View Poll Results: Cine castiga Primera Division 2010-2011

Voters
37. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    23 62.16%
  • Real Madrid

    9 24.32%
  • Valencia

    2 5.41%
  • Sevilla

    1 2.70%
  • Real Mallorca

    0 0%
  • Getafe

    0 0%
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Villareal

    2 5.41%
  • Deportivo la Coruna

    0 0%
  • alta echipa (precizati-o pe thread)

    0 0%
Page 7 of 28 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 575

Thread: Primera Division 2010-2011

  1. #127
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Valencia a avut inceputul primei reprize si sfarsitul meciului. Meci greu...mie tot nu mi-a trecut oftica pe Messi...a devenit prea individualist.

  2. #128
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    nu pot sa cred...meritam un egal.

  3. #129
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,875
    Reputatie
    0
    prin victoria asta barca si-a cam asigurat titlul...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  4. #130
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Rezultate: getafe - atletico madrid 1-1 osasuna - deportivo 0-0 sociedad - levante 1-1 villarreal - hercules 1-0 zaragoza - bilbao 2-1 valencia - barcelona 0-1

  5. #131
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    mai ales cu ajutorul dat de marele arbitru itturalde gonzales, care in prima repriza a dat UN SINGUR FAULT PENTRU VALENCIA. si am vazut perfect maniera probarca. la un corner al celor de la valencia, unul dintre jucatorii gazda il atinge usor pe pique si se da fault. iar messi cand il darama pur si simplu pe un fundas al valenciei lasa jocul sa continue. iar gestul lui itturalde de la sfarsitul prime reprize spune totul cand sta cu mainile la sold, de parca ar spune ca astia inca nu au reusit sa marcheze, iar la finalul meciului era extrem de relaxat. un egal era mai echitabil, si sper ca ilie dumitrescu sa nu mai comenteze meciuri ca nu il intelege nimeni. ca sa nu mai vorbesc de golul anulat valenciei pentru ofsaid, iar la mallorca tot dupa o faza similara s-a lasat avantaj pentru barca si a fost gol. traiasca angel maria villar care face tot posibilul pentru a ajuta barca.
    Last edited by ichigo; 3rd March 2011 at 10:09.

  6. #132
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    superb. mai asteptam si alti 'fani' Real...

    la golul anulat Valenciei jucatorii au fost undeva pe linie. mai mult n-a fost decat a fost.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  7. #133
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    mariomax,
    spune-mi si mie de ce itturalde gonzales, care este considerat cel mai vechi arbitru fifa din primera division dupa retragerile lui mejuto gonzales si medina cantalejo nu arbitreaza in grupele champions league, desi este ecuson FIFA de ani buni? ca sa nu mai vorbim de campionate mondiale sau europene. aseara am vazut raspunsul. asa ca fanul meu in randul arbitrilor spanioli de top este undiano mallenco.

  8. #134
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Puteti spune sincer ca valencia nu merita un egal?

  9. #135
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    asta este mai nou frustratul de serviciu?

  10. #136
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    nu sunt frustrat, dar sunt obisnuit ca mizeriile facute de catalani, sprijiniti de cei din federatie. si ii dau dreptate lui mourinho prin faptul ca barca este protejata. adica ei joaca marti acasa si duminica la sevilla, iar valencia care joaca miercuri la schalke joaca sambata la zaragoza. deci barca are cinci zile, iar valencia are doar trei zile.

  11. #137
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ichigo View Post
    nu sunt frustrat, dar sunt obisnuit ca mizeriile facute de catalani, sprijiniti de cei din federatie. si ii dau dreptate lui mourinho prin faptul ca barca este protejata. adica ei joaca marti acasa si duminica la sevilla, iar valencia care joaca miercuri la schalke joaca sambata la zaragoza. deci barca are cinci zile, iar valencia are doar trei zile.
    asa, si?

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    deci nu recunosti ca barca este considerata de cei de la federatie de parca ar fi din portelan si s-ar putea sparge.

  13. #139
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    putin imi pasa de aia de la federatie, sau de ce spune penibilul vostru de antrenor, presa madrilena sau alti trepadusi din astia. eu doar ma uit la meciuri. si ce se intampla in teren imi ofera raspunsul la toate intrebarile pe care le.as putea avea, nu trebuie sa.mi spuna unu' si altu' cum sa gandesc. barcelona e cea mai buna echipa din spania la ora actuala, fie ca va convine fie ca nu . greseli de arbitraj au fost, sunt si vor fi mereu la toate meciurile.

  14. #140
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    sunt unele meciuri in prima liga intre echipe mai slab clasate in care se dau cate 2-3 cartonse rosii unei formatii si nu se scandalizeaza nimeni. daca ar pati o adversara a Barcelonei asa ceva cred ca am fi crucificati de toata presa spaniola.
    la cum joaca Barca acum, acele combinatii pana in careul de 6 al adversarilor, ar putea primi lejer 2 penalty.uri in fiecare meci daca s.ar dori s.o ajuti. sezonul asta in 26 de meciuri cred ca avem doar un penalty obtinut.
    asa ca, lasati frustrarile astea pe mai tarziu, cand vom redeveni o echipa de pluton. lasati.ne sa ne traim visul, atat cat mai dureaza, ca doar nu o vom tine la nesfarsit cu jocul asta, in maxim 4-5 ani ne vom bate iar de la egal la egal cu voi, sevilla sau valencia.

  15. #141
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Pe departe cea mai buna si nu doar din spania...dar asta nu inseamna ca nu a primit ajutor aseara.

  16. #142
    Anti-prosti dani.barcelona's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Valencia
    Posts
    266
    Reputatie
    1
    deocamdat suntem cei mai buni doar in spania, in europa mai ramane de vazut. da, recunosc am primit ajutor aseara, mai ales atunci cand ala de la valencia a facut hent clar in careu la sutul lui messi parca.

  17. #143
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Gol anulat Valenciei.Daca era 1-0 altfel erau datele problemei.Oricum ne-am obisnuit ca Barca sa fie ajutata de arbitrii.La Mallorca la fel primele 2 goluri au fost la limita,se putea da si offside,dar na nu s-a dat ca e Barcelona.

  18. #144
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Gol anulat Valenciei.Daca era 1-0 altfel erau datele problemei.Oricum ne-am obisnuit ca Barca sa fie ajutata de arbitrii.La Mallorca la fel primele 2 goluri au fost la limita,se putea da si offside,dar na nu s-a dat ca e Barcelona.
    ....cam cum e asta??? ma...nu a fost offside la golurile alea doua. dar se putea da. daca a fost la limita in pozitie regulamentara inseamna ca nu a fost. nu ca s-ar fi putut da dar nu s-a dat pt ca e Barca.

    imi place ca se baga faza cu offsideu ala la Valencia....da ca fundasul lu Valencia juca handbal prin repriza a doua nu ziceti nimic

    adevarul e ca muriti dupa fiecare meci care trece din campionatul asta. anul trecut erati siguri ca defilati ca au venit Ronaldo, Kaka si cine a mai venit. ati defilat....insa erati in campionat cu Barca.
    anul asta a venit "marele" antrenor...iar erati 100% siguri de titlu....acuma cand vedeti cum se indeparteaza dupa fiecare etapa veniti cu prostii de astea .

    asa ca fanul meu in randul arbitrilor spanioli de top este undiano mallenco. -poti sa traduci??? fanul tau?? ichigo

  19. #145
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,360
    Reputatie
    0
    Pai am zis eu ca nu au fost offside la golurile alea?La golul lui Villa cred ca a fost offside.La primul nu is asa sigur.Etapa asta iarasi,erau pe linie,iar in situatii de astea se da credit atacantului.Deci gol anulat Valenciei.Trebuia sa fie 1-0.
    Nu venim cu nimic,doar cu faze concrete.Normal ca aveti 25 de puncte avans daca jucati in 12.

  20. #146
    GOLDBERG!!!!!!! Mad_max's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Targoviste
    Posts
    477
    Reputatie
    1
    In general meciul de aseara a fost echilibrat...greseli de arbitraj au fost si de o parte si de alta....daca luam in considerare golul anulat Valenciei atunci luam in considerare si hentul clar in careu la sutul lui Messi...iar daca stam sa vedem care echipa a avut mai multe ocazii si mai clare, nu cred ca poate exista indoiala...
    Barca-total domination on the field

  21. #147
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Pai am zis eu ca nu au fost offside la golurile alea?La golul lui Villa cred ca a fost offside.La primul nu is asa sigur.Etapa asta iarasi,erau pe linie,iar in situatii de astea se da credit atacantului.Deci gol anulat Valenciei.Trebuia sa fie 1-0.
    Nu venim cu nimic,doar cu faze concrete.Normal ca aveti 25 de puncte avans daca jucati in 12.
    al doilea. altu??? mai sunteti??? haideti toti pana ii cald

    fratilor, mai avem un hop: sevilla. ciao mouinio

    sa vedem deseara ceva interesant. in caz ca nu castiga alboii

    cr7 oricum nu va trage prea tare, ca daca bate real iarasi is la 7 puncte si omu, pe buna dreptate, nu mai suportaaaaa pe de alta parte ar mai da si el, ca messi se uita in retrovizoare [remember? ]

    http://www.sport.es/vivo/recursos/fo...461847_CAS.jpg

    Last edited by mariomax; 3rd March 2011 at 17:50.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •