View Poll Results: Care este cea mai tare galerie romaneasca?

Voters
1630. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    235 14.42%
  • Poli Timisoara

    295 18.10%
  • Rapid

    176 10.80%
  • Steaua

    393 24.11%
  • U Craiova

    232 14.23%
  • alta (mentionati)

    299 18.34%
Page 5 of 598 FirstFirst ... 345671555105505 ... LastLast
Results 85 to 105 of 12552

Thread: Cea mai tare galerie romaneasca

  1. #85
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    ma ati ajuns sa va certati si despre orase?


    timisoara = vienna
    craiova= salzburg
    bucuresti = stalingrad in anul 1943

  2. #86
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Ai grija, ViolaBoy, ca iarashi o sa se oftice oltenii.
    Salzburgul e mai mic decat Viena
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  3. #87
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Si mai e si in regiune muntoasa.

  4. #88
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    Care ar fi rostul acestei discutii ?

    Fiindca suntem intr-un forum pe tema fotbalului, trebuie sa va spun ca m-am bucurat enorm pentru felul in care s-a desfasurat meciul Timisoara - Craiova (am eu motivele mele !). Galeria Craiovei a dat dovada de mult mai mult decat simpatie pentru Timisoara (comparati cu cea a lui Dinamo ), iar voi acum faceti teoria chibritului ? Lasa ca discutam noi si pe teme urbanistice pe alte forumuri....
    (A)

  5. #89
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Si-au cam pus poalele in cap banatencele,adancata si violata si au demonstrat de ce-au fost refuzate in prima divizie pana acum.Sint pline de par rosiatic dinamovist pe picioarele ca chibriturile, pana si violetul lor ascunde mult rosu

  6. #90
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Gerson am vazut ca vrei sa faci pe spiritualul la mai multe topice pe-aici. Vreau sa te intreb o singura chestie. Tu iti pari comic?

  7. #91
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    nici mai mult nici mai putin decat esti tu cu regiunea muntoasa sau daca crezi ca esti fruncea ti se permite, iti permit sa tragi o frunce in :shit:
    /fu/

  8. #92
    manager
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    298
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue

    Practic m-ai jignit personal,in Mehedinti am majoritatea rudelor
    M-ai atacat odata pe forum si ai tinut partea altora. E bine ca ti-ai revenit si ai lasat aerele internationale , globalizare si alte vrajeli din astea. Iti adusesi si tu aminte de unde ai plecat si de oltenii tai.
    legea pe care o cam uitasei tu este ca indiferent unde ai ajuns in viata sa nu uiti ca ai sange de oltean prin vene

  9. #93
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    mea culpa, un moment de ratacire,scuze. :oops:

  10. #94
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vialli
    M-ai atacat odata pe forum si ai tinut partea altora. E bine ca ti-ai revenit si ai lasat aerele internationale , globalizare si alte vrajeli din astea. Iti adusesi si tu aminte de unde ai plecat si de oltenii tai.
    Sau cu alte cuvinte:
    Nu conteaza adevarul, mai presus sunt fratzii tai olteni.

    De aici rezulta:
    Daca 2 oltenii vad lucrurile intr-un anumit fel, al treilea trebuie sa se supuna, pentru a nu fi acuzat de tradare.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  11. #95
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Am observat si eu ca am facut greseala sa nu spun ca Oltenia e o regiune hiperdezvoltata care trimite oamenii ei cu experientza sa-i invete pe restul romanilor cum sa se gospodareasa. Ei au inventat fobalul, glaeria lor a fost prima in Europa la orice iar orasul Craiova pe langa skywalk-urile nenumarate domina prin parcuri romantice si portul international de pe Jiu. Po****tia rurala din Craiova este de-o cultura iesita din comun, propriile bancuri sunt chiar inventia lor. Ce mai. Raiul pe pamant. Daca nu spui asta ai pus-o cu ei. Nu mai esti om si mai esti si considerat SUBIECTIV. I-auzi!

    Ca fapt divers. Eram pe mIRC cu multi ani in urma pe canalul Timisoara. Si ma certam de la un perfect simplu cu un prieten (nu pe mirc). Si am hotarat sa iau la intamplare unu de pe canal sa-l intreb daca-i oltean cumva. Si bineinteles ca am facut greseala sa intreb direct "esti oltean?". Nici nu pot sa va spun ce injuraturi mi-am primit. Fara nici o gluma. Va dau cuvantul meu ca asa a reactionat omu.

    Pacala zice ca bancurile cu olteni sunt inventia lor.
    Deci ei au scris:
    Pun banatenii dimineatza afis la granitza cu Oltenia "olteni sa ne pupati in kur" Iar a doua zi replica oltenilor pe un alt afis zicea "si noi pe voi".

    Pacala, daca voi ati scris bancu asta inseamna ca urmeaza sa citim unu in care va injurati de propriile mame.
    Fiti mai realisti si credeti-ma ca nu are nimeni nimic cu voi. Am revizuit tot ce-am scris si nu stiu nici acum unde am parut eu nervos. Pentru ce as fi nervos nu stiu. Pentru ca Mehedintul e hiperdezvoltat , sau ca e Craiova cel mai beton oras . Imi pare rau dar copilarisme din astea nu pot sa ma enerveze. Locuiesc in Detroit si consider orasul asta cel mai urat pe care l-am vazut vreodata. Daca as fi oltean ca Blue nu as spune ca-i naspa as zice ca nu exista ceva mai tare ca Detroitul dar sincer nu pot sa-l compar cu Montrealul care e o bomboana de oras. Asa nu pot compara nici Craiova cu Timisoara. Ar inseamna sa-mi bat joc de munca descendentilor mei si civilizatia austriaca. Singurul oras din Romania care pote fi comparat cu Timisoara e Brasovul. Atat!

    Greu e sa va recunoasteti neajunsurile. Probabil va e jena cu ele sau nu stiu care-i exact problema. In orice caz, nu mai pomeniti de altii ca-s cu nasu pe sus.

  12. #96
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    banc original era:
    la granita vin oltenii si scriu :sa va /fu/ in cur
    -vin ardelenii si scriu pe un panou urias metalic "si noi pe voi"
    -anul urmator vin oltenii si schimba panoul " sa ne pupati in cur"
    iar daca n-ai auzit de unde si cum au plecat bancurile, taci si nu spumega

    Nu am inventat noi galeriile ,nici voi, dar de 40 de ani sintem peste voi
    iar Timisoara nu e Las Vegas ca sa te dai rotund atat.E ca si Craiova.Am mai vazut timisoreni dar nu ca tine, poate ti-a furat un oltean femeia

  13. #97
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    n-ai facut nici o greseala deep groapa
    tu esti greseala
    la galerii sintem peste voi
    nu noi ziceam ca sintem port, tu ziceai asta azi mai sinteti port?
    deci bancurile n-au inceput nici ele de la noi, probabil le-ati adus voi din Serbia sau Ungaria odata cu vegeta si tigarile Vikend
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  14. #98
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Eu am spus ca Bega e navigabil, incercarea de a face o mica ironie la adresa Timisorii ca fiind port apartine lui Pacala. Asa ca daca nu ma poti cita mai bine nu amintesti. Nu uita ca venea Dinamo dupa revolutie la Timisoara iar jumateate din emisiunea "Repriza a Treia" actualul "minut 91" era dedicat celei mai frumoase galerii romanesti. Culmea nimic despre galeria Craiovei. Si credeti-ma ca nu le e usor miticilor sa recunoasca asta.

    Pacala, nu mai compara Timisoara cu Craiova, ti-am mai spus. Imi faci de ras orasul si nu e cinstit. Eu stiu sa va recunosc superioaritatea cand e cazul vad ca nu e valabil pentru voi (obiectivii).

    Si mai am o intrebare. Daca voi ati fost asa asupriti de comunisti cum va place sa spuneti de ce nu ati fost obligati sa retrogradati in B cum a fost obligata Poli de doua ori?

    Mai incetati sa va credeti buricul pamantului ca sunteti f departe de asa ceva. Incercati sa ganditi logic si sa purtati o discutie civilizata.
    Pacala, tu ai schimbat personajele din banc cum le-ai lucrat si pe cele cu dinamovisti? Eu n-am auzit varianta asta si nu inteleg cu ce v-ar pupa in cur ardelenii sau banatenii pe voi ca nu ei atarna la voi. E exact invers.

  15. #99
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    D.P. vad ca devenisi expert in pupat funduri vezi ca bancul circula in varianta spusa de Pacala,nu fii prostutz ca te prinde am vazut ca esti foarte credincios in bancuri

    Personal ma lasa rece Timisoara si Detroitul "metropolele" tale
    Nu dau prea multzi bani nici pe Montréal . centrul universului ramane Craiova pentru mine. Daca ai destula minte sa pricepi ce ti-am spus,bine daca nu ,nu-i bai
    Poate vei capata vreodata inteligentza necesa de a price un lucru elementar, daca jignesti locuri si oameni pe care nu-i cunosti ,mai ales cand esti extrem de departe de adevarat(cum e cazul cu Mehedintzi si Caras,unde Carasul este net inferior),atunci jignesti interlocutorul. Este cu atat mai mirlanesc gestul cu cat celalat nu ti-a zis nimic urat,ba din contra

    Si mai slabeste-ma cu galeria voastra, deocamdata liderii vostri au venit cu carnetzelul de nototze pe Central si ASTA OFICIAL nu e banc sau inventzie.
    Iar voi poate atzi avut galerie superioara cand eram noi in B, dar de cand este Craiova in A, uita ca ati fi mai buni Dar nu asta ar fi problema, opiniile noastre pot fi lovite de subiectivism, important este sa-i respectzi si pe ceilaltzi, nu sa incepetzi sa-i jignitzi cum facetzi voi iar daca nu te duce capul sa-ti dai seama de asta, te invind sa parcurgi mesajele anterioare .

  16. #100
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    cica vor unii sa construiasca un fel de Downtown in centrul Timisoarei ,dar cu turnulete indiene

  17. #101
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    eu zic sa ne controlam si sa nu incepem acum sa aberam ca inca n-a ajuns Timisoara si nici Craiova supermetropole incat sa ne scoatem ochii unii la altzii cu acoperishurile aurite ale caselor si alte chestii ridicole. Sa pastram totusi decentza si omenia in mesaje si sa trecem sa vorbim DESPRE FOTBAL. Daca ai probleme D.P. ,daca ti s-a stricat aerul conditzionat si e prea cald, da telefon la mecanici nu ne jigni pe noi pe forum.Iti sugerasem o bere rece, se pare ca nu mi-ai intzeles mesajul .Pacat

  18. #102
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue nu uita ca tu ai fost primul care ai avut ceva negativ de spus despre timisoreni si nu te-am contrazis si nici nu m-am suparat in schimb tu te-ai ofticat teribil cand am spus doar ce am auzit de la o persoana ce-a vazut intr-un sat din Mehedinti.
    Faza cu Mehedintul net superior Carasului imi suna ca si Caracalul net superior Parisului. Dar ma rog daca tu crezi ca un judet cu suprafatza jumatate ca Carasul si cu turism de aprox 10% poate fi "net superior" atunci te invit sa-mi aduci ceva date. Se poate sa ma insel si as dori totusi sa vad niste cifre. Eu cunosc persoane multe din Caras care sunt la Facultati prin Timisoara si majoritatea vin de la sate si platesc in dolari apartamente in Timisoara si vin cu mashinile de acasa. M-as mira ca Mehdintul sa aiba asa ceva. Iar daca ai auzit de zona de pe valea Bistrei unde se spune ca ar locui jidanii Banatului, poate ai si auzit de ce bani au aia. In Mehedinti n-am auzit de asa ceva... numai de niste castele tiganesti pe la Strehaia. Repet, poate ma poti lamuri. Nu bat in cuie ce-am spus.

    Culmea ca eu sunt subiectivul. Cand de fapt Craiova este o bomboana de oras, Oltenia este cum am mai spus o zona hiperdezvoltata, iar toti ardelenii si banatenii au ca principal vis emigrarea in Oltenia.

    Deci tot eu sunt subiectiv. Imi pare rau dar nu cred ca mai am ce vorbi cu voi. Voi traiti in lumea vostra, un fel de autism avansat cronic. Pacat ca la unele faze chiar sunteti simpatici si nu ma abtin s-o zic cum faceti voi.
    Sa fiti iubiti!

  19. #103
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Blue arata-mi exact unde am jignit fara sa fiu jinit in prealabil si imi voi cere scuze si pe forum si prin mesaj privat daca vrei. Chestia cu bere la rece e iar o ironie ieftina dar nu o iau in seama. Berea o tin din principiu in frigider si daca nu o las chiar putin sa se incalzeasca fac diaree. Aerul conditionat acum chiar are o problema. Trebuie sa-l reumplu cu freon dar din fericire afara e destul de racoare si nu am nevoie de el. Sunt cam 68 de grade (F). Deci n-ar fi probleme din punctul asta de vedere. Problema e ca poate poate eu as fi ala subiectivul in timp ce altii sunt ultra obiectivi.

  20. #104
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    atunci incalzeste berea si inchide geamul ca ti-o fi frig vezi, de aia judeci tu asa prost, poate esti racit. Te las ca ma plictisesti
    si vrau sa ies, banuiesc ca stii ca aici este luna festivalelor.Ma duc sa vad parada portului poular, ADICA SA VAD CALUSHARII DIN OLTENIA,doar nu batura atata drum degeaba si eu sa ma cert cu tinepe aici

  21. #105
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Imi pare rau... eu nu m-am certat cu voi. Nu am fost de acord cu aberatiile voastre. Si ti le dau pe-ale tale ca pe ceilati doi nu are rost sa-i bag in seama. Nu merita efortul.

    Quote Originally Posted by Blue
    Si eu cred ca Timisoara e un oras frumos, banatenii sint OK(desi unii au nasul infundat de la vianna)
    Nu am contestat ce ai spus spre deosebire de tine care te supara orice adevar adespre Craiova. De ce oare? Nu stiu. In orice caz e prima ta jignire la adresa banatenilor intr-un dialog cu mine.

    Quote Originally Posted by Blue
    nu prea intzeleg nici de ce continui tu sa intzepi ascuns asa, ba cu Platon ,Calafat si grecii,ba cu roata etc. , il acuzi pe sorin desi el ti-a spus ca nu e suparat pe nimeni, a zis ca nu-i place sa fie comparat cu un dinamovist.
    Nu stiu daca am intelpat am vrut doar sa fac o completare in stilul vostru oltenesc. Adica voi cei care ati inventat pe homo sapiens iar capitala Imperiului Atlantis era chiar undeva in zona Craiovei. Nu a fost nici o comparatie cu un dinamovist. L-am avertizat sa se opreasca din aberatii ca va risca sa sune ca un dinamovist. E o mare diferentza. Cel putin in Banat e

    Quote Originally Posted by Blue
    In rest, imi permit sa-ti sugerez sa scoti o bere rece din frigider ,mai pune si 3 cuburi de gheatza in pahar si ai sa vezi ca esti mai intzelegator dupa aia , parol.
    Pe langa faptul ca nu m-am legat de reteta olteneasca privitor la bere cu gheatza cum a spus violentul nu tin minte sa-ti fi spus sa-ti iei calmante sau sa faci un dus cu apa rece. E diferentza de respect pentru oameni. Asta e o alta diferentza intre banateni si olteni.

    Quote Originally Posted by Blue
    UNde sa fiu deep, fusei la sapa ca doar eu sint taran nu-i asa.
    Nu am pomenit nimic de sapa, dar daca-ti palce sportul te priveste direct si personal... nu ma poate interesa pe mine. Nu stiu de ce te-ai apucat sa-mi spui, e totusi forum de fotbal nu de "sapa".

    Quote Originally Posted by Blue
    D.P. vad ca devenisi expert in pupat funduri vezi ca bancul circula in varianta spusa de Pacala,nu fii prostutz ca te prinde am vazut ca esti foarte credincios in bancuri
    Bancul asta il stiu poate de vreo 10 ani si acum abia l-am auzit in varianta olteneasca. Poate ca de suparare ca se face basca de voi ati inversat personajele. Oricum voi sunteti cele mai vestite personaje de bancuri dupa Bula. Ardelenii nici nu se pun la socoteala. De unde pupatul in fund si a fi "prostutz" nu stiu. Poate e un altgoritm mai complicat pe care inca nu l-am descoperit.

    Quote Originally Posted by Blue
    Personal ma lasa rece Timisoara si Detroitul "metropolele" tale
    Era vorba de a recunoaste frumusetea unui oras. Nu te-am intrebat unde te simti mai bine ca e normal sa te simti cel mai bine acasa la Craiova. Am dat exemplu Montreal ca mi-a placut mai mult si ca Toronto si ca Chicago si New York nicidecum ca locuiesti tu acolo. Deci fa diferentza intre oras frumos si oras natal.

    Quote Originally Posted by Blue
    Daca ai probleme D.P. ,daca ti s-a stricat aerul conditzionat si e prea cald, da telefon la mecanici nu ne jigni pe noi pe forum.Iti sugerasem o bere rece, se pare ca nu mi-ai intzeles mesajul .Pacat
    Din nou, nu ti-am spus sa mergi la doctor de olteni si nici sa-ti prepari un cocktail care sa te faca sa vorbesti mai frumos pe forum. E treaba ta ce ai de spus.

    Quote Originally Posted by Blue
    atunci incalzeste berea si inchide geamul ca ti-o fi frig vezi, de aia judeci tu asa prost, poate esti racit.
    "judeci prost" adica daca omul are o parerea diferita de a ta judeca prost. Deci daca in parlament se stabileste ca judetul Caras Severin e in Banat jumatate din credulii olteni considera ca Parlamentul judeca prost.


    Se vede clar ca va supara multe chestii reale sau poate sunteti pur si simplu jenati de faptul ca ele exista. Dar nu stiu de ce incercati sa fugiti de realitate? Ar trebui sa va mandriti asa cum stiti voi de ea. De ce ati ascunde-o? Ma rog, treaba voastra.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •