Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Un forum dedicat boxului!!!

  1. #1
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0

    Un forum dedicat boxului!!!

    Mi se pare "rusinos" ca nu exista un forum dedicat celui mai nobil sport din artele martiale, acolo unde avem si un mare campion mondial cum este Lucian Bute, un ambasador a sportului Romanesc si nu numai.

  2. #2
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Daca-ai sti cat m-am rugat de Vadim sa faca ceva legat de chestia asta... Daca nu e cu autocarul care punea frana, nu intra in aria de selectie a cititorilor exclusivisti.

  3. #3
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    batausilor

    eu vreau un forum de VAJHAT
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #4
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Inteleg ca nu are po****ritate pe forum dar in calitate de site ce se ocupa de sport in general, e o rusine sa ignori o asemenea disciplina sportiva; sportul asta a dat unul dintre cei mari SPORTIVI a tuturor timpurilor, pe marele Muhamad Ali si alti boxiori de renume precum Ray Leonard, Mike Tyson sau Lennox Lewis. Si astazi avem 2 super-pugilisti, Pacquiao si Mayweather, care starnesc multa pasiune, interes dar si controverse printre fanii acestui sport. Un posibil meci intre cei doi anul viitor va avea o dimensiune istorica, probabil cel mai bun meci din ultimii 20 de ani; se vorbeste deja de niste burse puse la bataie ce ating 50 milioane de dolari plus castigurile din PPV.

    Acum nu cer un forum ca cel al baschetului de exemplu ci un sub-forum macar in "alte sporturi".

  5. #5
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Aici nu arunci o privire? (printre fanteziile cu autocare)

  6. #6
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Mi se pare "rusinos" ca nu exista un forum dedicat celui mai nobil sport din artele martiale, acolo unde avem si un mare campion mondial cum este Lucian Bute, un ambasador a sportului Romanesc si nu numai.
    Fight Club (3 Viewing)
    Sporturi de cotact: box, K1, judo, lupte.

    Nu avem? Sunt 1500 de mesaje acolo, crezi ca la Box daca am face separat de Fight Club s-ar scrie mai mult?

  7. #7
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Poate daca ii faci putina reclama, cum ai facut si la...chestia aia cu autocarul, mai pui 2-3 mozi potriviti, vei avea ceva sanse de reusita. E usor a zice: "Nu se poate, e prea greu, oricum nu ar merge, etc".

  8. #8
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    N-am zis ca nu se poate, dar forum de box exista, chiar daca nu dedicat. Daca eerau multe subiecte ii faceam separat, asa cum a fost la Stadioane acum, a dunat 16.000 de mesaje in cateva luni. Interesul vine de la oameni.

    Treaba cu autocarul a fost un articol pe site, nu are de a face cu dezvoltarea unor sectiuni pe forum.

  9. #9
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    E greu de promovat boxul, sunt din ce in ce mai putine lupte interesante. M-am uitat acum peste program si in urmatoarele trei luni si jumatate abia am gasit cinci lupte tari. Mult prea putin.

    Carl Froch - Arthur Abraham - 2 octombrie

    Lucian Bute - Jesse Brinkley - 15 octombrie

    Vitali Klitschko - Shannon Briggs - 16 octombrie, dar e clar ca-l spulbera Klitschko

    Manny Pacquaio - Antonio Margarito - 13 noiembrie

    Miguel Cotto - Julio Cesar Chavez - 4 decembrie

    Plus ca multe dintre ele sunt de la 4 dimineata si nu sunt urmarite in direct in Romania de foarte multa lume.

  10. #10
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Pai daca urmaresti scrie despre ele si punem pe site.

  11. #11
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Vadim, de ce sa nu faci treaba asta de incercare? Faci sectiune, o lasi cateva luni, nu merge - o scoti.
    Am zis!

  12. #12
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    A face o sectiune nu inseamna nimic. Cum o faci asa o si iei. Daca ar fi discutii pe box, 3-4-5, macar 1000 de mesaje as face forum de box. Categoriile se cer ele singure atunci cand e interes. Nu ma doare mana sa fac, dar logica forumului este ca noile sectiuni sa fie cerute de oameni si nu de a avea un nume, de a fi separat. Ai vazut la Stadioane? CIne isi inchipuia ca o sa avem sectiune separata de stadioane. Uite a ca fost interes si s-a facut, meritul este al celor care scriu acolo si implicit a moderatorilor care au adunat lumea.

    Repet, fac box acum daca vreti, nu e nici o problema, nu ma doare mana, ziceam o chestie de principiu, de functionare.

  13. #13
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Da, ai dreptate. Si forumurile de Fitness sau de Poker dau pe afara de mesaje.

  14. #14
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ai dreptate, am vrut sa spun si eu ca nu sunt sectiuni care ar trebui sa stea pe home de sine statoare, chiar voiam sa mai fac o curatenie. Ar trebui trecute la alte sporturi, a subforumuri.

    Vrei sa fac box, te ocupi de el?

  15. #15
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Pe mine nu ma intereseaza sa ma mai ocup. Poti vorbi cu Lucian, Sorin, Zabriskie, 4star, etc.

    Eu doar militez.
    Last edited by TeBat; 13th September 2010 at 23:07.

  16. #16
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ok, daca vorei sa scrie aici. Ai putea sa militezi acolo, sa vorbesti cu cei pasionati de box.

  17. #17
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Ok, daca vorei sa scrie aici. Ai putea sa militezi acolo, sa vorbesti cu cei pasionati de box.
    As putea sa ma ocup eu de box

  18. #18
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1
    Omul si-a manifestat interesul. Nu-i raspunzi?

  19. #19
    _!_ TeBat's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    10,143
    Reputatie
    1

  20. #20
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Inteleg ca refuza propunerea mea!! Dar sa mi-o spuna !! e de bun simt si asta

  21. #21
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Nu-i neaparat ca refuza, doar ca treburile pe aici se misca in reluare.
    Am zis!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •