Page 185 of 258 FirstFirst ... 85135175183184185186187195235 ... LastLast
Results 3,865 to 3,885 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #3865
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EyesOnly View Post
    You can say that again!Pt mine orice episod cu Cass e unul reusit(mai putin in unul din sezoane cand scenariul o luase razna rau de tot). Adevarul e ca SPN are cateva personaje foarte reusite(Cass, Crowley, The Trickster) si uneori ele salveaza serialul. Sunt amuzante si filmuletele de la Comic Con, parca erau si ele postate pe aici pe undeva...

    Apropo, pe unde ai ajuns cu serialul? Ai vazut Bad Day at Black Rock si Yellow Fever?
    Sunt la finalul sezonului 5. Mai am 2 episoade. "Yellow Fever" a fost criminal. A trebuit totusi sa-l caut sa-mi amintesc care era. A fost funny cu Dean si tipatul lui) + o gramada de alte faze. La fel "Bad Day at Black Rock" Pe vremea cand era si Lauren Cohan in show

    "I'm Batman"
    Last edited by Eddy DoubleD; 12th January 2014 at 23:17.

  2. #3866
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    sunt cateva episoade din spn la care as putea sa ma uit de oricate ori - cele mentionate mai sus "yellow fever " si "bad day at black rock ", dar si "tall tales ", "mistery spot " si "changing channels" - ca tot vorbeam de trickster , "monster movie ", "the monster of the end of this book " si "the real ghostbusters " sau whisful thinking ".

    si sunt episoade din alea care nu sunt funny dar car te lasa un pic cu o lacrima in coltul ochiului.
    si apoi sunt the one liners - si acum imi vine sa zic "if you see god, tell him to bring legs " si nu pot sa vad un teddy bear fara sa ma gandesc "is that all there is ? "

    dar sincer la sezonul 9 nu am mai avut chef sa ma uit.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  3. #3867
    marchin on EyesOnly's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    sunt cateva episoade din spn la care as putea sa ma uit de oricate ori - cele mentionate mai sus "yellow fever " si "bad day at black rock ", dar si "tall tales ", "mistery spot " si "changing channels" - ca tot vorbeam de trickster , "monster movie ", "the monster of the end of this book " si "the real ghostbusters " sau whisful thinking ".

    si sunt episoade din alea care nu sunt funny dar car te lasa un pic cu o lacrima in coltul ochiului.
    si apoi sunt the one liners - si acum imi vine sa zic "if you see god, tell him to bring legs " si nu pot sa vad un teddy bear fara sa ma gandesc "is that all there is ? "

    dar sincer la sezonul 9 nu am mai avut chef sa ma uit.

    Eu as adauga la lista ta si The french mistake(parca asa se numea episodul in care Sam si Dean ajung intr-o ''realitate'' unde ei sunt actori. -de aici am aflat ca Jensen a jucat in "Tanar si nelinistit'', parca) .
    [CENTER][I]All fanatics wash their hands of the blood of the innocent in the name of the cause. C.L.[/I][/CENTER]

  4. #3868
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EyesOnly View Post
    Eu as adauga la lista ta si The french mistake(parca asa se numea episodul in care Sam si Dean ajung intr-o ''realitate'' unde ei sunt actori. -de aici am aflat ca Jensen a jucat in "Tanar si nelinistit'', parca) .
    Ala nu e "Changing channels"?

    Azi am vazut scena in care Bobby si Crowley explica cum au incheiat ei pactul Eram pur si simplu pe jos la aia.

    "Why did you take a picture?"
    "Why did you use tongue?"





    Cam enervant faptul ca orice s-ar intampla, toata lumea importanta invie sau este salvata Aiurea premisa sezonului.
    Last edited by Eddy DoubleD; 14th January 2014 at 00:32.

  5. #3869
    marchin on EyesOnly's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Ala nu e "Changing channels"?

    Azi am vazut scena in care Bobby si Crowley explica cum au incheiat ei pactul Eram pur si simplu pe jos la aia.

    "Why did you take a picture?"
    "Why did you use tongue?"





    Cam enervant faptul ca orice s-ar intampla, toata lumea importanta invie sau este salvata Aiurea premisa sezonului.

    Nu, e altul, nu "Changing channels":Supernatural: Season 6, Episode 15
    [SPOILER="french"]To protect Sam and Dean from a surprise attack from Raphael, Balthazar sends them both into an alternate universe where their lives are a TV show called "Supernatural"[/SPOILER]
    [CENTER][I]All fanatics wash their hands of the blood of the innocent in the name of the cause. C.L.[/I][/CENTER]

  6. #3870
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    O parte misto e iar cum Dean le da porecle scurte si simpatice ditamai monstrilor sau creaturillor angelice ori demonice!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #3871
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by EyesOnly View Post
    Eu as adauga la lista ta si The french mistake(parca asa se numea episodul in care Sam si Dean ajung intr-o ''realitate'' unde ei sunt actori. -de aici am aflat ca Jensen a jucat in "Tanar si nelinistit'', parca) .
    si French mistake e tare. Nu mai pot sa aud ceva despre un lacat sau o cheie fara sa mor de ras. Asa cum nu pot sa aud o conversatie despre Bon Jovi fara sa simt nevoia sa spun "Bon Joivi rocks...... on occasions ".
    Si mai sunt. Eu le-am enumerat pe cele din primele 5 sez, pt ca alea mi-au placut mai mult in contextul intrigii serialului. Jensen a jucat , parca in "Days of our lives "
    Un alt episode care m-a distrat a fost "LARP and the real girl ".
    Doar ca episoadele funny din sez 6 incolo sunt facute doar ca sa fie funny. Pana in sez 5 erau cumva integrate in intriga sezonului. Si sunt multe momente funny, fara ca episodul sa fie unul facut in gluma.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  8. #3872
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    1-Breaking Bad - The Best EVER!
    2-Game of Thrones
    3-Dexter
    4-Sherlock & Doctor Who
    5-Stargate Atlantis
    6-American Horror Story
    7-Stargate SG1
    8-Hannibal
    9-Supernatural (am incetat sa ma uit dupa sezonul 8 , deja devenea plictisitor...)
    Ce imi puteti zice despre Spartacus ?
    Last edited by Sir Black; 15th January 2014 at 00:24.
    Joc Dota

  9. #3873
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Am scris o gramada despre Spartacus, am sa mai zic doar 2 lucruri:
    1. Formuland in unitati de masura, ca unitate de interes per unitate de timp mi s-a parut mai bun decat Dexter, comparand cele 4 sezoane de Spartacus cu cele 8 de Dexter. 2. Deriva din primul defapt, Dexter l-am vazut o data, Spartacus am vazut sezonul intermediar "Gods of The Arena" o data, sezoanele 2-3 de 2 ori si primul sezon de 3 ori, si o sa ma mai uit cand o sa am chef de interactiune intre personaje puternice, arogante si extrem de vulgare de cea mai sadica factura posibila, la nivel realistic, nu fantastic.

    PS: Sunt si scene gay in film, e adevarat, dar nu vad de ce ai fi revoltat de asa ceva; fata de ce faceau romanii si anume zoofilii oribile si tot felul de orgii care mai de care mai bolnave, ce ne este relevat prin film este doar o mica parte din ceea ce s-a intamplat defapt. Ce-mi place in acest film in legatura cu orgiile de sange si nu numai e setea romanilor de a se autoglorifica prin numarul si intensitatea acestora, treaba asta e redata foarte bine in acest film!
    Last edited by Johnny D; 15th January 2014 at 00:29.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #3874
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Am scris o gramada despre Spartacus, am sa mai zic doar 2 lucruri:
    1. Formuland in unitati de masura, ca unitate de interes per unitate de timp mi s-a parut mai bun decat Dexter, comparand cele 4 sezoane de Spartacus cu cele 8 de Dexter. 2. Deriva din primul defapt, Dexter l-am vazut o data, Spartacus am vazut sezonul intermediar "Gods of The Arena" o data, sezoanele 2-3 de 2 ori si primul sezon de 3 ori, si o sa ma mai uit cand o sa am chef de interactiune intre personaje puternice, arogante si extrem de vulgare de cea mai sadica factura posibila, la nivel realistic, nu fantastic.
    Realistic e cuvantul cheie aici )

  11. #3875
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Bine, exceptand sangele care sare ca-n filmele cu ninja! Eu ma refer la restul interactiunilor, cele care conteaza cu adevarat, si legile fizicii care nu sunt niciun moment depasite in film; exceptand... sangele. Dar nu in toate situatiile, cand ii taie pe amaratii aia ca pe porci mi se par ca sunt realistice cantitatile de sange emanate, doar in timpul luptelor sunt supradimensionate, insa nu vad un mare impediment in credibilitatea serialului treaba aceasta.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #3876
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    N-ai idee ce deranjant e cand sunt seriale la care scenele de lupta sunt extrem de bine facute, cum ar fi Game of Thrones(chiar daca aici s-au cam evitat scenele mari de razboi care erau prezentate in carte) sau Vikings.

  13. #3877
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Fiecare serial cu punctele lui forte, Spartacus a fost peste Game of Thrones la interactiunile dintre personaje in situatiile de lupta, inainte de luptele in sine si-n numarul luptelor, si chiar in tensiunea in care te tine fiecare episod si numarul pana la urma a situatiilor neprevazute care apar, pe cand Game of Thrones printre altele are superioritate evidenta in modul in care-si executa scenele respective. Dar fiecare serial cu punctele lui forte si cu punctele lui slabe, Game of Thrones are si el lacune o gramada, cele mai mari sunt moartea aia bolnava a regelui din Nord si mai ales moartea lu Khan ala a lu Kalisi, penibil de tot de la o taietura amarata cu o lama ce dupa cum arata n-a fost ruginita sau imbibata cu mai stiu io ce germeni ce ar fi putut sa-i infecteze in asa hal rana... in fine.



    Pentru cei care vor sa vada Spartacus e de maxima importanta intre sezoanele 1 si 2 sa vada sezonul intermediar "Gods of The Arena", nu zic de ce deoarece e spoiler si scade mult placerea urmaririi primului sezon care e si cel mai tare dar o sa-si dea seama usor in debut de sezon secund.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #3878
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Mie mi-a placut Spartacus pt sex, drugs and rock and roll .... sau cam asa ceva. Dar sa te uiti la Spartacus pt realism e deosebit de hilar. Imi vine in cap acum "i have a magic cock " , "Than why don't you make it disappear ".
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  15. #3879
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Ms pentru informatii Johnnny , nu au dc sa ma deranjeze scenele gay, nu sunt rasist . As mai avea o intrebare, cum e finalul , e de calitate sau slab?
    Joc Dota

  16. #3880
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Ms pentru informatii Johnnny , nu au dc sa ma deranjeze scenele gay, nu sunt rasist . As mai avea o intrebare, cum e finalul , e de calitate sau slab?
    Homofob. Ar fi culmea sa fii rasist cand te cheama Sir. Black

  17. #3881
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Ms pentru informatii Johnnny , nu au dc sa ma deranjeze scenele gay, nu sunt rasist . As mai avea o intrebare, cum e finalul , e de calitate sau slab?
    De calitate! As zice de mare calitate dar... exact ce am zis pana acu, interactiunile din final sunt cele care atrag foarte tare nu luptele-n sine, strategiile pe care personajele si le aleg si modul in care acestea interactioneaza inainte de batalii sau dupa acestea sunt cele de cea mai mare calitate, si asta mai ales catre final!
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    Dar sa te uiti la Spartacus pt realism e deosebit de hilar.
    Eu ma refer ca legile fizicii nu sunt sparte, serialul e realist, si construit dupa un eveniment real, chiar daca extrem de subiectiv.
    Evident ca te uiti pentru ca e realist, asta e o calitate, putea fi fantezist, dar nu e, realismul istoric are partea lui de atractie.
    Ca sa ma exprim altfel, realismul serialului e o calitate in sine, nu cantitatea de realism sa-i dau 8/10 pt realism, ci pur si simplu existenta lui, indiferent de nota.
    Pentru mine serialele se-mpart in realiste si fanteziste, realiste sunt cele in care legile fizicii nu sunt depasite, Spartacus e realist.
    Game of Thrones de exemplu e fantezist, exista creaturi care in realitate nu exista, ei bine in Spartacus n-o sa vezi asa ceva!
    Last edited by Johnny D; 15th January 2014 at 01:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  18. #3882
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Mersi! M-am hotarat, voi privi serialul. Am intrebat despre final caci mi-am cam luat teapa la Dexter .
    Joc Dota

  19. #3883
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Pai astia-s obsedati de Dexter ca-si bat joc de opiniile oricui care sunt diferite de ale lor, nu vezi? Ceea ce mi se pare o imbecilitate! Nu e rau Dexter dar e pentru ochiul flexat intelectual si cu apetit pe o dezvoltare lenta a actiunii. In Spartacus de la episodu 2 incolo n-o sa ai parte de plictiseala sau de nevoie de ceva ochi versat, te tine in transa daca ai doar emotii sa le simti, nu ai nevoie de intelect de girafa stratosferica sa-ti placa! Si emotiile nu se-mpart in doar patru categorii: tragedie, iubire, hilaritate si teama... mai da-le dracului... ca mai sunt si de alte tipuri, si ele foarte intense! Oricum mi s-a parut si chiar o drama de calitate pe alocuri Spartacus!

    Si mai e ceva, fiecare spune ce crede, daca crezi ca Dexter e de rahat, n-ar trebui sa ai retineri sa-ti exprimi parerea chinuita de tot felu de idioti ca te iau la misto pentru curajul de-ati exprima opinia ta sincera; daca exista moderatori ar trebui sa-si deschida ochii aia tampi, pana la urma aici e cea mai mare problema, nu in limbaj in sine, ci-n atitudinea din momente sensibile ce nu cere niciun fel de conflict!
    Nu zic ca tu ai crede ca Dexter e de rahat, tu ai vorbit doar de final, eu doar exprim o idee general valabila profitand de acest moment!
    Last edited by Johnny D; 15th January 2014 at 01:10.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3884
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Penultimul sezon a fost mediocru, ultimul sezon a fost dezastruos , in rest , Dexter a fost foarte bun...dar per total nu e de 10.
    Joc Dota

  21. #3885
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,906
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    Penultimul sezon a fost mediocru, ultimul sezon a fost dezastruos , in rest , Dexter a fost foarte bun...dar per total nu e de 10.
    Eu la ambele le dau 8/10 si la Spartacus si la Dexter, din motive complet diferite, Spartacus emotional m-a atras mai tare si de aia am tendinta de a vrea sa repet acele experiente emotionale, pe cand la Dexter o data ce mi-am satisfacut curiozitatea intelectuala, evident ca nu mai am chef sa-l revad. Si da, Dexter ar fi fost 9/10, daca nu ar fi fost niste sezoane de 6/10 care i-a stricat media.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •