Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 160

Thread: Resita 2010 - Intalnirea forumistilor IV

  1. #43
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    Dracusor , nu prea e potrivit nationalul pentru asa ceva .In general e un obiectiv destul de stresant ptr ei ...E o selectie practic .Pana si Dragulescu (care de obicei adora sa-i fie acordata atentie ) va fi destul de zgarcit cu vorbulita lui . Poate pe nevasta-sa sa o intrebati ceva ca m-am tavalit de ras la o emisiune , parca la Maruta, unde nu l-a lasat sa scoata o vorba .
    In fine nici la fete nu va sfatuiesc sa le abordati prea mult .B&B sunt destul de stricti la disciplina si nu prea sunt de acord cu multa pierdere de vreme .
    Poze .OK .Autografe .OK. Dar nu au timp de interviuri si alte cele .

    aaaa.. pai, pe mine nu ma intereseaza neaparat B&B si nici chestii pentru mondiale, ca nu le scoti nici cu clestele. ci chestii punctuale. si mai ales sa bagam in seama si alte gimnaste si gimnasti, nu numai vedetele. nu mai spun si de antrenorii din tara, unde chiar cred ca am putea prinde un interviu mai lung. fara formulari ambigue, ci asa cum ne-ar placea noua sa citim un interviu bun.

    de-aia ziceam: lista de 4-5 intrebari si cand si daca prindem momentul, de ce sa nu incercam. daca ni se spune "nu", multumim frumos, uram toate cele bune si gata. fara suparare.

    si pentru Mitzisor poze si autografe

  2. #44
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cateva intrebari punctuale cred ca se pot pune cat se face o poza, ca nu dureaza mult. Depinde cum avem noroc.
    Nu-mi vin idei de intrebari, ca elemente si planuri, adica ce as vrea sa stiu, nu cred ca o sa ne spuna gimnastii Eu am alt "proiect" pentru nationalele astea si-mi concentrez atentia pe el
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  3. #45
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    In primul rand ca toti sunt patiti cu rastalmacirea cuvintelor .Asa ca nu prea si-ar spune nimic din ce vreti voi sa stiti.
    Interviurile se fac mult mai civilizat si mai frumos prin email .Le dati sa citeasca inainte ptr a nu fi discutii"ce am zis si ce ai scris " si sportivul are timp sa raspunda fara stres la ce doriti voi sa stiti ... Nationalele lasati-le ptr fotografiii , autografe si frumusetea competitiei ... My 2 cents...

  4. #46
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    si pentru Mitzisor poze si autografe
    asta vrea mitzilin
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  5. #47
    sport legend Adeline's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    570
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    multumim, @resita! tare mi-ar placea un interviu pentru fangymnastics. sau mai multe.

    IC 12011 Bucuresti Nord Caransebes PleSos 07:11-14:25 07:14ore 435km - cost 72,9 Ron

    de la Caransebes exista mai multe optiunii - cu personalul o ora si un pic cam 7 lei sau un accelerat 11 lei, vreo 45 de minute

    vorbim de preturi nemajorate inca.

    Tocmai am fost cu acest tren in week-end-ul acesta, conditiile sunt ok dar INTARZIERE DE 1H SI 30 DE MINUTE PANA IN CRAIOVA DOAR.....VA IMAGINATI CAND O FI AJUNS LA CARANSEBES!!!!!

    Cum bine spunea cineva inainte, luati in calcul cu seriozitate intarzierile pentru ca nu este de gluma, s-a intamplat si la drumul de intoarcere, tot 1 h si 30 de minute!

    Nu vreau sa va intristez dar infrastructura CFR este la pamant.

  6. #48
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    dar nu mai vine nimeni?
    doar noi astia care ne-am anuntat suntem?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  7. #49
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adeline View Post
    Tocmai am fost cu acest tren in week-end-ul acesta, conditiile sunt ok dar INTARZIERE DE 1H SI 30 DE MINUTE PANA IN CRAIOVA DOAR.....VA IMAGINATI CAND O FI AJUNS LA CARANSEBES!!!!!

    Cum bine spunea cineva inainte, luati in calcul cu seriozitate intarzierile pentru ca nu este de gluma, s-a intamplat si la drumul de intoarcere, tot 1 h si 30 de minute!

    Nu vreau sa va intristez dar infrastructura CFR este la pamant.
    Dar ce s-a intamplat pentru o intarziere asa mare ?! Vreme proasta nu a fost ...si mai costa si o gramada de bani biletul!

  8. #50
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1

  9. #51
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    am fost si eu de destul de multe ori la caransebes cu trenul,dar de cand cu inter city o singura data a avut intarziere,care a fost de 15 minute
    cand era rapidul/acceleratul am avut si 3-4 ore intarziere,dar acum chiar nu am avut(de cam 2 ani e inter city-ul pe ruta bucuresti-timisoara)
    ma rog,eu nu am mai mers la caransebes de un an,cine stie cum o fi acum
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  10. #52
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Acu vreo luna un prieten a facut cu Rapidul peste 5 ore de la Buc la Brasov.....distanta ce se facea inainte in mai putin de 3 ore (2 ore si 50 min, mai exact)
    CFR-ul e la pamant.
    Si cand ma gandesc ca bunicul meu zicea ca iti poti regla ceasul dupa CFR....a fost odata..

    Mersi Oana pentru program!
    Mai rau de atat nu se putea...

    Bine ca sambata sunt doar 2 ore de concurs efectiv, dar au lungit duminica pana seara....
    www.fangymnastics.com

  11. #53
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Uuuuffff....multumesc pentru program, Oana. Nu puteau sa le orgnizeze si ei la Bucuresti si nu la capatul lumii?Tare as veni la Resita, mai ales ca sunt si sperantele!!! Uuufff, grea decizie

  12. #54
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Uuuuffff....multumesc pentru program, Oana. Nu puteau sa le orgnizeze si ei la Bucuresti si nu la capatul lumii?Tare as veni la Resita, mai ales ca sunt si sperantele!!! Uuufff, grea decizie
    Daca bine-mi amintesc,cam asa a fost si la Buzau programul,era seara tirziu cind am plecat duminica.

    Hai cu decizia favorabila,Cris si Mihai si ceilalti.
    Ar cam trebui sa facem rezervarile,nu?Am uitat pina cind v-ati acordat timp de gindire.

  13. #55
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu zic, daca sunt soferi printre voi si aveti cum...luati masina...intalniti-va, mergeti impreuna pe cat puteti. Iesiti mai ieftin si ca timp si ca bani.
    Faceti ca Mia si Auri, care-au reusit sa vina din Baia Mare peste tot asa.

    In momentul de fata CFR-ul e atat de varza incat si caruta e mai rapida().

    Apropo de ce-a zis Mihai...nu-mi vine sa cred ca rapidul face pana la Constanta aproape 4 ore, cand inainte in 2 ore jumate ajungea.

  14. #56
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Si cu masina se face mai mult decat de obicei pt ca se lucreaza si sunt f multe semafoare.
    (bine, poate termina pana atunci-pt optimisti, )


    Melina Druta in una din echipe?! Wow!
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  15. #57
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu le am mereu pe Mia si pe Auri ca referinta - daca ele fac asta inseamna ca se poate
    (si inca nu stiti cum merg baimarenii la mare

    (Acum sa nu ma intelegeti gresit: cand e treaba sau oboseala sau nu sunt bani exista motiv intemeiat. Doar distanta insa nu e un impediment asa de mare, ganditi-va si cum au mers gimnastii nostri la Europenele de anul asta

  16. #58
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post


    Melina Druta in una din echipe?! Wow!
    Da....se pare ca se poarta revenirile!

    In alta ordine de idei..Diana Chelaru la Dinamo?

  17. #59
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Da, sunt f surprisa, imi suna cunoscut numele si cand am dat pe yt...sunt acolo si cateva filmulete mai recente cu ea. Wow inca o data.

    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Eu le am mereu pe Mia si pe Auri ca referinta - daca ele fac asta inseamna ca se poate
    (si inca nu stiti cum merg baimarenii la mare
    Nu am spus ca nu se poate, ci ca se poate "incet".
    “Artistry is nice. We always like artistry.”-Marta Karolyi

  18. #60
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Nu am spus ca nu se poate, ci ca se poate "incet".
    Atata timp cat se poate e ok

  19. #61
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Abia acum am observat partea cu echipele.
    Yupiiiii,vine si Irina!

    @Oana:parca scrie Dinamo+individual,nu?Probabil n-au avut unde s-o puna.Ma duc si ma mai uit.

  20. #62
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -este cineva din Targu -Mures????(ma refer cine merge la Resita)!!!!
    -momentan ma aflu la 1600 km de Romania !!daca ajung acasa mai repede tare as vrea sa vin si eu!!!

  21. #63
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Eu le am mereu pe Mia si pe Auri ca referinta - daca ele fac asta inseamna ca se poate
    (si inca nu stiti cum merg baimarenii la mare

    (Acum sa nu ma intelegeti gresit: cand e treaba sau oboseala sau nu sunt bani exista motiv intemeiat. Doar distanta insa nu e un impediment asa de mare, ganditi-va si cum au mers gimnastii nostri la Europenele de anul asta
    Pe mine ma sperie intorsul la Bucuresti, ca sa fiu sincera. Luni dimineata la 09.00 trebuie sa fiu in Baneasa, iar mijloacele de transport de la Resita catre Bucuresti sunt tare putine si la ore total nepotrivite Intr-adevar, daca ar fi cineva cu masina din Bucuresti, ar fi o treaba...dar in lipsa acestui mijloc de transport nu te poti lasa decat in baza CFR-ului Macar de puneau mai putine ore de concurs duminica...uuuf

    Edit: pana la urma, cunoscand programul, planifica cineva sa se intoarca cu trenul de duminica noaptea in Bucuresti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •