Page 6 of 11 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 106 to 126 of 218

Thread: 2010-2011 NHL season

  1. #106
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Am vazut pasa si faza... Mi s-a parut incredibila miscarea. How big was that? Kings scoring a lot lately. Chiar daca mai iau si bataie. Canucks joaca foarte foarte bine. Cei doi Sedin cantaresc mult acolo...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #107
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    La multi ani!

    2011 Winter Classic, amanat pana la ora 8:00 PM (de la 1:00 PM) EST, din cauza ca este perea cald prin zona, (in Toronto +8 C, ploua )
    beleafer

  3. #108
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    LOL pinguinii jumuliti in home courtul lor in winter classic la polo pe apa. caps a jucat mult mai bine, determinati, focusati si putea si lejer scorul mai mare.
    cam nasl sa fii umilit in fata a jde mii de spectatori...
    caps schimba sistemul de joc...

  4. #109
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    daca-ti incepi postul cu LOL e clar... Caps nu au jucat mult mai bine,meciul a fost destul de slabut si de echilibrat,golul lui Knuble a fost dupa o pasa cu mana data inainte de Green,iar primul gol al lui Fehr a fost un cadou de la Fleury. poate ca cei care nu au vazut meciul te-ar credea,dar in fata celor care l-au vazut te faci de ras...

    Capitals au de recuperat teren in fata Pinguinilor acolo unde conteaza,in play-off,unde scorul e Pens-Caps 7-1.

  5. #110
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    nu e treaba ta cu ce imi incep eu postul. esti un anonim de pe net care ataca personal si pare destul de frustrat, eu am toate motivele sa fiu fan caps...merg la meciuri dar asa altii care isi aleg echipele dupa palmares...si se mai cred si destepti dupa alegerea facuta...hmmm

    3-1 in home court in winter classic si putea fi 5-1...cand te privesc jde mii de spectatorli acasa se cheama umilinta. simplu.
    ca esti fan pens who cares nu ma fac de ras in fata ta...ideea e ca a fost umilinta.
    ce va fi anul asta in play-off ramane de vazut deocamdata anul asta adica 2011 a inceput cu o umilinta pentru pens. in cateva meciuri caps va trece pe primul loc in conferinta.

  6. #111
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Nu sunt de acord cu voi . Sentient, hockey is a game of mistakes. Se aplica si mai mult treaba in NHL unde daca punem la socoteala viteza de executie si reactie,nivelul jucatorilor , nu e loc de greseli . Who makes less mistakes wins, plain and simple .

    Yoda, tu exagerezi ca sa-l scoti din sarite pe Sentient probabil . A fost un joc de 2 puncte si atat ; mai umilitor e sa fie game 7 in playoff si sa pierzi in your own barn

    Btw, a fost un meci foarte bun pt Caps defensiv. Mult mai aproape de ceea ce ar trebui sa joace in playoff .
    Voiam neaparat sa-l remarc pe Kris Letang, he's having a heck of a season. Nu are name recognition pt Norris deocamdata si ii va fi greu sa-i ia fata lui Lidstrom spre ex
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  7. #112
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    mie imi plac aia care stau prin patarlagele si isi aleg o echipa de top cu care "sa tina". dupa aia se cred mai destepti doar ca pens castiga...cand castiga. . Nici nu conteaza ca nu stiu unde e pittsburg pe harta...dar anyway.eu de ex am incercat sa imi dau cu parerea despre sporturile din ro... e greu de la distanta

    pens inseamna kid si malkin, nu merg astia doi nu merge pens. la caps daca nu joaca bine starurile apar la rampa fehr, knuble samd. caps a inceput sa joace defensiv si sper sa fie alta poveste in playoff.

  8. #113
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    fata de meciul de acuma cateva zile mi-au placut caps. au jucat mai bine ca atunci si parca aveau alta determinare.
    in meciul de acasa parca dormeau ...acum s-a vazut si la primul gol de exemplu si la finalul meciului cat de motivati erau sa castige.
    mie cel putin mi s-au parut superiori fata de pens. daca ar juca asa mereu i-as considera favoriti la titlu. insa nu mereu e WC impotriva lu pens.
    sunt curios daca o sa continuie pe drumu asta sau ne trezim ca pierd meciul urmator cu nu stiu ce echipa din coada. ahh...meciul urmator e cu tampa

  9. #114
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Din cîte am văzut la acest Winter Classic, mi-e imposibil să cred că Fleury e un portar așa de prost încît să greșească de 3 sau 4 ori la rînd la ieșirile în spatele porții. Ori mantinelele nu aveau elasticitatea știută dintr-un patinoar, ori bălțile au fost prea ... bălți acolo în spate, ceva s-a întîmplat totuși ...

  10. #115
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    mie imi plac aia care stau prin patarlagele si isi aleg o echipa de top cu care "sa tina". dupa aia se cred mai destepti doar ca pens castiga...cand castiga. . Nici nu conteaza ca nu stiu unde e pittsburg pe harta...dar anyway.eu de ex am incercat sa imi dau cu parerea despre sporturile din ro... e greu de la distanta

    pens inseamna kid si malkin, nu merg astia doi nu merge pens. la caps daca nu joaca bine starurile apar la rampa fehr, knuble samd. caps a inceput sa joace defensiv si sper sa fie alta poveste in playoff.

    Nici sporturile din Ro n-au acoperirea unui NHL totusi. Sportul aici e mai mult can-can .

    Cu depthul in atac e mai greu pentru Pittsburgh,dar uite-l pe Crosby care poate sa produca cu oricine , iar Staal-Malkin va fi un combo bun, ba cred ca jocul lui Staal il va ajuta mai mult pe Malkin decat invers. De asemenea nu ma astept ca Jordan sa ramana vesnic la 45-50 de puncte .

    La cat talent si depth au Caps si aici nu ma refer doar la atac, fundasi ca Green,Alzner,Carlson ..daca isi structureaza sistemul mai pe ce se joaca in playoff , sunt favoriti clari in Est. Insa trebuie spus ca e un mare "daca" acolo .

    @Elgorriaga , foarte posibil sa ai dreptate, dar MAF nu e un puck handler grozav
    Last edited by effect; 3rd January 2011 at 18:20.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  11. #116
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1

  12. #117
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Na, prima zi din an, ziua meciurilor ciudate, pana si Leafs au catigat la Ottawa acasa, 5-1
    Ieri si-au revenit baietii, au piedut (din nou, nu stiu cate putine meciuri au catigat) acasa cu Boston. Si au avut cel mai bun inceput de sezon din ultimii n-spe zeci de ani...
    beleafer

  13. #118
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    n..merg la meciuri dar asa altii care isi aleg echipele dupa palmares....
    A, da? ne pui si noua poze facute de tine la meciuri?
    beleafer

  14. #119
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    cand am vazut ca asta noapte o sa fie caps-tampa ma gandeam....no ce fain,goluri multe
    numai la 1-0 in prelungiri nu m-am gandit

    acuma ceva timp ziceam cuiva ca tampa nu are portar. si ca daca ar avea un portar mai bun s-ar putea lupta pt titlu .avand in vedere ca au destui jucatori buni /foarte buni.
    intrebarea: e Roloson destul de bun?? sau meciul de aseara e un accident??

  15. #120
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    mda,Caps au aratat mai bine defensiv pentru simplul motiv ca au implementat asa numitul "trap",sistemul defensiv cu care New Jersey Devils au ajuns mare echipa(si Brodeur mare portar,ca sa fiu malitios ),si care omoara atat echipa adversa cat si hocheiul. pe de alta parte desigur,am putea spune ca scopul scuza mijloacele...

    YodaRo,inca o data,ca si fan Capitals e greu sa vorbesti despre frustrare la persoanele a doua si a treia despre un fan Penguins.

    Penguins vor merge in playoff atat de departe cat ii va duce Malkin. s-a vazut ca echipele isi concentreaza cei mai buni jucatori defensivi pe Crosby. PP-ul ar putea face o mare diferenta daca ar fi macar decent...

  16. #121
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    edit: ah da,Fleury... Fleury e un dezastru la puck-handling... nici nu mai stiu ce sa zic,pentru ca din moment ce a comis-o de atatea ori,te-ai astepta sa nu mai fie in trapezoid la fiecare puc trimis in spatele portii,si totusi persista. numai in play-off-ul din 2009,imi amintesc clar de 2 contra celor de la Caps,ambele goluri marcate de Ovechkin,si una contra celor de la Red Wings in finala...

  17. #122
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by messi19 View Post
    acuma ceva timp ziceam cuiva ca tampa nu are portar. si ca daca ar avea un portar mai bun s-ar putea lupta pt titlu .avand in vedere ca au destui jucatori buni /foarte buni.
    intrebarea: e Roloson destul de bun?? sau meciul de aseara e un accident??
    Nu stiu daca e accident sau nu, dar Roloson >>> Smith si Ellis. E veteran si da o alta siguranta echipei, are un stil imprevizibil si omul chiar a trecut prin multe ,de la minor league , la back-up si starter + playoff hero. Yzerman a facut o achizitie de exceptie. Nu stiu ce se intampla daca ajungea Roloson in Philly

    Washington si-a orientat putin sistemul spre defensiva,dar asta nu inseamna ca joaca trap ; au mai mult un dump&chase cu fore-check sustinut decat un lay-back system . Au renuntat si la creativitate la blueline si fundasii don't jump in play like they used to. O mare contributie la schimbarea asta o are si Hannan,primul true shut-down d-man pt Caps dupa ceva timp, dar si Alzner-Carlson care au asigurat stabilitate dincolo de prima pereche
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  18. #123
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    tb@pit 0-7
    mai e o perioada de jucat

  19. #124
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    prima repiza,Roloson schimbat cu Ellis.
    primq pauza,Ellis schimbat cu Roloson.
    a doua pauza,Roloson schimbat cu Ellis.



    asta cu Malkin/Crosby/Staal combinand pentru 2 puncte...

  20. #125
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sentient7 View Post
    prima repiza,Roloson schimbat cu Ellis.
    primq pauza,Ellis schimbat cu Roloson.
    a doua pauza,Roloson schimbat cu Ellis.


    Roloson nu mi-a placut niciodata.Da, i-a carat pe Oilers pana in finala si daca nu se accidenta(sper sa nu-l confund cu altcineva) poate ar fi castigat cupa, dar nu e o solutie pt Bolts, nici macar temporara.Yzerman mai bine il lua pe Leighton de la Philly
    If you get in trouble, just go back in time!

  21. #126
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Solutia pentru Tampa era sa incerce ceva to get its goaltending going, fie ca l-au adus pe Roloson ca starter , fie ca omul a venit sa fie veteran leader si sa-i ajute pe Ellis + M.Smith sa-si aminteasca ca erau portari decenti candva. Stiu sigur ca Roli o sa se adapteze si o sa traga tare, acum sa vedem daca inca mai are capacitatea sa fie starter la o echipa buna. Cert e ca a avut un an excelent la Islanders si Tampa n-a oferit mult in schimbul lui

    Aseara s-a consumat si ultimul act de la WJC. M-a uns pe suflet victoria rusilor in fata Canadei pe taram american, mai ales ca au revenit de la 0-3 si au avut 5 unanswered goals. Au avut o generatie de exceptie si au castigat aurul dupa 7 ani


    Si ceva funny , Ove e super actor

    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •