Page 54 of 258 FirstFirst ... 444525354555664104154 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #1114
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Pai... da.

    Eu incerc sa ajung la zi cu How I Met Your Mother, mi se pare foarte bun.
    Am zis!

  2. #1115
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Hai ma, faptul ca urasc Lost-ul nu ma ajuta cu nimic?
    Am zis!

  3. #1116
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    si i`o urasc , da`i f simplu sa scapi de el - nu te uiti

    p.s: de seinfeld e mai greu sa scapi ; se discuta despre el la tot pasu` .. GLUMEAM

    p.s 2: dupe ce termin cu philadelphia, trec la "cum am cunoscut`o pe maica`ta" (traducerea si adaptarea made by me )

  4. #1117
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Prietene, vezi ca "io" ala nu se scrie nicidecum asa cum ai facut-o fie ca-i varianta cu cratima sau cea cu apostrof preferata de tine... Daca voiai sa scrii "io-l" urasc tot nu se scria asa.
    Revenind la seriale. Sunt la zi cu Castle si The mentalist. Amandoua sunt simpatice dar parca mai mult inclin spre al doilea.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #1118
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Problema voastra? Va credeti mai destepti decat sunteti.
    Problema mea? Mi-am pierdut timpul cu voi degeaba.

    (Acesta este ultimul post cu privire la acest subiect atata timp cat cineva de aici nu o sa-mi mai critice gandirea in vreun fel. Asta nu accept niciodata.)
    Both teams played hard.

  6. #1119
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nici eu nu m-am omorat dupa primele episoade, dar mi-o placut de Robin (ca fizic ) si de Barney (ca personaj) si am zis sa ma uit in continuare. Si bine am facut, e din ce in ce mai bun.
    Last edited by zebe; 13th February 2010 at 20:07.
    Am zis!

  7. #1120
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Chiar ca l-ati luat prea rau pe Eddy, singurul lucru gresit pe care l-a zis a fost acolo la "seinfeld se aseamana cu vacanta mare" come on, asta niciodata, dar in rest, e vorba de gusturi pana la urma. Nu a zis ca e varza, ci doar ca nu l-a atras.

    Nici eu nu prea ma omor dupa Seinfeld sincer sa fiu, Kramer imi placea mult, dar si George cat de cat. Nu erau atat de multe glume ca in sitcomurile de acum.

    Si acum in legatura cu 2 & 1/2 men, pot sa-mi pun lumea in cap insa primele sezoane au fost superbe, Jake micut facea jumatate din serial. Ei s-au cam prostit in ultimele sezoane, glumele se cam repeta, insa totusi sunt acolo. Desigur, sub Big bang theory si Scrubs
    .

  8. #1121
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Prietene, vezi ca "io" ala nu se scrie nicidecum asa cum ai facut-o fie ca-i varianta cu cratima sau cea cu apostrof preferata de tine... Daca voiai sa scrii "io-l" urasc tot nu se scria asa.
    Revenind la seriale. Sunt la zi cu Castle si The mentalist. Amandoua sunt simpatice dar parca mai mult inclin spre al doilea.
    ce`i corect e corect. imi recunosc greseala, insa crede`ma ca la mine chiar merge scuza "am scris la viteza"

  9. #1122
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Chiar ca l-ati luat prea rau pe Eddy, singurul lucru gresit pe care l-a zis a fost acolo la "seinfeld se aseamana cu vacanta mare" come on, asta niciodata, dar in rest, e vorba de gusturi pana la urma. Nu a zis ca e varza, ci doar ca nu l-a atras.

    Nici eu nu prea ma omor dupa Seinfeld sincer sa fiu, Kramer imi placea mult, dar si George cat de cat. Nu erau atat de multe glume ca in sitcomurile de acum.

    Si acum in legatura cu 2 & 1/2 men, pot sa-mi pun lumea in cap insa primele sezoane au fost superbe, Jake micut facea jumatate din serial. Ei s-au cam prostit in ultimele sezoane, glumele se cam repeta, insa totusi sunt acolo. Desigur, sub Big bang theory si Scrubs
    De acord cu tot ce ai zis. Cand am zis ca Seinfeld seamana cu Vacanta mare am copiat din ceea ce a zis relansat. Desigur eu nu stiu nici cum e Vacanta mare caci, dupa cum am spus, nu m-am uitat deloc. Apoi TAHM in primele doua sezoane e genial, genial. Si chiar si eu recunosc ca in ultimul timp nu mai sunt chiar atat de buni(in acest sezon mi-a placut foarte mult doar ep 15 ultimul). Se pare ca si in seriale ca si in filme, cu cat se fac mai multe parti/sezoane, acestea ies mai prost. Si apoi, si eu in ultima perioada astept mai mult episodul din The Big Bang Theory decat cel din TAHM.

    Dar ma astept ca Zabriskie si relansat sa nu inteleaga oricum asta. Deci pt voi doi nu conteaza ce am zis acum.

  10. #1123
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    e zero barat
    ma uit pe imdb si vad ca seinfeld are 9.4/10 (35,907 votes), iar Two and a Half Men, pe care`l consideri genial (uau!) are 8.7/10 (nr de votanti nu`l bag ca`i irelevant, deoarece`i un serial relativ nou) si Married with Children 8.7/10 (15,355 votes). si vezi ca io mi`am recunoscut greseala cand am zis ca seinfeld intra in categoria vacanta mare, nu`mi rastalmaci vorbele. haidi pa ca te`ai aprins degeaba, pe la un 30 de ani o sa realizezi si tu ca tahm si bundy sunt neshte "manele"
    @ zebe, inseamna ca n`ai vazut scrubs si it's always sunny in philadelphia, adevarate capodopere, nu altceva :x

  11. #1124
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    apropos, ca veni vorba de chestii ieftine ( ). zilele urmatoare - http://www.imdb.com/title/tt1563069/

    va anunt ce si cum

  12. #1125
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Buna replica Zabriskie, dar si mai buna zebe.

  13. #1126
    Legendary! Riddler's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    394
    Reputatie
    1
    Human Target sau Glee a vazut careva?
    [COLOR="RoyalBlue"][SIZE="2"][FONT="Palatino Linotype"]Campioana unei mari iubiri! [/FONT] [/SIZE][/COLOR]

  14. #1127
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    geez,au aparut ultrasi de seriale
    If you get in trouble, just go back in time!

  15. #1128
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Cu Eddy nu am inceput chiar nimic.
    Dar sa spui de unul dintre cele mai bune seriale ever asa ceva trebuie sa ai ceva probleme. Heroes asta al tau este o mizerie, de doua sezoane incoace nu s-a intamplat absolut nimic. L-au adus pe Knepper acum in sez 4 si ce au facut? Nimic, 18 episoade cu nimic si apoi in ultimul al sezonului hai la NYC sa facem praf tot. Nu s-a intamplat nimic desigur, l-au arestat. Asta e super serial?
    Dar daca tu astepti nu stiu ce filme cu batausi, ce pretentii mai poti avea?
    Cred ca esti cel mai fericit cand sunt porcariile alea pe antena 1, lovitura mortala 1...432
    .

  16. #1129
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    io m`am uitat asa de mult la heroes incat la un moment dat am ajuns sa ma intreb daca nu`s EROU
    numai eroi si erori pe acolo .... mie chiar nu`mi place. e un serial tv care va fi uitat cat de curand, desi a avut audiente mari ... si poate mai are. dzeu stie. vine pixu acush cu o postare in care ridica in slavi serialu` asta si se duc dreak toate

  17. #1130
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Ca tot venise vorba si de Lost:



  18. #1131
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Ca tot venise vorba si de Lost:


    OMG !!!!!!!!!!! M-am uitat la toate filmuletele cu Dane Cook dupa asta...nu-mi vine sa cred, m-am prapadit de ras

    Dane Cook ftw
    .

  19. #1132
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    cneazule, esti teroare

  20. #1133
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by praf_de_stele View Post


    vezi ca de nervi ai uitat sa scrii corect neshte chestii. peste "api" ala trecem, aia-i de la tastare
    ce greseala de tastare? ce am uitat? ase se injura prin Ardeal! asta`i dulcele grai romanesc. vrei sa zici ca se scrie ma-sii? la noi in ardeal, nu

    P.S. limba romana o murit odata cu Pruteanu. Manelarii si generatia messenger o ajuns la putere
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    cneazule, esti teroare
    am avut un profesor bun in persoana ta
    Last edited by Cneazul; 15th February 2010 at 17:03.
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

  21. #1134
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Ce misoginism zace-n asta micu'... Ar fi un criminal in serie de succes. Amice, sa-l suni si pe Lord sa-i explici crimele pe care vrei sa le infaptuiesti... Stii tu modus operandi-ul tau plus lamele implicate in masacru.
    eu inca mai sper ca intr`o viata anterioara am fost ceva cold-blooded killer. Da` mno...asta`i romantismul din mine

    P.S.
    2-3 ani diferenta intre noi si vii cu fraze " asta micu`"
    [B][SIZE="3"]The moment we stop fighting for each other, that’s the moment we lose our humanity.[/SIZE][/B]
    sent from Pentium 286

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •