Page 235 of 258 FirstFirst ... 135185225233234235236237245 ... LastLast
Results 4,915 to 4,935 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #4915
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Bai dar parca esti din Zalau, asa de mult ai scris o sa le caut pe astea recomandate de tine

    Baidauei, se uita cineva la Billions?

  2. #4916
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Laurdog, da Si eu, vreo 4 episoade. E pe hold, dar urgentam daca faci o cronica frumoasa. Stii cum e, reclama e sufletul produsului
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  3. #4917
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Nu-s chiar asa de priceput la cronici, da' mi se pare ca serialul arata exact ceea ce se intampla intr-o zona buna din viata sociala americana. Si actori buni, aia care o joaca pe Wendy Rhoades e

  4. #4918
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Pai ala e farmecul, ca aia priceputi, cu patalamale, nu au niciun haz

    Cum imi spune mereu Laur, n-ai ba cum sa intelegi cultura americana a bursei, d-aia nu te mai uiti Ma uit, ma uit, domne.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  5. #4919
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    How The Universe Works 9/10 sezonu 6 - Cel mai bun serial documentar despre cosmologie(astrologie inclus), sezonu 6 nu e vreo exceptie. Am vazut 9 din cele 10 episoade toate ieri, unul l-am copiat gresit, de aia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #4920
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Limitless. Feriti-va. CBS a incercat sa faca un soi de procedural politist, dar se vede ca nu tot ce ating ei se transforma in NCIS.

  7. #4921
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mi-a placut filmul cat de cat si speram sa fie si serialul la acelasi nivel, dar nu a fost.
    Vad ca nu l-au continuat, a rezistat un singur sezon.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  8. #4922
    ex-FanSportRomania
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    3,992
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am vazut sez 1 din The resident. In mod normal, am rezistat un episod la Dr House, 10 min la grey anatomy si jet direct la asta mai nou cu doctorul autist, The good doctor. Cam asta este parerea mea despre telenovelele cu doctori. Dar The resident a fost din start pe corazonul meu, pt ca vorbeste deschis despre mizeria sistemului medical din sec 21. Sezonul are 14 episoade, iar vreo 7-8 sunt chiar de pus pe heavy rotation. Hai s-o spunem pe sleau acum, in episodul 1, echipa dr house rezolva un caz cu un vierme aflat in creierul unei paciente. Trimite house niste baieti sa intre prin efractie, noaptea, la aia in casa, sa vada ce a mancat stricat. Rascolesc prin frigider, prin mortii lor. O mizerie, de ce sa pierzi timpul cu asa ceva? Hai sa revenim cu picioarele pe pamant. Ce as fi vrut sa vad -si uite ca acum vad, e un malpraxis frumusel, cum se acopera doctorii intre ei cand le mor oamenii pe masa de operatie, tranzactii cu pacienti intre spitale in functie de cat se incaseaza din asigurarile medicale, analize si medicamente prescrise aiurea pt cecuri mai grase de la asigurari, cum se fac listele pt primitorii de organe si multe-multe mizerii. Sigur, intr-un final nu e un documentar si o mai da in balarii cu niste chestii dulci, pt ca trebuie retinut cumva si publicul feminin pana la final Dar e de un 7/10 curat, mi-a placut si am auzit ca se coace si sezonul 2.
    Hai ca m-ai facut sa ma uit si eu la serial. E bun, in sensul in care l-am terminat in 3 zile, dar m-a enervat o faza teribil de mult atunci cand a intrat aia dupa blonda in salonul cu fata cu cancer si i-a schimbat doza de Potasiu ca sa o omoare...cum plm la ditamai spitalul sa nu se uite aia pe camerele de filmat si sa vada ca a intrat femeia acolo?
    Asteptam sezonul 2, dai de stire tu cand apare

  9. #4923
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Altered carbon e un fel de Into the badlands in spatiu. Are o distributie feminina de kaka si in final e cam telenovela. Ce se va retine de aici pt posteritate, faptul ca James Purefoy are o scula impresionanta, cum de altfel demonstrase convingator si in Rome .
    Mie mi-a placut serialul, in special lumea creata. Si a reusit sa ma tina lipit de tv, actiunea curge, si mai are un mare plus - sezonul are cap si coada, legand in final toate firele narative. Nuditatea feminina nu ma deranjeaza, iar scula n-am remarcat-o.

  10. #4924
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Hai sa va mai zic unul care mi-a placut: 3% - TresPerCento, un serial Netflix brazilian, pana acum s-au filmat doua sezoane.
    Premiza e destul de simpla: intr-un univers postapocaliptic exista doar doua societati: Inland - o favela suprapop-ulata si Offshore, in care curge doar lapte si miere. In fiecare an, 3% dintre tinerii de 20 de ani din Inland sunt selectati printr-un proces pentru Offshore.
    Primul sezon se axeaza pe un astfel de proces, care incepe relativ banal cu interviuri, dar devine pe masura ce episoadele trec un fel de "Jocurile foamei". Devine rapid clar ca mai nimeni nu e idealist, atat concurentii cat si organizatorii isi urmaresc propriile agende. Al doilea sezon continua povestea castigatorilor si invinsilor din primul sezon la aproape un an distanta - cu putin inainte de urmatorul proces.
    Povestea se leaga, si fiecare episod contribuie cu ceva. In opinia mea, merita incercat.

  11. #4925
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Barry a văzut cineva? Mi-a plăcut primul sezon.

  12. #4926
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sneaky Pete is back! Downloading 2nd season, the 1st one was top notch!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #4927
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Oo da, bun primul sezon. Acum incep si eu sezonul 2.

  14. #4928
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Sunt la ultimu ep, n-a fost chiar atat de bun ca primu dar a mers. Cat de cat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #4929
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Azi noapte am beneficiat decat de o ora de somn doar pentru a termina serialul nemtesc Dark de pe Netflix. Nu tin minte sa fi facut un binge intr-un asemenea hal de nesimtit la un serial. Absolut genial suspansul si povestea, cu multe referinte la stiinta, religie sau astronomie toate invaluite intr-un mister si o atmosfera care iti vor creea dependenta. Nu stiu cu ce alte seriale sa-l aseman, observ ca lumea il aseamana cu Stranger Things (pe care o sa incep sa-l urmaresc in curand), mie oarecum imi aduce aminte de sezonul 5 din Lost, insa cu o tenta mai intunecata, si misterul a la Twin Peaks. Just watch it !
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  16. #4930
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Totul bine si frumos, l-as vedea dar nu stiu unde. Si tu ca si Ess, recomand, dar unde-l recomand!?
    Eu niciodata nu v-am recomandat ceva ce nu puteti downloada de pe net!
    Pe asta si p-a lu Ess nici la mama dracului nu le gasesc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #4931
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    Ti-a zis foarte clar: pe netflix.

  18. #4932
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    N-am asa ceva gratis.
    Credeam ca zici doar ca e productie netflix, altele apar imediat sa le scoti, cum e House of Cards si multe altele, asta nu e nicaieri.
    Oricum m-am uitat la trailer si sincer nu m-a impresionat atat de tare!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #4933
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Stranger Things l-am terminat in 2 zile si asta pentru ca are doua sezoane. Superb !
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  20. #4934
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,503
    Reputatie
    0
    Goliath Again procedural lawyering+drama - a personal weakness of mine.
    So F boring outside the court rooms, and in court rooms action is like 10% from the total in this first 3 eps! But who the F cares when that 10% it's that good? I hear 2nd season sucks ass, but who the F cares when the 1st season is that good!?


    LE: So I've finished Goliath, both seasons; wasn't no Boston League which is 10 by 10 by 10 btw, but it was quite decent. I had hopes for it as it seems, they weren't completely shattered, it was quite watchable. 1st season wasn't as good as some say, 2nd season not quite as bad. 1st season 7.5/10, 2nd season 6.5/10 so a total of 7/10 for this show. It's nothing extravagant, it was good enough to pleasantly watch though, time well spent.
    I know why they said 2nd season was so bad, because it almost never happened in the court rooms. True but it had other good parts to compensate.
    To be honest reality is mostly like that, most events happen outside the court rooms with this "goliaths", they settle you one way or the other, it's not like they're gonna make you "bite the dust" as Blacksie says in the court room, court rooms have no dust, they are cleaned every day.


    Lemme telly you something, if there will be a 3rd season, I'm gonna watch it! I like this skinny poor shmuck who takes upon his shoulders the fights with this goliaths risking his neck at almost every turn. It's quite inspiring to see someone who can barely take care of himself so uplifted by the childhood dreams he can believe in once again: taking care of others who have it worse than him. 2nd season was "pro bono" work but he still had money from the win in the 1st, so let's see what he does next if they will make it! Money must be running out by then.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #4935
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,898
    Reputatie
    0
    El Chapo - nu e rau, sunt catre sfarsitul primului sezon. Nu poti insa sa-l compari cu Narcos, care e mai bine filmat si incomparabil mai bine jucat. Sa zicem 7/10.
    Scorpion - 5/10, un procedural politist nici prea bun nici prea prost. Poate fi vazut.
    Colony - am vazut primul sezon, 6/10, cu indulgenta. Ma intreb daca au agatat actrita principala (Lori din TWD) cu "Hei, avem un rol de femeie care va fi urata de 80% din audienta, te bagi? Ti-a iesit atat de bine si in TWD treaba asta.."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •