Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 30

Thread: Ciprian Deac

  1. #1
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1

    Ciprian Deac

    Ciprian Ioan Deac

    • Mijlocas

    • 16.02.1986 in Bistrita

    • 1,77 m

    • Valoare: ca 3.000.000€ (transfermarkt.de)


    Romanul evolueaza din 2010 la formatia FC Schalke 04 in 1. Bundesliga.
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  2. #2
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    1. Bundesliga / Etapa 2 / Schalke - Hannover 1:2 (0:1)

    Romanul Ciprian Deac nu a fost folosit in aceasta partida. Jucatorul cu numarul 27 a urmarit intreaga partida de pe banca de rezerve.
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  3. #3
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    1. Bundesliga / Etapa 3 / Hoffenheim - Schalke 2:0 (1:0)

    Din nou se amana debutul romanului Ciprian Deac in Bundesliga: Antrenorul nu l-a folosit pe bistritean, el urmarind infrangerea echipei sale de pe banca.
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  4. #4
    sheep funker
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    departe
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    azi pe site:

    Antrenorul lui Schalke 04, Felix Magath, a luat o decizie ciudata in timpul meciului cu Olympique Lyon, menita sa il umileasca pe fostul jucator al lui CFR Cluj.

    Nemultumit de jocul slab al fostului CFR-ist, Felix Magath si-a pierdut rabdarea si l-a umilit pe Deac, scotandu-l de pe teren cu doar 20 de secunde inainte de pauza.

    Deac a fost titular in premiera la Schalke in infrangerea cu Olympique Lyon, scor 0-1, insa prestatia sa a fost sub asteptari.

    In primele 30 de minute, Deac a jucat in banda stanga, iar in putinele momente in care s-a intalnit cu mingea a pierdut-o. Mutat apoi in banda dreapta, Deac a avut aceeasi prestatie modesta.


    cred ca cel care a scris articolul n-a vazut meciul si a scris ceva doar sa fie. In primul rand, Deac a avut cateva actiuni bune, a alergat foarte mult si a jucat in folosul echipei. Cei drept, s-a vazut ca nu e inca adaptat la ceea ce joaca Schalke, mai are nevoie de timp, dar e normal tinand cont ca are doar cateva antrenamente cu echipa si asta a fost primul sau meci. Apoi, n-a fost umilit deloc de Magath, a fost schimbat in minutul 44 si asta deoarece Howedes a fost eliminat si Magath a fost oblogat sa introduca un fundas central, pe Matip. Baieti, putina atentie n-ar strica. Daca va e greu sa scrieti un amarat de articol despre un jucator, dati copy/paste din alte ziare cum faceti la celelalte articole.

  5. #5
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Ei, bine, motivul cu siguranta nu a fost eliminarea lui Höwedes, pentru a il scoate pe Deac in minutul 44! Daca voia sa il schimbe,. pentru a forma o noua tactica/sistem de joc, atunci ar fi facut-o mai devreme! Putea sa il lase sa mai joace si ultimele 43 de secunde! Pentru un jucator nu este frumos sa fi schimbat asa de devreme!

    Dar in rest iti dau completa dreptate: Deac a facut un meci ok! Nu fenomenal, dar nici coechiperii sai nu au facut un meci mai bun! S-a vazut cu nu sa acomodat inca in stilul de joc al lui Magath! Dar ca angajament si motivatie, Deac nu are dece sa isi fie rusine de performanta sa!!!!!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  6. #6
    sheep funker
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    departe
    Posts
    149
    Reputatie
    1
    Eu cred ca gresesti, Magath nu e antrenorul care sa astepte mai mult decat e cazul ca sa actioneze. A incercat sa reziste, dar PSG erau pe ei si se vedea lipsa fundasului central, asa ca in alea 43 de secunde putea sa mai primeasca un gol. Poate nu e frumos sa fie schimbat as repede in conditii normale, dar acolo a fost o situatie speciala. Cel mai important cred ca e faptul ca Deac nu s-a simtit umilit, a inteles decizia lui Magath si o sa-si astepte in continuare sansele de a arata ce poate.

  7. 16th September 2010, 11:54

  8. #7
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ebbe, unde ai auzit ca Deac ar fi bistritean?
    Am zis!

  9. #8
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    http://www.transfermarkt.de/de/cipri...ler_43300.html (Geburtsort: BISTRITA)

    sa nu fie iar reclama
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  10. #9
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Brigantes View Post
    Eu cred ca gresesti, Magath nu e antrenorul care sa astepte mai mult decat e cazul ca sa actioneze. A incercat sa reziste, dar PSG erau pe ei si se vedea lipsa fundasului central, asa ca in alea 43 de secunde putea sa mai primeasca un gol. Poate nu e frumos sa fie schimbat as repede in conditii normale, dar acolo a fost o situatie speciala. Cel mai important cred ca e faptul ca Deac nu s-a simtit umilit, a inteles decizia lui Magath si o sa-si astepte in continuare sansele de a arata ce poate.
    Credeam ca vorbim serios..... N-am zis ca Magath a vrut sa il umileasca, dar nici sa schimbe tactica cu 43 de secunde mai devreme!
    El planificase schimbarea din minutul 30, dar Matip nu se pregatise inca destul! Apoi a durat foarte mult pana la intreruperea urmatoare a partuidei!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  11. #10
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Ii nascut in Dej, cel putin asa stiu io.
    Am zis!

  12. #11
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    posibil...... http://cefere.com/player_profile.php?id=10 dar aici scrie Bistrita, nu?
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  13. #12
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Tot ce-i posibil.
    Am zis!

  14. #13
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    S-a uitat cineva la meciul de azi? Din pacate n-am apucat sa ma uit, dar am citit ca iar l-a scos la pauza. Chiar atat de catastrofa a fost?

  15. #14
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Deac a fost chiar cel mai bun! In forumul lui Schalke totzi s-au mirat dece l-a bagat pe Edu pentru Deac:.... Nimeni nu mai intelege pe Magath
    Deac a fost, pe alnga Neuer, cel mia bun in tricoul lui Schalke.....
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  16. #15

  17. #16
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    Daca joaca in continuare Schalke asa, nu il vad bine pe Magath! Asa ca se rezolva problema cu Magath.... Dar nu cred, caci Magath are planuri mari cu Schalke, nu va pleca cu una cu doua!

    P.S.: Al 1000lea post al meu!!!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  18. #17
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    1. Bundesliga / Etapa 4 / Schalke - Dxrtmund 1:3 (0:1)

    Romanul Ciprian Deac a evoluat intreaga prima repriza si a fost chiar unul dintre cei mai buni jcuatori al lui Magath. Schimbare lui "Cipi" are probabil o cauza tactica, deoarece a fost inlocuit cu Edu, un atacant. Oricum, Deac este aproape de locul de titular si printre suporteri este foarte, repet, foarte apreciat! Mai apreciat decat Magath, la ora actuala!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  19. #18
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    1. Bundesliga / Etapa 5 / Freiburg - Schalke 1:2 (0:1)

    Romanul Ciprian Deac nu a fost folosit de antrenorul sau, Felix Magath. Se pare ca nu a prins nici macar locul pe banca...
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  20. #19
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    e greu cu acomodarea asta

  21. #20
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    1. Bundesliga / Etapa 6 / Schalke - Mönchengladbach 2:2 (0:2)

    Romanul Ciprian Deac se pare ca nu a prins nici macar un loc pe banca de rezerve: In orice caz, "Cipi" nu a fost folosit in aceasta partida!
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

  22. #21
    sport legend Ebbe04's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,213
    Reputatie
    1
    1. Bundesliga / etapa 7 / Nürnberg - Schalke 2:1 (0:0)

    Romanul Ciprian Deac iaras nu a fost vazut pe banca de rezerve.... Si nu! Nici pe teren....
    [COLOR="Blue"]Nur der S04!![/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •