View Poll Results: Cine castiga Primera Division 2010-2011

Voters
37. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    23 62.16%
  • Real Madrid

    9 24.32%
  • Valencia

    2 5.41%
  • Sevilla

    1 2.70%
  • Real Mallorca

    0 0%
  • Getafe

    0 0%
  • Atletico Madrid

    0 0%
  • Villareal

    2 5.41%
  • Deportivo la Coruna

    0 0%
  • alta echipa (precizati-o pe thread)

    0 0%
Page 5 of 28 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 575

Thread: Primera Division 2010-2011

  1. #85
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    doar in a doua repriza
    intr-adevar, in prima repriza a fost static si lent, ca de altfel si in meciul de pe Emirates. nu stiu de ce, parca e mai trist in ultima vreme...pare sa il macine ceva...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  2. #86
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Puyol e absent ... oare aici e problema?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  3. #87
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Pe mine ma bucura evolutia lui Xavi si Iniesta care au jucat mult mai bine fata de ultimele lor meciuri, mai exact cam dupa ce au pierdut Balonul de Aur. Villa e incantator si sper ca Messi sa intre pe o panta ascendenta...a doua repriza a fost Messi cel pe care il stim.

  4. #88
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Puyol e absent ... oare aici e problema?
    E zic ca e o problema. Apararea e mult mai nesigura fara Puyol.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  5. #89
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    s-a cam chinuit Barca cu Bilbao...dar in final geniul lui Messi a iesit la rampa
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  6. #90
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duarte View Post
    s-a cam chinuit Barca cu Bilbao...dar in final geniul lui Messi a iesit la rampa
    Si geniul lui Xavi, el i-a dat pasa lui Alves.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Barcelona castiga clar la Maiorca, sa vedem ca face Real la Coronia mai tarziu.

    Acum am observat si eu, 20 de pct diferenta intre locul unu si trei in clasament!
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    cel putin in ultimele meciuri l-am vazut pe mourinho preocupat cel mai mult de a comenta spre al 4-lea arbitru mai toate deciziile impotriva Realului. asa a inceput sa faca si in seara asta, insa mi-a placut ca rezerva de arbitru de azi l-a pus la punct...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  9. #93
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Minutu 67 0-0 carvalho si pepe au galben.

  10. #94
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    buna etapa. se reface diferenta linistitoare.

    http://estaticos03.marca.com/imagene..._portada_0.jpg

    cineva sa ne explice si noua ce joaca Real

    cr, penibil. faptul ca messi are 2 peste el il face 'nelinistit' =))
    Last edited by mariomax; 27th February 2011 at 01:57.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  11. #95
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Realul inca nu confirma. Jocul lor nu spune nimic. Chiar si excluzand ultimele 15 min in care au aruncat in continuu mingi pe Adebayor, Realul nu a creat absolut nimic.

  12. #96
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Real a pierdut campionatul.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #97
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Atletico madrid - sevilla 2-2 espanyol - real sociedad 4-1 sporting gijon - zaragoza 0-0 mallorca - bbarcelona 0-3 deportivo - real madrid 0-0

  14. #98
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Real a pierdut campionatul.
    eu mai astept meciul Barcei de la Valencia. daca castiga acolo totul e jucat.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  15. #99
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Cand vezi cum defileaza Barca in deplasare nu prea cred ca vor pierde trei meciuri la rand si Real sa castige alte trei in acelasi timp. Cand ai trei patru puncte diferenta se poate vorbi de un accident si posibilitatea de bulversare la clasament dar acum ... sapte puncte reprezinta enorm in cursa asta infernala. Cred ca Mou stie deja ca a pierdut campionatul si pariul cu Adebayor ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  16. #100
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Eu nu sunt de parere ca Realul nu joaca nimic. Real i-a dominat clar pe Deportivo...undeva inspre jumatatea reprizei a doua Real avea 8 ocazii de gol si Deportivo nici una. Realul putea avea lejer 3-0 la sfarsitul meciului si nu se supara nimeni. Insa Realul a inceput sa rateze asa cum rata Barca acum cateva saptamani in urma. In primul rand Benzema...nu stiai daca sa razi sau sa plangi la cum rateaza. Adebayor?? Cred ca i se poate reprosa doar bara aceea...eu unul nu stiu ce cauta la Real, Lass sau Kaka...care nu mai e demult jucatorul care era. In fine...eu unul sunt multumit si cu un egal din deplasarea Barcelonei la Valencia, Miercuri.

  17. #101
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Eu tot nu inteleg de ce jucam cu Lass si Alonso.E mult prea defensiv.Prefer sa jucm ofensiv si sa pierdem,decat sa jucam defensiv si sa nu castigam.

  18. #102
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    mie mi-a placut scuza lu mOurinho... cand joci in liga la mijlocul saptamanii nu au cum sa te puna sa joci sambata in campionat .insa astia in Spania o fac.
    el jucase marti in liga si ar fi trebuit sa il puna astia sa joace cu Depor peste o luna probabil. ca sa i se refaca jucatorii.
    are lumea ceva cu el.

  19. #103
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Raul View Post
    Eu tot nu inteleg de ce jucam cu Lass si Alonso.E mult prea defensiv.Prefer sa jucm ofensiv si sa pierdem,decat sa jucam defensiv si sa nu castigam.
    pentru ca l-ati pus pe Mourinho antrenor. de parca nu stiati de filozofia portughezului....

    Realul ar putea avea o super echipa, daca ar avea si un antrenor care sa fie in stare sa imbine echipa de acum cu istoria [jocului] Realului....Wenger de exemplu ar putea face asta.

    Quote Originally Posted by messi19
    mie mi-a placut scuza lu mOurinho... cand joci in liga la mijlocul saptamanii nu au cum sa te puna sa joci sambata in campionat .insa astia in Spania o fac.
    el jucase marti in liga si ar fi trebuit sa il puna astia sa joace cu Depor peste o luna probabil. ca sa i se refaca jucatorii.
    are lumea ceva cu el.
    treci si tu peste. tu nu vezi ca el e cel prigonit peste tot???? ii atat de [prost] orbit de mandria aia jalnica incat nu vede ca principatul vinovat e el.

    iar suporterii lui [sau ale echipelor lui] nu vad treaba asta din pricina rezultatelor. da ii iertam, cei mai multi is naivi rau, perioada indragostelilor...

    Quote Originally Posted by BlueEnergy
    Eu nu sunt de parere ca Realul nu joaca nimic. Real i-a dominat clar pe Deportivo...undeva inspre jumatatea reprizei a doua Real avea 8 ocazii de gol si Deportivo nici una.
    iar tu nu vezi ca Realul nu joaca nimic din cauza ocaziilor din finalul meciului, ocazii venite din faptul ca Real atatca cu 6 oameni. de obicei se ataca cu 2-3. Realul chiar nu joaca nimic, daca cunosti catdecat fotbal.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #104
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Si totusi in nici macar 1 an intreg a reusit sa ne duca in finala cupei Spaniei dupa 7 ani in care antrenori precum Capello,Pellegrini,Ramos,Schuster si care au mai fost nu au reusit.

    In Champions League la fel , suntem foarte aproape de o calificare in sferturi dupa atatia ani in care aceiasi antrenori nu au reusit sa o faca.

    Cat despre campionat , cred ca in majoritatea campionatelor din lume am fi fost lideri cu 19 victorii , 4 egaluri si 2 infrangeri.

    Fie ca va place de el sau nu , pana acum a realizat mai multe decat ultimii antrenori avuti (exceptandu-i pe Capello si Schuster) , asa ca merita cu siguranta o sansa.Vedem la finalul sezonului cum sta treaba.

  21. #105
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    razor, stilul lui Mourinho e asta pe care-l stim si pe care-l vedem. iti spun eu de ce in CL [ramane de vazut de cine va da dupa Lyon] si in cupa a avut rezultate mai bune. pentru ca stilul lui de joc se preteaza mai bine la acest gen de competii, tur-retur. e singura explicatie. pe de alta parte, Realul in campionat ar avea mai mult de castigat daca ar juca ca si Barca, cu un singur inchizator si mai mult pe atac. dar ii mai trebuie si o filozofie de joc. adica ceva ce sa faca meci de meci si deci sa o faca tot mai bine. Barca are propriul stil de joc cu care subjuga orice echipa. nu ii iasa intotdeauna [ar fi culmea] dar ii iasa de mai multe ori ca Realului de ex.

    apoi, despre Mourinho. omul declara si dupa meciul de aseara ca nu are ce le reprosa jucatorilor. sper ca o face doar in fata camerelor iar in vestiar are alta atitudine. altfel e slab. omul gaseste vinovati peste tot, numai el face totul perfect si jucatorii lui. parol. asa cum a facut in ultima vreme, chiar in CL, se cearta tot meciul cu arbitrii de rezerva. si cam atat. cel de aseara l-a pus la punct, mi-a placut. iti dai seama ca se satura si aia...

    la fel a facut si in Italia. dadea vina pe toti, el era persecutatul, etc. totul face parte dintr-o strategie care de multe ori i-a iesit si a rasturnal situatii in favoarea echipelor lui. ei bine cu Barca nu ii merge se pare...

    legat de Ronaldo, din pacate pentru voi Realul e dependent de el. daca el nu marca Realul nu castiga, pentru ca Benzema si Adebayor ii doua babe, mai fac ceva numa cu un redbull doua. adica cand is certati si impinsi de la spate. daca Realul e unde e in clasament, e datorita golurilor lui CR. dar si el e obosit si umbrit de Messi ca si Real de Barca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •