View Poll Results: Cine castiga Primera Division 2010-2011

Voters
37. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    23 62.16%
  • Real Madrid

    9 24.32%
  • Valencia

    2 5.41%
  • Sevilla

    1 2.70%
  • Real Mallorca

    0 0%
  • Getafe

    0 0%
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Villareal

    2 5.41%
  • Deportivo la Coruna

    0 0%
  • alta echipa (precizati-o pe thread)

    0 0%
Page 6 of 28 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 575

Thread: Primera Division 2010-2011

  1. #106
    sport legend Lloyd Banks's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    812
    Reputatie
    1
    Eu zic, ca Realul sufera(pe langa filozofia de joc defensiva a lui Mourinho) deoarece nu are un superatacant asa cum Barca il are pe Villa. Cei de la Real il au pe Messi al lor(Ronaldo) deci nu aici, cred eu, ca ar fi problema, ci jucatorul cu finalizarea, la ei daca gelatul nu merge(a se citi inscrie), nu dau gol. Altfel ar fi stat problema daca Higuain nu era accidentat...Villa daca juca varf impins, Messi pe dreapta si Pedro pe stanga, sunt convins ca avea acum mai multe goluri decat Messi sau Ronaldo(plus ca cei 2 au cateva goluri din penalty, iar Villa, nu). Vedem cand revine argentinianul daca am avut dreptate(banuiesc, ca abia sezonul urmator, nu?)

  2. #107
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Eu nu sunt de parere ca Realul nu joaca nimic. Real i-a dominat clar pe Deportivo...undeva inspre jumatatea reprizei a doua Real avea 8 ocazii de gol si Deportivo nici una. Realul putea avea lejer 3-0 la sfarsitul meciului si nu se supara nimeni. Insa Realul a inceput sa rateze asa cum rata Barca acum cateva saptamani in urma. In primul rand Benzema...nu stiai daca sa razi sau sa plangi la cum rateaza. Adebayor?? Cred ca i se poate reprosa doar bara aceea...eu unul nu stiu ce cauta la Real, Lass sau Kaka...care nu mai e demult jucatorul care era. In fine...eu unul sunt multumit si cu un egal din deplasarea Barcelonei la Valencia, Miercuri.
    Esti pacalit de ocaziile avute de Real la final. Chiar si ocaziile alea au venit dupa niste mingi aruncate de Casillas sau Ramos pe Adebayor, mingi respinse de Depor in corner sau out. Ocazia lui Adebayor a venit in urma unui corner batut scurt daca nu ma insel si cea a lui Ronaldo a venit in urma unei actiuni personale. Faze legate, faze de echipa, asa cum vedeam la echipa de anul trecut al lui Pellegrini?? Foarte rar. Realul daca da de o echipa bine organizata si nu inscrie in primele 10 minute este in mare dificulatate.

    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Si totusi in nici macar 1 an intreg a reusit sa ne duca in finala cupei Spaniei dupa 7 ani in care antrenori precum Capello,Pellegrini,Ramos,Schuster si care au mai fost nu au reusit.

    In Champions League la fel , suntem foarte aproape de o calificare in sferturi dupa atatia ani in care aceiasi antrenori nu au reusit sa o faca.

    Cat despre campionat , cred ca in majoritatea campionatelor din lume am fi fost lideri cu 19 victorii , 4 egaluri si 2 infrangeri.

    Fie ca va place de el sau nu , pana acum a realizat mai multe decat ultimii antrenori avuti (exceptandu-i pe Capello si Schuster) , asa ca merita cu siguranta o sansa.Vedem la finalul sezonului cum sta treaba.
    Mourinho a dus pe Real in finala Cupei. Asta este singura lui performanta de pana acum. Chiar daca spui ca a obtinut mai mult decat antrenorii precedenti, sa nu uitam ca Pellegrini a jucat un fotbal minunat cu Real anul trecut, si spre deosebire de Mourinho a luat doar 1-0 pe Camp Nou intr-un meci inc are Realul a avut cel putin 2 ocazii mari. Pellegrini pana acum a reusit recordul de puncte din istoria Realului, si ghinionul lui, ca si al lui Mourinho a fost ca Realul in ultimele 3 sezoane a jucat in aceasi campionat cu Barcelona.

    Capello desi a adus titlul la Real va fi uitat repede... La fel ca si echipa lui Mourinho, Realul de atunci nu spunea absolut nimic. Si totusi Barcelona a pierdut campionatul ala.

  3. #108
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dytza View Post

    Chiar daca spui ca a obtinut mai mult decat antrenorii precedenti, sa nu uitam ca Pellegrini a jucat un fotbal minunat cu Real anul trecut, si spre deosebire de Mourinho a luat doar 1-0 pe Camp Nou intr-un meci inc are Realul a avut cel putin 2 ocazii mari. Pellegrini pana acum a reusit recordul de puncte din istoria Realului, si ghinionul lui, ca si al lui Mourinho a fost ca Realul in ultimele 3 sezoane a jucat in aceasi campionat cu Barcelona.
    Daca pe Perez il interesa fotbalul minunat il pastra pe Pellegrini.Recunosc ca echipele lui Mourinho nu joaca cel mai frumos fotbal posibil , insa joaca un fotbal eficient...si Mourinho pentru asta a fost adus , pentru trofee.Nu cred ca sunt peste 5 jucatori din lotul actual al Realului care sa fi castigat un trofeu cu echipa.Parerea mea e ca tot ne vom chinui pana cand vom castiga primul trofeu (fie si Cupa Spaniei)....dupa ce jucatorii noi vor sti ce inseamna sa castigi ceva cu Real Madrid , echipa va fi mult mai unita si sunt sigur ca si jocul se va schimba.
    Last edited by Razor; 27th February 2011 at 13:37.

  4. #109
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Mourinho a fost adus pentru rezultate? foarte bine. dar rezultate se pot obtine si cu un joc placut: vezi Barcelona. Mourinho nu poate decat in stilul sau binecunoscut? n-am nimic impotriva, omul atata poate, dar sa nu se de-a cel mai bun!
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #110
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Sa vedem cat de apreciat va fi Mourinho epntru sacul de trofee pe care le va aduce pe Bernabeu. Sunt sigur ca daca vor fi intrebati la finalul sezonului (daca Realul castiga doar Cupa sa spunem), ce echipa prefera, cea a lui pellegrini sau cea a lui Mourinho 90% din fani vor alege prima varianta. In Spania e altceva decat in Italia. Si e posibil ca Mourinho s anu fi stiut in ce se baga cand a venit la Madrid. Fanii Realului (ca si cei ai Barcelonei) nu pot suporta sa isi vada echipa surclasata de cea mai mare rivala chair si in cazul unui rezultat bun (sa spunem 0-0 in deplasare), ceea ce la Mourinho chair nu este cazul.

  6. #111
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Ne lipseste mult si Higuain.Pe Adebayor nu stiu la ce l-am luat.Era clar ca nu ii facut pentru stilul de joc din Spania.

  7. #112
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Ne lipseste mult si Higuain.Pe Adebayor nu stiu la ce l-am luat.Era clar ca nu ii facut pentru stilul de joc din Spania.
    mai bine il luau pe Suarez...desi tare mi-e ca si el ar fi ajuns ca si hunteelar...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #113
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post

    iar tu nu vezi ca Realul nu joaca nimic din cauza ocaziilor din finalul meciului, ocazii venite din faptul ca Real atatca cu 6 oameni. de obicei se ataca cu 2-3. Realul chiar nu joaca nimic, daca cunosti catdecat fotbal.
    Uf...eu te inteleg ca probabil esti fan Barca si urasti Real Madrid insa consider ca nu esti corect. Realul a atacat ieri de la inceput pana la sfarsit. Asa cum si Barca e mai precauta la inceputul unui meci si spre final daca e disperata sa obtina toate cele 3 puncte va ataca cu toata echipa. Spune-mi si mie cand Barca a atacat cu toate echipa de la inceputul meciului daca a fost vorba de un meci din La Liga? Si-a facut jocul ei obisnuit si daca a fost spre final a cautat sa faca tot posibilul sa castige meciul.
    Pentru mine Realul chiar arata a o echipa care joaca fotbal...indiferent ca nici eu nu sunt fan C. Ronaldo & compania, eu am vazut ultimele meciuri ale Realului cap-coada si sunt o echipa buna. Nu poti sa spui ca nu joaca fotbal...urmariti statisticile din ultimele meciuri si o sa va convingeti. Dar au 2-3 jucatori, ori care nu se ridica la nivelul unei echipe ca Real ori cate o ''ciubota'' ca Benzema aseara si rateaza din toate pozitiile.

  9. #114
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    mariomax a uitat de meciul de la gijon, cand catalanii atacau cu toate liniile sa ia cele trei puncte iar acuma pentru barca urmeaza trei deplasari grele pana la meciul de pe santiago bernabeu, cu valencia, villareal si sevilia, dar nu stiu daca am spus bine ordinea. dar si realul va juca la atletico si la bilbao.

  10. #115
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    sunt o echipa buna, reusesc si meciuri bune, dar nu au un joc. Mourinho nici el nu stie ce sa faca, se vede.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  11. #116
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    hint: Real s-a impiedicat acolo unde Barca a defilat.

    Almerķa (0-8), Osasuna (0-3), Deportivo (0-4) si Mallorca (0-3)

    pe toate cele 4 terenuri Barca a marcat 18 goluri iar Real unul singur.

    comentariile sunt de prisos...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #117
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Ce tare....

    In ultima perioada, Jose Mourinho a gasit scuze dintre cele mai ciudate atunci cand echipa sa nu a reusit sa castige. Tehnicianul lusitan a dat vina pe calendarul competitional, pe programul mai lejer al Barcelonei, pe cei patru arbitri, pe suporterii adversi (care l-au injurat) si nu in ultimul rand pe faptul ca fotbalistii Realului nu sunt pregatiti sa joace doua meciuri pe saptamana. Raspunsul campioanei Spaniei a fost unul pe masura: Mourinho nu stie sa piarda.

    "Ne plangem (nr. referire la Mourinho) inainte de meci in legatura cu adversarii pe care urmeaza sa-i aiba Barcelona, de cei patru arbitri, de avantajul calendarului din Franta fata de cel din Spania, de insultele suporterilor adversi, de faptul ca jucatorii nu sunt pregatiti mental pentru a juca de doua ori pe saptamana sau ca nu ti-au fost transferati fotbalistii pe care i-ai cerut. Adevarul este ca acestea nu sunt motive plauzibile", se precizeaza intr-un comentariu al FC Barcelona.

    "Jucam atunci cand trebuie sa jucam. Asa se intampla si in rugby, hochei, NBA si handbal, acolo unde sportivii au partide din trei in trei zile. La fel este si in fotbal. Guardiola nu s-a plans in legatura cu nimic" - Sandro Rosell, presedinte FC Barcelona.

    "Mourinho este un baiat inteligent care se foloseste cat poate de toate armele din dotare. Face tot posibilul sa puna presiunea pe jucatorii adversi. La Barcelona, nu ne plangem niciodata, nu merge cu asemenea lucruri la noi in vestiar. Daca am pierdut un meci, a fost doar pentru ca adversarul a fost mai bun decat noi. In acel moment, nu ne ramane decat sa muncim si mai mult" - Dani Alves, fundas FC Barcelona.

    ))

  13. #118
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    exact ce ziceam. omul foloseste orice murdarie, poate poate se apropie de Barca...

    chestie ilustrata bine in MD:

    http://www.elmundodeportivo.es/gif/2...YKAP01.eps.jpg
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  14. #119
    sport legend
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,156
    Reputatie
    1
    ia te uita vorbeste alba ca zapada de barcelona. scuza-ma, dar nu cred ca cei de la barca sunt usa de biserica, mai ales cand unii dintre principalii lor sustinatori este angel maria villar, presedintele federatiei spaniole de fotbal. asa ca nu ma mira faptul ca cei de la barcelona mai sunt si avantajati de unii arbitrii. asa ca hai valencia diseara.

  15. #120
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Cam asta e diferenta intre Messi si Ronaldo la momentul asta:

    http://assets.sport.ro/assets/sport/...essi_size1.jpg

  16. #121
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    greu meci in seara asta, dar daca batem suntem campioni 95%
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #122
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Valencia - Barcelona 0-0 la pauza...un Messi f egoist in cateva randuri, altfel probabil conduceam deja cu cel putin 1-0. Mai si tipa la Villa cand acesta suteaza undeva prin fata portii spunandu-i ce ar fi trebuit sa faca...bine ca Villa nu i-a reprosat nimic cand Messi ii putea pasa si era singur cu poarta goala...mda...

  18. #123
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    cam multe ratari, iar ultima data cand s-a intamplat asa am pierdut la Londra....
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  19. #124
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    in sfarsit...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #125
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    victorie muncita si meritata. o victorie care aduce in mare masura titlul.
    respect pentru Valencia, care a aratat cum se poate opri jocul Barcei, chiar daca numai parti din meci.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  21. #126
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,002
    Reputatie
    1
    Repet, Real a pierdut campionatul
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •