View Poll Results: Care este cea mai tare galerie romaneasca?

Voters
1630. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    235 14.42%
  • Poli Timisoara

    295 18.10%
  • Rapid

    176 10.80%
  • Steaua

    393 24.11%
  • U Craiova

    232 14.23%
  • alta (mentionati)

    299 18.34%
Page 598 of 598 FirstFirst ... 98498548588596597598
Results 12,538 to 12,552 of 12552

Thread: Cea mai tare galerie romaneasca

  1. #12538
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Am fost si eu pe 10 mai acolo. Ba am stat si pana noaptea pe coclauri, mult dupa terminarea meciului (nu sarbatoresc nimic, totusi ). Nu stiu daca e ok sa spui ca aia e captura de bravat cu ea, pt ca suporterii nostri au fost scosi afara din stadion, fara a avea posibilitatea de a riposta. Eu spun ca o captura de genul asta nu se pune. Ah, ca eram si noi acolo si venea unul mai fasnet de picior si le lua de sub nasul nostru, asta da...

  2. #12539
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    are dreptate capitanu,la noi nicio captura nu e ceea ce trebuie,noi le am luat cand ii scotea pe ei afara de pe stadion,ei le luau cand bateau pe unu in fata scarii....si apropo:si eu am fost pe 10 mai si am stat si dupa meci,si a batut politia joc de ei cand au dat sa plece noi eram la tribuna a 2 a si nu puteau trece asa ca multi au luat o pe camp ....nu e de ras si eu intr o deplasare am mers vreo 2 km pe aratura ca pe strada ne asteptau gospodarii inarmati ca taranii de la 1907

  3. #12540
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Am fost si eu pe 10 mai acolo. Ba am stat si pana noaptea pe coclauri, mult dupa terminarea meciului (nu sarbatoresc nimic, totusi ). Nu stiu daca e ok sa spui ca aia e captura de bravat cu ea, pt ca suporterii nostri au fost scosi afara din stadion, fara a avea posibilitatea de a riposta. Eu spun ca o captura de genul asta nu se pune. Ah, ca eram si noi acolo si venea unul mai fasnet de picior si le lua de sub nasul nostru, asta da...
    steagul e pierdut, n-ai ce ii face. cum zice si patriot, la noi o captura in regula nu s-a facut, un steag nu s-a pierdur intr-o bataie. noi o ardeam hit and run dar fara hit.

    pch sii se lauda si acum cu captura coregrafiei cu lacatus ceea ce e penibil, daca ei considera asta si baietiile lor capturi atunci si eu consider ca v-ati pierdut toata onoarea in 97.

    si asta cu fasnetii e tot o magarie. doar noi mai suntem frati cu usain bolt. eu stiam ca ultraseria nu e tot una cu atletismul
    Last edited by reivan; 9th May 2015 at 15:25.

  4. #12541
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ha-ha, eu am trecut pe la a 2-a, pt ca erau cativa baieti pe care ii cunosteam (cred ca din Tineretului). Intr-adevar, asa a fost. Se facuse noapte, ne-au tinut aia pe camp 7 ore. Au vrut sa dea amenzi tuturor, dar fizic nu s-a putut cara toata galeria la sectia de politie

    Apropo, la faza cu iesitul din stadion, ne manau aia din spate ca pe vite. Unul a vrut sa sara gardul (luase un baston, era un pustan) si si-a rupt piciorul in fata mea. Am auzit cum i-a trosnit osul...

  5. #12542
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    da,asa e,era multi din Tineretului si din Berceni,inclusiv Jean si unu care acum e la parnaie si care a ajuns liderul Clanului Sportivilor

  6. #12543
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    da ei in ce relatii mai sunt oare? atunci cica erau in relatii bune

  7. #12544
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    chiar nu stiu dar candva aveam trupa tare,sunt perioade si perioade si nu imi e rusine sa recumosc,fiecare galerie are generatiile ei:din ce am vazut eu,noi 1995-2000 ei 2000-2005 dupa 2005,ba noi ba ei.....acum ei fac coregrafii mai bune si canta mai bine,noi ca deobicei fiind multi din periferie suntem mai buni pe scandal

  8. #12545
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    apropo, azi :
    http://www.fanatik.ro/steaua-scandal...7456?mobile=v3

    senzatie filmuletul ))))

  9. #12546
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    chiar nu stiu dar candva aveam trupa tare,sunt perioade si perioade si nu imi e rusine sa recumosc,fiecare galerie are generatiile ei:din ce am vazut eu,noi 1995-2000 ei 2000-2005 dupa 2005,ba noi ba ei.....acum ei fac coregrafii mai bune si canta mai bine,noi ca deobicei fiind multi din periferie suntem mai buni pe scandal
    Intradevar, oricum voi ați fost orice, dar nu ultra'. Īn mare parte ai dreptate īn perioada aia Peluza Nord Steaua domina, apoi PCH cam pana īn 2004, apoi noi cānd erau Ultras Unione, Maniacs, B'921 sau OH (cānd erau ei foarte multi) pana īn 2007. Acum, īn prezent, da voi dominați prin Peluza Sud datorita faptului ca majoritatea sunt din aceeași generație (Vacarm, Hunters, Glas plus cei veniți mai tārziu Shadows, Roosters).
    Sa nu o mai lungesc.. cei mai "hools" sunt Sud Steaua, dar pe partea ultras, T2 Rapid și PCH sunt peste, iar cei mai Casual sunt Sud Dinamo (cel puțin īn opinia mea)

  10. #12547
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    atat de casuals incat vor veni fara steaguri la meci

  11. #12548
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    noi ne comparam aici intre noi dar daca ar fi sa ne comparam cu altii suntem slabi rau

  12. #12549
    sport legend tfsRapid's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    465
    Reputatie
    1
    Nici nu se pune problema de așa ceva..

  13. #12550
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GRUPPO NORD 12 View Post
    Intradevar, oricum voi ați fost orice, dar nu ultra'. Īn mare parte ai dreptate īn perioada aia Peluza Nord Steaua domina, apoi PCH cam pana īn 2004, apoi noi cānd erau Ultras Unione, Maniacs, B'921 sau OH (cānd erau ei foarte multi) pana īn 2007. Acum, īn prezent, da voi dominați prin Peluza Sud datorita faptului ca majoritatea sunt din aceeași generație (Vacarm, Hunters, Glas plus cei veniți mai tārziu Shadows, Roosters).
    Sa nu o mai lungesc.. cei mai "hools" sunt Sud Steaua, dar pe partea ultras, T2 Rapid și PCH sunt peste, iar cei mai Casual sunt Sud Dinamo (cel puțin īn opinia mea)
    Scuza-ma ca intervin, poate chiar nu este cazul sa fac asta, dar ce vezi tu ultra' la T2 Rapid? Peste 50% din T2 Rapid, sunt veniti in vara asta din PN Rapid(CDI, Colettivo, Torcida si altii...plm nu ii stiu pe toti).
    SUD Dinamo Casual...ma faci sa rad...sunt vai pl lor...niste cocalari veniti din PCH, gen, Supreme, Supras, Energizantii s.a.m.d SUD dinamo s-a desfintat prin 2005(adevaratul)...Fedayn, Boys, Irascibilii...
    Cat despre SUD Steaua...GLAS poate cel mai ultra grup al ultimilor ani si crede-ma, nu am nicio treaba cu ei!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  14. #12551
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    vroiam sa te dau la disparuti radule
    retired.

  15. #12552
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    culmea,cea mai tare galerie este cea mai putin votata in acest poll.
    CREDINTA NOASTRA NU DEPINDE DE FALSI PATRONI
    PASIUNEA PENTRU STIINTA NU SE PRIVATIZEAZA
    1948 - ANUL DIN CARE CLUBUL SPORTIV DATEAZA

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •