Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 93

Thread: Stadioane internationale

  1. #64
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

  2. #65
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca am vazut un stadion mai frumos ca asta. Are tot ce vrei.....este lumea vazuta dintr-un Ferrari !!!!

  3. #66
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    au suferit cat au suferit cu Olimpico ala dar si cand si-au facut stadion...

    poate o sa fie asa si la Dinamo

  4. #67
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    A suferit pe fostul Delle Alpi; pe Olimpico au jucat 4 ani doar

    Imi place si mie cum a iesit ! Multi au criticat ca e cam mic pentru o echipa ca Juventus (41.000 de locuri) insa asa cum e, e foarte frumos ! E garantat ca va fi aproape plin in fiecare meci. S-au vandut deja 20.000 de abonamente; ma gandesc deja ca o sa-mi fie greu sa cumpar bilete.
    La stadion se adunau si 70.000 de oameni la vechiul Delle Alpi cand era un meci mai important, in rest nu erau mai mult de 30.000 (din vina era si stadionul) si arata destul de dezolant

  5. #68
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    asa arata o bijuterie! echipa le mai trebuie.

  6. #69
    Cainii Rosii jonsnow's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,018
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    A suferit pe fostul Delle Alpi; pe Olimpico au jucat 4 ani doar

    Imi place si mie cum a iesit ! Multi au criticat ca e cam mic pentru o echipa ca Juventus (41.000 de locuri) insa asa cum e, e foarte frumos ! E garantat ca va fi aproape plin in fiecare meci. S-au vandut deja 20.000 de abonamente; ma gandesc deja ca o sa-mi fie greu sa cumpar bilete.
    La stadion se adunau si 70.000 de oameni la vechiul Delle Alpi cand era un meci mai important, in rest nu erau mai mult de 30.000 (din vina era si stadionul) si arata destul de dezolant
    hum credeam ca e acelasi,

  7. #70
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

  8. #71
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Luciane, ce-i cu cablurile alea din colturile tribunelor?
    Am zis!

  9. #72
    senior
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    A suferit pe fostul Delle Alpi; pe Olimpico au jucat 4 ani doar

    Imi place si mie cum a iesit ! Multi au criticat ca e cam mic pentru o echipa ca Juventus (41.000 de locuri) insa asa cum e, e foarte frumos ! E garantat ca va fi aproape plin in fiecare meci. S-au vandut deja 20.000 de abonamente; ma gandesc deja ca o sa-mi fie greu sa cumpar bilete.
    La stadion se adunau si 70.000 de oameni la vechiul Delle Alpi cand era un meci mai important, in rest nu erau mai mult de 30.000 (din vina era si stadionul) si arata destul de dezolant
    Si eu am zis ca arata mic, dar doar ca arata nu ca este mic. Poate si din poze .
    Nu stiu, forma, nush ceva face sa il arate mic. Dar all in all e un stadion perfect, de 5 stele elite . E frumos intradevar si cred ca o sa fie plin meci de meci .
    L.E.: Si exteriorul stadionului e misto. Daca nu ar fi fost stalpii aia ar fi fost mai bine da exteriorul stadionului arata bine cu griu ala si negru

  10. #73
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    Luciane, ce-i cu cablurile alea din colturile tribunelor?
    S-a discutat mult de ele prin Italia....Din pacate sunt permanente...ajuta la sustinerea acoperisului...cei care au proiectat stadionul au zis ca a fost o decizie care a economisit multe milioane de euro.

  11. #74
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by wwerko96 View Post
    Si eu am zis ca arata mic, dar doar ca arata nu ca este mic. Poate si din poze .
    Nu stiu, forma, nush ceva face sa il arate mic. Dar all in all e un stadion perfect, de 5 stele elite . E frumos intradevar si cred ca o sa fie plin meci de meci .
    L.E.: Si exteriorul stadionului e misto. Daca nu ar fi fost stalpii aia ar fi fost mai bine da exteriorul stadionului arata bine cu griu ala si negru
    In ultimele poze arata mai mic din cauza faptului ca au fost montate intr-un format care sa reuseasca sa cuprinda tot stadionul intr-un singur cadru. Du-te la pagina de inainte si vei vedea ca acolo arata mai mare

  12. #75
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

  13. #76
    incepator
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    de proiect auzisem de mult dar nu gasisem pana acum un site care sa arate si poze de pe santier.. ms.. alti sunt destepti si fac sali se sport in acelasi loc cu stadionul.. noi.. abia facem un amarat de stadion care fie vorba intre noi arata cam invechit pentru timpurile noastre ma refer la national arena

  14. #77
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    intr-adevar acoperis retractabil si cub video au cam toate stadionele din anii 80 ...

    Puterea financiara a francezilor si motivatia pentru un astfel de stadion la lille cred ca a facut diferenta...

    Si dc privim obiectiv ..cati oameni critica pista de atletism de la Cluj..nu vreau sa am gandesc blestemele pt un stadion la noi ca cel de la Lille... risipa... noi avem doar fotbal..etc...furt portocaliu..verde sau eu stiu ce culoare politica...

    Asa ca ar trebui sa privim cu mai mult respect ce avem si ce am construit cu greu, cu multe piedici ...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  15. #78
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    conform wikipedia, stadionul lui lille, va costa 255 milioane de euro.lia manoliu cica ar fi costat 220.
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Si dc privim obiectiv ..cati oameni critica pista de atletism de la Cluj..nu vreau sa am gandesc blestemele pt un stadion la noi ca cel de la Lille... risipa... noi avem doar fotbal..etc...furt portocaliu..verde sau eu stiu ce culoare politica...

    .
    nu poti compara ce se face la lille,cu un stadion cu pista de atletism.compari mere cu pere.
    Last edited by SwedishMafia; 3rd August 2011 at 23:11.

  16. #79
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Kainsashiki View Post
    asa arata o bijuterie! echipa le mai trebuie.
    Isi fac,inca ce echipa...

    Frumos arata stadionu

  17. #80
    incepator
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    intr-adevar acoperis retractabil si cub video au cam toate stadionele din anii 80 ...

    Puterea financiara a francezilor si motivatia pentru un astfel de stadion la lille cred ca a facut diferenta...

    Si dc privim obiectiv ..cati oameni critica pista de atletism de la Cluj..nu vreau sa am gandesc blestemele pt un stadion la noi ca cel de la Lille... risipa... noi avem doar fotbal..etc...furt portocaliu..verde sau eu stiu ce culoare politica...

    Asa ca ar trebui sa privim cu mai mult respect ce avem si ce am construit cu greu, cu multe piedici ...
    eu ma bucur ca au facut si astea 3 stadioane asa cum sunt ele cu + cu - cum or fi.. dar stau si ma gandesc ca puteau sa aleaga pentru national arena un design exterior mai... in armonie cu vremurile noastre, dar in acelasi timp se armonizeaza cu blocurile pe care le avem noi

    "conform wikipedia, stadionul lui lille, va costa 255 milioane de euro.lia manoliu cica ar fi costat 220."

    stai linistit ca vor depasi bugetul.. pana acum nici un stadion din lume nu s-a incadrat in bugetul initial

  18. #81
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    staionul nu a costa si nu va costa 220 mil euro... probabil cu tot cu reamenajarea zonei din jurul stadionului ..care nu e acelasi lucru cu stadionul va ajunge la un 200 mil... oricum pana acum sunt doar speculatii de presa suma asta care o tot vad aruncata ..anume 220 mil euro.

    Ce se stie ar fi ca stadionul a costat 131 mil contract initial plus inca aprox 40 mil euro acoperis plus cub video + redimensionare parti electrice si de aici a derivat ca s-a facut o fundatie si o structura pt a suporta noile adaugiri ...

    F probabil sa mai avem o suplimenare care poate ajunge si la 30 --100 -200 mil euro pt amenajari peisagistice , parcare de suprata pt aprox 1200 de masini si eu stiu ce nenorociri le mai vin in cap la astia.

    Hai sa vorbim pe ce se stie ... vom vede peste o luna sau doua la cat va duce tot proiectul stadion, imprejmuiri (practic i s-a facut o statie lectrica stadionului - care nu e ieftina - stad consuma in momentul cand e operational ca un oras gen Buzau sa zicem)
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  19. #82

  20. #83
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Ce mai poti zice?

  21. #84
    incepator Lup Galben's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    Ai de capul meu....

    In Romania nu o sa se intambple asa nici odata...

    Ce bine ar fi daca am prelua modelul Englezilor, pentru ca au un fotbal atat de organizat si de complex....

    Pacat, Romania ar fi putut mult mai mult.

    Oricum, Wembley este templul fotbalului, la ce sa te astepti? Normal ca e asa de organizat.
    [CENTER][SIZE="4"][B][COLOR="Yellow"]Mama, te iubesc [COLOR="Blue"]Dar mai mult iubesc PETROLUL[/COLOR][/COLOR][/B][/SIZE][/CENTER]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •