Page 2 of 8 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 160

Thread: Resita 2010 - Intalnirea forumistilor IV

  1. #22
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    da,e adevarat,dar unii,adica majoritaatea nu inteleg discutand
    am incercat sa rezolv si discutand,dar degeaba,se fac ca nu aud,nu ma baga in seama
    asa ca nu am alta modalitate,pe unii doar asa ii linistesc
    am rezolvat discutand doar cu vreo 3-4 oameni de cand ma stiu
    Poate trebuie sa mai "exersezi" un pic , sa incerci sa-i asculti si sa neghociezi cu ei sau poate trebuie sa intorci pur si simplu spatele oamenilor care nu stiu sa se comporte civilizat .Asta te-ar face pe tine un om mai bun nu faptul ca lovesti sau raspunzi la agresivitate .Gandeste-te .
    Dar hai sa incheiem ca suntem off topic si ne alearga Mihai .

  2. #23
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Intrebare: cand e plecarea la Resita? al meu purtator de pantaloni nu vine, deci am loc liber pentru o colega de camera.

  3. #24
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    dar la interntionale era un nenea care a cerut autografe aproape tuturor gimnastilor si gimnastelor
    am vazut avea un caiet mai mare si cu coperta mai groasa,pe care scria campionii romaniei
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  4. #25
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    Intrebare: cand e plecarea la Resita? al meu purtator de pantaloni nu vine, deci am loc liber pentru o colega de camera.
    Noi plecam vineri foarte devreme,in asa fel incit sa ajungem la concursul baietilor,care de obicei e dupa-amiaza.
    Asteptam sa vedem si programul pe ore,sper sa nu inceapa prea devreme.

    Banuiesc ca te refereai la cei care pleaca din Bucuresti,noi oricum suntem doua,dar sunt convinsa ca vei gasi o colega de camera.Oricum,pina noaptea tirziu stam gramada intr-o camera,asa-i traditia

    @resita:cind ne spui de cazare,te rog sa faci referire si la distanta fata de sala si cum se poate ajunge.Sigur ca vei veni la sala,doar vrem sa te si cunoastem.

  5. #26
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Acum vin de la "vizitarea" a doua hoteluri.

    Hotel Intim http://www.intimhotel.ro/ si Hotel Boreal http://hotelresita.3x.ro/

    Am vorbit la ambele hoteluri si ultimul pret daca se face rezervare minim 4 camere este de 120 ron/camera dubla

    Ambele sunt situate la cca 3 km de Sala Polivalenta, in fata ambelor hoteluri exista statie de autobuz iar autobuzul merge pana in centru, ambele hoteluri arata bine in interior.

    Diferentele sunt urmatoarele: La Intim Borealpe jos e mocheta iar laIntim este gresie. De asemenea la Intim sunt camere (la acelasi pret) si cu 3 paturi pe langa cele cu pat matrimonial si cu doua paturi.

    Din pacate nici unul dintre receptioneri nu m-a lasat sa fac poze la camere.

    Maine o sa merg sa vad o pensiune, asta e putin mai departe de centru cca. 6 km iar autobuzele acolo circula din 30 in 30 de minute.

    De asemenea daca mai aveti intrebari o sa va raspund cu cea mai mare placere iar pe perioada cat stati in resita ma ofer ghid daca aveti nevoie
    Last edited by resita; 24th August 2010 at 20:19.

  6. #27
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    M-am uitat si eu la poze,arata ok ambele;in ce priveste mocheta-gresia,mie din poze mi s-a parut taman viceversa dar tare mult nu conteaza asta.

    Eu zic la patru stele nici sa nu te duci,n-avem asa pretentii.

    Si inca ceva foarte important:va trebui sa ne spui unde este cea mai gustoasa pizza,e si asta o traditie.

  7. #28
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    in ce priveste mocheta-gresia,mie din poze mi s-a parut taman viceversa
    sorry, greseala mea. m-am grabit sa scriu si m-am incurcat in notite

    va trebui sa ne spui unde este cea mai gustoasa pizza,e si asta o traditie.
    mergem mergem, nici nu se pune problema

    apropo, o sa mai discutam si daca va hotarati o sa ma duc sa platesc un avans de vreo 2-300 ron ca sa aveti camerele rezervate ca momentan inca nu se stie in resita ca este acest concurs si mi-e ca atunci cand se va afla vor umfla preturile etc.

    la Hotel Intim chiar am vorbit si mi-a spus ca pot linistit sa platesc, ei imi dau o chitanta etc etc, acum ramane sa va hotarati iar eu sa merg pe la alte hoteluri si pensiuni.

    sincer, mai bine de atat coroborat calitate pret nu cred ca se va gasi dar o sa vad

  8. #29
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    dar unde e un restaurant unde se mananca mancare buna,preferabil nu cu specific romanesc
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  9. #30
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Resita, iti multumim mult! Pretul pe care l-ai zis cred ca e chiar foarte bun, fata de anii trecuti, in alte orase. Cu pozele nu iti face probleme, sunt destule pe site-uri si daca le-ai si vazut ca sunt la fel ca in poze, e perfect

    Eu mai am o rugaminte: spune prietenilor, colegilor, cunoscutilor de acest concurs. De cele mai multe ori, lumea efectiv nu stie [ai vazut deja], publicitatea e 0 absolut, pe langa faptul ca sportul in sine nu e foarte po****r. E dezolant sa vezi campioni la concurs intr-o sala cu 20-30 de oameni. Daca circula vestea din om in om, sigur o sa se mai gaseasca interesati

    Mitz, dupa cum ti s-a spus deja, gimnastii au fost de fiecare data extrem de amabili, chiar incantati cand vad ca lumea ii cunoaste si se pricepe un pic la acest sport. Cu emotiile stiu cum e Dupa vreo cateva concursuri mai creste cantitatea de curaj. Ai rabdare sa ajungem acolo, o sa fie timp destul pentru poze & co.

    Alina, pentru imparteala pe camere mai asteptam un pic Sa vedem intai exact cine vine si apoi ne grupam.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #31
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    dar cand face poze,sa fie si mitz acolo
    ok?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  11. #32
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Stai linistita, poze se pot face in mai multe zile. Nu ramai fara poza
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  12. #33
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    ok. am inteles. sunt ok cu plecarea vineri de dimineata. chiar si joi seara. ma intereseaza ca sa pot sa anunt zilele libere. o sa imi iau vineri si luni. sper sa am colega sau coleg de camera. singura nu imi permit.

  13. #34
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ce bine ca ai inceput thread-ul, Catalina!!! Aseara eram rupta de somn
    In primul rand: Resita, multumim tare mult pentru ca te-ai zbatut si ai cautat...nu mai zic pentru serviciile de ghid. Sunt convinsa ca o sa apelam la ele...dragut din partea ta

    Ma uit si eu maine peste hoteluri si vin cu parerea mea.

    Multumesc pentru trenul direct Bucuresti-Resita (m-ar tenta la intoarcere, pentru ca eu la 9 dimineata luni trebuie sa fiu la un training in Bucuresti si astfel am prinde si cat mai mult din concurs)...dar numai sa nu ma intorc singura, anul trecut am mers cu un tren de noapte si nu m-a impresionat prea mult.

    Pentru dus, ma mai gandesc si eu maine la o varianta, tare mi-ar arde sa vad Clujul, daca tot ajung prin vestul tarii (daca ma primeste Cata) - sa evit o noapte de nesomn, ca in perioada 20-24 trebuie sa fiu cu ochii in PATRU la training, sa "aspir" cat mai multe cunostinte. Ma gandesc si va spun

    Aaaa, mie imi suna bine si camera tripla

  14. #35
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Te primesc, Cris, cum sa nu?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #36
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    dar cand o sa aflati programul exact?
    si locul exact de desfasurare
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  16. #37
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Cand o sa le anunte federatia.
    Cred ca toata lumea isi doreste sa afle, ca sa poata sa-si faca planuri pentru drum, dar de unde sa stim cand o sa fie stabilite?
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #38
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    incepem sa facem o lista cu intrebari pentru interviuri? nu ma gandeasc doar la B&B, ci si la ceilalti antrenori si gimnasti.

  18. #39
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Mi se pare cam elaborata ideea de interviu, nu stiu...gimnastii nu au prea mult timp de obicei, se pleaca repede dupa concurs.
    Zic si eu, poate reusim altceva de data asta
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #40
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    ma gandeam ca daca tot ne ajuta @resita, sa profitam pana la capat si sa facem o listuta cu cate 4-5 intrebari clare pentru anumiti oameni, gimnasti si antrenori. si asa iese un art maaaare fix inainte de mondiale. exclusiv pe fangymnastics!

  20. #41
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dracsor View Post
    ma gandeam ca daca tot ne ajuta @resita, sa profitam pana la capat si sa facem o listuta cu cate 4-5 intrebari clare pentru anumiti oameni, gimnasti si antrenori. si asa iese un art maaaare fix inainte de mondiale. exclusiv pe fangymnastics!
    Dracusor , nu prea e potrivit nationalul pentru asa ceva .In general e un obiectiv destul de stresant ptr ei ...E o selectie practic .Pana si Dragulescu (care de obicei adora sa-i fie acordata atentie ) va fi destul de zgarcit cu vorbulita lui . Poate pe nevasta-sa sa o intrebati ceva ca m-am tavalit de ras la o emisiune , parca la Maruta, unde nu l-a lasat sa scoata o vorba .
    In fine nici la fete nu va sfatuiesc sa le abordati prea mult .B&B sunt destul de stricti la disciplina si nu prea sunt de acord cu multa pierdere de vreme .
    Poze .OK .Autografe .OK. Dar nu au timp de interviuri si alte cele .

  21. #42
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    da,da,poze si autografe!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •