View Poll Results: Care este cea mai tare galerie romaneasca?

Voters
1630. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    235 14.42%
  • Poli Timisoara

    295 18.10%
  • Rapid

    176 10.80%
  • Steaua

    393 24.11%
  • U Craiova

    232 14.23%
  • alta (mentionati)

    299 18.34%
Page 2 of 598 FirstFirst 12341252102502 ... LastLast
Results 22 to 42 of 12552

Thread: Cea mai tare galerie romaneasca

  1. #22
    manager Albastreata's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    315
    Reputatie
    1

    ?

    :thinking: Sincer sa fiu si galeriile sunt tot pe masura fotbalului practicat in campionatul romanesc ! Pai ca sa spun ca imi place o galerie, ea ar trebui sa se manifeste macar la nivelul uneia din Turcia: adica sa-si sustina echipa constant, la un nivel de civilizatie care sa permita accesul la manifestarea SPORTIVA si minorilor si reprezentantelor sexului frumos. Sa stie sa aprecieze efortul, daruirea, spectacolul, nu doar rezultatul ! Si iar ajungem sa cautam originile raului: campionatul jalnic datorita coruptiei, care vine de la lipsa banilor care ne arata ca situatia economica a tarii e mentinuta la limita inferioara de clica politica...etc. etc.
    (A)

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    si eu tot Craiova

  3. #24
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    Commando Viola Ultra Curva Sud

  4. #25
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    C.V.U.C.S.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  5. #26
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Frumos viole(n)t!!!!! Imi place cum ai scris!!!! Se vede ca esti suporter
    de-al lui POLI AEK!!!!!!

  6. #27
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Sa intzeleg, Dragos, ca ai revenit la sentimente mai bune fatza de Poli?
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  7. #28
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Știi de ce nu îmi place Poli? Din cauza unor jucători!!!! Am încheiat discuția. Nu mă întreba ce jucători și de ce!!!!!!!

  8. #29
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Tu crezi ca noua ne plac toti jucatorii din echipa noastra? Pana si pupatorii-n-curatorii aia de dinamovisti au ajuns sa-l huiduie pe Danciulescu. Deci pana si ei care primeau orice timisorean sau craiovean in echipa fara sa se uite de unde vine, au ajuns sa-l urasca pe unu de-al lor.

  9. #30
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Ai dreptate deep purple!!!!!

  10. #31
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Quote Originally Posted by Hoffa
    Inainte de 89 singurele galerii care faceau deplasari in numar mare erau Universitatea Craiova si la scara mai mica rapidistii.Ceilalti se deplasau cel mult prin vecini sau la cite o finlala de cupa Romaniei
    Asa ca tot Blue Lions este peste toti. Pe mine nu ma intereseaza aceste grupari, ma asez unde gasesc loc, am fost in multe deplasari si inainte si dupa 89 inclusiv la cele doua finale de cupa cu timisorenii si vreau sa va spun ca am fost de 4,5 ori mai numerosi ca voi si mai bine inzestrati cu steaguri, instrumente de facut zgomot,fulare,confetii
    Eu vorbeam de fenomenul ultra, nu de 23 august.
    Ce vrei sa spui timisorene?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Bravo!Suntetzi tari!Da' cel mai mare motiv de satisfactie al meu este ca,intrand pe linkul dat de unul din voi,cand am dat sa vad poze de la un meci Craiova-Dinamo(de cupa) m-a dus pe un site de unde mi-am downloadat niste SUPER MARFA de desktopuri! Doamne ce misto mai sunt.
    Merci mult pacala!Forza Dinamo!
    Cat despre galerii,eu cred ca Dinamo are clar in toata tara mai multi suporteri decat orice alta echipa,cu exceptia Stelei.Faptul ca galeria lui Dinamo nueste de fiecare data asa de numeroasa dupa cati dinamovisti sunt,este din cauza ca echipa nu se ridica la standardele cu care i-a obisnuit odinioara pe suporteri.Sa nu iutam ca inainte de revolutie la un meci Dinamo-Steaua veneau 70 000 oameni in nr egal de fiecare parte.
    Diferenta dintre suporerii dinamovisti si cei olteni este si de mentalitate si orgoliu.Voi sunteti f multumiti si daca aveti o echipa cum e cea de acum,la noi insa nu e asa.Avem standardele mai ridicate.E ca si la femei.Unu poate fi f multumit cu o tipa pe care altul n-ar da nici scuipatul.
    Iar daca Dinamo ar avea echipa asa cum ar vrea suporterii cu siguranta ca v-ar da ceatza la toate capitolele.Asa nu va domina decat in anumite privinte(destul de multe)

  12. #33
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Shield
    eu cred ca Dinamo are clar in toata tara mai multi suporteri decat orice alta echipa,cu exceptia Stelei.Faptul ca galeria lui Dinamo nueste de fiecare data asa de numeroasa dupa cati dinamovisti sunt,este din cauza ca echipa nu se ridica la standardele cu care i-a obisnuit odinioara pe suporteri.Sa nu iutam ca inainte de revolutie la un meci Dinamo-Steaua veneau 70 000 oameni in nr egal de fiecare parte.
    Asta crezi tu dar este o iluzie jalnica. Dinamo n-a avut niciodata si nici nu va avea vreodata o galerie adevarata.Stadionul vostru a fost intotdeauna aproape gol. Aia pe care te bazezi tu sint de fapt neutri, care spun la intamplare una din echipele departamentale pentru ca li s-au oferit de la guvern niste titluri.Daca doi ani la rand nu mai aveti performante nici nu mai existati in topuri iar la stadion veti avea suporteri mai putin ca sportul.Nu confunda amatorii de fotbal cu suporterii,printre cei 70 000 as fi fost si eu numai ca sa vad un meci de fotbal intr-o tara in care toti jucatorii echipei nationale fusesera luati cu arcanul la doua echipe si nu se mai faceau nici transmisii tv de la meciurile din campionatul intern. Esti copil

    Quote Originally Posted by Shield
    Diferenta dintre suporerii dinamovisti si cei olteni este si de mentalitate si orgoliu.Voi sunteti f multumiti si daca aveti o echipa cum e cea de acum,la noi insa nu e asa.Avem standardele mai ridicate.E ca si la femei.Unu poate fi f multumit cu o tipa pe care altul n-ar da nici scuipatul.
    Iar daca Dinamo ar avea echipa asa cum ar vrea suporterii cu siguranta ca v-ar da ceatza la toate capitolele
    Ai dreptate ,diferenta intre noi este ca voi n-ati avut niciodata mentalitate ,orgoliu .Ultimele evenimente au demonstrat-o inca o data daca mai era nevoie.Voi sinteti linga echipa numai pentru ca are multe titluri luate cu japca. Nu v-a interesat niciodata fotbalul adevarat ,n-aveti un sistem de valori si un standard dupa care sa va ghidati. Nici macar nu intelegi sensul acestor termeni. O echipa se incurajeaza si cand ia titlul si cand retrogradeaza, permanent, fara oboseala si cu mandria ca ti-ai facut datoria fata de dragostea ta.Asta nu veti intelege voi niciodata ,numai faptul ca ai pomenit despre mentalitate si orgoliu dovedeste ca habar n-ai ce inseamna macar.E absolut imposibil ca voi sa fiti vreodata superiori noua.E absurd,poate la sfarsitul lumii .
    Despre femei te rog sa nu vorbesti decat atunci cand vei avea si tu una si vei sti unde este situata "buba"
    Ce, sint strugurii cam acrii la tine?
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  13. #34
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Pt Sorin.

    Vorbeam de momentul de dupa revolutzie, cand galeriile romaneshti s-au mutat la peluza (din acest punct de vedere CVUCS e prima), cand au inceput sa semene cu tifoseriile din vest (coregrafii, organizare)

    Prin anii la care facea referire Hoffa, galeriile aveau o alta forma (tribuna, trompete, fulare croshetate de bunica, mingi de ping pong arse, etc.)
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  14. #35
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    stiu ca voi dupa revolutie ati mai scos si voi capul un pic din cand in cand
    dar la Craiova a fost si inainte de 89 atmosfera de foarte multe ori chiar peste ce era in occident.Nu se poate sa nu fi vazut si tu macar la tv ce atmosfera era la Craiova la marile derbiuri i la meciurile din cupele europene, galeria Craiovei a fost prima care folosea petardele in Romania, si cred si acum ca era mai frumos cu petardele decat cu fumigene si torte.
    Doar cartoanele nu existau dar cred ca atmosfera era oricum peste. Mai aveti mult pana sa ne ajungeti.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  15. #36
    junior
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    52
    Reputatie
    1
    Galeria Craiovei este peste toate celelalte galerii adunate la un loc. Orice discutie pe tema asta nu-si are rostul

  16. #37
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Nu te poti pune cu oltenii Daca erati asa avansati in toate de ce ati umplut Timisoara de voi ca eu n-am auzit de nici un timisorean sa-si caute un trai mai bun in Craiova? Ca veni vorba de galerii Sorine, ce-i asa greu sa accepti ca Poli a avut prima grupare de ultras din tzara si imi amintesc cum la meciul cu Atletico Madrid din toamna lui '90 CVUCS a stat la peluza. Tu vad ca esti in stare sa-mi aduci documente falisificate si poze alb negru trucate sa-mi demostrezi ca ati fost primii la asa ceva si nu m-ar mira sa va vad pe multi ca va faceti 5-6 conturi pe-aici sa va votati galeria ca fiind cea mai tare.
    Mai usor ca nu-i asa mare branza un asemenea poll. Sunt sigur ca fiecare isi voteaza gruparea din care face parte. Adica pana si un dinamovist va crede ca cea mai tare galerie este trupa aia de soimii patriei din groapa lor de 3 trepte.
    Nu stiam ca oltenii sunt asa mandrii de ei. Stiam ca sunt, dar nu chiar asa.

  17. #38
    Merseysider viole(n)t's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara, Banat
    Posts
    1,336
    Reputatie
    1
    Sorin, shi Poli a avut o galerie formidabila in anii 70. Trofeul Petschovchi itzi spune ceva?

    E drept, a urmat o perioada mai seaca in anii 80.

    Dar...dupa 1990, fenomenul ultras s-a nascut la Timishoara. Sursa de inspiratzie cred ca au fost galeriile din fosta Iugoslavie, care erau cu 10 ani inaintea celor autohtone.

    Din cate cunosc eu, deshi s-ar putea sa ma inshel, Craiova a imbratzishat mult mai tarziu acest fenomen.
    Ceea ce nu inseamna ca nu aveatzi un public frumos. Dar NU ultrashi.
    Chiar imi amintesc un meci cu scantei de prin 91/92 (Poli-Craiova 0-2). Eram pushti shi am stat langa olteni. Galeria voastra a fost destul de numeroasa, insa era dupa modelul vechi. Nu arata ca o tifoserie moderna.
    [size=2][b][color=PURPLE]I AM NOT YOUNG ENOUGH[/color][/b][/size][size=2][b][color=purple] TO KNOW EVERYTHING. [/color][/b][/size]

  18. #39
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by deep purple
    Nu te poti pune cu oltenii Daca erati asa avansati in toate de ce ati umplut Timisoara de voi ca eu n-am auzit de nici un timisorean sa-si caute un trai mai bun in Craiova?
    Influenta austriaca a fost pozitiva pe undeva, cea turceasca negativa. Dar tu sau banatenii tai n-ai absolut nici un merit in asta. Pana la urma vorbim doar de persoane cu calitatile si defectele lor.Atat,nimic in plus

    Quote Originally Posted by deep purple
    Ca veni vorba de galerii Sorine, ce-i asa greu sa accepti ca Poli a avut prima grupare de ultras din tzara si imi amintesc cum la meciul cu Atletico Madrid din toamna lui '90 CVUCS a stat la peluza. Tu vad ca esti in stare sa-mi aduci documente falisificate si poze alb negru trucate sa-mi demostrezi ca ati fost primii la asa ceva si nu m-ar mira sa va vad pe multi ca va faceti 5-6 conturi pe-aici sa va votati galeria ca fiind cea mai tare.
    Daca n-ai vazut macar la tv ,marile meciuri europene ale Craiovei din anii 80 si derbiurile din 90 inseamna ca esti prea copil sau prea in afara fotbalului si atunci de ce mai discutam?Alea nu sint falsuri,le-a vazut o tara intraga.Credeti ca locul ultrasilor e doar la peluza? La Craiova ,galeria ocupa tot stadionul, la acea peluza sint un anumit numar de grupari, poate nu cele mai importante
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  19. #40
    Atlant Sorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Sorin, shi Poli a avut o galerie formidabila in anii 70. Trofeul Petschovchi itzi spune ceva?

    E drept, a urmat o perioada mai seaca in anii 80.

    Dar...dupa 1990, fenomenul ultras s-a nascut la Timishoara. Sursa de inspiratzie cred ca au fost galeriile din fosta Iugoslavie, care erau cu 10 ani inaintea celor autohtone.

    Din cate cunosc eu, deshi s-ar putea sa ma inshel, Craiova a imbratzishat mult mai tarziu acest fenomen.
    Ceea ce nu inseamna ca nu aveatzi un public frumos. Dar NU ultrashi.
    Chiar imi amintesc un meci cu scantei de prin 91/92 (Poli-Craiova 0-2). Eram pushti shi am stat langa olteni. Galeria voastra a fost destul de numeroasa, insa era dupa modelul vechi. Nu arata ca o tifoserie moderna.
    Prima editie a trofeului Petschovchi a fost luat de galeria Craiovei, asta in cazul in care nu stiai, atunci a fost maxima po****ritate a competitiei.
    Faptul ca nu se aseza galeria la peluza si nu folosea cartoane nu inseamna ca era o atmosfera de "23 august" ,nu lua la misto o galerie care a fost intotdeauna peste a voastra.Foloseste cu grija cuvintele, arunci cu ele foarte usor.Altii n-o fac.
    Acest stil oarecum nou, nu neaparat tare, cu peluza, nu este ideea noastra.Din cite stiu Poli si FARUL isi disputa intaietatea. Insa in acesti 40 de ani de cand Craiova este in prima divizie ,cred ca atmosfera tribunelor nu a fost nicaieri ca la Craiova. Si indraznesc sa spun si eu ce spun si altii. Nu ne comparam cu galeriile din Romania, nu cred ca inseamna mare lucru. Sint unul dintre cei care cred ca sintem cea mai tare galerie din
    Europa de est.Noi am dovedit-o in meciurile cu Hajduk Split,Galatasaaray Istambul si Olympiakos Pireu. S-o demonstreze si altii daca pot.
    Romani prin nastere, olteni prin gratie divina

  20. #41
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Sorine, crede-ma ca sunt cat de cat la curent cu fotbalul. Vad ce te-ai iritat prea repede si n-am avut intentia asta. Nu e cazul sa te aprinzi in asa hal ca suni ca un dinamovist. Era vorba de prima grupare ultra si nu ai vrut sa recunosti apoi ca ai adus aminte de galerie pe intreg stadionul pot sa spun ca prima coregrafie consemnata pana si de ziarele mitice a fost inregistrata in tzara noastra luna trecuta la Timisoara in meciul cu Buzau. Crede-ma ca daca revenea Atletico sau Realul pe Dan Paltinisan era mai mult de-atat. Ce e asa de greu sa recunosti superioritatea altora la unele capitole?
    Influientza austrica a avut un rol important intr-adevar dar vreau sa te intreb pe tine de ce au pus iluminat electric stradal austriecii in Timisoara inaintea Vienei. Ca meseriashii de la Bucuresti au facut spume la gura dupa revolutie cand au aflat ca la Timisoara sunt centrale telefonice digitale si telefoane publice cu cartela in timp ce ei tot dadeau pumni la alea cu 25 de bani, apoi s-au mai umflat o tura cand a descoperit sistemul de parcare Tel-Park existent in Timisoara. Apropo, ultimele exemple nu au nimic de-a face cu austriecii.
    Mie imi place de voi ca sunteti mandrii de locul de origine si stiti sa-l aparati dar nu exagerati uneori si nu atacati pe altii in dorintza de-a va situa deasupra. La faza asta nu aveti argumente. Cum v-am spus... Timisoara e plina de olteni in timp ce in Craiova n-am auzit de timisoreni.

  21. #42
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    nu esti deloc fairplay timisorene. Daca esti cunoscator in ale fotbalului si galeriilor telefoneaza unuia din sefii galeriei voastre si intreba-l .
    La Craiova de foarte multe ori tot stadionul a fost o galerie dar bucurestenii au tacut malc.Sefii vostri au fost invitati special la Craiova la meciul cu Dinamo sa vada cum se face. La meciul cu Dinamo, coregrafia a cuprins toata tribuna a doua, peluza sud si partea sudica a tribunei 1, la tribuna oficiala a fost Barza si au avut steaguri. La peluza nord, galeria dinamovista a fost incadrata intr-o parte de gruparea din Motru spre tribuna 2 si de cei din Valcea spre tribuna 1 care aveau alte scopuri decat sa poarte cartoane Stadionul a strigat ca unul .Am aflat ca dupa asta ati facut si voi ceva frumos.Felicitari ,pozele de la acel meci si altele se pot vedea la una din adresele date de suporterii Craiovei chiar aici.

    Oltenii se duc doar in Bucuresti si Timisoara, foarte rar in alte parti din tara.sinteti putini, noi sintem multi. Am ajutat sa mearga lucrurile, nu distrus ca altii ,la fotbal R.Stancu e cel mai bun fotbalist de la voi ,
    Vlaicu a fost unul dintre simbolurile Timisoarei.Nu cred ca sinteti superiori ca oameni pentru ca noi venim la voi .Poate e chiar invers

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •