Results 1 to 10 of 10

Thread: Divizia C...rezultate, clasamente!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    Divizia C...rezultate, clasamente!

    Imi pare rau ca nu se da mai multa atentie shi fotbalului jucat in divizia C, sunt sigura ca ar fi foarte multi interesati sa afle cat mai multe despre cei care joaca doar la nivelul unei modeste echipe din Divizia C.
    Bate-le pe femei, omoară-le, dar nu-ţi mai bate capul să le înţelegi......

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    DIVIZIA C la fotbal
    Rezultatele etapei a 17-a:
    Cetatea Suceava - Minerul Balan 3-2
    Cimentul Bicaz - FCM Bacau II 0-2
    Mai sunt multe dar nu as vrea sa va plictisesc..

  3. #3
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    PORTUL CONSTANTA liderul div c !!!!!! Sper sa promoveze in b !
    HAI CONSTANTA !
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  4. #4
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    De divizia C eram mai interesat cand era U acolo. Acum ma mai interesez din cand in cand ce face Ariesul Turda(pe 6 in C9). In rest nimic, pentru ca nu exista prea multe de urmarit, foarte putine echipe din C fiind serioase. Ce sa te astepti de la echipe ca FC Suciu de Sus, Lacul Ursu Mobila Sovata, Frontiera Curtici, Arsenal Motru, Uchim Gaiesti sau(favorita mea) Junkers Galati(care sunt totusi pe 3 in C2).
    De aceea si sunt de acord cu restructurarea diviziilor inferioare, pentru ca ar disparea multe din echipele astea fantoma.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #5
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Mah, voi nu santeti sanataosi cu restructurarea asta... Citesc peste tot si nu-mi vine sa cred Au as zice ca mai bine s-ar mari la 12 numarul seriilor de C.
    My inner child beats up your inner child

  6. #6
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Parerea mea e ca daca se restrange numarul de echipe de Divizia C (si corespunzator probabil si Diviziile inferioare) va disparea fenomenul de masa si in cativa ani nu vom mai avea fotbalisti nici macar cati si cum avem acum.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  7. #7
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Of, of, in sfarsit cineva care gandeste ca mine
    My inner child beats up your inner child

  8. #8
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Voi chiar n-aveti habar ce e prin diviziile C in acest moment. O groaza de echipe care joace 2-3 meciuri si dup-aia se retrag din lipsa de bani sau continua si pierd meciurile la scoruri fluviu. Pai exista situatii in care nu mai retrogradeaza nimeni pentru ca s-au retras prea multe echipe sau exista unele cu 5-6p stranse tot sezonul. Asta duce la o lipsa totala a competitiei care nu ajuta pe nimeni. Trebuie stranse valorile cat de cat.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  9. #9
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Stiu man la ce te referi... Dar asta-i situatia materiala din Romania. Insa in cativa ani cred ca se poate remedia aceasta problema. Nu cred ca "asasinarea" atator echipe e o solutie...
    My inner child beats up your inner child

  10. #10
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Pai nu le asasinam, le trimitem in D sa se insanatoseasca, ca altfel le-am tine pe aparate si in cele din urma tot ar muri. Mai cheltuim si bani pe aparate. E mai bine daca ar fi competitie. Iti dau exemplu B3, unde de cativa ani lupta la promovare e foarte dura si uite ca atat Apulum cat si CFR au reusit sau vor reusi sa ramana in A in primul sezon.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •