Page 192 of 258 FirstFirst ... 92142182190191192193194202242 ... LastLast
Results 4,012 to 4,032 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #4012
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,335
    Reputatie
    0
    A inceput al doilea sezon din The Americans. Sper sa fie cel putin la fel de bun ca primul.

  2. 28th February 2014, 20:27

  3. #4013
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    A vazut cineva Twin Peaks? Am citit undeva ca True Detective e inspirat din el si as vrea sa ma uit.
    Joc Dota

  4. #4014
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    L-am vazut cand eram copil.
    Boots to unwashed masses!

  5. #4015
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    A vazut cineva Twin Peaks? Am citit undeva ca True Detective e inspirat din el si as vrea sa ma uit.
    E bun. Uita-te la el.

  6. #4016
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir Black View Post
    A vazut cineva Twin Peaks? Am citit undeva ca True Detective e inspirat din el si as vrea sa ma uit.
    De cand l-am vazut am si uitat de el. Muzica e buna mai am o caseta audio cu ea pe undeva ratacita
    Primele vro 5-6 episoade sunt foarte bune, apoi o da in balarii.
    Acuma vad la imdb season 1 are 8 episoade, astea sunt faine, season 2 - skip it.
    beleafer

  7. #4017
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darius View Post
    L-am vazut cand eram copil.
    ar trebui totusi sa fie interzis copiilor, parerea mea
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  8. #4018
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    SundanceTV lanseaza duminica sezonul 1 al remake-ul "Les revenants", "The Returned" http://www.imdb.com/title/tt3230780/?ref_=nv_sr_3


  9. #4019
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Loup de Mer View Post
    ar trebui totusi sa fie interzis copiilor, parerea mea
    Si eu tot atunci l-am vazut(sau am vazut ceva din el) si nu-mi amintesc decat o muzica obscura, niste cadre ciudate relevate cu incetinitoru si un final la care n-am inteles exact daca sa ma speriu sau sa contemplez puternic! Cel putin asta e ceea ce-mi amintesc despre serial!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #4020
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    The mask was just the beginning! Here's your first look at #TheFlash fully suited up!
    https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...00896545_o.jpg

  11. #4021
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Is it just me or The Superheroes seem to be getting geekyer by the decade!
    Iti ajunge sa te uiti o data la mutra lu ala de sus, s-o compari cu cea a clasicului Flash din Justice League si sa ai serioase semne de intrebare; sa ne amintim de Tobey Maguire care in opinia mea a fost un Spiderman decent desi Mircea Badea zicea ca i se pare extrem de geek-uit, atunci ce naiba sa zic de Amazing Spiderman-ul asta nou de zici ca l-au ales pe prostul clasei sa imbrace tricoul supereroului paianjen, mi se pare de departe cel mai geek dintre toti cati au aparut in filme de gen vreodata!
    Nu stiu ce dracu se intampla cu cinematografia asta mai nou dar Spiderman nu trebuia sa arate asa ca o hodoarca sfrijilita, daca te uiti la serialul animat ORIGINAL; doar pentru ca e foarte destept si cu un simt al umorului ascutit si foarte simpatic asta nu-nseamna ca trebuie sa faci din el ultimul tocilar, care culmea, pe undeva e fix profilul revers... in fine, poate e doar senzatia mea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #4022
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si eu tot atunci l-am vazut(sau am vazut ceva din el) si nu-mi amintesc decat o muzica obscura, niste cadre ciudate relevate cu incetinitoru si un final la care n-am inteles exact daca sa ma speriu sau sa contemplez puternic! Cel putin asta e ceea ce-mi amintesc despre serial!
    E plin de tot felul de *****uri care n-ar trebui servite de mintea -dealtfel avida de nou- a unui copil. Inclusiv muzica din film. Sincer, eu l-as baga la +18. Bine, asa sunt multe filme si e doar parerea mea.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  13. #4023
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Loup de Mer View Post
    ar trebui totusi sa fie interzis copiilor, parerea mea
    Corect, dar pe de alta parte stirile de la ora 17 sunt mai hardcore decat orice episod din Twin Peaks.
    Boots to unwashed masses!

  14. #4024
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darius View Post
    Corect, dar pe de alta parte stirile de la ora 17 sunt mai hardcore decat orice episod din Twin Peaks.
    Da, dar de multe ori softul e mai pervers decat hardul.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  15. #4025
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Bestiala replica!
    Boots to unwashed masses!

  16. #4026
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Lasa ca o sa va fac io un film de o sa va vomati toti matele, dar prima data sa scriu cartea dupa care se va face filmul!
    Tot mai scriu cate-un fragment ici si colo din God of Pain, daca o sa se scoata vreodata film dupa carte ala nici nu va fi 18+, se va inventa un nou model de cenzura pentru el, "a nu se viziona daca aveti probleme de sanatate fizica sau mentala" si cateva capitole, vreo 2 sau 3 vor fi "a nu se viziona daca tineti la sanatatea voastra mentala"! Nu e vorba de scene horror neaparat, ci mai degraba de scene de o tristete ce nu exista si nici n-au existat vreodata, pentru cei care inteleg ce-nseamna moralitatea cu adevarat. Ar avea si cartea/filmul ala cu siguranta fanii lui atatia cati ar fi, cred ca foarte putini oameni inteleg in profunzime singra ratiune umana care e si emotie simultan si anume moralitatea, iar pentru acest particular gen de persoane drama ar capata efecte colosale, asa cum e ea defapt menita si scrisa de unul din ei, adica de mine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #4027
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Interesant, Johnny, mai ales ca pari un baiat asa, mai de viata, optimist.
    M-ai facut sa-mi aduc aminte cand am vomitat ultima data. Era sa cad dintr-un perete de stanca si, din cauza concentrarii, mi s-a pus un nod in stomac. Cand am scapat cu bine, am vomitat.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  18. #4028
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Lasa ca o sa va fac io un film de o sa va vomati toti matele, dar prima data sa scriu cartea dupa care se va face filmul!
    Tot mai scriu cate-un fragment ici si colo din God of Pain, daca o sa se scoata vreodata film dupa carte ala nici nu va fi 18+, se va inventa un nou model de cenzura pentru el, "a nu se viziona daca aveti probleme de sanatate fizica sau mentala" si cateva capitole, vreo 2 sau 3 vor fi "a nu se viziona daca tineti la sanatatea voastra mentala"! Nu e vorba de scene horror neaparat, ci mai degraba de scene de o tristete ce nu exista si nici n-au existat vreodata, pentru cei care inteleg ce-nseamna moralitatea cu adevarat. Ar avea si cartea/filmul ala cu siguranta fanii lui atatia cati ar fi, cred ca foarte putini oameni inteleg in profunzime singra ratiune umana care e si emotie simultan si anume moralitatea, iar pentru acest particular gen de persoane drama ar capata efecte colosale, asa cum e ea defapt menita si scrisa de unul din ei, adica de mine.
    http://www.reactiongifs.com/wp-conte...Hanks-orly.gif
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  19. #4029
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    "The Musketeers". Stiu ca nu e genul multora de pe aici, dar mie imi place foarte mult si chiar mi se pare bun. Si "Dracula" si "Da Vinci's Demons" mi-au placut, dar "The Musketeers" e la un alt nivel. I se alatura lui "The White Queen" (3 nominalizari la Globurile de Aur) si mi se pare chiar mai bun, mai inchegat.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  20. #4030
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SuperDumnezeu View Post
    Neah, I was just jokin'!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #4031
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Cam asta e top 5 actualizat :
    1 Breaking Bad
    2 The Sopranos
    3 The Wire
    4 Game of Thrones
    5 Sherlock
    Joc Dota

  22. #4032
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Pe 5 e si True Detective ...am uitat de el...
    Joc Dota

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •