Page 190 of 258 FirstFirst ... 90140180188189190191192200240 ... LastLast
Results 3,970 to 3,990 of 5399

Thread: Seriale preferate

  1. #3970
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Sa-mi bag ceva in Super Bowl ca n-avem True Detective si Shameless azi

    Trebuia sa o zic
    Da. Atata tot ca Shameless avem.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  2. #3971
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Hmm, dar nemultumirea mea ramane in picioare. Imi pasa mai mult de True Detective

  3. #3972
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Sa-mi bag ceva in Super Bowl
    +1 Super boul!
    La sportu asta ar trebui sa-i inventeze nume, soccer sau alte prostii, fotbal exista doar unul!
    Apropo, a castigat echipa lu Meyweather pe care a pus 5 bulioane? Ca anu trecut din ce-am inteles a pierdut 10!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #3973
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    S-a uitat cineva la Mad Men? Ce parere aveti despre el?

  5. #3974
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_creator View Post
    S-a uitat cineva la Mad Men? Ce parere aveti despre el?
    Mie mi s-a parut plictisitor pe alocuri si actiunea decurge greu, dar e de vizionat daca n-ai altceva mai bun.
    Rape a pregnant bitch and tell my friends I had a threesome

  6. #3975
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_creator View Post
    S-a uitat cineva la Mad Men? Ce parere aveti despre el?
    Exceptional... unul dintre cele mai bune seriale din ultimii ani

  7. #3976
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Am vazut primul sezon si pare destul de interesant, doar ca uneori actiunea e destul de greoaie.

  8. #3977
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_creator View Post
    S-a uitat cineva la Mad Men? Ce parere aveti despre el?
    Cel mai bun serial din cate am vazut pana acum.

    Quote Originally Posted by razvan_creator View Post
    Am vazut primul sezon si pare destul de interesant, doar ca uneori actiunea e destul de greoaie.
    Daca vrei actiune, te uiti la Prison Break. Mad Men e un serial unde trebuie sa-ti pui mintea la contributie. Sunt scene in care se sugereaza anumite idei, trairi si emotii intr-un mod subtil, nu ti se da mura in gura.
    Last edited by Raiden; 19th February 2014 at 00:12.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  9. #3978
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Pacat, unii dintre noi vor mura-n gura ca-n The Wire unde era sa sar de pe scaun de vreo 3 ori in prima jumatate din primu episod!
    Cu ocazia asta de descutie despre seriale ce te tin legat de ecran, imi reafirm interesul pentru serialul "Almost Human" cu Karl Urban, cand termin cu sezonul 2 din House of Cards, de el ma apuc, deja a ajuns la ep 11!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #3979
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Eu am incercat primul episod din Mad Men si nu mi-a trezit interesul. Se pare ca nu ma pricep eu la serialele astea profunde, avand in vedere ca nici laudatul Breaking Bad nu m-a interesat.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  11. #3980
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Breaking Bad in opinia mea e mai complicat in sensul in care trebuie sa ai rabdare cateva episoade pana devine interesant, ce e misto e ca are un crescendo destul de rapid undeva dupa primele episoade si apoi nu scade mai deloc in interes!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #3981
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    dar subiectul serialului nu ma intereseaza. nu ma intereseaza cum un tip diagnosticat cu cancer pulmonar st 4 urmeaza sa supravietuiasca oricate sezoane in functie de succesul comercial al serialului.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #3982
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanşa
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Cred ca Breaking Bad este cel mai constant serial pe care l-am vazut. Anyway, va recomand True Detective, este genial!
    Joc Dota

  14. #3983
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Cel mai bun serial din cate am vazut pana acum.



    Daca vrei actiune, te uiti la Prison Break. Mad Men e un serial unde trebuie sa-ti pui mintea la contributie. Sunt scene in care se sugereaza anumite idei, trairi si emotii intr-un mod subtil, nu ti se da mura in gura.
    Nici macar nu am terminat Prison Break. La sezonul 2 l-am aruncat.

    Cand ma refeream la actiune nu ma gandeam nici o secunda la impuscaturi sau faze de genul. Eram curios cum ajungi sa faci o reclama de la zero, cum convingi o anumita firma sa semneze cu Sterling/Cooper. Fiind la sezonul 2 episodul 9 am si cateva semne de intrebare la care sper ca in episoadele viitoare voi gasi raspunsuri. Cum naiba nimeni nu si-a dat seama ca Peggy e insarcinata? Adevaratul Don Draper nu avea nici o alta ruda in afara sotie?

    In rest e un serial care intra lejer in top 3 personal. Actori foarte buni, fir al povestii bun si nu in ultimul rand decorurile. Nu sunt obiecte puse la intamplare, nu vezi greseli de context grave (ex. Don Draper vorbeste cu un alt personaj, daca nu ma insel Sterling, in primul cadru gesticuleaza avand tigara in mana neaprinsa, apoi in al doilea, filmat din spate, se vede cum are tigara aprinsa), de asemenea prezinta succint problemele anilor '60. Inca nu aparusera campanii de genul: "tutunul te poate ucide" sau "alcoolul dauneaza grav sanatatii". Rolul femeii in societate e in continuare scazut (ex. Joan se ofera sa-l ajute pe Crane in departamentul televiziune si ea este luata peste picior de logodnicul doctor, iar apoi dupa ce incepe sa-i placa ceea ce face este trimsa la plimbare rapid).

  15. #3984
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,845
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    dar subiectul serialului nu ma intereseaza. nu ma intereseaza cum un tip diagnosticat cu cancer pulmonar st 4 urmeaza sa supravietuiasca oricate sezoane in functie de succesul comercial al serialului.
    Asa cum a zis Kevin Spacey, Walter White a fost un personaj genial, chiar ducandu-te un pic peste SF-ul multiplelor sale supravietuiri, interactiunea dintre el si mediul sau, fie ca e cel familial sau cel interlop e una extrem de savuroasa!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #3985
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    dar subiectul serialului nu ma intereseaza. nu ma intereseaza cum un tip diagnosticat cu cancer pulmonar st 4 urmeaza sa supravietuiasca oricate sezoane in functie de succesul comercial al serialului.
    Stii ce bate logica ta? "Orice serial despre un chimist trebuie urmarit orice ar fi"

  17. #3986
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    809
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvan_creator View Post
    Cum naiba nimeni nu si-a dat seama ca Peggy e insarcinata? Adevaratul Don Draper nu avea nici o alta ruda in afara sotie?
    Mi se pare ca lumea banuia ca Peggy era gravida sau se gandea ca s-a ingrasat.

    Despre rudele lui Dick Whitman vei afla la inceputul sezonului 3, daca imi aduc eu bine aminte.

    Quote Originally Posted by razvan_creator View Post
    In rest e un serial care intra lejer in top 3 personal. Actori foarte buni, fir al povestii bun si nu in ultimul rand decorurile.
    Bine punctat. Pe langa astea, as mai adauga atmosfera specifica anilor '60 care e dementiala si vestimentatia superba.
    [SIZE="2"][FONT="Times New Roman"]Chestia haioasa la aceasta semnatura este ca, in momentul in care realizezi ca acest text este fara sens, este prea tarziu pentru a te opri din citit[/SIZE][/FONT].

  18. #3987
    Banned
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    431
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Raiden View Post
    Mi se pare ca lumea banuia ca Peggy era gravida sau se gandea ca s-a ingrasat.

    Despre rudele lui Dick Whitman vei afla la inceputul sezonului 3, daca imi aduc eu bine aminte.



    Bine punctat. Pe langa astea, as mai adauga atmosfera specifica anilor '60 care e dementiala si vestimentatia superba.
    Un alt lucru pe care l-au gandit foarte bine scenaristi e ca au introdus si ceva elemente legate de anii '60 (batalia dintre Kennedy si Nixon-cu toate ca aici puteau sa pedaleze mai mult pe influenta dezbaterilor televizate, unul din motivele pentru care Nixon a pierdut alegerile si am fost placut surprins ca au introdus si sinucidera lui Monroe, cunoscuta si pentru anumite relatii extraconjugale, exact in momentul in care Draper avea probleme cu sotia). Sunt curios cum va fi reflectata asasinarea lui Kennedy si bineinteles excaladarea conflictului din Vietnam.

  19. #3988
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Stii ce bate logica ta? "Orice serial despre un chimist trebuie urmarit orice ar fi"
    nu vad legatura cu ce am scris eu serialul depsre care vorbeam eu are un hook, ca sa zic asa, care e atat de nerealist, intr-un serial care nu se vrea nerealist, ca pe mine ma deranjeaza suficient cat sa nu-l pot urmari.
    tu ce ai vrut sa zici ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  20. #3989
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Cat de neserios e motivul pentru care nu poti tu urmari o capodopera.

    Cred ca mai exista oameni pe lumea asta care au avut norocul sa supravietuiasca cancerului. Tousi ideea e ca nu asta e ideea serialului. Singurul motiv pentru care avem povestea cu cancerul e ca era nevoie deun trigger pentu toata povestea. Era greu de gasit unul oricum. This is as good as it gets.

  21. #3990
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Cat de neserios e motivul pentru care nu poti tu urmari o capodopera.

    Cred ca mai exista oameni pe lumea asta care au avut norocul sa supravietuiasca cancerului. Tousi ideea e ca nu asta e ideea serialului. Singurul motiv pentru care avem povestea cu cancerul e ca era nevoie deun trigger pentu toata povestea. Era greu de gasit unul oricum. This is as good as it gets.
    ok. este clar ca nu cunosti nimic despre boala asta. nu exista oameni care sa supravietuiasca cancerului pulmonar st 4. supravietuirea la 5 ani ( asa se discuta prognosticul in bolile terminale ) este 1-2% in functie de ce tip de cancer pulmonar ai. chiar descoperit in stadiul 1a ( adica cel mai devreme posibil ) tot nu ai mai mult de 50% sanse de supravietuire la 5 ani.
    daca tie asta ti se pare ceva trivial si neserios, ok, nu avem aceasi viziune asupra lucrurilor. dar poate daca ai vorbi cu un om cu boala asta, ti-ai da seama ca nu este nici trivial, nici neserios motivul meu.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •