View Poll Results: Cine castiga C.M.?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Serbia

    7 16.28%
  • Argentina

    1 2.33%
  • USA

    19 44.19%
  • Grecia

    2 4.65%
  • Turcia

    3 6.98%
  • Rusia

    1 2.33%
  • Spania

    10 23.26%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 6 of 9 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 174

Thread: Campionatul Mondial de Baschet 2010 - Turcia

  1. #106
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Scola a fost fenomenal astazi: 37 de puncte, 13/19 FG, 8/9 FT, 9 recuperari, iar pe final a avut niste aruncari fantastice. He was a beast

    http://photos-e.ak.fbcdn.net/hphotos..._5458086_n.jpg

  2. #107
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    truth is, fuckin refs le-au dat argentinienilor 2-3 faulturi pe care nu le-au dat pe final, in situatii identice, brazilienilor.
    cinstit ar fi fost OT.
    si nu doar cinstit, ci si mult mai mult fun.


    sincer, sper sa-i bata lituanienii pe argentinieni
    kleiza a fost on fire, din ce am vazut si citit a jucat bine tot turneul. lituanienii au fost cam underrated, cel putin p'aici pe forum.

    oricum, in afara de us-rusia (care ar trebui sa nu fie prea greu pt americani, dar nu se stie niciodata), deja restul sunt meciuri tari. sunt tare curios ce vor face turcii. m-as bucura pt ei sa prinda o medalie (argint) ca au jucat frumos tot turneul, insa mi-e ca-i ard slovenii.
    Last edited by caseta; 8th September 2010 at 01:24.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #108
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad Dib View Post
    Scola a fost fenomenal astazi: 37 de puncte, 13/19 FG, 8/9 FT, 9 recuperari, iar pe final a avut niste aruncari fantastice. He was a beast
    a fost o bestie tot turneul
    are 5 meciuri la rand cu 30 + pts si doar in primul meci cu germania(20 pts) nu a trecut de 30
    30,3 ppg 8,3 rpg 61% FG 85% FT......va fi numit tournament MVP fara probleme

  4. #109
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    scola a fost intr-adevar on fire. in schimb splitter mi s-a parut f slab.
    stiu ca la vremea aia dindu-l pe scola la rockets spurs au economisit destule milioane, insa sunt sigur ca acum l-ar prefera pe scola in locul lui splitter, chiar daca scola e mai batrin.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #110
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Splitter a fost cel mai bun big man din Europa o perioada buna, probabil ca regreta ca l-au dat pe Scola dar sunt sigur ca sunt foarte multumiti ca il au pe Splitter pt salariul asta.
    Both teams played hard.

  6. #111
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Splitter nu a jucat absolut niciun minut in NBA pana acum, nu se stie inca daca va avea acelasi impact ca Scola. Ca idee, cand a intrat in NBA Scola avea urmatorul CV:

    Quote Originally Posted by some dude on BBS
    Club level
    1 Spanish Championship (2002)
    3 Spanish Cups (2002, 2004, 2006)
    3 Spanish Supercups (2005, 2006, 2007)

    Argentine national team
    1995 South American Cadet Championship - Gold Medal
    1996 South American Junior Championship - Gold Medal
    1999 South American Championship - Silver Medal
    1999 FIBA Americas Championship - Bronze Medal
    2000 FIBA Americas Under-20 Championship - Gold Medal
    2001 FIBA Under-21 World Championship - Bronze Medal
    2001 FIBA Americas Championship - Gold Medal
    2002 FIBA World Championship - Silver Medal
    2003 FIBA Americas Championship - Silver Medal
    2004 Olympic Basketball Tournament - Gold Medal
    2007 FIBA Americas Championship - Silver Medal

    Awards

    Club level
    Spanish League Rookie of the Year (2000)
    Spanish Supercup MVP (2005)
    All-Euroleague Second Team (2005)
    2× Spanish League MVP (2005, 2007)
    2× All-Euroleague First Team (2006, 2007)

    Argentine national team
    2000 FIBA Americas Under-20 Championship MVP
    2001 FIBA Under-21 World Championship All-Tournament Team
    2007 FIBA Americas Championship MVP

  7. #112
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    truth is, fuckin refs le-au dat argentinienilor 2-3 faulturi pe care nu le-au dat pe final, in situatii identice, brazilienilor.
    cinstit ar fi fost OT.
    si nu doar cinstit, ci si mult mai mult fun.


    sincer, sper sa-i bata lituanienii pe argentinieni
    kleiza a fost on fire, din ce am vazut si citit a jucat bine tot turneul. lituanienii au fost cam underrated, cel putin p'aici pe forum.

    oricum, in afara de us-rusia (care ar trebui sa nu fie prea greu pt americani, dar nu se stie niciodata), deja restul sunt meciuri tari. sunt tare curios ce vor face turcii. m-as bucura pt ei sa prinda o medalie (argint) ca au jucat frumos tot turneul, insa mi-e ca-i ard slovenii.
    lituania a avut o grupa extrem de usoara. singura echipa periculoasa pentru ei a fost spania care a jucat ca dracu in grupe.
    au terminat pe 1...si au jucat cu china. 1 singur meci cu echipa serioasa pana in sferturi.... un culoar foarte usor.
    daca ar fi fost in grupa b nu cred ca terminau mai sus de 3.
    sa ii vedem cu argentina cum joaca;

    turcia chiar daca trece de slovenia nu cred ca are vreo sansa in fata serbiei.
    cu spania parca le-as mai da o sansa(motiv pentru care tin cu spania in meciul asta).

    americanii au avut grupa cea mai grea....dar au culoarul incredibil de usor de acum incolo. au finala aproape asigurata. pe partea cealalata sunt 5(cu grecia care a iesit) echipe mai puternice decat orice echipa de pe partea americanilor(as zice ca turcia si slovenia sunt mai bune ca argentina).
    Last edited by Kobe24; 8th September 2010 at 18:19.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #113
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    tin cu sarbii. imi place echipa lor mai tanara. sa vedem...

    later edit: dar si spania, cand isi da drumul la joc. ambele echipe foarte bune. frumos meci si disputat. din nou, sa vedem...

    even lated edit: foarte tare hustle plays in lant la serbia, finalizat cu cos de 3pct. frumos!
    Last edited by KingMJames; 8th September 2010 at 19:28.

  9. #114
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    se pare ca spania pleaca acasa


    daaaaaaaaaaaaa...teodosic
    Last edited by HouRock; 8th September 2010 at 19:48.

  10. #115
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,349
    Reputatie
    0
    ce lovitura a reusit Serbia cu 3 secunde inainte de final
    Spania out

  11. #116
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    ce tipat de femeie am tras la lovitura lui teodosic!

  12. #117
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    superb , incredibil triplul !!!
    frumos meciul
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  13. #118
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Intradevar, mai ales in a doua jumatate. Al doilea cum a fost? Dupa scor turcii par sa fi batut la pas, nu am mai prins decat vreo doua minute la final.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #119
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    pe asta nu l-am vazut insa dupa diferenta de scor prea interesant nu cred ca a fost
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  15. #120
    carciumar lent za_horse's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Arad
    Posts
    541
    Reputatie
    1
    Teodosic a avut destul de mult sange in "instalatie" sa arunce de la 9-10 m cu 4 secunde ramase dupa ce tot meciul a avut 1-7 la aruncarile de 3 puncte. Pe de alta parte probabil mingea era in cel mai sigur loc pe durata atacului lor si n-avea sens sa riste o interceptie pe pasa la altcineva. Dupa cum a decurs acest meci, ambele echipe meritau sa fie in semifinale, dar rezultatele din grupe le-au facut sa se intalneasca mai repede.
    [I]Mandru ca sunt nascut la Nord de Mures![/I]
    Tot ce conteaza in viata se petrece la +3,05m

  16. #121
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    frumoase meciuri amindoua.
    turcii super tari, au dominat inside. nu ma asteptam, pt ca si slovenii au jucat binisor inside cu americanii si aveau ceva big men decenti.
    o sa fie meci tare cu sirbii. teoretic daca continua sa joace la fel de bine inside, turcii ar trebui sa cistige, insa nu se stie niciodata.

    de partea cealalta teoretic doar argentinienii ar putea sa le puna probleme americanilor, tocmai pt ca au inside game.
    sincer, tin cu americanii, insa nu m-ar deranja sa-l vad pe coach k putin pus la punct cu jocul lui care e prea G-oriented.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #122
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Victorie mare ptr sirbi, spaniolii erau favoriti, dupa parerea mea. Dar meritata. Faptul ca au preferat sa paseze lui Teodosic in ultimele 3 secunde e normal, este cel mai bun shooter si are testicolele cit fosta Iugoslavie. Chiar daca avea 1/7 pina la acel moment. Meci echilibrat insa, oricine putea cistiga. Brackets au scos 2 din cele mai bune echipe europene pina la acest moment. Grecii si spaniolii au platit tribut meciurilor din grupa, altfel inaintau probabil.

    Turcii vin tare din urma, sint favoritii #2 la ora asta. Impresionant mi se pare Ilyasova, cam tot turneul. Daca te uiti la linia lui statistica de ieri (4-5 2p, 3-4 3p, 5 reb, 2 st si doar 2 PF, plus chestiile in aparare invizibile in statistici), e uimitor. Printre primii 5 jucatori de la CM dupa parerea mea.

    Meciul US-Rusia va arata daca americanii stiu sa joace in aparare si la big men, pina acum nu au avut ocazia. Pentru ca nu au real big men, or sa incerce sa preseze la semicerc, cum au facut in ultimele meciuri. Insa din ce-am vazut eu, rusii au fundasi rapizi, nu neaparat atletici. Meci interesant, as fi curios daca Blatt reuseste sa impuna tempoul. Daca nu, o sa ploua cu fastbreakuri.

  18. #123
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    cred ca o sa le-o dea rusii, sincer.

  19. #124
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    ce distractie o sa fie pe realgm
    MOZGOOODDDD

  20. #125
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    cred ca o sa le-o dea rusii, sincer.
    si eu credeam asta. am vazut doar un pic din primul sfert si cind m-am intors acasa ma asteptam sa vad ca si-au furat-o americanii. dar se pare ca au scapat de data asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #126
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    lituania a avut o grupa extrem de usoara. singura echipa periculoasa pentru ei a fost spania care a jucat ca dracu in grupe.
    au terminat pe 1...si au jucat cu china. 1 singur meci cu echipa serioasa pana in sferturi.... un culoar foarte usor.
    daca ar fi fost in grupa b nu cred ca terminau mai sus de 3.
    sa ii vedem cu argentina cum joaca
    you were sayin ....


    ca sa nu mai zic ca daca pe final nu-i lasau arbitrii pe argentinieni sa get away with murder (erau prea multe faulturi ca sa le fluiere pe toate si era prea mare diferenta) si daca lituanienii nu o lasau un pic mai moale, ramineau 30p dif, daca nu mai mult.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •