Page 232 of 258 FirstFirst ... 132182222230231232233234242 ... LastLast
Results 4,852 to 4,872 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #4852
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Pai e o opera abstracta cu tente de parodie, ma rog, satira, care mi se par prea la prima mana pentru ce ofera lynch asa ca cel mai probabil scenele alea in care personajele vorbesc despre societate si problemele ei, guverne, corporatii si mai stiu eu ce sunt back-puns finute.
    Nu m-a convins serialul, e sub astepatarile mele atm, episodu 8 nu poate fi incadrat intr-un tipar, sablon - e socant plain&simple.
    Cred ca e motivu pt care a intarziat serialul
    retired.

  2. #4853
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ok... episodul 8 zici ca s-au intalnit Slender Man, familia Addams, Hitchcock si au facut o orgie.
    Muzica creepy, imagini stroboscopice cat cuprinde si tot felul de imagini la intamplare fara nici o noima, sau al caror sens nu l-am priceput eu.

    Nu mi s-a parut neaparat socant... puteai sa-mi arati o fetita imbracata in alb intr-o camera intunecata si cu muzica aceea pe fundal si mi s-ar fi parut mai infricosator.

    Ca tot s-a vorbit despre episodul 8... da, episodul 8 din Claymore, cu adevarat socant
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  3. #4854
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ok... episodul 8 zici ca s-au intalnit Slender Man, familia Addams, Hitchcock si au facut o orgie.
    O sa-l scot si-o sa ma uit doar la ala.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #4855
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    A fost defapt un lynch, kubrick si tarkovski.
    E cea mai surrealista chestie de la tv in prime time in epoca got&alte chestii, 30-40 de minute fara dialog, alb-negru mai tot +atacuri asupra politicii sua.. Toate la 20:30 pe showtime. E socant beyond limits.
    retired.

  5. #4856
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Atunci s-ar prea putea sa nu ma uit!

    A aparut sezonu 2 din Versailles! Ce draci, de ce dracu fac pauza de un an!?
    Am crezut ca nu-l mai continua astia. Noroc ca mi-am amintit sa mai verific.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #4857
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Am term Rick and Morty, acu incep ce-am vrut sa revad de-o vreme dar nu m-am apucat, Star Trek: The Next Generation. Classic.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #4858
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Deja-s in mijlocul sezonului 4, e bun de tot! Cine nu l-a vazut si e fan SF ar trebui sa-si taie pwla jos acu, pe loc!

    Jean-Luc Picard e francez, pt el Tu inseamna acelasi lucru ca pe romana.

    Intrebare, care e berea cea mai putin preferata de el?

    Tuborg!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #4859
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ti-ai irosit viata pana acum de nu l-ai vazut. Eu l-am vazut inca de cand il dadeau pe TVR acum multi ani.

    Cum il termini pe asta, te apuci de Star Trek: Voyager. Stiu, stiu, incepe mai greu, pare neinteresant pe alocuri... apoi devine epic!
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  9. #4860
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Pai am scris in postul precedent daca ai citit ca am vrut sa-l revad pentru ca l-am vazut tocmai cand eram prea mic sa-l vad cu ratiuni corecte.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #4861
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Tocmai am terminat primul sezon din Elementary. Serialul e OK. Se vrea mai mai realist decat Sherlock, cazurile sunt originale si par cercetate mai "normal", dar ii lipseste umorul britanic care face Sherlock mult, mult mai simpatic.
    Si Jonny parca joaca mai slab ca Benedict, dar nu cu mult. Sa nu mai zic de Lucy Liu, care nu se ridica nici macar la genunchiul lui Martin Freeman in rolul de Watson, cel putin din ce am vazut in primul sezon.
    In schimb, are mult mai multe episoade ca Sherlock.
    Finalul primului sezon e insa execrabil.
      Spoiler: {option} 
    Ideea ca moneda Macedoniei s-ar evalua daca Macedonia nu intra in UE, in timp ce ar scadea daca intra in UE, e tampita de-a binelea. Si asta e premiza unui plan al marelui Moriarty sa castige din speculatii valutare. In final, Moriarty da dovada de stupizenie crasa cand e prins de Sherlock intr-o marturisire parca luata din Colombo.


    Deci pentru mine Sherlock >> Elementary, pacat ca BBC face doar trei episoade la doi ani. Dar probabil o sa urmaresc si sezonul doi din Elementary.

  11. #4862
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ozark a vazut cineva?

  12. #4863
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Il am pe lista.

  13. #4864
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Maine poimaine ma apuc de el. Pare misto

  14. #4865
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Da. L-am vazut eu. N-am inteles sincer rostul serialului. As zice ca e o parodie, intradevar amuzant pe alocuri dar cam atat.
    In fine, nu e greu de trecut peste episoade dar nu m-a impresionat deloc.

  15. #4866
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Si eu l-am vazut. Decent. Nimic mai mult.

  16. #4867
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Vazut 8/10 episoade, e varza. Pierdere de vreme.

  17. #4868
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Larry's back, bitches!

  18. #4869
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,852
    Reputatie
    0
    Eu am terminat de vazut nu doar Kingdom ci si The Last Kingdom intre timp!
    Kingdom e de 8.5/10, The Last Kingdom e cam cu aceleasi evenimente din Vikings cu mentiunea ca la vikingi le zice danezi, putin altfel facut prin perspectiva personajelor, putin mai slab per total dar totusi bun. Cam de 8/10. Uhtred, son of Uhtred, father of Uhtred, etc. e eroul principal. Tot ce pot eu sa nu-nteleg e cum dracu poate fi un om tradat de atatea ori, chiar si statistic pare extrem de improbabil!


    Apropo, Vikings n-a reinceput?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #4870
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Vikings incepe pe 29 noiembrie, urmeaza sezonul 5 cu inca 20 de episoade.
    Da' nu stiu daca mai merita urmarit...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

  20. #4871
    Banned
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    12,804
    Reputatie
    0
    Homeland pe PRO X in fiecare seara la 22. Excelent serial.

  21. #4872
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Mai exista oameni care urmaresc seriale la tv?
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €˛tatucul politiei politice ceausiste

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •