Page 55 of 258 FirstFirst ... 545535455565765105155 ... LastLast
Results 1,135 to 1,155 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #1135
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ma plictisesc ,ce serial sa aleg.Band of Brothers sau The Wire? am vazut doar un episod din fiecare .

    Sau ma bag la inca un film cu Al Pacino ? ` ...And Justice For All` ?

  2. #1136
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    The Wire.
    .

  3. #1137
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Pai tu ce ai face daca te-ai culca cu practic sora fiicei tale? Ti-ar fi usor sa te dai in vileag? *SPOILER*
    pai iesea un pic de cearta acolo da mno nu cred ca ajungea pe mana politiei ca doar sunt oameni in primul rand nu o fost vorba de viol si in al doilea rand nu o stiut ca ii sora fiicei sale.
    pe langa asta, ea nu are cum sa dovedeasca. pe de alta parte insa, el are cum sa dovedeasca ca aia e cartea lui ai vazut ca unii i`au recunoscut stilul

    am tras doar primul sezon, iar acum is la cj. aici is blocate porturile si nu pot trage sez 2.
    asa ca, o sa ma apuc de invatat la meteo
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  4. #1138
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    ce greseala de tastare? ce am uitat? ase se injura prin Ardeal! asta`i dulcele grai romanesc. vrei sa zici ca se scrie ma-sii? la noi in ardeal, nu

    P.S. limba romana o murit odata cu Pruteanu. Manelarii si generatia messenger o ajuns la putere
    da, sunt de acord cu generatia messenger si cu cocalarii care au ajuns la putere si e trist

    nu stiu cum vorbiti voi in ardeal, dar eu iti spun cum se scrie corect gramatical...daca ziceai "aia mamii" se scria impreunat pt ca e subst mama la genitiv(care de fapt e "mamei"). dar cand zici a ma-sii e separat pt ca vine de la "mama sa", subst + adj pronominal posesiv, dezvoltat "aia a mamei sale", cam asa ceva.
    si cu "daua-n..." m-ai spart...se scrie "da-o-n"...da = vb la imperativ + o = pronume personal, complement direct + -n = prepozitie

    saracu' pruteanu

    sa fiu ontopic : bestial dane cook ala...m-am uitat pe youtube, tare omu'!!! plus ca arata si bine
    Last edited by praf_de_stele; 15th February 2010 at 20:07.
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  5. #1139
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Deci trebuie deschis un thread de Limba Romana. Musai.

    Quote Originally Posted by Cneazul View Post
    pai iesea un pic de cearta acolo da mno nu cred ca ajungea pe mana politiei ca doar sunt oameni in primul rand nu o fost vorba de viol si in al doilea rand nu o stiut ca ii sora fiicei sale.
    pe langa asta, ea nu are cum sa dovedeasca. pe de alta parte insa, el are cum sa dovedeasca ca aia e cartea lui ai vazut ca unii i`au recunoscut stilul

    am tras doar primul sezon, iar acum is la cj. aici is blocate porturile si nu pot trage sez 2.
    asa ca, o sa ma apuc de invatat la meteo
    Pai lui Hank nu i-i frica de politie sau de ce cred ceilalti (cand zic ceilalti ma refer la cei din afara familiei lui). Indiferent ca stia sau nu, indiferent ca o violat-o sau nu, tot nu le-ar fi picat bine lui Karen si Becca si asta il mananca pe el.
    Mie imi place antiteza asta, Hank cu familia - Hank singur. Poate tocmai faptul ca Hank trateaza in general tot cu o durere in cot si se vede nevoit sa se schimbe face ca serialul asta sa iasa din mediocritate.
    Iti dau site sa te uiti, daca vrei, fara sa trebuiasca sa-l scoti de pe net. Sa nu mai fi nevoit sa inveti.

    M-am apucat si de Scrubs. Pare interesant, dupa un prim episod vazut la 3 dimineata.
    Last edited by zebe; 15th February 2010 at 20:34.
    Am zis!

  6. #1140
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post

    Pai lui Hank nu i-i frica de politie sau de ce cred ceilalti (cand zic ceilalti ma refer la cei din afara familiei lui). Indiferent ca stia sau nu, indiferent ca o violat-o sau nu, tot nu le-ar fi picat bine lui Karen si Becca si asta il mananca pe el.
    Mie imi place antiteza asta, Hank cu familia - Hank singur. Poate tocmai faptul ca Hank trateaza in general tot cu o durere in cot si se vede nevoit sa se schimbe face ca serialul asta sa iasa din mediocritate.
    Iti dau site sa te uiti, daca vrei, fara sa trebuiasca sa-l scoti de pe net. Sa nu mai fi nevoit sa inveti.
    ai face tu asta pt mine? m`ai scuti de invatat speciile norilor( lenticularis, flocus, uncinus, etc.) ?
    oricum, am la ce ma uita. mai tre sa vad 2 sezoane din fresh prince of bel-air, plus ca am 9 sezoane din seinfeld de re-re-reluat
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  7. #1141
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Cumulus is cei mai tari.

    No, pe surfthechannel.com ar trebui sa gasesti orice serial, orice sezon vrei online.
    Am zis!

  8. #1142
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    E bun situ, dar eu prefer sa le vad pe calculator cu subtitrare, oricat m-as descurca la engleza, tot ratez unele momente cand vorbesc astia repede si cu prune in gura

    Vad ca unii sunt campioni la vizionat seriale, eu nu pot sa urmaresc asa multe intr-un timp scurt

  9. #1143
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    aveam un preten in facultate, care lunea vedea peste 9 episoade din seriale diferite, iar martea alte vreo 3-4 (sau era marti si miercuri)

    vazuse de 3 ori stargate`ul si nush ce alte minunatii. fanatic, nu altceva

  10. #1144
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    aveam un preten in facultate, care lunea vedea peste 9 episoade din seriale diferite, iar martea alte vreo 3-4 (sau era marti si miercuri)

    vazuse de 3 ori stargate`ul si nush ce alte minunatii. fanatic, nu altceva
    da u nu te`ai uitat la seriale? de ce nu te`ai dus la examene?
    erai ocupat cu IASIP-ul:p
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  11. #1145
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    aia a fost prima facultate.

  12. #1146
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Celso View Post
    E bun situ, dar eu prefer sa le vad pe calculator cu subtitrare, oricat m-as descurca la engleza, tot ratez unele momente cand vorbesc astia repede si cu prune in gura

    Vad ca unii sunt campioni la vizionat seriale, eu nu pot sa urmaresc asa multe intr-un timp scurt
    pe filmeonline.org, ai filmele si serialele cu subitrare in romana.
    m`o pus dracu sa caut, pe cand am vrut sa ma pun la invatat!
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  13. #1147
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    OMG !!!!!!!!!!! M-am uitat la toate filmuletele cu Dane Cook dupa asta...nu-mi vine sa cred, m-am prapadit de ras

    Dane Cook ftw

    da pe youtube search la Naruto Dane Cook (ar trebui sa gasesti faza cu Burger King) si Naruto Pablo Francisco. au suprapus unii faze din spectacole de-ale astora (sonorul) cu faze din desenul asta animat (imaginea)....e genial.

    offff, dupa ce am vazut tot The Sopranos intr-o luna, acum nu mai am chef de niciun serial. The Wire asteapta, Futurama si MASH. parca m-as baga pe unul din cele 2 de comedie.

  14. #1148
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Si astea sunt misto nu-mi vine sa cred ca pana ieri nu auzisem de el
    .

  15. #1149
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Dane Cook? C'mon people, dintre toti tocmai asta?
    Both teams played hard.

  16. #1150
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Cea mai buna de la el mi se pare aia cu my son optimus prime
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  17. #1151
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Mie-mi place Cook. Cel mai bun show al lui mi se pare ala din Insomniac tour. E constant comic pe parcursul celor 23 de minute. Recomand.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  18. #1152
    Legendary! Riddler's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    Am terminat de vazut THE OC. Serialul meu favorit de departe! 10/10 ! ... ca zicea bine cine zicea ca dupa ce se termina simti ca ai pierdut niste vechi prieteni.
    [COLOR="RoyalBlue"][SIZE="2"][FONT="Palatino Linotype"]Campioana unei mari iubiri! [/FONT] [/SIZE][/COLOR]

  19. #1153
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    si eu am vazut in iarna asta toate cele 4 sezoane si chiar mi-a parut rau cand le-am terminat...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  20. #1154
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Riddler View Post
    Am terminat de vazut THE OC. Serialul meu favorit de departe! 10/10 ! ... ca zicea bine cine zicea ca dupa ce se termina simti ca ai pierdut niste vechi prieteni.
    Mie nu mi-o placut decat primele 2 sezoane.
    Am zis!

  21. #1155
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Am terminat `Band of Brothers`.Pur si simplu superba miniseria ,trebuie neaparat urmarita.Ce pot sa zic decat ca astept The Pacific ,care sper ca se va ridica la acelas nivel .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •