie mi-a placut de el, cu toate defectele lui, din ceva motiv. Si daca o sa revad vreodata Battlestar Galactica, doar ca nu mai exista un personaj din asta asa ca el o sa-l revad.
    Last edited by Johnny D; 26th March 2019 at 09:07.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #5011
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Spre mijloc de sezon 4 la 24! Inca excelent, 10/10!
    Last edited by Johnny D; 1st April 2019 at 12:39.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #5012
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    ... si mai era si ala cu motociclistu' si cu indianu', tot pe Tele7abc, cam in acelasi stil, dar nu-mi mai aduc aminte cum se numea...
    Bagameash, ce vremuri!

    Lorenzo Lamas, Kathleen Kinmont, Renegatul

  15. #5013
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Renegatul si pe vremea aia mi se parea plictisitor, azi cred ca mi-as voma matele de m-as uita la asa ceva!
    Pe vremuri era mai misto Highlander cu Christoper Lambert dar azi si ala ar fi plictisitor de tot.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #5014
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Fantastic ce tare e sezonu 8 din 24, absolut fabulos! Nota 2400/10! In viata mea n-am mai vazut asa ceva! Cu acest sezon trece in fata lu Boston Legal, cel mai tare serial pe care l-am vazut vreodata! Sezonu 8 e de departe cel mai bun sezon facut vreodata intr-un serial, erotism pur si mai am un episod si jumatate!




    E mai tare ca si Claymore fratemeleu sezonu asta 8 - e un fel de The Dark Knight produs pe vreo 8 de episoade - ultimele 8 din cele 24, incredibil asa ceva! Cred ca si Batman ar ramane lipit cu sufletu la gura la mana si destinul lui Jack Bauer! Nu stiu cine a scris scenariul la sezonu asta dar omu merita o medalie, jur.




    Si au mai facut astia dupa cele 8 sezoane, un extrasezon separat. Un fel de serial legatura cu doar un sezon de asta. L-am scos deja de ieri!
    Last edited by Johnny D; 14th April 2019 at 14:37.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #5015
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Bitter daisies aka. Sabor de margaridas. Oh, sfanta Margherită din pul.. Clejani, cu ce ti-am gresit? Procedural rural spaniol, bășit, spalacit, plictisitor, fara idei. Ce e drept, un episod e bun (primul), dupa care e maculatura. 5.5/10

    Quicksand aka. Nisipuri miscatoare. Si suedejii se impușca, nu-i asa? Daca le scoti lesa, da, ca dracii! Dar asta e doar invelisul, serialul e atat de plictisitor, incat am tocit doua tesle de cat m-am raschetat pe ouale vanjoase. Stim ca suedejii sunt cei mai fericiti, dar au si ei probleme sociale, rupturi intre clase, chestii, socoteli. Bohohoring shyte, sa va fut! 4/10.

    Carlo si Malik. De binge-uit gospodinele care preferau in tinerete policierul Le chinois, cu Aznavour si blonda aia cretina si buna de ****, dar pe care Aznavour o mangaia doar parinteste, pe clitorix, Mariangela Melato. Asadar, politie si hemoroizi. Ah, da, si in locul blondei e un negru care e cel mai destept dintre toti si logic ca are si **** mare. Asa, si ce facem cu el? Ne stergem la cur cand ramanem fara zewa. 4/10, besi in meortii tei! Everyday.

  18. #5016
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Se uita cineva la Cernobyl? A scos HBO saptamana trecuta primul episod iar maine ar trebui sa apara al doilea. M-a prins primul episod, de urmarit detaliile de atunci si deciziile luate

  19. #5017
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sa se termine macar un sezon, s-ai ce vedea. Si-apoi mai vorbim!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #5018
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Clau7_D View Post
    Se uita cineva la Cernobyl? A scos HBO saptamana trecuta primul episod iar maine ar trebui sa apara al doilea. M-a prins primul episod, de urmarit detaliile de atunci si deciziile luate
    nu stiam ca a aparut si versiunea artistica a dezastrului nuclear de la Cernobil.

    trebuie sa fie intersant desi stiu povestea din multele documentare facute intre timp si mai presus de orice am trait acele zile din primavara lui '86.

    Mai precis eram pe munte cu colegii si sarbatoream in avans Pastele, respectiv pe cand venea norul nuclear spre Romania (ne-a evitat un pic tara, am avut noroc) noi perpeleam un miel luat de la ciobanii de peste munte. Cam asta mi-amintesc reflex cand cineva pomeneste de Cernobil.
    Am aflat despre dezastrul nuclear cateva zile dupa ce se intamplase, cand ne intorceam spre casa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #5019
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Evident, mereu aflii dupa ce-ai murit, daca era sa fie cu nasolie!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •