View Poll Results: Cine castiga C.M.?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Serbia

    7 16.28%
  • Argentina

    1 2.33%
  • USA

    19 44.19%
  • Grecia

    2 4.65%
  • Turcia

    3 6.98%
  • Rusia

    1 2.33%
  • Spania

    10 23.26%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 174 of 174

Thread: Campionatul Mondial de Baschet 2010 - Turcia

  1. #169
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    meh. shit happens ... so to speak.
    mi s-a intimplat si mie, in general la meciuri live dar uneori si la tv. cind vezi meciul live nu-ti dai seama care cite p a marcat si mai pierzi sirul. de ex cind l-am vazut pe deng live a marcat 20+ p si eu aveam impresia ca are fo 9p . si le-a marcat sub nasu meu, la max 10m de mine.

    la tv mai greu sa se intimple asta pt ca afiseaza aia permanent stats si mai zic si comentatorii, dar daca te uiti cu coada ochiului si eventual pe mute, e posibil sa nu-ti dai seama de asta. mai ales daca transmisia nu e ca la americani, full de stats.

    de asta ca sa evaluezi un jucator nu ajunge sa il urmaresti jucind, fara sa te uiti la stats - motiv pt care ma uit strimb la aia care au pretentia ca stats sunt inutile. stats si vazutul meciului sunt amindoua necesare.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #170
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    N-am votat dar as fi votat Serbia, si as fi votat subiectiv. Pacat de dezordinea din mintea lui Teodosic. A fost genial la unele faze si moron la altele. Si Krstic daca-l avea pe dezamagirea tuturor draftatilor langa el (Milicic) poate aveau o sansa in plus. Nu mi-a placut echipa americana pentru ca mi se parea prea plina de sg/sf cu un pf si un c care nu au jucat niciodata impreuna pe teren.

    @caseta - Dream Team sunt Dream Team si nu pot fi comparati cu nimeni, nici macar cu cei care au castigat la Beijing sau cei care conduceau Rusia cu 73 de puncte la pauza. Probabil ca sunt cea mai buna echipa de baschet din toate timpurile. Nu-s cel mai bun exemplu de dat cand vrei sa faci diferentieri intre oameni cu opinii si hateri.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  3. #171
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    meh. shit happens ... so to speak.
    mi s-a intimplat si mie, in general la meciuri live dar uneori si la tv. cind vezi meciul live nu-ti dai seama care cite p a marcat si mai pierzi sirul. de ex cind l-am vazut pe deng live a marcat 20+ p si eu aveam impresia ca are fo 9p . si le-a marcat sub nasu meu, la max 10m de mine.
    nu cred ca a fost cazul la el. probabil ca le-a vazut fix pe alea in care a jucat prost.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    de asta ca sa evaluezi un jucator nu ajunge sa il urmaresti jucind, fara sa te uiti la stats - motiv pt care ma uit strimb la aia care au pretentia ca stats sunt inutile. stats si vazutul meciului sunt amindoua necesare.
    true but.... si eu ma uit stramb la aia care zic ca stats+highlights sunt de ajuns.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  4. #172
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    @Kobe24: da, ai dreptate . chiar m-am mirat cand am auzit cum zicea caseta de 3pt shooting.

  5. #173
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    @caseta - Dream Team sunt Dream Team si nu pot fi comparati cu nimeni, nici macar cu cei care au castigat la Beijing sau cei care conduceau Rusia cu 73 de puncte la pauza. Probabil ca sunt cea mai buna echipa de baschet din toate timpurile. Nu-s cel mai bun exemplu de dat cand vrei sa faci diferentieri intre oameni cu opinii si hateri.
    tocmai asta era ideea. daca s-au jucat meciurile atunci, nu e ca si cum acum cine zice ca americanii sunt cei mai buni sustine ca nu ar trebui sa se mai joace meciurile.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #174
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by za_horse View Post
    @caseta - Dream Team sunt Dream Team si nu pot fi comparati cu nimeni, nici macar cu cei care au castigat la Beijing sau cei care conduceau Rusia cu 73 de puncte la pauza. Probabil ca sunt cea mai buna echipa de baschet din toate timpurile. Nu-s cel mai bun exemplu de dat cand vrei sa faci diferentieri intre oameni cu opinii si hateri.

    ba pot fi comparati;
    cel putin cu aia din '96 sigur pot fi comparati. au fost mai buni ca aia...dar se pot face comparatii fara probleme.
    echipa din '96 a avut C muuult mai buni spre exemplu.

    eu as spune ca ar fi putea fi comparata si cu echipa de la beijing.
    92>96>08 dupa mine.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •