View Poll Results: Care este cea mai tare galerie romaneasca?

Voters
1630. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    235 14.42%
  • Poli Timisoara

    295 18.10%
  • Rapid

    176 10.80%
  • Steaua

    393 24.11%
  • U Craiova

    232 14.23%
  • alta (mentionati)

    299 18.34%
Page 4 of 598 FirstFirst ... 234561454104504 ... LastLast
Results 64 to 84 of 12552

Thread: Cea mai tare galerie romaneasca

  1. #64
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Na ca au ajuns oltenii sa incerce sa ne bage sub radical. Intr-adevar subiectul incepe sa fie interesant, sunt curios pana unde-i duce imaginatia. Pacala, dar tu de Tandala n-ai auzit? Ti se potrivea mult mai bine.

  2. #65
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Am auzit de Tandala, facui cunostinta cu tine pe forum. Te-ai bagat singur sub radical cu fudulia ta stupida. Respecta si vei fi respectat, jigneste si vei fi jignit. Galeria voastra e draguta si interesanta,numai ca de 40 de ani sintem mai buni ca voi.

  3. #66
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ce-i pacala, toti prietenii tai au fugit in vest la Timisara iar tu de suparare c-ai ramas acas' fierbi acum? Las ca vine si vremea ta. Pana atunci stai linistit si nu mai abera ca parca vad ca intr-o zi te muti la Timisoara si te apuci sa faci bascalie de craioveni cu Jiul lor.

    Uite aici Pacala cum arata vestul pentru tine. http://www.apa.scriptmania.com/photo2.html

    Poate intr-o zi iti faci si pasaport.

  4. #67
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Am multi prieteni printre suporterii timisoreni ,cred ca mai multi decat ai tu
    esti prea trist pentru a avea prieteni, prea fudul pentru a fi inteligent si prea slab pentru a recunoaste ca avem o galerie superioara,despre asta vorbeam.
    Timisoara este un oras frumos dar si Craiova este la fel de frumos si n-am mai facut atatea valuri ca tine. Jignesti gratuit

  5. #68
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Aha, eu jignesc gratuit si tot eu am inceput. Bravo. Stii ceva. Nu trebuie sa tii minte ce-ai scris ajunge sa revizuiesti chiar pe acest forum si vei vedea cine a inceput cu shtourile si chiar cine le-a intretinut. Nu uita ca la primul tau atac ti-am raspuns cat se poate de frumos ca m-am gandit ca poate nu ai intentii rele cum reiese din mesaj. Se pare ca m-am inselat. Oricum, sa fii iubit si nu paria ca n-am eu prieteni destui ca n-ai de unde sa stii. Sunt iar discutii unde e indicat sa stai pe dinafara. E ca si cum ti-as spune ca am mai multi veri ca tine. Sau ca din cei patru bunici eu au mai multi supravietuitoti ca tine. Sunt chestii personale. In Banat rufele nu se spala in strada.
    Behave

  6. #69
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    tu ai inceput ,n-aveam motiv sa fac misto ,nu mai vorbisem cu tine pana ieri si nici dinamovist nu esti desi semeni . Nu stiu ce chestii sau probleme personale grave ai iar eu fac pacate, chinuindu-te.Te certi de ieri fara intrerupere cu toata lumea, te las in plata Domnului. Asi glumi in continuare pe seama ta dar mi-ai starnit compasiunea.Poate altadata cand nu vei mai fi asa cazut.

  7. #70
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    Timisoara este un oras frumos dar si Craiova este la fel de frumos si n-am mai facut atatea valuri ca tine. Jignesti gratuit
    Mai baiatule, tu ai fost in Timisoara? Ca eu am fost la Craiova.

  8. #71
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    le-am vazut pe amandoua, sint la fel de frumoase si perfect comparabile, fiecare cu lucrurile lui frumoase. Opreste-te ,ca te vei certa cu foarte multi nu inteleg de ce vrei asta si nici ce vrei sa demonstrezi

  9. #72
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Nu ma cert cu nimeni ca n-are rost dar obser ceva foarte ciudat. De cand ma stiu am intalnit cu totul altfel de olteni in viatza ca cei de pe forum. Am prieteni olteni aici care gandesc total diferit de voi forumistii. Aproape toti oltenii pe care i-am intalnit direct fie ca mergeam pe munte sau veneam de la mare si erau si ei la o tigara pe culoar in tren mi-au spus ca nu se poate compara Craiova cu Timisoara. Si tine cont, nu am pus intrebarea "Ce parerea ai despre Timisoara?". Ei doar m-au intrebat de unde sunt si ei si-au dat cu parerea neintrebati. La fel aici, am un prieten f bun e din Craiova dar el zice ca-i nascut undeva la Barca (Birca nu Barcelona) are 43 de ani si imi povesteste de anii tineretii cum visa sa ajunga din liceu in Timisoara si ce scandaluri a avut pe tema asta cu taica-su ca nu l-a lasat.
    Am avut o impresie total diferita de oltenii din bancurile oltenesti pe care le-am atribuit doar locuitorilor din mediile rurale oltenesti nicidecum orasenilor, in schimb, de cand am intrat pe aceste forumuri am realizat ca s-ar putea totusi sa ma insel. Toamna trecuta un oltean pe forumul prosportului spunea ca judetul Caras-Severin e in Oltenia. Daca mergi cu trenul vei vedea diferentza dintre casele din Caras Severin si cele de prin Mehedinti. Vezi imediat ca ai trecut in alta regiune. Total diferita. La sate in oltenia nu am fost si sincer, fara nici un misto mi-a povestit cineva ce-a vazut intr-o curte intr-un sat din Mehedinti si m-am speriat... si ca sa bage si mai tare spaima in mine mi-a spus in final ca ala era cel mai bogat om din sat.
    Mai spunea unu pe-aici ca si in Banat sunt case din chirpici. As vrea sa-l rog sa ma duca si pe mine sa le vad. De obicei in Banat la sate vad antenele parabolice in curte unde e si tractorul si mercedesul. Si nu sunt putini aia si nici nu exagerez ca tine cu Jiul navigabil.

  10. #73
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    si-au batut joc de tine cine ti-au impuiat capul cu prosti,esti tipul care traieste intr-o lume imaginara, in Mehedinti lumea este mult mai bogata decat in Caras, numai traficul pe clisura cati bani le-a adus mehedintenilor. prima data cand am vazut satele din Caras am izucnit in ras si am intrebat daca astia sint banatenii aia de se cred fruncea
    In bancuri an centura neagra , cu exceptia citorva pline de venin, bancurile cu olteni sau fost facute de olteni sa glumim intre noi. Unii fraierii din alte parti au preluat bancurile si le-au dat un sens peiorativ crezand ca asa par mai inteligenti. E usor sa copiezi sau sa repeti ca papagalul , dar vorba aia
    prostul nu e prost destul pana nu e si fudul.Ai ajuns sa crezi bancuri dar numai la cei de la tara Sa nu ti se murareasca Mercedesul din curtea ta de banaten.Nu stiu de ce ai mai plecat in Detroit daca e asa raiul pamantului in banatul tau. Ai adus un munte de jigniri si minciuni din motive numai de tine stiute. La urma urmelor, ce vrei de la noi?

  11. #74
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    Esti un munte de prostie si mitocanie .Din citi banateni am cunosc, toti sint oameni ca lumea ,respectuosi , calmi si prietenosi .Tu faci de ras pe toti banatenii ,nici nu mai vorbesc de aia din Timisoara.

  12. #75
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Lasa-l in pace Pacala , omul are probleme existentiale si tu nu arati nici un pic de compasiune pentru el. El asta urmareste, sa se razbune pe altii pentru neimplinirile lui. Poate e somer prin Detroit si nemultumit de viata ,si-a creeat in cap o imagine idilica a locului sau natal care sa-l ajute sa treaca peste moment. Asa ca incurajeaza-l, spune-i ca Banatul si Timisoara sint cele mai frumoase si mai prospere locuri de pe pamant. Oamenii necajiti au nevoie de iluzii
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #76
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pacala
    Esti un munte de prostie si mitocanie .Din citi banateni am cunosc, toti sint oameni ca lumea ,respectuosi , calmi si prietenosi .Tu faci de ras pe toti banatenii ,nici nu mai vorbesc de aia din Timisoara.
    Uite cine vorbeshte!

    Sincer Pacala, la faza asta tu ai fost mitocanul.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  14. #77
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    dar tu cum ai fost?
    calm,ca vin vremuri grele 8)
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  15. #78
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    de ce nu va potoliti voi si ne atacati tocmai pe noi
    sinteti prea nervosi :shit: :shit: :shit:
    jubileaza dusmanii :x
    nu e bine deloc /nope/
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  16. #79
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Ba fratilor da' voi chiar ca sunteti "narozi" vorba lui Nea Marin. Eu v-am spus din ce-am trait eu si din ce-am auzit de la prietenii mei. Pacala, iar stii cati prieteni am si ce le poate capu' mai bine ca mine?... Si cica eu jignesc.

    Sunt curios unde-i Blue sa-l aud acum cu ce isi mai apara bravii lui olteni, ca vad ca ati dat-o-n bara de data asta.

  17. #80
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin
    dar tu cum ai fost?
    calm,ca vin vremuri grele
    Ca de exemplu?

    Quote Originally Posted by Sorin
    de ce nu va potoliti voi si ne atacati tocmai pe noi
    sinteti prea nervosi
    jubileaza dusmanii
    Eu zic ca deocamdata noi suntem in defensiva. V-a picat prost faza cu regionalizarea shi aia cu fenomenul ultras shi de atunci tot ne atacatzi. Acum intzeleg eu de ce are PRM-ul asha rezultate in Oltenia.

    Quote Originally Posted by Deep Purple
    Sunt curios unde-i Blue sa-l aud acum cu ce isi mai apara bravii lui olteni, ca vad ca ati dat-o-n bara de data asta.
    Cu ironii shi cu rastalmaciri. Ai observat ca Blue, cand nu mai are argumente, trece la poante shi la caterinca.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  18. #81
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    mah violentule, ai reusit in doar citeva zile sa intrii in clinciuri cu toti, cu Inter,cu mine cu Sorin,Pacala si ceilalti , chiar nu stiu cu care dintre noi nu te-ai contrat.Ne-ai facut caracterizari globale si individuale la totzi, te facushi al dracu,de cand esti tu judecator aici ?
    Ce te rupi atat in figuri pe aici? Mai vrei sa te si aprobam?
    Ai vazut ca nici nu ti-am mai raspuns,am zis sa te las in nebunia ta.
    Am vazut ca tot comentezi pe marginea vorbelor mele.Ce nu-ti convenea din ce-am spus aseara? tu nu vezi mah, ca nu pricepi nimic si te prinzi in reluare de tot ce se vorbeste pe aici. Nu te mai lua de persoana mea si nici de olteni, vezi-tzi de republica din spatele casei tale si scuteste-ne de talentele tale de prost gust, jignirile de tot felul ca iti spun eu ca nu e mare lucru de capul tau. Ia uite ce de ifose are in cap nea gard ghimpat.Pe viitor sa ma scutesti.

    P.S.: Pacala ,ce faci domne.Mai multe bancuri Esti tare

  19. #82
    Banned Blue's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    1,222
    Reputatie
    0
    UNde sa fiu deep, fusei la sapa ca doar eu sint taran nu-i asa.
    E bine totusi ca am aflat ce gandesti .Mai bine mai tarziu decat niciodata . Pe viitor sa evitzi discutziile cu mine

    Nu ma apuc sa-ti explic prea mult care e diferentza dintre Mehedintzi si Caras .Practic m-ai jignit personal,in Mehedinti am majoritatea rudelor, acolo am originile iar Carasul este net inferior din toate punctele de vedere.

    Cit despre acea discutzie de pe forumul Prosport, cel care ti-a spus chestia aia este un student care este liberul gruparii oltenilor din Regie, a facut-o tocmai ca sa te dispere si sa te bizaie,am incercat sa-ti explic tot pe un ton glumetz, am reluat un pic discutzia aici la un moment dat dar se pare ca pricepi greu sau nu pricepi.NU vreau sa-ti spun mai multe pentru ca nu vreau sa te jignesc.Am fost totusi amici virtual si n-are rost. Considera ca am incheiat discutziile.

  20. #83
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blue
    UNde sa fiu deep, fusei la sapa ca doar eu sint taran nu-i asa.
    E bine totusi ca am aflat ce gandesti .Mai bine mai tarziu decat niciodata . Pe viitor sa evitzi discutziile cu mine
    Deci nici tu n-ai inteles ca povestile sunt din ce-am auzit nu din ce-am vazut sau inventat? Singurul loc pe care l-am vizitat in Mehedinti e orasul Turnu Severin care e intr-adevar poate cel mai frumos loc oltenesc (daca e 100% oltenesc). In rest ce pot sa-ti spun iti dau adresa sau telefonul celor care mi-au povestit si poti sa-i si injuri ca te-au jignit personal. Spre deosebire de tine eu am rude si in Maramures dar daca-s in urma la unele capitole le-o si spun in fatza. Tu insa preferi sa-i vezi inventatorii bombei nucleare pe cei din Mehedinti doar ca ti-s rude?

    Quote Originally Posted by Blue
    Cit despre acea discutzie de pe forumul Prosport, cel care ti-a spus chestia aia este un student care este liberul gruparii oltenilor din Regie, a facut-o tocmai ca sa te dispere si sa te bizaie,
    Se intampla inainte de-a veni tu pe forumul prosportului si nu discuta cu mine inainte. Deci nu cred ca era sigur ca va veni pe forum unu care merita biziait. In orice caz, m-am distrat copios alturi de un molodovean parca care se ruga de voi sa nu-i luati Botosaniul . Omul mi-a argumentat ca sunt multi fani ai Universitatii la Rasita si de aia s-ar parea ca ar fi si ei olteni. Eu cred ca si-a biziait un pic firma la faza asta nicidecum pe mine.

    Imi place de tine Blue esti de-un subiectivism iesit din comun. Nu te credeam chiar asa. Faptul ca aia sunt oltenii tai au dreptul sa se ia de chestii personale de genul "nu mai ai bani de net" sau "de unde tastezi, furi accesul de pe stalp" si alte faze de genul asta bagate de Pacala ca sa para mai interesat. Adica acelashi tipuri de vome pe care un om le baga din lipsa de imaginatie si informatie. Tipic mitic. Sa fiti voi sanatosi. Daca atat puteti... :?

  21. #84
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Nu v-am facut pe nici unul in voi tzaran dar vad ca ati sarit in sus cum ca v-as fi spus asta. Poate stiti voi ceva ce eu nu stiu ca altfel nu-mi explic. In orice caz, a fi adevarat tzaran e o mandrie. Eu imi imaginez tzaranul roman un om muncitor si modest. Dar se pare ca voi intrepretati si altceva si o mai si faceti fara sa fie cazul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •