View Poll Results: Cine castiga C.M.?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Serbia

    7 16.28%
  • Argentina

    1 2.33%
  • USA

    19 44.19%
  • Grecia

    2 4.65%
  • Turcia

    3 6.98%
  • Rusia

    1 2.33%
  • Spania

    10 23.26%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 174

Thread: Campionatul Mondial de Baschet 2010 - Turcia

  1. #64
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    shit.....de ce au trebuit sa puna cele mai interesante 2 meciuri ale zilei la aceeasi ora?
    Last edited by HouRock; 31st August 2010 at 17:09.

  2. #65
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    Sau tot pe http://www.solarisport.page.tl iti faci cont pe Bet365 apasand pe Join si apoi dupa ce ti-ai facut gratis contul introduci username si password si vezi in playerul din imagine toate partidele de la mondial si nu numai in limba engleza!

    http://i35.tinypic.com/8wxjt4.jpg

    http://i35.tinypic.com/vdikj5.jpg
    Last edited by solaris; 31st August 2010 at 17:38.

  3. #66
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    1. tot n-am incredere in capacitatea lui coach K de a se apara la o echipa care joaca bine pick&roll, insa presiunea defensiva pe G's s-ar putea sa compenseze asta.
    2. ar trebui sa dea de o echipa cu cel putin 1 PG bun + un big man atletic + shooters, dar sincer nu cunosc restul echipelor suficient de bine ca sa-mi dau seama daca e vreuna care are toate astea. are careva vreo idee ?

    3. la US love e more than just the token white guy. dude can rebound. pacat de el ca joaca la wolves. cam la fel cu iguodala la sixers.
    pe iguodala as vrea sa-l vad jucind cu un PG capabil. in plus stilul asta de joc e clar ca-l avantajeaza - are ocazia sa inscrie spectaculos pe fast-break si asta il motiveaza sa joace cu o gramada de energie on D.
    1. Agree. Apararea merge bine pina acum, insa echipele serioase vor juca altceva in eliminari.

    2. Spania.
    Altfel, din ce am vazut pina acum, Argentina a jucat bine si Brazilia. Dar ma indoiesc ca Brazilia poate jucaa consistent la nivelul la care a jucat in meciul cu US. Francezii sint poeti, bat Spania si se chinuie cu Canada, echipa de seria a III-a. Rusii sint inca sub influenta razboiului rece. Grecii sint sireti, insa stilul lor cacacios nu merge la infinit. Nu stiu daca prind primele 4 locuri.
    N-am vazut Turcia deloc, nu ma pot pronunta, dar joaca cu 6 jucatori, daca pui la socoteala publicul local.
    Si Serbia, care are un antrenor de elita, daca nu-si dau in stamba balcanica.

    3. Pustii americani au talent, dar cred ca experienta (sau lipsa ei) se va vedea inspre final. In meciurile fierbinti e posibil sa se simta ca de fapt joaca cu centru mina moarta. Si in aceleasi meciuri, echipe ca Spania, Serbia sau Grecia vor face totul ca sa controleze tempoul, asa ca ii va forta sa joaca halfcourt, iar rapiditatea americanilor devine aproape non factor.
    Insa au (in afara de pozitia 5) rezerve bune (nu ii compari cu olimpicii de acum 2 ani). Este uimitor ca au cistigat tot, si in pregatiri si in primele 3 meciuri. Jocul lor insa este un compromis NBA-college, leaning towards the latter. Ceea ce ii face pe unii dintre ei sa nu joace ce joaca de obicei.
    Dar e placut sa-i urmaresti jucind,

    Apropo, e ultima competitie cu vechile reguli si marcaje, corect ?
    Last edited by Jason Kidd; 31st August 2010 at 21:44.

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Care-s alea noi?
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  5. #68
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    cu victoria din seria asta...turcia intra la favorite.
    ar trebui sa aiba cel mai usor adversar in optimi...daca nu cumva o comit spaniolii din nou....
    apoi in sferturi joaca cu slovenia/brazilia/germania/australia/serbia. in afara de serbia celelalte pot fi batute.
    pe americani nu ii pot intalni decat in finala....
    nici nu vreau sa ma gandesc ce o sa fie in sala...daca asta va fi finala....


    spania are probleme mari. in cea mai usoara grupa se chinuie...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #69
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    @Sifodias
    - linia de 3 puncte mutata jumatate de metru mai in spate
    - zona de 3 secunde dreptunghiulara in loc de trapezoidala
    - "no charge zone" in apropierea inelului
    - in caz de fault sau picior cu peste 14 secunde de atac ramase nu se reseteaza timpul de atac. Daca aceste infractiuni se petrec cand sunt mai putin de 14 secunde atunci se aduce timpul de atac la 14 secunde.

    Cam astea ar fi cele mai importante...
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  7. #70
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    oho, ce si-au furat-o grecii si spaniolii. banuiesc ca li se urcasera putin basinile la cap si aveau nevoie de putina aerisire.

    apropo de no-charge zone, mi se pare mie sau unele arene de la campionatul asta au asa ceva si altele nu ?
    sau unde am vazut no-charge zone a fost in meciurile de incalzire ale americanilor dinaintea turneului ?

    oricum buna treaba cu modificarile astea.
    in primul rind se aduc regulile mai aproape de nba - oricit s-ar caca fiba pe ei, basketul vine totusi de la americani, asa ca e normal ca regulile provenite de la ei sa fie adoptate de restul si nu invers. daca americanii ar veni acum cu modificari la regulile foLbalului FIFA si toti fanii s-ar oripila de asa aroganta.
    in al 2-lea rind mi se pare ca aduc avantaje dpdv al jocului:
    - spacing mai bun cu linia de 3p mai departe
    - mai putine aruncari fortate de 3p (SPER) si mai multe patrunderi si joc inside (de la spacing si de la caciula modificata)
    - mai putin flopping

    ar trebui sa adopte si defensive 3 sec. iar arbitrii americani ar trebui sa lase jocul mai liber, cum il lasa astia acum. nu neaparat din toate pdv - dar sa fluiere mai putine charges si mai multe def (blocking) fouls.
    n-am vazut atita flopping acum cit am vazut in ultima vreme in nba, si, sincer, e o chestie f placuta.
    cind nu te poti apara, aia e: ori comiti fault, ori permiti cosul. aruncatul pe spate ca o curva ieftina nu ar trebui sa fie o optiune.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #71
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Mie cel mai mult imi placea o regula de college care zicea ca nu ai voie sa driblezi pe loc 5 secunde: daca in interval de 5 secunde nu pasezi sau nu ataci cosul pierzi posesia mingii. Nu stiu daca mai e in vigoare dar acum cativa ani cand prindeam ceva varianta de espn si ei dadeau cateva conferinte din NCAA.
    Cu Def. 3 seconds e greu. Apararea in zona e prea po****ra in afara Statelor Unite. S-ar putea sa se introduca si regula asta dar probabil ca n-au vrut sa ameteasca arbitrii/antrenorii/jucatorii cu prea multe schimbari.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  9. #72
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    oho, ce si-au furat-o grecii si spaniolii.

    oricum buna treaba cu modificarile astea.
    in primul rind se aduc regulile mai aproape de nba - oricit s-ar caca fiba pe ei, basketul vine totusi de la americani, asa ca e normal ca regulile provenite de la ei sa fie adoptate de restul si nu invers.
    Eu tot cred ca spaniolii si grecii sint printre favoriti. In grupe se joaca altceva si astept ca, cel putin spaniolii, sa joace mai aproape de nivelul pe care cred eu ca il au.
    La Olimpiada si putin dupa, arbitrii erau mai lejeri, fluierind mai aproape de NBA rules, in special la regula pasilor. In meciurile pe care le-am vazut eu la CM, au revenit la regula stricta dupa ridicarea pivotului. Din cite am inteles eu, era o directiva a FIBA pentru a lasa jocul sa curga si nu sa ii avantajeze pe americani. Asta daca facem abstractie, dupa cum spunea cineva, ca arbitrii, la nivelul de grupe, vin de pe toate continentele si nivelul nu e de elita.
    FIBA schimba regulile pentru ca are tot interesul sa faca jocul de baschet mai spectaculos, fapt dovedit de NBA. Asta e motivul ca a adoptat noile reguli. Nu neaparat ca vin de la cei care au creat jocul. Daca NBA isi avea sediul in Faurei sau in Nagorno Karanagh si era po****r, cred ca Baumann ar fi trebuit sa le adopte anyway. Just mumbling around ...

  10. #73
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    oricum buna treaba cu modificarile astea.
    in primul rind se aduc regulile mai aproape de nba - oricit s-ar caca fiba pe ei, basketul vine totusi de la americani, asa ca e normal ca regulile provenite de la ei sa fie adoptate de restul si nu invers. daca americanii ar veni acum cu modificari la regulile foLbalului FIFA si toti fanii s-ar oripila de asa aroganta.
    in al 2-lea rind mi se pare ca aduc avantaje dpdv al jocului:
    - spacing mai bun cu linia de 3p mai departe
    - mai putine aruncari fortate de 3p (SPER) si mai multe patrunderi si joc inside (de la spacing si de la caciula modificata)
    - mai putin flopping
    fotbalul vine de la englezi....dar nu ei fac regulile.
    nu cred au dreptul americani sa impuna regulile doar pentru ca de la ei vine.
    ala care are ideile...regulile cele mai bune trebuie sa se impuna

    asta ar fi o gandire in genul lui vadim sau becali: eu am infiintat partidu...doar eu il conduc.

    fiba adopta regulile astea pentru ca sunt mai bune.
    in acelasi timp nba-ul ar trebui sa adopte ceva de la fiba: check-hand....
    sau sa scoata def 3-sec...desi ar mai fi mai buna prima varianta.
    nba-ul a devenit mai soft....si pg mici si rapizi sunt aproape imposibil de aparat.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  11. #74
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd View Post
    FIBA schimba regulile pentru ca are tot interesul sa faca jocul de baschet mai spectaculos, fapt dovedit de NBA. Asta e motivul ca a adoptat noile reguli. Nu neaparat ca vin de la cei care au creat jocul. Daca NBA isi avea sediul in Faurei sau in Nagorno Karanagh si era po****r, cred ca Baumann ar fi trebuit sa le adopte anyway. Just mumbling around ...
    aaaa, absolut.
    si fiba oricum sunt cu mai mult de 10 ani in urma numai din mindrie prosteasca IMO. puteau sa armonizeze de mult regulile, dar au vrut ei sa fie mai speciali.

    ce ziceam eu era in ideea ca nici macar vreo scuza penibila nu au - din asta de genul "nu ne luam noi dupa americani ca noi am inventat sportul"

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    fotbalul vine de la englezi....dar nu ei fac regulile.
    nu englezii, europenii. sper ca ti-e clar ca europa domina FIFA.
    ei impun cam ce vor, nu americanii, nu asiaticii si nu africanii.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    nu cred au dreptul americani sa impuna regulile doar pentru ca de la ei vine.
    n-am sustinut asta. vezi mai sus.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    ala care are ideile...regulile cele mai bune trebuie sa se impuna
    ideal asa ar fi. daca n-ar exista orgolii stupide.
    pina una-alta nba-ul a dovedit ca e cel mai bun la adoptat reguli noi si facut sportul mai spectaculos (cu o mare exceptie - flopping-ul)
    mai ales ca ei tot testeaza chestii noi in nbdl. au laboratorul pregatit, testeaza si ce merge e promovat in nba. au un sistem mai bun decit europenii, zic eu. si mai flexibil.

    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    fiba adopta regulile astea pentru ca sunt mai bune.
    in acelasi timp nba-ul ar trebui sa adopte ceva de la fiba: check-hand....
    sau sa scoata def 3-sec...desi ar mai fi mai buna prima varianta.
    nba-ul a devenit mai soft....si pg mici si rapizi sunt aproape imposibil de aparat.
    de ce sa adopte nba-ul ceva de la fiba ? doar pt reciprocitate ? fuck that shit.
    hand-check (nu check-hand ) a fost impus pt ca altfel ramineau meciurile ca in anii '90. de fapt deja prin 2004 era mai rau - indiana vs detroit se termina 60-58 .... intr-o zi buna.

    nba a adoptat asta pt ca scoring-ul/meci scadea constant. asta pt ca sist defensive deveneau din ce in ce mai bune in timp ce ofensiva nu prea mai ai ce sa o imbunatatesti. defensiva a devenit din ce in ce mai buna si pt ca au aparut tot mai multi jucatori mai inalti, mai rapizi, mai atletici, mai puternici .... partial si pt ca acum jucatorii tineri au hrana mai buna, nutritionisti, preparatori fizici etc. IIRC intr-un off-season bird a slabit mincind doar pop-corn si bind 7up.

    iar cu hand-check uita-te cum arata meciurile FIBA: 1 milion de aruncari de 3p. chiar atunci cind nu le intra, toti continua sa traga de 3p. in mai toate meciurile pe care le-am vazut la campionatul asta echipele au aruncat de 3p mai mult decit de 2p. si am vazut cel putin 2 meciuri/zi. iar treaba asta o tot zic de ani de zile - de stilul asta enervant.


    iar sa scoti def 3 sec ar fi alta timpenie. daca n-ai def 3 sec ii permiti unui pampalau mare si imobil sa se parcheze sub cos. pui 2 greg ostertag acolo si 3 wings mobile si s-a terminat cu patrunderile, iar mai toate aruncarile vor fi contested. si daca patrunde careva, pampalaul se misca usor lateral si obtine charge.


    IMO nu prea ai gindit tu bine inainte sa scrii ce ai scris. mai gindeste-te si mai vezi ce-ti da.
    Last edited by caseta; 1st September 2010 at 16:54.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #75
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    aaaa, absolut.
    si fiba oricum sunt cu mai mult de 10 ani in urma numai din mindrie prosteasca IMO. puteau sa armonizeze de mult regulile, dar au vrut ei sa fie mai speciali.

    ce ziceam eu era in ideea ca nici macar vreo scuza penibila nu au - din asta de genul "nu ne luam noi dupa americani ca noi am inventat sportul"



    nu englezii, europenii. sper ca ti-e clar ca europa domina FIFA.
    ei impun cam ce vor, nu americanii, nu asiaticii si nu africanii.



    n-am sustinut asta. vezi mai sus.



    ideal asa ar fi. daca n-ar exista orgolii stupide.
    pina una-alta nba-ul a dovedit ca e cel mai bun la adoptat reguli noi si facut sportul mai spectaculos (cu o mare exceptie - flopping-ul)
    mai ales ca ei tot testeaza chestii noi in nbdl. au laboratorul pregatit, testeaza si ce merge e promovat in nba. au un sistem mai bun decit europenii, zic eu. si mai flexibil.



    de ce sa adopte nba-ul ceva de la fiba ? doar pt reciprocitate ? fuck that shit.
    hand-check (nu check-hand ) a fost impus pt ca altfel ramineau meciurile ca in anii '90. de fapt deja prin 2004 era mai rau - indiana vs detroit se termina 60-58 .... intr-o zi buna.

    nba a adoptat asta pt ca scoring-ul/meci scadea constant. asta pt ca sist defensive deveneau din ce in ce mai bune in timp ce ofensiva nu prea mai ai ce sa o imbunatatesti. defensiva a devenit din ce in ce mai buna si pt ca au aparut tot mai multi jucatori mai inalti, mai rapizi, mai atletici, mai puternici .... partial si pt ca acum jucatorii tineri au hrana mai buna, nutritionisti, preparatori fizici etc. IIRC intr-un off-season bird a slabit mincind doar pop-corn si bind 7up.

    iar cu hand-check uita-te cum arata meciurile FIBA: 1 milion de aruncari de 3p. chiar atunci cind nu le intra, toti continua sa traga de 3p. in mai toate meciurile pe care le-am vazut la campionatul asta echipele au aruncat de 3p mai mult decit de 2p. si am vazut cel putin 2 meciuri/zi. iar treaba asta o tot zic de ani de zile - de stilul asta enervant.


    iar sa scoti def 3 sec ar fi alta timpenie. daca n-ai def 3 sec ii permiti unui pampalau mare si imobil sa se parcheze sub cos. pui 2 greg ostertag acolo si 3 wings mobile si s-a terminat cu patrunderile, iar mai toate aruncarile vor fi contested. si daca patrunde careva, pampalaul se misca usor lateral si obtine charge.


    IMO nu prea ai gindit tu bine inainte sa scrii ce ai scris. mai gindeste-te si mai vezi ce-ti da.


    am zis UNA sau ALTA....de preferat prima....

    eu cred ca tu nu prea ai gandit...sau nu ai citit inainte sa scrii.

    in fiba e asa....pentru ca e terenu mai mic....linia de 3 mai aproape si nu exista def 3sec deci spatiu mult mai mic. in nba-ul n-ar fi cazul

    hand-check-ul ar oferi un joc mai fizic. nu s-ar juca ca in fiba.
    defensivele ar fi mult mai bune...si asta ar creste calitatea jocului.


    NBA-ul e mult prea soft in zilele astea...si asta e una din cauze...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #76
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by solaris View Post
    Sau tot pe http://www.solarisport.page.tl iti faci cont pe Bet365 apasand pe Join si apoi dupa ce ti-ai facut gratis contul introduci username si password si vezi in playerul din imagine toate partidele de la mondial si nu numai in limba engleza!
    Solaris, mai termina si tu cu spamm-ul asta. Cine are cont pe bet365 le poate vedea direct pe site, de ce s-ar loga in alta parte?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #77
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    am zis UNA sau ALTA....de preferat prima....

    eu cred ca tu nu prea ai gandit...sau nu ai citit inainte sa scrii.

    in fiba e asa....pentru ca e terenu mai mic....linia de 3 mai aproape si nu exista def 3sec deci spatiu mult mai mic. in nba-ul n-ar fi cazul

    hand-check-ul ar oferi un joc mai fizic. nu s-ar juca ca in fiba.
    defensivele ar fi mult mai bune...si asta ar creste calitatea jocului.


    NBA-ul e mult prea soft in zilele astea...si asta e una din cauze...
    aici nu-s DELOC de acord cu tine.
    cu hand-check stim ce se intimpla. iar meciurile alea indiana-detroit nu erau calitate. era aproape de handbal, cum se apropia unu de inel isi lua bucati de nu se vedea. dupa tine inteleg ca un meci terminat 0-0 ar fi cel mai tare dpdv calitativ, ca ar insemna ca defensivele au fost perfecte.

    eu prefer sa vad un free flowing game. e mai greu sa te aperi, dar e acelasi lucru pt toti.


    la partea cu def 3 sec, again, daca nu ai aia vei avea si mai mult flopping si mult mai putine patrunderi, dunks etc.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #78
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    A inceput Jihadul. Echilibrat deocamdata.

    LE: Dupa dunkul in forta, americanii iau avans, iar iranienii par cam demoralizati.
    Last edited by Datenshi; 1st September 2010 at 20:20.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  16. #79
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    aici nu-s DELOC de acord cu tine.
    cu hand-check stim ce se intimpla. iar meciurile alea indiana-detroit nu erau calitate. era aproape de handbal, cum se apropia unu de inel isi lua bucati de nu se vedea. dupa tine inteleg ca un meci terminat 0-0 ar fi cel mai tare dpdv calitativ, ca ar insemna ca defensivele au fost perfecte.

    eu prefer sa vad un free flowing game. e mai greu sa te aperi, dar e acelasi lucru pt toti.


    la partea cu def 3 sec, again, daca nu ai aia vei avea si mai mult flopping si mult mai putine patrunderi, dunks etc.

    eu sunt de acord ca def 3 sec nu e o idee prea buna...si de aia vreau hand-check...
    daca cineva i-ar tine pe lakers sau heat la 60 puncte...atunci defensivele au fost perfecte si as vrea sa vad meciuri din astea.
    daca se intampla asta cu wolves....atunci e ofensiva devina.
    la indiana-detroit defensivele erau excelente...dar nici ofensivele nu straluceau.

    diferenta ar fi ca acuma nu mai ai def 3-sec...deci ar fi undeva la mijloc...

    pe cand un meci suns-warriors(din 06-07)...e...super aiurea...0 defense...e streetball si regulile de azi incurajeaza chestia asta.

    gentry a schimbat multe chestii in bine la suns.

    prefer calea de mijloc...si defensive excelente si ofensive, cu un plus pe defensiva.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  17. #80
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1

    Cool

    Stiu ca majoritatea se uita la Jihad... dar Angola are +10 fata de Germania in sfertul 3
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  18. #81
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Eu am "zapat" pe toate 4 la un moment dat, dar m-am oprit tot la Angola - Germania, fiind cel mai echilibrat. S-au mai apropiat nemtii.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  19. #82
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Mda, au ajuns nemtii la +8. Si totusi imi place cum se apara angolezii la interceptie.

    L.E. Overtimeeeee!!!!
    P.S. Am devenit fan Olimpio Cipriano

    L.L.E. Angola by 4!!!!! Super simpatica echipa angoleza. Inca nu-mi imaginez cum au reusit nemtii sa-i bata pe sarbi...
    Last edited by za_horse; 1st September 2010 at 22:04.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  20. #83
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Frumos meci, si Angola castiga pana la urma.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #84
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    ce agresiv se apara francezii... nu inteleg cum rezista in ritmul asta la 5 meciuri/6 zile, mai ales dupa ce vin din vacanta

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •