View Poll Results: Cine castiga C.M.?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Serbia

    7 16.28%
  • Argentina

    1 2.33%
  • USA

    19 44.19%
  • Grecia

    2 4.65%
  • Turcia

    3 6.98%
  • Rusia

    1 2.33%
  • Spania

    10 23.26%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 174

Thread: Campionatul Mondial de Baschet 2010 - Turcia

  1. #22
    sport legend A.k.a's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Oradea
    Posts
    3,613
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    La noi Mondialul se da pe Sport 1 Sper sa se gaseasca streamuri bune pe net.
    Da, pacat
    And, kid, cut out this fancy stuff - go in there, low and hard;
    Just keep your eye upon the ball and plug on, yard by yard,
    And more than all, when you are thrown or tumbled with a crack,
    Don't sit there whining-hustle up and keep on coming back;

  2. #23
    Sportcrazy michai's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    3,034
    Reputatie
    1
    Eu ma bucur ca am cont pe bet 365 unde se vor transmite toate meciurile din cate am inteles.Se vede la o calitate foarte buna
    Sper sa castige americanii,chiar daca nu au un dream team
    [SIZE="4"][COLOR="RoyalBlue"]Rafa Nadal[/COLOR][/SIZE]

    [B]Intodeauna citesc intai pagina sportiva. Pagina sportiva arata realizarile oamenilor, in schimb prima pagina nu arata decat esecurile oamenilor.[/B] ~Earl Warren

  3. #24
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    dupa bataia de la meciul grecia-serbia nenad krstic a fost suspendat 3 meciuri,milos teodosic 2 meciuri

    de la greci big sofo si antonis fotsis au fost supendati 2 meciuri fiecare

    http://sports.espn.go.com/oly/olybb/...ory?id=5500341

  4. #25
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Sambata se deschide fiesta cu urmatoarele meciuri:

    Grecia - China

    Noua Zeelandă - Lituania

    Australia - Iordania

    Tunisia - Slovenia

    SUA - Croația

    Canada - Liban

    Rusia - Puerto Rico

    Angola - Serbia

    Coasta de Fildeș - Turcia

    Franța - Spania

    Germania - Argentina

    Iran - Brazilia
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  5. #26
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    din ce am vazut pe program cei de pe sport 1 nu transmit decat meciurile americanilor....sa ma corecteze cineva daca am gresit dar asa am vazut pe site-ul lor la program

    deci oricum stateam dupa linkuri de pe net
    eu astept turcia-grecia de pe 1 septembrie parca....ce atmosfera incendiara va fi

  6. #27
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    sport 1 este tv care face transmiterea meciului iar restul preiau de la ei brutul

    aici lista pe tari cu posturile tv http://turkey2010.fiba.com/pages/eng...adcasters.html
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  7. #28
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Mai e optiunea stream-urilor oficiale, insa costa 30 EUR. Dar se dau toate meciurile live + arhivat. Aici: http://www.fibatv.com/

  8. #29
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    http://www.myp2p.eu/competition.php?...ine=basketball

    instalati niste programe si va merge , linkurile sunt bagate cu cateva ore inaintea meciurilor
    eu folosesc site-ul pt fotbal
    mai este si rojadirecta
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  9. #30
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    In faza grupelor Sport 1 transmite un meci pe zi dupa cum urmeaza:

    Sambata 19:00 SUA-Croatia

    Duminica 16:30 SUA-Slovenia

    Luni 21:30 SUA-Brazilia

    Marti 21:00 Grecia-Turcia

    Miercuri 21:00 Lituania-Franta

    Joi 19:00 Argentina-Serbia

  10. #31
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    sambata se deschide fiesta cu urmatoarele meciuri:

    Grecia - china 16:00

    noua zeelandă - lituania 16:00

    australia - iordania 16:30

    tunisia - slovenia 16:30

    sua - croația 19:00

    canada - liban 18:30

    rusia - puerto rico 18:30

    angola - serbia 19:00

    coasta de fildeș - turcia 21:00

    franța - spania 21:00

    germania - argentina 21:30

    iran - brazilia 21:30


    :d

  11. 28th August 2010, 17:14

  12. #32
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    - grecii au parte de o sperietura...
    - chinezii sunt destul de buni dar au iq-ul baschetbalistic mai slab decat al lui amare.
    - grecii practic joaca toate meciurile in deplasare avand in vedere ca se joaca in turcia; norocul lor ca la cele mai multe meciuri salile sunt goale. dar la meciurile importante....vor avea un dezavantaj din punctul asta de vedere
    - grecii au facut niste greseli in aparare incredibile. nu stiu daca e lipsa de concentrare sau altceva... vom vedea
    oricum diamantidis se apara extraordinar. daca grecii aveau inca 2 ca el....chinezii nu treceau de jumate.
    - chinezii s-au uitat la prea mult streetball. la fiecare cos sar in sus..... e bun entuziasmu dar prea mult strica...

    lol au facut grecii un pressing....chinezii s-au pierdut.. astia nu stiu sa treaca mingea....
    Last edited by Kobe24; 28th August 2010 at 18:46.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #33
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    daca nu aruncau ca disperatii de la 3 diferenta era mult mai mare

    40 de aruncari de la 3 din 69 overall sunt mult prea multe,mai ales ca au bagat doar 13

    scor final 89-81 pt grecia

    yi 26 pts 13 reb
    bourousis 21 pts 10 reb
    zisis 21 pts 4 reb 5 ast
    spanoulis 19 pts 3 ast

  14. #34
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    cat pe aci era ca grecii sa produca surpriza

    ceva link-uri unde sa vedem pe net ?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  15. #35
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    http://www.myp2p.eu/competition.php?...ine=basketball eu ma uit la spania cu franta cu sopcast ... calitate ok dar comentariu in chineza

  16. #36
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    am vazut doar partea a 2-a de la US - croatia, cind diferenta era deja facuta. mi s-a parut ca croatii joaca frumos, dar probabil ca in prima jumatate n-au jucat la fel de frumos de si-au luat 30p dif.

    acum ma uit la francezi care probabil iarasi vor avea avantaj dpdv atletic degeaba - mai ales in fata spaniei.
    ma uit si ma mir citamai curu are diaw. fuckin fat ass. o fi ruda cu oliver miller ?!
    la spanioli rudy fernandez incepe sa ma calce pe nervi. e cam egoist in joc iar in nba cere trade de parca ar fi cine stie ce vedeta.
    rubio e bun pasator, sunt tare curios ce ar/va face in nba. si e pacat ca navarro n-a ramas in nba. ar fi putut face treaba buna.

    intre timp francezii iar joaca parca-s pe playground. parca n-au scheme, iar playmaking n-au sigur. singurul cu ceva skills in domeniul asta e fat ass de diaw, dar nu e suficient. ma intreb ce le zice antrenorul in timeouts, ca scheme nu pare sa le explice: "tu ai nr 5, tu ai nr 10 desi nu esti de 2 ori mai mare ... bizar. acum va duceti pe teren si fugiti cu mingea in directia aia. tu bati mingea un pic, pasezi, dupa aia o bate si el, ok ? din cind in cind trebuie sa o aruncati spre geamul ala prins de un bat."

    2 atacuri la rind au pierdut francezii mingea pe 24 second violation si in general ajung cu 10 secunde pe ceas fara sa stie ce vor sa faca. nu au o schema pe care sunt pe cale sa o faca, nici macar nu-s in pozitie sa faca vreo schema. jalnic.


    edit:

    ok, francezii nu-s in stare sa faca o schema si trag aiurea de 3p (0-7 pina acum), insa pun niste capace super spectaculoase.
    Last edited by caseta; 28th August 2010 at 22:45.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #37
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    ma pregateam sa zic ca nba-ul ar trebui sa ia lectii de la fiba in privinta arbitrajului.
    dar la meciu spania franta arbitrii au fost cam praf(mai ales in prima parte).
    franta joaca foarte fizic cu spania...si in plus spaniolii au ratat multe libere...

    @caseta

    navaro nu se apara deloc.
    a fost cam in situatia lui sarunas.
    sarunas avea nevoie de minge ca sa fie eficient.
    navaro are nevoie de scheme facute pentru el. a nimerit la grizzlies intr-o perioada nasoala. asta a fost ghinionu lui. era un role player care nu juca foarte mult...si cand intra ...era doar un spot-up shooter
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #38
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    la capacul ala al lui mahinmi cel putin nu stiu ce fault au vazut. a trecut pe linga spaniol si a pus mina pe minge. dar in fine ...
    nici spaniolii nu au fost prea soft, as zice. si ei joaca destul de fizic, insa pur si simplu nu au calitatile atletice ale francezilor.

    navarro e bun playmaker si bun shooter.
    n-o fi el spectaculos on D, dar multe echipe au jucat binisor cu PG slabi on D (jason williams, bibby, nash etc)
    multe echipe ar avea nevoie de un playmaker si ar putea sa accepte unul slab on D. hawks de ex.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #39
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    erori de arbitraj o sa fie avand in vedere ca sunt arbitri din kenya,maroc,liban,japonia,angola,columbia,venezuel a si mai stiu eu de unde


    franta invinge spania,o surpriza dupa parerea mea

    dar spaniolilor le convine sa fie pe locul 2 in grupa,scapa de americani in semi-finale
    daca ar fi conform calculelor ,si americanii si spaniolii pe locul 1 in grupa,s-ar intalni in semi-finale(daca castiga meciurile in fazele eliminatorii evident)
    dar locul 2 in grupa D e mai convenabil,te duce pe cealalta parte a tabloului si implicit te fereste de americani pana in finala
    Last edited by HouRock; 29th August 2010 at 09:33.

  20. #40
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    s-ar putea sa ai dreptate dar nu cred ca au gandit strategia asta de non combat inca din primul meci, asta se face in ultimu meci cand esti cu sacii in caruta.

    parerea mea este ca franta i-a surprins pe spanioloi, oricum o sa vedem daca e asa sau nu in zilele urmatoare
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  21. #41
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    pai n-am zis ca au lasat meciul francezilor
    doar ca le convine locul 2 mai mult decat locul 1....treaba lor ce fac,desi rezultatul ii ajuta

    lituania nu-l are decat pe kleiza,si s-a vazut,destul de greu au trecut de noua zeelanda
    canada,liban si noua zeelanda e clar ca vor fi batute de spania,franta si lituania asa ca rezultatele directe dintre aceste 3 echipe vor stabili clasamentul primelor 3 din grupa

    si franta are sanse bune sa bata lituania...in acest caz locul 1 e ca si asigurat(nu vor pierde cu celelalte 3 echipe).....deci duelul spania-lituania ar putea fi duelul pt locul 2...eu merg pe spania in acest meci
    Last edited by HouRock; 29th August 2010 at 10:02.

  22. #42
    junior HouRock's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    79
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post

    ceva link-uri unde sa vedem pe net ?

    am incercat si eu mai multe dar la un moment dat toate erau scoase
    asa ca mi-am facut si eu cont pe bet365

    e gratis realizarea contului,si intradevar toate meciurile sunt transmise,cu o calitate buna si comentariu in engleza

    ieri la timeout-uri saream de la un meci la altul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •