Page 5 of 11 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 218

Thread: 2010-2011 NHL season

  1. #85
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Thou shall not steal!
    In this bizarre sequence, Bobby Ryan gets his stick taken from him by Mikko Koivu and then scores with Mikko Koivu's stick


    LMAO :ras-plans::ras-plans:
    If you get in trouble, just go back in time!

  2. #86
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Ma uitam aseara la Atlanta-Ottawa , diferenta clara intre management cu perspectiva(e o noutate si pentru Atlanta) si cel al dinozaurilor care s-au aciuat si nu mai vor sa dea drumul la scaune(Murray,Sutter,Lamoriello) . Atlanta echipa tanara,rapida,tenace , cu jucatori dornici de afirmare; Ottawa echipa pensionarilor,blazata si fara viteza. Calgary la fel . New Jersey la fel . Si mai rau e ca managerii acestor echipe trag cu dintii de scaune cand e clar ca au pierdut contactul cu ceea ce se intampla in NHL

    Circula si la stiri o paralela interesanta intre fanii Edmonton si Calgary. Ambele echipe in afara playoff-ului,cu acelasi nr de puncte; fanii Oilers sunt plini de speranta , pt ca Hall,Eberle,Paajarvi vor trage echipa dupa ei ; fanii Flames sunt la polul opus; condamnati la mediocritate pentru urmatorii 3-5 ani; fara prospecte senzationale in sistem,fara un GM realist care sa inceapa o reconstructie ca la carte.

    http://www.gifsoup.com/view1/1510059...stny-gif-o.gif

    O alta echipa tanara having fun on the ice. Cu rezultate evident
    Last edited by effect; 14th December 2010 at 21:51.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  3. #87
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Penguins not so big anymore... Dupa 12 victorii consecutive au urmat doua dusuri reci. Capitals si ei in deriva. S-au scos aseara cu o victorie in deplasare. Flyers are the new shitz! Thrashers looking good also. Multe echipe bune. O sa fie interesant pe mai departe...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  4. #88
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Flyers este o echipa inconstanta si imprevizibila. Leaga cateva victorii solide cu echipe bune si apoi pierde 5-0 acasa cu Panthers... Se pare ca Penguins isi revin. 6-1 acasa Phoenix. Or sa lege iar un sir mare de victorii?
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  5. #89
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Pentru ca au pierdut un meci ? give Florida some credit, e o echipa mult mai buna decat o arata linia de clasament. Intr-un sezon cu 82 de meciuri , echipele inconstante sunt cele care leaga 4-5 victorii si apoi pierd 3-4 la rand. Nu e cazul aici
    Btw , ce-i cu dragostea asta pt Penguins? ii pomenesti in fiecare mesaj
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  6. #90
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Asa mi se pare mie Flyers... Ca ar fi inconstanti. Adica intr-o serie de 10 meciuri nu-ti pot lega 8 meciuri bune consecutiv din care sa castige 6 sa spunem... Nu-i nicio dragoste pentru Penguins doar ca au facut senzatie si trebuiau mentionati. Unii care nu sunt mentionati si se descurca foarte bine sunt cei la Vancouver Canucks. Si ai si tu dreptate. E greu sa legi victorii multe pentru ca sunt echipe foarte competitive si nu conteaza cine cu cine joaca uneori. Taman d-asta cele 12 consecutiv ale celor de la Penguins reprezinta o realizare deosebita. Ca dovada, dupa cateva victorii bune si dupa ce devenisera lideri in zona lor Thrashers si-au furat-o de la Blues acasa 4-2.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  7. #91
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Si daca sunt inconstanti,cum iti explici faptul ca se afla pe locul 1 in NHL? inainte de streakul ala de 12 victorii , Pens erau cei inconstanti avand un record de 10-8-2. Flyers nu au avut asemenea streak care sa-i ridice in top 3 pentru ca au castigat constant
    Senzatie fac si Dallas , care erau considerati lottery team inainte de sezon, Atlanta sau Chicago 2 , Colorado care au avut probleme cu accidentarile tot sezonul si sunt foarte tineri + o gramada de povesti cu AHL-eri deveniti peste noapte NHL-eri.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  8. #92
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    Fleury a inceput sezonul dezastruos pentru Penguins in poarta. nu au jucat extraordinar dar au pierdut in primul rand pe mana lui. in plus Malkin a jucat accidentat,iar Staal a lipsit tot sezonul. cu astea fiind spuse Philadelphia Flyers e echipa favorita in Est. sunt foarte bine acoperiti pe posturi in atac,au o aparare extraordinara,singurul semn de intrebare fiind ca de obicei in cazul lor,portarul. maine prima runda din Penguins - Capitals. pentru cine e mare amator de hochei,HBO realizeaza un serial de 4 episoade despre viata celor doua echipe pre-Winter Classic Game:

    http://www.youtube.com/watch?v=nt6Aqf--DP8

  9. #93
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    Si daca sunt inconstanti,cum iti explici faptul ca se afla pe locul 1 in NHL? inainte de streakul ala de 12 victorii , Pens erau cei inconstanti avand un record de 10-8-2. Flyers nu au avut asemenea streak care sa-i ridice in top 3 pentru ca au castigat constant
    Senzatie fac si Dallas , care erau considerati lottery team inainte de sezon, Atlanta sau Chicago 2 , Colorado care au avut probleme cu accidentarile tot sezonul si sunt foarte tineri + o gramada de povesti cu AHL-eri deveniti peste noapte NHL-eri.
    Avs mereu au avut probleme cu accidentarile, asta nu e primul sezon. E uimitor in schimb ca inca se mai tin bine, mai putin aseara cand i-au terminat Kings.

  10. #94
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    @effect: de cand am inceput eu sa ma uit mai atent la sezonul asta, caci de la primul meci nu prea am avut tragere de inima, asa mi-au lasat impresia cei de la Flyers. Faceau 3 meciuri bune apoi pierdeau 2 la echipe pe care in mod normal ar fi trebuit sa le bata. Dar iata ca intr-adevar s-au cocotat pe primul loc. In alta ordine de idei, Penguins - Panthers 5-2 . Red Wings i-au batut pe Canucks in OT. In aceasta seara se joca Capitals cu Penguins. Washington sunt mega buni acasa dar au mai facut si blundere... Cine castiga? :>
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  11. #95
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    cred ca bat pens. pt ca vad ca malkin joaca super de cand a revenit. plus crosby ...aici nu e nevoie de vreun comentariu
    in schimb la caps....nu inteleg ce are ovechkin. are si el cate un meci foarte bun o data pe luna. in rest mai are puncte da nu e acelasi de anii trecuti. semin si el are cate un meci super cand isi aminteste, iar green ( nu mai zic nimic) . de portar chiar ca nu are rost sa pomenesc ca saracii is varza.

    deci eu unu cred ca bate pens. bineinteles ca se poate intampla orice ca doar e NHL

  12. #96
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    Devils fire MacLean, bring back Lemaire

    Amen! Not a Devils fan, but Kovalchuk is killing me
    If you get in trouble, just go back in time!

  13. #97
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Cu 2 zile inainte de Craciun , stay classy Devils . Serios vorbind, New Jersey n-a avut nici o directie sezonul asta si chiar daca rosterul e construit foarte prost, tot ar trebui sa fie mai sus de locul 29
    " This is the worst thing to happen to a guy named John MacLean at Christmas since Hans Gruber held a bunch of people hostage in 1988. " Ian Mendes on twitter

    @messi , nu doar Ove are un an prost...Backstrom,Semin si Green au statistici mult sub asteptari . Daca ai urmarit primul episod din 24/7, la unul din antrenamentele Caps, Boudreau lasa de inteles ca implementeaza un nou sistem si asta se vede in jocul lor precum si in stats. Nici o tranzitie nu e usoara, dar Washington trebuia sa renunte la sistemul de juniori all out attack in favoarea unuia mai structurat. Problema cea mai mare nu e insa acolo...mental stau foarte prost. Nu au suficient leadership in echipa, mi-a placut mult Knuble ce le-a zis in vestiar la meciul cu Boston..dar nu e un jucator care inspira. Trebuie unul din jucatorii cu un impact mai mare asupra rezultatelor.
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  14. #98
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    de ce sa trebuiasca un jucator cu un impact mai mare asupra rezultatelor? un lider este un lider,daca restul asculta acela este. Knuble e cu siguranta unul in fata caruia restul jucatorilor ar putea sa taca,a trecut prin multe si a vazut multe.

    in alta ordine de idei,Capitals - Penguins 2-3(SO) aseara.

  15. #99
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    Si s-a vazut ca jucatorii au ascultat,insa un lider care e vocal in vestiar si apoi backs it up pe gheata cu o super performanta ar avea un efect si mai mare. Ai vazut ce a spus Boudreau, e nevoie de cineva care sa aiba un meci senzational ca sa iasa din slump..si aici facea referire , evident fara sa dea nume , la unul din big 4 .
    Sincer, pe mine nu m-au convins nici aseara Caps ca ar fi trecut peste pasa proasta...au invins doua din echipele slabe ale ligii si aseara s-au chinuit 3 minute la 5 contra 3 sa marcheze si n-au reusit. Un PP cu asemenea talent nu are voie sa comita atatea erori mentale, cand a marcat Green a avut o reactie de am ramas masca,zici ca i se luase cea mai mare piatra de pe umeri. Inteleg ca e NHL si e presiune , dar Caps o sa se auto-distruga in ritmul asta.

    O faza tare din 24/7 pe care uitasem sa o mentionez..la cross-checkul de eliminare a lui Semin

    referee : "....cross checked him right here, and its fucking cut wide open
    Ovechkin : "well he probably has sensitive skin, no?"


    Oh si sa va urez si eu toate cele bune , Craciun fericit ...NHL ia o pauza meritata de 2 zile .
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  16. #100
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    am vazut asta noapte caps-pens... la inceputul meciului comentatorul zice ceva de genu... parca ar fi meci de play-off. toata sala e in rosu.
    mda... ce a fost pe teren nu mi s-a parut de play-off. meci frumos si atat.
    caps m-au dezamagit inca o data. iar pens mi-au confirmat ca sunt o super echipa. daca pe pens ii vad mari favoriti la titlu. pe caps ii vad in finala conferintei doar daca fac ce au facut montreal si flyers anu trecut. (PAREREA MEA ...ca mi-a mai sarit odata cineva in cap ca am zis ceva de oilers )
    sper ca pe 1 ianuarie sa imi faca un cadou frumos de ziua mea caps si pens si sa ofere un meci mult mai bun decat asta de asta noapte .

    Craciun fericit la toata lumea

  17. #101
    sport legend Sentient7's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    748
    Reputatie
    1
    nu-mi dau seama exact ce-a fost aseara. ori Pens au jucat slabut,ori Caps au jucat mai bine ca de obicei. angajamentul si viteza au fost clar ale unui meci de play-off. de la Caps,Mike Green a jucat extraordinar,34+ TOI,primul in atac,primul in aparare,in PP si PK. chiar m-a surprins total... la Pens au jucat excelent Brooks Orpik si Marc-Andre Fleury,save-ul ala din OT a fost incredibil.

    nu e niciun secret ca eu sunt mare fan Penguins,dar am vrut sa zic inca o data ca dupa parerea mea Flyers sunt favoriti in Est.

  18. #102
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by effect View Post
    " This is the worst thing to happen to a guy named John MacLean at Christmas since Hans Gruber held a bunch of people hostage in 1988. " Ian Mendes on twitter
    Eu vreau doar sa-i ridic in slavi pe Canucks. Glumeam, numai ca mi-a placut thrashing-ul de 7-3 aplicat in deplasare la CBJ.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #103
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    http://i56.tinypic.com/2njadza.jpg

    First of all , 26 de goluri in ultimele 25 de meciuri , 25 games point streak . Crosby face o reclama incredibila ligii anul asta, a inceput lumea sa deschida tv/pc si sa-l urmareasca in actiune. New NHL fans , multi bandwagoneri but we will take it.
    PS: A se vedea ca urmatorii 4 la point leaders joaca in pereche la echipele de club.
    PS1 : Screw you Henrik for ruining Crosby's perfect season and a perfect pic
    PS2 : Sutter out de la Calgary . Sa vedem daca noul GM has the balls to trade Iginla
    PS3 : Votati pt eroul nostru Toews , aici :
    http://onlinesport.ro/forum/showthre...=1#post3332482
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

  20. #104
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    no ca nu a mai punctat
    daca da acuma la shootout se pune ca a marcat??

    effect...numai noi 2 l-am votat pana acum pe Toews

  21. #105
    hard-worker effect's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    ICEland
    Posts
    1,992
    Reputatie
    1
    I jinxed it . Nu conta daca marca in shootout , oricum incredibil ce a realizat. Inca 26 de meciuri si egala recordul lui Gretzky


    Anze e cel mai mare regret pt un Sens fan post lockout. L-au draftat pe Brian Lee(ya,who?) 9th overall ; 11-12 overall au fost draftati Kopitar si M.Staal
    [b]"If you want it, dont just think you want it, go out and ****ing WANT IT! [/b] - Bruce "***ing" Boudreau

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •