Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 230

Thread: Green Bay Packers

  1. #64
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sinisther View Post
    Daca e sa vorbim de antrenori prosti in GB... Solcum(Special Teams) ar trebui sa plece anul asta. De 3 ani de zile e aceeasi poveste...coverage-ul e in aer in momentele critice, nu am reusit sa gasim un returner decent,un punter stabil si de incredere si mai mult de cat atat...am pierdut prea multe meciuri din cauza echipelor speciale.
    Esti sigur ca nu te referi la Colts?

    Acum nu ignora un lucru, atunci cand sunt asa de multi accidentati precum in cazul Packers in acest an, optiunile de personal pentru special teams sunt foarte limitate, trebuie sa pui jucatori pe special teams care nici macar nu au fost in training camp sau care s-au alaturat lotului cu o saptamana , doua in urma.
    Build The Monster

  2. #65
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    We are still ALIVE, unde este acum acel fan Patriots (nelumol), care tot imi arunca cu noroi in ochi, ca Giants o sa ne termine, o sa ne distruga...MAN: 90yards/rushing; 2FUMBLES de catre 2 running backs care formeaza unul dintre cele mai bune tandemuri din NFL; Ely Manning Pick Party exact cum era de asteptat(no.1 QB la acest capitol); un Aaron Rodgers aflat in cea mai buna zii a carierei sale; o defensiva BETON; unde au fost GIANTS??? For all af you HATERS!!!
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  3. #66
    manager nelumol's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Timisoara
    Posts
    253
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by packman_gb View Post
    We are still ALIVE, unde este acum acel fan Patriots (nelumol), care tot imi arunca cu noroi in ochi, ca Giants o sa ne termine, o sa ne distruga...MAN: 90yards/rushing; 2FUMBLES de catre 2 running backs care formeaza unul dintre cele mai bune tandemuri din NFL; Ely Manning Pick Party exact cum era de asteptat(no.1 QB la acest capitol); un Aaron Rodgers aflat in cea mai buna zii a carierei sale; o defensiva BETON; unde au fost GIANTS??? For all af you HATERS!!!
    Sunt aici, stai linistit k nu am fugit niciunde, intr-adevar surpriza este mare, in ceea ce priveste in special cele 6 turnovers, cat priveste pronosticul meu gresit, chiar daca nu este o scuza in afara de mine marea majoritate a ziaristilor au pronosticat o victorie a gigantilor, mizand ca si mine pe o rabufnire de orgoliu dupa meciul cu eagles, in ceea ce priveste termenul de haters, nu ma regasesc in el deoarece a fost un simplu pronostic din partea mea, nu am nici un feeling de ura fata de packers. Have fun and enjoy the playoff.
    [B][SIZE="2"]"Winning isn't everything; it's the only thing." - Vince Lombardi[/SIZE][/B][SIZE="1"][/SIZE][SIZE="2"][/SIZE][SIZE="2"][/SIZE][SIZE="1"][/SIZE]

  4. #67
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Pai, pe baza pronosticurilor, multi dintre ziaristii americani s-au bazat pe rabufnirea de orgoliu, dar nu au luat in calcul statisticile: in primul si cel mai important jucau pe un teren unde se castiga extraordinar de greu si este considerant No.1 Home Field Advantage in the NFL; 2) Aveam o defensiva aproape egala cu a lor, 3) Manning era no.1 in INT; 4)Rodgers revenea, iar singura amentintare era running game-ul pe care Dom Capers l-a anihilat perfect 90yards. Eu ma asteptam sa fie un meci mai strans, maxim 10 puncte diferenta, dar un blowout win nu strica. . Iar sincer sunt un fan Brady, deoarece imi place atitudinea lui de invingator, si cel mai mult mi-a placut din interviul Top100 Players, cand a spus care este inelul lui cel mai de pret: "The Next One!". Cand nu v-a mai fii Brady, nu imi vor mai place Pats .
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  5. #68
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Chicago Bears @ Green Bay Packers mutat la ora 4:30EST, 11:30 ora mioritica !
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  6. #69
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Apropo, mai baieti stiti, ce a fost ieri...s-au implinit 17 ani de la celebreu Lambeau Leap, din 26 Dec. 1993, al lui LeRoy Butler care a inscris la un FUMBLE RETURN, recuperat de Reggie White, pasata in lateral lui LeRoy, care a nascut Lambeau Leap-ul, intr-un meci cu Oaklan Raiders 28-0.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  7. #70
    junior brettfavre's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    120
    Reputatie
    1
    ceva imi zice ca bears nu o sa-si odihneasca prea multi titulari
    Go brett go!

  8. #71
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Pana si noi, am alergat 154de yarzi impotriva voastra, cu un weak running game, cu aproape 100yards/game, dar Chiefs cu 160/game, trb sa vina cu un plan excelent pt. acel meci...daca se vor intalni.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  9. #72
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    UPS, my bad , trb sa postez pe thread-ul celor de la NE Patriots...apropo, se pare ca Bears se vor menaja, asta daca si cu siguranta nu vor mai avea sanse la ora meciului la no1 NFC spot, caci nu prea ii vad pe pisicute sa ii jumuleasca un pic pe Falcons, daramite sa ii manance
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  10. #73
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    GOOO PACK GOOO
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  11. #74
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    Ok natiune...si nu numai. Am o dilema pentru voi. Probabil cum ati auzit deja. Packers i-au dat lui Desmond Bishop un contract pe 4 ani de 19 mil $(binemeritat dpmdv). Avand in vedere ca il avem deja pe Clay, Nick Barnett, Chillar care a primit si el anul trecut un contract similar pe 4 ani, Poppinga care daca tin bine minte mai are 2 ani de contract, Brad Jones si Frank Zombo au contracte destul de mici ca si $, in plus Walden care daca va juca la fel ca si in meciul cu Bears in playoff sigur va fi pastrat...plus ca ar mai fi sansa in draft sa gasim un pass rusher care sa ia locul de partea opusa lui Clay.

    Ce credeti sau ce ati vrea sa faca echipa cu A.J. Hawk care ar trebui sa fie platit in 2011 10 mil. $, conform contractului sau de rookie 5th pick overall(nu a fost un LB exploziv dar nici rau nu a fost...un fel de "good but not great")???

    P.S. : variantele ar fi... trade=> cel mult un 3rd rounder...new contract => nu cred ca i s-ar putea oferi mai mult decat Bishop/Chillar ... cut him=> get nothing. Nu cred ca se pune problema de franchize tag

  12. #75
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu zic ca daca poate sa-i semneze pe toti din aparare pentru ca toti sunt buni. Eu sunt impresionat cu cat de bune sunt si rezervele care au compensat absenta atat de multor titulari.
    Build The Monster

  13. #76
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    tocmai asta cred ca e problema...sa zicem ca AJ semneaza si el un contract similar cu Bishop. In momentul ala am plati 6 jucatori(A.J,Barnett, Bishop,Chillar,Mathews,Poppinga) bani de starter pt 3 pozitii plus inca 3 jucatori(Jones,Zombo,Walden) bani de rezerva pt cealalta pozitie de LB ramasa...mie imi pare cam mult mai ales ca ar fi bine sa il platim pe Jenkins inainte de a deveni FA. In rest in aparare mai e o decizie de luat pe postul de SS unde avem Burnet,Bigby,Peprah,Smith...desi aici decizia nu e f grea...Bigby destul de bun dar prea fragil, Smith e un journeyman iar Burnet si Peprah au un upside prea mare ca sa fie lasati. Problema cea mare in defensiva e la capitolul CB unde Woodson mai rezista dupa parerea mea inca 2 ani, il avem pe Tramon Williams care joaca la nivel de ProBowl si Sam Shields un WR convertit care pe mine m-a impresionat f f mult. Dar in spatele lor e un vid total, Lee & Bush fiind sub asteptari.


    Dupa care mai e discutia cu ofensiva unde ar trebui clarificate destul de multe lucruri. Nu poti merge o eternitate in sezonul regulat cu 3 FB, 4 TE si o linie ofensiva care a jucat decent doar pt ca nu au fost multe accidentari...pt ca in rest...avem 2 OT batrani si doar un inlocuitor...un centru mediu si doar un G bun...restul sunt oameni care desi au avut sanse nu au progresat asa cum s-ar fi vrut....Apoi mai e RB unde nu stim cum va reveni dupa accidentare Grant, Jackson e doar bun in pass protection si nu cred ca mai prinde inca un an la noi mai ales daca Starks continua sa faca progrese asa cum a facut pana acuma(the kid is Money...trust me)

  14. #77
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    James Starks chiar mi-a placut in meciul cu 49'ers si a avut un run bun, impresionant efortul pt castigarea prim down-ului, dar anulat de holding-ul lui Bulaga, la CBs putem sa alegem din draft, la TEs il avem pe Finley, Donald Lee(a huge saftey valve for Rodgers in unele playuri). Morgan Burnett SS, desi s-a accidentat destul de devreme avea pana in momentul respectiv 2sau3 INT, este un prospect destul de bun, ne-ar mai trebui 1-2CBs. Iar for the OL, draft picks NOW, Bulaga este tanara invata, dar sapt. trecuta cu Bears m-a facut sa imi rup parul din cap a mancat un HUGEEEEEEEEEEEE 1st down al lui Greg J., unul lui Starks, 2 fals starts, cam greu sa ii tina locul lui Mark Tauscher, dar e de viitor, ce ne-ar mai trb dpmdv, 1-2CBs, si ceva in OL.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  15. #78
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    GOOO PACK GOOO
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  16. #79
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    + limp vick limp )
    This is a flower ...
    _____________________

  17. #80
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Bravo! Sa vedeti ca Packs merg in Atlanta si castiga si acolo. Apoi vor avea o noua intalnire cu Bears in teritoriu familiar.
    Build The Monster

  18. #81
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    GOOO PACK GOOO
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  19. #82
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    @packman: Cred ca deja a devenit o superstitie la tine... daca pui acest post inainte de meci, castiga GB .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  20. #83
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Sincer, il postez 'cause I LOVE MY PACKERS!!! :X, si ca o incurajare si sa ridicam putin atmosfera pe aici ca totusi maine este un meci legendar, si daca stau bine sa ma gandesc cred ca da a devenit si o mica superstitie, dar nu cred in noroc, superstitii sau destin...Norocul si destinul si-l face omul cu mana lui, prin deciziile pe care le face!
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

  21. #84
    sport legend packman_gb's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti, Giulesti
    Posts
    934
    Reputatie
    1
    Ši va fii un meci destul de greu.
    [COLOR="Green"]Always L.O.V.E. nr. 4!!! CheeseHead ForEver!!![/COLOR]

    [COLOR="DarkRed"]"Ma-ndoiesc, deci cuget...Cuget, deci exist...Exist, deci sunt RAPIDIST!!![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •