Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 55

Thread: Lebron related

  1. #22
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zabriskie View Post
    fanii clevland = fanii lebron, cel putin aici pe forum. nu e nimic rau parerea mea, ca si asa daca se facea un topic cu Cleveland se vorbea 85% despre Lebron, asa se poate vb aici si despre echipa in sine si rata offtopicului este mai mica.
    exactamondo...

    apropo,raptor...vrei sa imi spui ca nu esti si tu fan pat burke???? si eu care credeam ca voi mai gasi sustinere si pt un topic pat burke...in cinstea caruia dedic linkul http://www.nba.com/playerfile/pat_burke/index.html
    Last edited by KingMJames; 6th November 2006 at 18:53.

  2. #23
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    fanii cleveland = fanii lebron asa cum si fanii recenti ai lui heat = fanii wade, fanii new orleans = fanii chris paul, si pana si fanii "relativ" recenti philadelphia = fanii iverson. lista poate continua desigur, dar n-are rost. ideea e ca nu-i nimic rau in a face un topic despre un singur jucator in loc de o echipa atata timp cat nu e unul de "ridicat in slavi" (ca sa-l citez pe KingMJames ). daca se vorbeste si de bine si se mai si critica in momentele cand e cazul atunci topicul respectiv dupa parerea mea e chiar unul reusit.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  3. #24
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phyxsius View Post
    recenti philadelphia = fanii iverson
    imi plac si echipa si jucatorul dar daca iverson pleaca...eu tot cu phila tin si mi se rupe de echipa la care merge...deci nu e chiar tot una

  4. #25
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    @ irimus: stiu. nu ma refeream la tine sau la altcineva de pe forum (numai daca chiar exista asemenea fani la care nu m-am gandit ). ma refeream la fanii care altceva in afara de iverson nu stiu, fanii care nu au mai auzit de dr. J sau wilt "the stilt". si nu stiu cum sa aprecieze istoria lui sixers. nu ma intelegeti gresit, n-am nimic impotriva celor care tin cu o echipa doar pt ca le place un singur jucator, dar voiam sa zic ca nu doar in cazul lui lebron exista astfel de fani.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  5. #26
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Mai degraba faceati un topic in care fiecare sa spuna cate ceva despre jucatorul favorit (dar nici asta nu e o idee prea buna, presimt ca o sa spuneti). Asa o sa iasa 7000 de topicuri: Kobe, Iverson, Wade, Carmelo, Iguodala, Duncan, Parker......
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  6. #27
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phyxsius View Post
    @ irimus: stiu. nu ma refeream la tine sau la altcineva de pe forum (numai daca chiar exista asemenea fani la care nu m-am gandit ). ma refeream la fanii care altceva in afara de iverson nu stiu, fanii care nu au mai auzit de dr. J sau wilt "the stilt". si nu stiu cum sa aprecieze istoria lui sixers. nu ma intelegeti gresit, n-am nimic impotriva celor care tin cu o echipa doar pt ca le place un singur jucator, dar voiam sa zic ca nu doar in cazul lui lebron exista astfel de fani.
    barvo mah..eruditule..extraordinar ce sa-ti spun ce inculti sunt aia care nu au auzit de erving..wow
    vezi ca roby a auzit de astia..chiar printre primele intrebari pe acest forum a fost : " ati auzit si voi de julius erving, ......?"
    so, asta la ce categorie de fani se inscrie?
    daca ma apuc sa iti insir nume ma crezi vreun cunoscator?
    doamne..cata pustime

  7. #28
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    bine frate, cum zici tu, dar ca sa stii ce voiam sa zic (si mai bine nu ziceam ca vad ca prea va suparati): chiar exista unii "fani", nimeni de pe forum, copii prosti care in afara de kobe, iverson, shaq, t-mac altceva nu mai stiu. probabil ai mai intalnit si d-astia. ce-am vrut eu sa fac era sa dau un exemplu la modul general, nu sa ma iau de cei de pe forum, de cunostintele sau inteligenta lor.
    Last edited by phyxius; 6th November 2006 at 22:49.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  8. #29
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    dc doar cu asta ai ramas din ce a zis,atunci ...fratele meu, sincer acu,tu doar ai chef de cearta,sau ce? asta e unul din posturile-insulta inutile de care ziceam mai inainte...

    on topic:astept urmatorul meci cu atlanta,sa vad dc pot sa bata cavs pe atlanta,o echipa cu un moral bun dupa victoria impotriva celor de la orlando.cred ca va fi mai strans decat ar parea la prima vedere o intalnire cle-atl...

  9. #30
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    dc doar cu asta ai ramas din ce a zis,atunci ...fratele meu, sincer acu,tu doar ai chef de cearta,sau ce? asta e unul din posturile-insulta inutile de care ziceam mai inainte...

    on topic:astept urmatorul meci cu atlanta,sa vad dc pot sa bata cavs pe atlanta,o echipa cu un moral bun dupa victoria impotriva celor de la orlando.cred ca va fi mai strans decat ar parea la prima vedere o intalnire cle-atl...
    cred ca vroiai sa spui lebron ...ca doar asta e un topic doar pt lebron

  10. #31
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    tu nu ai vzt ce am zis cateva posturi mai sus??? uite-te mai bine... de fapt ce a zis Zabriskie...

  11. #32
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by phyxsius View Post
    bine frate, cum zici tu, dar ca sa stii ce voiam sa zic (si mai bine nu ziceam ca vad ca prea va suparati): chiar exista unii "fani", nimeni de pe forum, copii prosti care in afara de kobe, iverson, shaq, t-mac altceva nu mai stiu. probabil ai mai intalnit si d-astia. ce-am vrut eu sa fac era sa dau un exemplu la modul general, nu sa ma iau de cei de pe forum, de cunostintele sau inteligenta lor.
    copii prosti care poate practica jocul asta mai bine decat poate tine sau altii care au auzit de jucatori de acum 50 de ani..si crede-ma cunos exemple

  12. #33
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    dc doar cu asta ai ramas din ce a zis,atunci ...fratele meu, sincer acu,tu doar ai chef de cearta,sau ce? asta e unul din posturile-insulta inutile de care ziceam mai inainte...

    on topic:astept urmatorul meci cu atlanta,sa vad dc pot sa bata cavs pe atlanta,o echipa cu un moral bun dupa victoria impotriva celor de la orlando.cred ca va fi mai strans decat ar parea la prima vedere o intalnire cle-atl...
    nu, nu am chef de cearta ci doar ma deranjeaza superioritatea pe care o afiseaza niste tineri care cred ca tot ce zboara se mananca

  13. #34
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by just_me View Post
    nu, nu am chef de cearta ci doar ma deranjeaza superioritatea pe care o afiseaza niste tineri care cred ca tot ce zboara se mananca
    ramai deranjat. tot n-ai dreptate pt ca pur si simplu speculezi fara sa stii despre ce vorbesc. si nu imi "afisez superioritatea" fata de nimeni si nimic. de la un simplu post care nu era intentionat sa jigneasca pe nimeni, ci doar sa expuna o parere, discutia a evoluat la o cearta complet stupida, fara rost. n-am vazut pe nimeni altcineva suparat sau jignit de postul ala. daca chiar n-ai chef de cearta nu mai posta ca vad ca tii sa prelungesti discutia asta pana la nesfarsit si daca eu fac parte din "pustime" asa cum zici tu atunci fa tu lucrul matur si nu mai continua. indiferent daca mai postezi sau nu in legatura cu asta eu n-o s-o mai fac. am lucruri mai bune de facut .
    Last edited by phyxius; 7th November 2006 at 19:37.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  14. #35
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    hai gata...case closed...

    P.S. nu uitati de meciul de diseara al lui cle... macar ceva in post sa fie legat de topic...

  15. #36
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    s-a facut

  16. #37
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    nu vreau sa para nepotrivit dar WTF?!?!?!... au avut ocazia sa termine meciul cu o victorie si n-au putut sa ramana in avantaj. james, desi a jucat bine cu 50% procentaj si 34 de pcte a stat destul de jalnic la libere cu doar 5 transformate din 11. tampitul de snow (favoritul meu) in afara de cateva assisturi scremute si vreo 3 recuperari care cred ca i-au cazut prin intamplare in maini nu a facut absolut nimic. cavs trebuie sa se revanseze in meciul urmator impotriva lui chicago. va fi unul greu dar orice e posibil. nu-s optimist. dupa charlotte si acum atlanta nici nu pot fi .
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  17. #38
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    a plecat flip.....
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #39
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    exact.chiar ca era nevoie de o mana sigura acum...ceva tre facut...si repede...

  19. #40
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    super meci....nu ma asteptam sa-i bata la 19 pcte diferenta dar cu cat mai mult cu atat mai bine . james si hinrich au fost jucatorii de baza ai echipelor lor fiecare reusind double-double in pcte si ast(LBJ - 19 pct, 12 ast, 2 blk, 3 stl; hinrich - 20 pcte, 11 ast, 2 stl). de la cleveland rezervele au avut un meci foarte bun. marshall, pavlovic si varejao au avut in total 46 de pcte (marshall cu 75% de la 3 pcte). ce mi-a placut cel mai mult e ca s-au ajutat si nu s-au bazat pe actiuni individuale. n-au fost egoisti si la sfarsitul meciului au avut un total de 38 ast. de la chicago m-au mirat gordon si wallace care mai mult de 2 pcte de caciula n-au putut. wallace de cand e la bulls parca nu prea mai poate sa inscrie cum facea la detroit. si la restul de stats a stat destul de prost in meciul asta...doar 2 pcte, 5 recuperari si 1 blk. sa vedem acum ce fac cu boston in urmatorul lor meci. desi celtics au doar o victorie din 4 meciuri orice e posibil. i-au mai batut pe cavs in deplasare pana acum.
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  20. #41
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    meci mare facut de james.38pct,8rec,5ast,3st dintre care 25 in a doua jumatate,pt a-i trage (din nou) pe cavs dupa el spre o noua victorie,dupa ce erau condusi in sfertul 4 cu 19 pct de catre bos...clar,ma face fericit victoria,dar as prefera totusi sa imi ofere victorii mai putin spectaculoase dar mai sigure...

  21. #42
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1
    The lopsided difference on the scoreboard indicated the game was probably over. LeBron James wasn't convinced.

    With their superstar driving to the basket nearly every time he touched the ball, the Cavaliers outscored the Celtics 34-17 in the fourth and staged one of the biggest comebacks in franchise history.
    superb meciul....necesita download. cand o aparea .
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •