View Poll Results: Cine castiga C.M.?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Serbia

    7 16.28%
  • Argentina

    1 2.33%
  • USA

    19 44.19%
  • Grecia

    2 4.65%
  • Turcia

    3 6.98%
  • Rusia

    1 2.33%
  • Spania

    10 23.26%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 174

Thread: Campionatul Mondial de Baschet 2010 - Turcia

  1. #43
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    am cont pe bet365 dar e chel, trebuie sa-l alimentez
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #44
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    eu cred ca am contul restrictionat pe IP, ca nu vad decat fotbal si curse de caini la "live"
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  3. #45
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    turnover fest pt americani...asta ii tine in joc momentan pe sloveni

  4. #46
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    daca isi revin o sa castige la in jur de 25-30 de pct diferenta. daca nu, cel mai probabil o sa ii tina la o distanta suficient de sigura.

  5. #47
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    dincolo lituania se chinuie cu canada....canadienii au condus mai mereu in double digits dar lituanienii au revenit si la inceputul sfertului 4 e egalitate

  6. #48
    Undead cristi8's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    180
    Reputatie
    1
    Destul de interesant Serbia-Germania Momentan conduc nemtii,dar cred ca Serbia va castiga.In legatura cu USA,in sfertul 2 chiar am crezut ca se vor chinui cu slovenii,dar si-au revenit repede.

    Edit:Sarbii duc meciul in OT
    Last edited by cristi8; 29th August 2010 at 21:45.

  7. #49
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    make that double ot

  8. #50
    Undead cristi8's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    180
    Reputatie
    1
    Cosul lui Jagla a facut diferenta

  9. #51
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    pe linga faptul ca au (cred) cel mai bun % de jucatori nba/total po****tie, slovenii au si 2 jucatori destul de atletici (vidmar si brezec). 3 daca-l numar si pe dragic, care nu se misca rau, dar ma gindeam in special la big men.

    uitindu-ma la croati si sloveni ma intreb ce nivel au intre celelalte echipe. n-au parut sa joace rau contra US, si totusi si-au furat-o destul de lejer.
    americanii nu domina ca in 92 sau 96, dar par sa joace destul de bine cit sa cistige la diferente destul de confortabile.
    in afara de spanioli, care le-au pus ceva probleme, incerc sa-mi dau seama daca e vreo alta echipa la mondialul asta care poate sa ii bata.
    vad ca argentina abia i-a batut pe nemti si australieni, lituanienii s-au chinuit cu NZ si canada, sirbii si-au furat-o de la nemti .... poate doar grecii.

    tot n-am incredere in capacitatea lui coach K de a se apara la o echipa care joaca bine pick&roll, insa presiunea defensiva pe G's s-ar putea sa compenseze asta.
    ar trebui sa dea de o echipa cu cel putin 1 PG bun + un big man atletic + shooters, dar sincer nu cunosc restul echipelor suficient de bine ca sa-mi dau seama daca e vreuna care are toate astea. are careva vreo idee ?

    la US love e more than just the token white guy. dude can rebound. pacat de el ca joaca la wolves. cam la fel cu iguodala la sixers.
    pe iguodala as vrea sa-l vad jucind cu un PG capabil. in plus stilul asta de joc e clar ca-l avantajeaza - are ocazia sa inscrie spectaculos pe fast-break si asta il motiveaza sa joace cu o gramada de energie on D.

    ma uit acum la franta cu liban si libanul a inceput tare. bine, acum meciul e oprit ca a stricat batum inelul
    sincer, habar nu aveam ca libanul are o echipa decenta de basket.
    libanul si iranul sunt la cupa mondiala, iar din ce am vazut romania n-a fost nici macar in grupele de calificare pt euro 2011.
    are careva idee de ce ro n-a fost nici macar in grupele de calificare ?

    astia care comenteaza vad ca-i cam iau la **** pe turci - sunt doojde oameni in jurul inelului si le ia 30 de min sa-l schimbe.
    au dreptate cind zic ca e totusi un campionat mondial. trebuie sa ai panouri de rezerva si daca e o problema il scoti pe ala stricat (toata instalatia) si aduci alta. si dupa aia vezi tu daca schimbi inelul la ala undeva in afara terenului, nu tii echipele si publicul aiurea in arena.

    LOL, e unu care pune scotch prin spatelel inelului/panoului. sper ca inelul asta nou nu l-au prins doar cu scotch
    cam dezorganizati turcii ... asa, balcanic. acum abia pun plasa pe inel. e bine totusi ca au avut inel de schimb. comentatorii faceau misto ca poate tre sa se duca la ankara sa cumpere unu nou
    ar fi tare ca acum dupa ce s-au chinuit astia 30+ min sa monteze un inel nou sa mai dea francezii un dunk si sa-l rupa din nou
    Last edited by caseta; 30th August 2010 at 02:53.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #52
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    ma uit acum la franta cu liban si libanul a inceput tare. bine, acum meciul e oprit ca a stricat batum inelul
    sincer, habar nu aveam ca libanul are o echipa decenta de basket.
    libanul si iranul sunt la cupa mondiala, iar din ce am vazut romania n-a fost nici macar in grupele de calificare pt euro 2011.
    are careva idee de ce ro n-a fost nici macar in grupele de calificare ?

    libanezii au sanse bune sa treaca de grupe de pe locul 4...au 2 jucatori nascuti in america,freije si vroman(care au trecut si prin nba) si un jucator de-al lor el khatib care e destul de bun si el.....am vazut un amical cu argentina inainte de turneu si m-au surprins,au fost aproape tot meciul si doar pe final s-au dus argentinienii dar din ce tin minte a fost sub 10 pct diferenta.....argentina cu nocioni,scola,oberto,prigioni,delfino,nu au jucat cu rezerve
    atunci credeam ca a fost un foc de paie dar iata ca aici confirma
    Last edited by HouRock; 30th August 2010 at 09:46.

  11. #53
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    @caseta: motivul pentru care Romania nu a fost in grupele preliminarii pentru Eurobasket este acela ca baschetul European e impartit in trei divizii, A, B si C. Romania este pentru moment in Divizia B si asta se intampla de ani buni. Se pare insa ca e ultima campanie in care FIBA Europe merge pe acest sistem insa nimic nu e 100% sigur pana acum. Cert e ca in grupa ei de promovare Romania are 3W 1L.

  12. #54
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    dupa primele 2 meciuri cred ca americanii au mari sanse sa recastige titlul mondial.si cred ca au facut foarte bine pana la urma ca au lasat vedetele acasa(s-au nu au vrut sa vina,whatever...).cei de acuma au o sansa sa joace pt SUA la un campionat mondial si din cate vad nu cred sa ii poata bate cineva
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    erau o gramada care ziceau ca sua nu au sanse sa castige .... ce e drept mai mult pana la castigarea trofeului dar lucrurile arata bine pentru moment. dar mai nou vad ca multi aleg acum sua...eu zic ca o sa castige fiecare meci pana la sfarsit.grecia & spania nu vad cum pot face ceva

  14. #56
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    uitindu-ma la croati si sloveni ma intreb ce nivel au intre celelalte echipe. n-au parut sa joace rau contra US, si totusi si-au furat-o destul de lejer.
    croatia e mai slaba. slovenia e cam la nivelul serbiei argentinei..dar putin sub greci si spanioli

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    in afara de spanioli, care le-au pus ceva probleme, incerc sa-mi dau seama daca e vreo alta echipa la mondialul asta care poate sa ii bata.
    vad ca argentina abia i-a batut pe nemti si australieni, lituanienii s-au chinuit cu NZ si canada, sirbii si-au furat-o de la nemti .... poate doar grecii.
    banuiesc ca te-ai uitat mai mult la boxscore....
    -sarbii joaca fara niste jucatori...care sunt suspdentati.
    -germania a jucat peste asteptari....puteau sa ii bata si pe argentinieni.
    -nemtii au castigat cu o aruncare norocoasa oricum...
    -spania a jucat pana acum mult mai slab decat serbia; aseara in prima repriza au avut probleme cu NZ(!!).

    - lituania nu mai e ce a fost...nu inteleg de ce o bagi la favorite(sau cel putin la posibile adversare periculoase pentru US); nu cred ca au vreo sansa sa treaca de sferturi. norocul lor e ca au o grupa FOARTE usoara si asta le da o sansa la sferturi.



    Quote Originally Posted by caseta View Post

    tot n-am incredere in capacitatea lui coach K de a se apara la o echipa care joaca bine pick&roll, insa presiunea defensiva pe G's s-ar putea sa compenseze asta.
    ar trebui sa dea de o echipa cu cel putin 1 PG bun + un big man atletic + shooters, dar sincer nu cunosc restul echipelor suficient de bine ca sa-mi dau seama daca e vreuna care are toate astea. are careva vreo idee ?
    pai slovenia era una din ele; de aia am si zis ca e cel mai dificil adversar din grupe pentru USA.
    chestia cu presiunea nu o sa mai aiba acelasi efect in fazele superioare si mai ales nu la jucatorii experimentati.

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    la US love e more than just the token white guy. dude can rebound. pacat de el ca joaca la wolves. cam la fel cu iguodala la sixers.
    banuiesc ca nu i-ai vazut prea mult pe wolves in sezon:p



    Quote Originally Posted by caseta View Post
    pe iguodala as vrea sa-l vad jucind cu un PG capabil. in plus stilul asta de joc e clar ca-l avantajeaza - are ocazia sa inscrie spectaculos pe fast-break si asta il motiveaza sa joace cu o gramada de energie on D.
    a jucat cu miller...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #57
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    dupa ce i-au invins pe sarbi nemtii joaca execrabil cu australienii
    38-20 la pauza(nemtii aveau 12 pct cu 2 min ramase din sfertul 2) 8-30 shooting


    mai devreme slovenii i-au invins pe croati intrun meci frumos,competitiv..se lupta pt locul 2 cu brazilia in grupa B
    Last edited by HouRock; 30th August 2010 at 21:10.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Wow!Ce surpriza echipa asta a Braziliei!Un prim sfert excelent al brazilienilor,chiar nu m-as fi asteptat!Meci interesant!
    Fedor: "The one who doesn’t fall doesn’t stand up"

  17. #59
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    @kobe24 - stiam ca love e bun la reb, chiar daca nu l-am vazut. nu stiam insa ce va face in cu reguli fiba.

    slo-cro a fost frumos si au avut % incredibile la 3p si unii si altii. insa pe mine ma cam enerveaza stilul asta fiba cu mai multe aruncari de 3p decit de 2p. nu se joaca mai deloc inside - majoritatea cosurilor de sub panou vin pe off reb. bine ca muta astia linia de 3p mai in spate, poate asa sa se schimbe un pic stilul.

    speaking of inside game, cu croatii n-au mai jucat asa bine sub panou slovenii. n-au mai avut atitea dunkuri in the half-court. IMO inca o dovada ca americanii nu se apara bine sub panou.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #60
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    na ca erau sa-i arda brazilienii.
    prima repriza (in special primul sfert) a fost excelenta, insa apoi calitatea a fost praf. 1 milion de turnovers iar brazilienii au tras de s-au plictisit (pe mine sigur m-au plictisit) de la 3p si au ratat de au rupt.

    cred ca calitatea extrem de slaba a 2nd half a fost in mare parte pt ca era al 3-lea meci in 3 zile. turnovers, ratari peste ratari inclusiv layups, pase date aiurea etc.
    nu stiu ce kkt de organizare e asta, dar ar trebui sa fie cite o zi de pauza intre meciurile unei echipe. daca inghesui meciurile asa scade calitatea si fanii n-au decit de pierdut.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #61
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    Daca vreti sa vedeti mondialul intrati aici : www.solarisport.page.tl Toate meciurile sunt transmise in direct!

  20. #62
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Dupa bataia aia de pomina, trebuie neaparat sa vad azi Grecia - Turcia.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  21. #63
    sport legend solaris's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    494
    Reputatie
    1
    Dupa ce intrati pe pagina care am postat-o mai sus apasati pe Basketball si apoi pe partida dorita si aveti linkuri. Apesi pe F5 pentru actualizare daca nu exista un link pentru un meci anume. Daca apare un link va fi pus imediat. Vizionare placuta !

    www.solarisport.page.tl

    http://i34.tinypic.com/4lhgzb.jpg

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •