Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 169 to 189 of 218

Thread: 2010-2011 NHL season

  1. #169
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    eu sunt fac caps si imi doresc in primul rand sa joace spectaculos, anul trecut dadeau 4-5 goluri pe meci era placut sa ii vezi jucand chiar daca au pierdut.
    din pacate castiga aia care joaca defense si au un portat care inchide poarta...asta urateste jocul. Echipe gen Montreal.
    Sper sa intalnim iarasi MTL in semifinale s ane luam revansa

    despre pens numai de bine...echipe care depind de 1-2 jucatori ar trebui sa se cheme crosby sau malkin nu pens. da bine zici ca putea fi si mai rau.
    sper sa treaca philly de buffalo. Vancouver nu are rival in West...cu toate astea go Ducks.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  2. #170
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    anul trecut cam incepusem sa tin cu caps... exact pt stilul de joc. atac-> spectacol-> suturi multe-> goluri multe-> plus goluri multe si ale adversarilor.
    si cum in general imi plac echipele ofensive in orice sport incepeam sa tin cu caps. insa stilul de joc de anu asta m-a mai linistit.
    oricum tot ei ar fi preferatii mei pt titlu... impreuna cu Tampa ( Yzerman e unu din jucatorii preferati atunci cand inca juca. deci ....).
    inainte sa se accidenteze Crosby ii vedeam favoriti la titlu pe Pens. aveau o aparare foarte buna plus Crosby. insa acum nu le mai dau sanse prea mari. chiar daca ar trece de Tampa nu ii vad sa reuseasca mai mult.
    de Flyers nu stiu ce sa zic, avand in vedere cum au teminat sezonul. iar Boston...hmmm, deja is 0-2 cu Montreal.
    deci in vest Caps, Tampa sau Flyers ar juca finala dupa mine. nu cred ca mai fac inca o surpriza Montreal.

    in vest... pare mai simplu . Vancouver sau Detroit. doar daca nu cumva a venit timpul sa joace finala Sharks... insa nu cred.

  3. #171
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Canucks si Red Wings au deja 3/3. Flyers se pare ca intorc deficitul de 0-1 dupa primul meci. Sa vedem daca Rangers poa' sa egaleze in jocul 4 si sa faca mai palpitanta disputa cu Caps. Pens conduc si ei 2-1.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  4. #172
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Hawks - Nucks e naspa, ce fan neutru vrea sa vada un sweep intr-o rivalitate devenita deja importanta, mai ales cand vorbim de presidents trophy team vs stanley cup champs . Asta e, Keith-Hossa-Kane niste umbre , i-a ajuns oboseala din urma , dar si cred ca un off-season mai light ca de obicei. Nu degeaba singurul cara arata conectat la playoff de la Chicago e Toews , recunoscut pentru ca munceste enorm indiferent ca e off-season,pre-season,practice in regular season etc . Mi se pare totusi inadmisibil sa fii outhit dupa primele 2 jocuri la o diferenta de peste 30, iar apoi in game 3 sa ai un 5 on 3 mai bine de un minut si sa nu inregistrezi un sut pe poarta.

    Bruins - Canadiens e naspa, poti inchide tv/pc dupa primul gol , echipa care l-a dat o sa si castige. Au fost niste meciuri excelente in sezonul regulat si practic ne-am asteptat la ceva si mai si in playoff...

    whoever vs Sabres e naspa, pana mea ce cauta smurfii astia / softies in playoffs? Lindy Ruff merita statuie la ce a facut. Preferam Canes , Ward e clutch in playoffs si macar stiam ca Eric Staal will bring it in playoffs. Imi dau palme numai cand il vad pe Connolly ca #1 C

    Ce mi-a placut:
    Nashville - Anaheim foarte fizic match-up, daca i-ar lasa si arbitrii mai mult 5 on 5 ar fi si mai misto.

    San Jose - Los Angeles for the lols , sper la inca un Sharks early exit . Primele 2 meciuri au fost intense , Joe Thornton watch 2 gp - 0 points
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  5. #173
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Marleau Thornton Heatley - the Houdini line
    If you get in trouble, just go back in time!

  6. #174
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    ce meci, era 3-0 pentru Rangers Q2 s m-am ofticat si nu m-am uitat la meci...cand ma uit pe net...surpriza 3-3 si 4-3 pentru Caps in 2OT. Incredibil.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  7. #175
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Blackhawks . Dupa 0-3 din 3 jocuri 7-2 si 5-0.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  8. #176
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Randy Carlyle e cel mai stupid antrenor. Tocmai le-a pierdut seria celor de la Ducks. Getzlaf line e epuizata pentru ca joaca mai multe minute chiar si decat Suter/Weber, lol ultimele 10 minute erau cycled down de linia lui Tootoo. Idea de antrenorat al lui Carlyle este sa joace linia lui Getzlaf 30 de minute si sa mai ii puna pe rand la double shift pe Ryan/Perry cu linia a 4-a. Din greseala am observat durata meciului dupa golul lui Weber. Era clar un OT extrem de scurt , asa ca am fost foarte bucuros(eu tinand cu Ducks) cand am vazut Weber icing prima oara, apoi a intrat linia lui Koivu super odihnita i-a luat putin la joc si Weber a pus al doilea icing la nici 20 de secunde distanta. Imi zic, e clara treaba, inca un faceoff castigat si da gol Ducks pentru ca Preds players erau morti de oboseala,dar n-am luat in serios idiotenia lui Carlyle ! ce plm face asta, pune la loc Getzlaf line care nu statuse nici jumatate de minut pe banca, evident ca pierd pucul, ii lasa pe aia sa schimbe si la nici un minut distanta cu momentum gone , marcheaza Nashville. E incredibil cati nervi mi-a facut idiotul
    asta
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  9. #177
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Asa, de curiozitate, pe cine sustineti in playoff-ul asta?

  10. #178
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Ducks, din n motive - Emery,Koivu,Selanne,Perry etc; fiecare dintre ei are o poveste cel putin interesanta, despre Emery nu mai zic..in 3 ani de la starter pentru o finalista de stanley cup, a fost dat afara pentru comportament imatur , a jucat prin Rusia , s-a accidentat fiind la un pas sa termine cariera de profesionist la 28 de ani,iar acum joaca pe barba lui desi medicii l-au avertizat ca isi risca propria sanatate. Din est n-am cu adevarat o favorita, dar mi-ar placea sa-i vad pe Caps in finala; sunt de admirat pentru ca au avut chiar si 8 infrangeri la rand,iar cu toate astea au mers in continuare pe mana lui Bruce,nu si-au schimbat conceptia de joc si cred ca asta ii face un exemplu de urmat ca si organizatie/echipa
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #179
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Asa, de curiozitate, pe cine sustineti in playoff-ul asta?
    Red Wings pana in Motown si dincolo de el .Daca am maturat pe jos cu Phoenix,care a jucat binisor si in seria cu noi,inseamna ceva.Plus ca nici Z n-a fost disponibil.As vrea totusi sa-i vad in WCF pe Blackhawks dintr-un pur sado-masochism.Au intors seria de la 3-0 pentru Canucks si acum e egal.Nebuni baietii astia cu Toews si Crawford in frunte
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  12. #180
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Canucks -- au Stanley Park in Vanc. Let's put Stanley Cup in there
    beleafer

  13. #181
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Au intors seria de la 3-0 pentru Canucks si acum e egal.Nebuni baietii astia cu Toews si Crawford in frunte
    Cu mare noroc aseara, urmatorul meci, maine in Vanc.
    beleafer

  14. #182
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    ar fi interesant dupa ce Vancouver au defilat in SR si Chicago s-au calificat in playoff doar pt ca nu au vrut Dallas sa intre. si dupa ce Vancouver au avut 3-0 in serie... sa se califice Chicago

  15. #183
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    I don't know. Canucks au facut un super meci la Chicago si au pierdut. Au avut ghinion dar in Vancouver cred ca ii bat pana la urma. If Chicago can come up with the win somehow I'm rooting for them till the end.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  16. #184
    Da BEAR urlacher9's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    842
    Reputatie
    1
    Heartbreaker...

  17. #185
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Canucks -- au Stanley Park in Vanc. Let's put Stanley Cup in there
    Sounds like plan next, Nashville Predators.

    Cealata semifinala in West, Red Wings vs San Jose Sharks.

    Curios ca Boston inca n-a trecut de MTL.
    beleafer

  18. #186
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Caps forever. In aceasta seara se va clarifica cu cine jucam.
    prefer ori MTL ori Penguins ca sa ne luam revansa.
    Cred ca in east finala va fi Caps vs Philly asa cum ar fi in mod normal.

    As fi vrut sa invinga aseara Chi. Van a fost mai buna in Gm7 merita sa castige.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  19. #187
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    Caps forever. In aceasta seara se va clarifica cu cine jucam.
    prefer ori MTL ori Penguins ca sa ne luam revansa.
    Daca se califca ambele, veti juca cu Pinguinii. Cum stau lucrurile chia acuma, (MTL-BOS 2-3; TBL-PIT 1-0) niciuna nu se califica s ava luati revansa, va va scoate Boston anul asta.


    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    As fi vrut sa invinga aseara Chi. Van a fost mai buna in Gm7 merita sa castige.
    De ce? sa te lauzi iara ca USA e mai buna decat CAN Lasa ca si Capitals far' rusnacul de la rasarit Ovechin nu e de top 8, cam cu sunt si pinguinii acuma fara Crosby.
    beleafer

  20. #188
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Daca se califca ambele, veti juca cu Pinguinii. Cum stau lucrurile chia acuma, (MTL-BOS 2-3; TBL-PIT 1-0) niciuna nu se califica s ava luati revansa, va va scoate Boston anul asta.
    na ca taman au egalat habsii in ultimele minute pe pp.
    Boston joaca very dirty numai din motivul asta ar merita habsii sa se califice. Sa vedem ce va fi in OT.

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    De ce? sa te lauzi iara ca USA e mai buna decat CAN Lasa ca si Capitals far' rusnacul de la rasarit Ovechin nu e de top 8, cam cu sunt si pinguinii acuma fara Crosby.
    nope vroiam sa se califice Chi pentru ca Van va avea HCA daca joaca cu caps in finala ma gandesc prea departe.
    Altfel m-am fi bucurat ca au castigat Van, nu imi place Chicago ca oras. Sper sa ii scoata pe Van ori Detroit ori Sharks.
    cate meciuri ale lui caps ai vazut? Nu Ove e pericolul nr 1 ci intregul team. Daca lipseste Ove nici nu se cunoaste.

    80% din jucatorii lui caps sunt originari din Canada, ma intreb de ce nu puteti sa ii tineti acolo dar asta e alta poveste.
    BTW Toronto cand joaca?
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  21. #189
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Na ca jucam cu Tampa pana la urma. Au revenit de la 1-3 cu Pens si au fost mai buni. O sa fie meciuri frumoase cu caps.
    Caps will win in 6 cred.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •